Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:03 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До МамаНети, а и донови  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано15.04.11 15:03



другите лекари в клуба.

Възможно ли е следствие падане от пързалка (детска от онези по градинките, сещате се за кои говоря), някой да получи сътресение на мозъка?
Ако изобщо да, що за падане трябва да е това?

Не е off, а е във връзка с темата на Лили.

Повече готин отколкото пернат


Тема Би трябвало да е. [re: Гълъб]  
Автор Phillip (-; свежъ :-)
Публикувано15.04.11 15:07



(ама уточнявам, не съм лекар

).

Действителен случай. Имам познат, който като си е консумирал следобедния сън в работата, подпрян на бюрото, се е прекатурил на пода, право на главата си и го закараха в болница и там казаха "Мозъкотресение!".



Тема Re: Би трябвало да е.нови [re: Phillip]  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано15.04.11 15:11



Хахаха, горкият ти познат.
Е, за това излезе модата на разделените със стъклени стени стаи в офисите - да предпазват от такива трудови злополуки.

В този случай, за който пиша, имаше и разминаване на версиите - според детето със сътресението му бил паднал кухненски шкаф на главата, а според мамата било паднало от пързалка. А май истината е, че пастрокът беше причинителят на мозъкосътресението.

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: Би трябвало да е.нови [re: Гълъб]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.04.11 15:42



Колко годишно е детето?



Тема кой някой ?нови [re: Гълъб]  
Автор юpaтa ()
Публикувано15.04.11 15:45



детето или възрастният ...
щото ако е възрастният във връзка с темата на Лили, то явно е имал сътресение и преди падането

...
ако е детето - то ... можем да пуснем друга тема по въпроса



Тема Re: по принцип моженови [re: Гълъб]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.04.11 15:54



Зависи откъде точно е паднало.
Ето 2 примера станали пред очите ми:
1. Дете на около 3 години падна от площадката на пързалката, дето сядат преди да се пързулнат...горе от перилата...щото се навеждаше, навеждаше да гледа отвисоко и в един момент докато извикам на майка му, дето блееше нанякъде, че детето ще падне, ако го оставя така да се навежда отгоре... докато си го мислех само и малкото изчезна от погледа ми...тупна долу.

2. По идиотското падане беше на едно 2 годишно дето с лазене се изкачи до горе, изправи се там, обаче залитна и се превъртя и изтъркули по стълбите по които се беше качвало...баща му го чакаше да се спусне и беше от другата страна на пързалката, но то милото ужасно падна назад и остана да лежи на земята известно време без да мърда...бащата изтича и го гушна, онова се заплесна от уплах и не можеше да си поеме дъх, та се наложи да го разтресе една жена и обърне надолу даже за да си поеме дъх. Не знам какво се случи, защото бащата веднага изтча панически с малкия нанякъде



Та в тези случаи може да се получи сътресение.

Деца , до една година получават сътресения, оток на мозък и пр. от най-обикновено падане от креватчетата си или дивани...така, че всичко е възможно!

Редактирано от LlRA.. на 15.04.11 15:56.



Тема Re: Би трябвало да е.нови [re: LlRA..]  
Автор Гълъб (Пернат и готин)
Публикувано15.04.11 16:02



Около 10.

Повече готин отколкото пернат


Тема Re: До МамаНети, а и донови [re: Гълъб]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано15.04.11 16:04



Да, може да се получи...
Особено при малко дете, мозъчно сътресение може да се получи,
дори и от по-силен шамар, камо ли от падане.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: До МамаНети, а и донови [re: Гълъб]  
Автор XXLMORE (пристрастен)
Публикувано15.04.11 16:11



Като малка около 6 годишна имах една люлка на двора, под сливата, беше дървена, с едни преградки, които се вдигаха.Още си спомням как след едно силно залюляване се изсипах от люлката, свестих се на земята, един съсед лекар беше ми помогнал, уцелила бях ръба на водомерната шахта и бях с леко мозъчно сътресение.

Така че някои го можем това със сътресенията.



Тема Re: Използвам темата ти на здравна тематика:)нови [re: Гълъб]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано15.04.11 16:22



За да не пускам нова тема за да изразя възмущението си от нещо , което ми се случи преди половин чaс

...а и да ви предупредя да внимавате в аптеките с любезните аптекарки!

Темата ми е по-скоро към жените да инструктират мъжете, когато ги пращат да пазаруват лекарства!
Съпруга ми звънна преди 2 часа, че го връщат от работа с придружител и транспорт, защото се е сецнал яко в кръста и си седи прегънат на 90 градуса...смея се, обаче положението е сериозно. Както и да е...ще го лекуваме , ще се оправи.

Лекарката каза по телефона /щото не е на смяна/ да купим 2 блистера Диклак /за събота и неделя/ и Диклак за мазане и утре пак да и звъннем как е, за да предприемаме други действия , ако е належащо. Това ясно.

Инструктирах го моя да отиде при НАШАТА аптекарка дето си я знаем и да купи пътьом. Той обаче се забил в една луксозна нова аптека пак до нас, дето съм му казвала да не стъпва...връща се и ми носи цяла кутия Диклак и не Диклак за мазане, а някакъв скъп Перскинол, щото в аптеката му казали, че това е по-добро...за това дал 30 лева. Перскиндола го знам, но той не е точно з атова, а е течност, която с емаже-все едно вместо ракията на дедо ти, когато имаш настинка, за загряване, изпотяване и отпушване на носа.
Аз пощурех!

Обясни ми как момичетата /те верно са сложили едни кукли, младички и секси:)/ били много любезни и даже едното излязло пред тезгяха и му показало с какви масажни движения да нанася Перскиндола, понамачкало го леко и нашия омекнал и купил всичко!

Аз му казвам-нали казаха само 2 блистера, какво ще я правим тази цялата кутия бре, като се наложи пак ще купим?...и защо ми носиш тоз Перскиндол за 15 лева, като Диклака за мазане е някъде 5 лева?

Той ме гледа тъпо и ми казва..."..ми не знам, това ми дадоха"

Морее, пощурех! Взех лекарствата и тичам в аптеката...направо влязох с взломКазах, че съм много ядосана и ще си имаме разговор. Трите кукли мигат на парцали.
Питам ги, абе вие видяхте болен превит човек и решихте да му продадете цялата аптека бе? Той в е казал само 2 блистера и Диклак за мазане...що щат всички тез неща дето сте му взели парите?А?
Онези: Ами ние на блистери не продаваме! А преценихме, че Перскиндола е по-добър за него...не го ли виждате в какво състояние е?

Е тук откачих тотално и се развиках веднага да ми върнат парите и да се махам.
В това време излиза старшата им и с тон нетърпящ възражение ми заявява: А вие знаете ли, че Диклака е само с рецепта? Бъдете благодарна, че сме му го продали!

Кипнах и и казвам: Така ли? Е аз сега ще отида да подам сигнал, че продавате лекарства без рецепта! Така, че ми връщайте парите иначе ще разкажа на квартала, какви изнудвачи сте в таз нова аптека!

Ония замряха и шефката само изломоти да ми върнат парите:)))
Прибрах си парите, излизам навън и си отивам при моята аптекарка дето се знаем от 3г. По пътя поглеждам парите и гледам онез в шаша и паниката ми върнали вместо 30лв. и 40ст.-40лв. и 40 ст

Изхилих се гадничко и си казах...ето Съдбата ги наказа да си платят за изнудването...и отидох при аптекарката. Знаете ли колко лева ми струваше всичко-8лв. и 36ст./2 блистера Диклак и гела за мазане:)))/
После за онез 10 лв. отидох и накупувах шоколад Милка и лакомства да се почерпим с нещо сладко-така се прави , когато някъде ти върнат повече пари

Та мисълта ми е...внимавайте в аптеките!!!!/и несамо там де:))/...тия нЕмат спирка!


В същататази аптека влизам един ден и им искам обикновена Ролетра-антиалергично дето струва около 4 лева...това е БГ варианта на Кларитина /съставката е същата-лоратидин/, а онези на челна стойка ми застанаха да ми обясняват да си купя от американския Кларитин дето е около 12 лева, щото бил не знам к'во си по пречистен-глупости...абе аз им казвам -искам Ролетра, пия нешречистени:))...накрая ми смотолевиха, че го нямат!...ами така кажете бе да ви го....ааааа...аре довиждане!


Редактирано от LlRA.. на 15.04.11 16:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.