Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема мъж/жена/деца в битов планнови  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано31.03.11 11:11



Да си поговорим за отношенията мъж/жена/деца в битов план.
Повод за темата е мнението Атинянката. Припомням – „С мъжете, както с децата - хубави думи и ласки в оскъдица, ама ежедневно. Иначе - гърч и "сърдене". Само така се поддържат във форма."

Ясно е, че има доза шега, ама … това е често срещано мнение, а и практиката доказва, че доста семейства си битуват така. Бабите казват „мъж, дете и куче както ги научиш“.


Вярно ли е според вас подобно твърдение? Не е ли изтощаващо да следваш някакъв план, да се държиш гадно и да вилнееш. И всичко това с някаква неясна цел и съмнителен резултат.
И аз като ПOЛУидиoтчeтo ставам фелдфебел и то по-често отколкото ми се иска, ама … после се чувствам ужасно. Не стига, че съм си покъсала нервите, ами и работата пак съм я свършила сама. Визирам младежите у дома, които по цял ден стоят в къщи и не се сещат да измият едни чинии или да купят минерална вода. След като си кажа тирадата и набера скорост ми се отговаря „Ами ти що не ми каза“. Това ме вбесява още повече, че трябва да казвам елементарни неща. И се питам, аз ли греша или това е естественото поведение на хората – по-най-тънкото съпротивление, и с най-малко загуба на енергия (мисловна и физическа).



Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Дapeнa :-)]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано31.03.11 11:24



И се питам, аз ли греша или това е естественото поведение на хората – по-най-тънкото съпротивление, и с най-малко загуба на енергия (мисловна и физическа).

ТОВА Е!...докато не видят дебелият край...или не ги чукне Горния, за да видят долния...и въобще "Оти да вършим нещо, като нЕкой друг може да го свърши, па я да се направим на ударен!"/джелезната философия на шопа!/





Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Дapeнa :-)]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано31.03.11 11:24



мъж, дете и куче както ги научиш

Не разбрах кво точно да ги научиш, да ти връщат фърленото фрисби?

М+З=ВЛ




Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано31.03.11 11:42



Ако на някой му е мерак … може и на това да ги научи





Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: LlRA..]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано31.03.11 11:43



Ммм да, не ме обнадежди много





Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Дapeнa :-)]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано31.03.11 11:51



Това, което казах е на базата на личен опит.
Не става да го чакаш да се сети.

За детето ясно, ама и мъжете са така и за това са виновни майките им. Казвам го с ясното съзнание, че имам син.



Мъжът ми, когато се събрахме да живеем заедно ми каза - да не се цупя и мълча, ако нещо съм искала, а той не го е свършил, а с думи прости да му обясня какво очаквам от него конкретно. И аз така правя. Действа в повечето случаи, в други повтарям няколко пъти, докато накрая млъкна и то вземе, че стане.

Освен това се научих на търпение и непукизъм. Мога да изтрая мивката да е зарината от чинии. Вадя нови и нови. Иман два пълни сервиза и отделно още. Чашите ми пък са колкото за малък бар.

На детето леглото не съм оправяла от години. Подозирам го, че си го оправя минути преди да се прибера вечер, ама не ми пука, все е някакво възпитание - в смисъл какво трябва да се прави.



Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Дapeнa :-)]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано31.03.11 12:15



Е, малко преувеличихме негативния акцент с Атинянката, но има истина в това твърдение за децата и мъжете - " както ги научиш"... то може да се обърне и така - " както аз съм научена".
Живеем в преходно, постпатриархално време...а матриархатът още е далеч на хоризонта.


Та всеки пробва различни практики, та да завърти всички колела на семейната каруца ... Пробва, пробва... пък която сработи.
При Атинянката върши работа краткорайното влизане в ролята на вбесен Гръмотвержец, при Полуидиотчето и при теб - генералския подход... при мен пък най безпроблемно се задейства вариантът на Ледената царица - спрямо мъжа и на учителката /с плана за работа и подсещащите бележки на хладилника/ - спрямо детето...

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: мъж/жена/деца в битов планнови [re: Дapeнa :-)]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано31.03.11 12:15



Не знам как стои въпросът с мъжете, но знам за сина си. По принцип не крещя, а колкото съм по-ядосана, толкова по-тихо говоря, докато спра изобщо - дотам рядко се стига.
Разбрах едно - да не се иска невъзможното, а това е нещото, чиято причина мъжкият му мозък просто не може да проумее - например защо да се оправя леглото като вечерта пак ще се ляга. Вижда ми се неоправдано издевателство да го карам да го прави заради мен.
Иначе - ясно и със срокове казвам какво се очаква той да свърши и разправии нямаме. Никога нищо не е отказал, или се е мотивирал защо няма да в искания срок. Обаче самоинцииативите са редки - отнася се за реда вкъщи, в неговата стая в частност. За пазаруване също няма проблем, стига да съм готова да се доверя на неговия избор


Общо взето скандали вкъщи няма, живее се спокойно и кротко.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: На мъжете си им трябва казарма!нови [re: Дapeнa :-)]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано31.03.11 13:19



Това е!

Е и съпругът понякога се мотляви и се почесва дето не го сърби, но наистина ако му кажа какво точно трябва да се свърши,заложеният мъжки инстинкт за изпълнение на "заповеди" заработва.
Казвал ми е, че в казармата когато нещо ТРЯБВА да се свърши, то се върши без уговорки и кандарми!
Ама смислено или безмислено...щом трябва, то се върши


Казармата им обира хормоналните напъни донякъде, както и ги приучва да бъдат по-устойчиви и отговорни!

Аз съм за казармата при момчетиите, колкото и оборващи мнения да възникват по казуса



Тема Re: На мъжете си им трябва казарма!нови [re: LlRA..]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано31.03.11 13:42



пък ние си имахме една мома в ескадрилата
по стар руски обичай било, минимум една мома при диваци
щото ние сме повтаряли рашън, по логистика..........дабадаба
...........
женски тоалет и баня нямаше на летището
никой от нашите не я е поглеждал, като .......мацка
тя си имаше момчета по нейн избор

тя си беше на равно с всички, и беше на равно с всички
малее...
сал некой чужд да не я избъзика,

гулема веселба наставаше после и веднага,
сал да посочи се искаше обекта

ама ние не дослужвахме героизми,
и не ни пукаше от спаначка и ядачка на курем
в заведението, дето....
се спи и яде на корем




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.