Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема теманови  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано03.09.11 15:21



темата ми е за българските разведени мъже, имам леки наблюдения,
разбира се не предентирам за супер статистическа извадка, но...

тук в Европа , като се разведе някой мъж и след това независимо от факта, че си поема по своя оът, не спира да демострира уважение към майката на децата си , т.е бившата съпруга, за Коледа , за рожден ден, за рожденият ден на децата им й подарява цветя, все пак тя е майката и независимо от всичко има ...един респект, да оставин настрани факта , че й заплаща издръжка, която трябва да бъде на ниво и която трябва да й стига (на бившата съпруга) да си поддържа стандарта на живот, който е имала и преди развода...разбира се аз не искам да съпоставям материалната страна с тази в България, тъй като и на малките деца им е ясно,че в България от както се промени системата и преминахме прес всякакви кризи и спадове българската жена се оказа доста по гъвкава, силна да се справя със ситуации, да върти бизнес, фамилия, дом и т.н. това е неоспорим факт, българският мъж като цяло май пое по пътя на алкохола, лесните , НО нетрайни печалби, бизнес тип мутренски: ограбвам и крада пък до като до тогава..

друг факт, който много ме изненада, това е поведението на разведеният мъж, наскоро един мой приятел там( визирам БГ) се разведе за трети път...от първит си брак има две прекрасни деца , разбира се всичко зло и кофти се изля на гърба на неговата първа съпруга, никакъв респект, никаква добра дума...всеки жест бе към втората, съответно третата, сега сме в очакване явно на четвърта съпруга...та то не бяха подаръци, не бяха коли, цветя, ресторанти, не бе чудо, а когато майката на децата му поиска пари за кандидатстване на по голямото им момче : отговорът бе: изкарай ги ти, да НЕ си се развеждала с мен..., т.е някакво ..отмъщение се усети, бях там това лято и присъствах на този разговор бе проведен по телефона...разбира се да намери време да се види с тази жена..няма,

та мисълта ми е защо българският разведен мъж ( като цяло) няма респект към майката на децата си, дава мило и драго за всякакви подхвъркалки, а за тази например за която се предполага поне малко уважение, остават ..трохи
в този поток на мисли българската разведена жена е доста по добра, по разбираща и даже по силна

ако искате да побъбриме по темата, интересно ще ми бъде да видя мненията ви

П.С. оставям на страна факта , че някои екс не разговарят даже с екс съпругите си, а пред новите си изгори се топят като топено сирене, без да разбират какви хубави планове кроят новите и как леко им забиват камата в гърба

...



Тема Re: теманови [re: dymo]  
Автор Losty ()
Публикувано03.09.11 15:33



Понеже разсъжденията ти са като на лекомислена жена, няма да се задълбочавам много.

1.Защо реши, че е необходимо сравнение на българските мъже с чужбински
Дали пък да не сравним и жените? Теб ,например,собствено.
Викам, темата ти е тъпа. Ти нали удари кьоравото?
2.оставям на страна факта , че някои екс не разговарят даже с екс съпругите си, а пред новите си изгори се топят като топено сирене, без да разбират какви хубави планове кроят новите и как леко им забиват камата в гърба Топените сирена, докато разберат, че станали лайна, минава време. Всички правим грешки.
Имам още какво да напиша, но след малко ще пътувам и... а ста ла просима волта.



Тема Re: теманови [re: Losty]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано03.09.11 15:51



ами харесва ми да правя сравнения не виждам нищо лошо в този факт,
не приемам определението ти : "лекомислена", и то от някакъв Лости,



както казах разведените български жени са доста по гъвкави и не зависимо къде остават след развода си дали в страната България или извън нея са доста по добри във всеки един аспект като цяло от вас: мъжкото съсловие, просто лични наблюдения това е, приятен път

П.С. да всеки прави грешка никой не е застрахован, никой не се омъжва, жени с идеята да се разведе, но българската жена поне и след развода има достойнство и поведение на ниво, докато мъжете сте пълни с комплекси и бързате да ги избиете в последващо безсмислено обвързване...разбира се има и изключение, темата ми е по прицип..
не се засягай лично моля, твърдо вярвам , че ти си от тези , който се отнасят с респект



Тема Re: теманови [re: dymo]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано03.09.11 16:00



От моя некратък престой навън аз пък съм забелязал че нормален мъж от Европа не би се оженил за българска жена...

, не говоря за пенсионер или някой мухъл....

„Душевно болен, но духовно богат!“
Морално дезоориентиран.

Тема Re: теманови [re: dymo]  
Автор elianna_ (непознат )
Публикувано03.09.11 16:01



На мен пък ми е интересно как стоят нещата в Москва



Имам една позната московчанка, която освен всякаква непотребна информация, с която ме залива (какво да правя слушам ) периодично върви и рефрена "ама той на мен не ми дава никаква издръжка". След такъв порой от думи (аз знам, че следващите 20-30 мин. ще слушам) никога не ми е и минавало през акъла да я питам, как стоят нещата в Москва. А съм питала, а съм стояла още час че така....

Защо чужда гражданка, женила се по наще закони иска друг стандарт след развода? Нема ли мъже в Москва?



Тема Re: теманови [re: lud gidiq]  
Автор elianna_ (непознат )
Публикувано03.09.11 16:16



Ти за българка ли си женен

Ако да, що така



Тема Re: теманови [re: lud gidiq]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.09.11 16:22



Що? Какво ни има или няма? Или викаш чужденците не са свикнали да бъдат отглеждани като малки деца?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: свързано е с...нови [re: dymo]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.09.11 16:32



...народопсихология, религия, гражанско чувство, история, стандарт, политика, етнос и др. подобни неща! Там търси:)
До тук съм по темата.





Тема Re: свързано е с...нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано03.09.11 16:45



Хубаво си сложила народопсихологията на първо място.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: теманови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано03.09.11 16:45



Или викаш чужденците не са свикнали да бъдат отглеждани като малки деца?

Aнджъъък !



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ-ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !!!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.