Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.07.11 13:57



Днес за малко да стане сакатлък!



Споделям го с вас за да не пострада някой, разказвайте това и на ваши познати, хората трябва да са информирани ...добре, че си говорихме тук с Ламби по тоз въпрос, та бяхме много внимателни, подготвени и нащрек.

Както написах, одобриха ни за кредита /Уникредит Булбанк/, днес в 9 часа сутринта имахме среща за подписване на договора и усвояване на кредита. Когато кандидатствахме ни дадоха примерна разпечатка на вноските и условието беше, че ще бъде с фиксирана лихва за целият период на кредита. В джоба ми е тяхното предложение, което напълно ни устройваше и като лихвен процент и като вид лихва-в случая -фиксирана. Мога да го снимам и да го видите и вие:) ...но в друг пост...сега бързам да напиша това:

Днес отиваме, сядаме , усмивки и химикалки се раздават и започва поставянето на листовете да си слагаме подписа...междувременно служителката небрежно се изказа: "Хайде да свършим бързо с вас, защото днес много клиенти, ама вие сте ми първите докато е по-хладно ви извиках, че и дългичко чакахте за одобрение."

Помолих я да има търпение, защото смятаме внимателно да си четем договора и когато го изчетем, тогава ще подпишем. Нали така? - вече сме умни клиентите

Зачетох се и изведнъж попадам на абзаца за лихвата-а там нищо не се споменава за фиксирана.

Питаме...как да разбираме това?
Отговор: Ами в последния момент били изчислили, че не знам си какъв там процент нещо не се натаманявало според заплатата му и автоматично сме се били класирали за плаваща лихва:)))...но нямало голямо значение, важното било, че сме одобрени и че дори и да се повишавала лихвата, то щяло да бъде с незнам колко си стотни там...хммм...седим и я слушаме.
Питаме, а на колко време банката ви има право да променя лихвите?
Отговор: На всеки 3 месеца!
Въпрос: А защо ни заблуждавате и ни представяте да подписваме нещо, без да ни информирате първо за това основно нещо?
Отговор: Ами вие нали го прочетохте. А и не е толкова фатално...мога да ви заведа при директора на клона да ви обясни.

Отказахме който и да било да ни обяснява и сапунисва с каквото и да е:)))

И тук започнах да се смея на глас:)))
Казах им, учтиво, разбира се:)...че явно държат на имиджа си на НЕЛОЯЛНА банка...знаем и за делата с/у тях именно заради тези лихви, които най-безкрупулно ги вдигат непрекъснато...и не случайно разбирам защо ни зарибиха с този лихвен процент от 9,1%...за да имат мегдан да го вдигнат лека полека до 14-15% в един прекрасен момент!

Сори, но номера няма да мине!

Довиждане!...и си тръгнахме...казахме да ни се обадят, ако си променят офертата с тази , която ни дадоха като опция и разпечатката , която държа в ръката си, написана лично от тях...кредита не ни е спешен и след като принципа е нарушен, ако искат да си мислят, ако не-здраве да е!

Девойката мълча...кимна само за довиждане...нещо не ни се усмихваше вече...що ли?

Много гнусно и цинично! Внимавайте!...в момента , когато сядате да подписвате питайте за последно - има ли промяна по лихвената договорка, ако кандидатствате за фиксирана, до последно питайте остава ли такава!!!! И четене, много задълбочено четене на договора, колкото и да ви спешират, те разчитат да сте преемоционирани и доволни от вида на пачките, които ще ви дадат, да сте притиснат от обстоятелствата и да ви отсекат главите ...аз и казах, ако трябва и 2 часа ще го чета!!!/иначе са махнали малките буквички, всичко е написано с еднакво досаден скучен шрифт, туй е друг трик:)))...на границата на дребния/

И сега ще питате-какво от тук нататък?...ами трябва да се следи и кандидатства и дебне промоция само за кредит с фиксирана подходяща лихва /за съжаление на този етап раздават лесно подобни кредити за вътрешни хора/.
Моля също да не ми обяснява никой , колко вредно е да имаш кредитни взаимотношения с банки! Тези, които по причини сме в кюпа на балъците, мислим по друг начин:))) Не всички имаме наследствени жилища, благоразположени роднини и приятели дето заемат пари:))
...за да не пречим на никой си "другаруваме" само с банките:))

Та, до класиране за сполучлив кредит е стискане и удържане му е майката

Те трябва да разберат, че срещу себе си имат граждани, а не овце!!!

п.с За Венеция...ами Венеция ще ни почака

Редактирано от LlRA.. на 08.07.11 14:09.



Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: LlRA..]  
Автор lud gidiq (ENERGY POWER)
Публикувано08.07.11 14:39



не случайно тогава ти писах , че е направо подарък.....тази зарибяваща лихва...а банките поне на мен не са ми правили подаръци.......
хубаво е да четеш какво подписваш , там някъде се крие уловката....


а това за рано сутрин , докато е хладно....са си обработени лафове....и явно щом още ги прилагат, има защо.....
ще си позволя и аз да дам един съвет за банките...отнася се ако имате влогове...отивате на падежа ,интересувате се подробно какви условия ви предлагат.......и накрая учтиво, но твърдо заявявате че искате да изтеглите сумата с която до сега банката е оперирала......в повечето случаи ви се прави ново предложение за лихва от половин до един процент над лихвените планове ,които са обявени официално.......

„Душевно болен, но духовно богат!“
Морално дезоориентиран.

Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: LlRA..]  
Автор danaia nn ()
Публикувано08.07.11 14:56



За колко години беше тоя новия кредит? И какъв беше потребителски, ипотечен?



Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: lud gidiq]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано08.07.11 14:56



Хубаво, че сте си отваряли очите. На мен така едни мизерници преди 3-4 години ми дигнаха лихвата и когато учтиво помолих да ме запознаят, ако е възможно с алгоритъма или формулата или принципа или квото е там, чрез които са преизчислили новата вноска, щото както и да я смятах не ми се получаваше такава надута сума, обясниха ми гузно, че това било заложено в софтуера и не можели да ми го кажат. Теглих им една майна на ум (и не само), добре че оставаха само няколко месеца до ликвидиране на кредита. Оттогава с мизерниците от ДСК не се занимавам.

Това беше към Лира де :)

М+З=ВЛ


Редактирано от Hяkoй, koйтo ce шляe на 08.07.11 14:57.



Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: lud gidiq]  
Автор danaia nn ()
Публикувано08.07.11 14:57



Само луди хора могат да имат депозити и да си държат парите в банките в това време





Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: danaia nn]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано08.07.11 14:59



А ти къде ги държиш, в буркани ли?

М+З=ВЛ




Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: danaia nn]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.07.11 15:01



Потребителски, за 10г.
Първоначално кандидатствахме за лева-20 000, но ни посъветваха да го трансформираме в евро /10 000/, защото там имали вариант за с фиксирана лихва, тъй като промоцията за фикс. лихва в лева била приключила!



Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: LlRA..]  
Автор danaia nn ()
Публикувано08.07.11 15:06



Точно за подобен чакам сега да ме одобрят в Райфайзен, само че фирмен.

Таман си гледах плановете, които са ми дали, с фиксирана лихва са

да видим. ДО седмица ще кажа какъв номер са ми отвъртели



Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор danaia nn ()
Публикувано08.07.11 15:09



Не, в цигари, парцали и фризьори, чат пат плащам и нещо на НАП





Тема Re: офф: Много, ама много внимавайте с банките!!!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.07.11 15:09



Всъщност има в момента кредити с фиксирана, но с амного малко и трябва да се хване промоцията...например ОББ в момента имат такава, но само за заем-потребителски до 10 000 лева.
За свои хора имат:))...з алоялни външни клиенти...УЖ!...и после започва явно номера, който се опитаха да ни погодят на нас:)

Ето, намерих статия за това, колко им е гадно да дават такива с фиксирана лихва у нас...



Абе аборигенска държава сме бе...заслужават дето казах на съпруга, да им изтеглим де що ни даваха кредити и да се духне с тия пари като начален капитал нейде по света...щото ние отказахме и кредита и от Пощенска...там пък още по-нахални...абе, не ми се говори
За арогантните им физиономии пък, когато разпитваш и си записваш и им казваш, че ще се консултираш и пак ще се върнеш...и ако и пак ходиш и пак питаш и изчисляваш и ги контрираш, защото тайното не може да не стане явно...съвсем изгубват човешки вид и отношение...страшна работа ти казвам

Надявам се все повече хора да са в час и да ги видим тогава!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.