Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:23 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Шантав мъжнови [re: Aлиca.]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано23.02.11 13:47



На Лиса съветът също не е за изхвърляне...........но там се иска да си артистка, аз не мога, за теб не знам.

И аз съм съгласен, че не е до артистизъм, а основно до възпитание и манталитет.
Затова и казах, че едно и също нещо....може да бъде възприето като мнение/съвет или грубо и дразнещо вмешателство.
Да дам ли контра- ситуация м/у тъст и зет?
Не между тъща и зет :)

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Шантав мъжнови [re: 4usmivki]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.11 13:51



А момата що да не изнесе на сравнение с техните жени?
Гледа си бебето, върши си домакинската работа без мрън, свикнала е на самостоятелност и отговорност... какво не и е наред?

Тъкмо повод да повдигне темата как техните жени държат парите в семейството и разполагат с наличност И за свои нужди. Без да им се налага да просят като циганки от мъжете си за едно кремче и гащички. Със сигурност има такива примери в тази рода. А ако няма - мрън-мрън на свеки по темата колко е ощетена снаха и и какво ще кажат хората да няма два лева в джоба, докато е в майчинство.



Ей, момичето е софиянка, тепърва ще изучава провинциалните женски тактики и стратегии за контрол.



Тема Re: Шантав мъжнови [re: Aлиca.]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.02.11 13:52



Лисе, има и страшилища, има пациенти сред обсебващите майки.......но това е друга тема.
Да, съгласна съм с теб, разумен подход е този, променяш поглед върху ситуацията......но трябва леко да промениш и себе си, само казвам, че аз съм ужасно чепата и трудно се променям, трудно е меко казано))Не твърдя, че съм за пример........знаеш го, даже може би съм отрицателен такъв. Лошо е когато хората не се приемат един друг такива каквито са (по ред причини), прикривани характери, надежди, че в по-късен етап ще прекроиш човека до себе си......а защо си го взел))като не ти харесва модела......много ей такива мисли ми идват.
Една година е много кратко време за трезва преценка, на жената и е дошло много, дете, мъж който не покрива очакванията (може и да са високи), възрастни които се намесват, смяна на средата, липса на приятели и свой кръг. Просто трябва да поговорят, не да си помълчат, а да си поговорят.......тази негативна нагласа се трупа ако не се изчистят отношенията.



Тема Re: Шантав мъжнови [re: Aлиca.]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано23.02.11 14:00



Ей, момичето е софиянка, тепърва ще изучава провинциалните женски тактики и стратегии за контрол.


........................................
приключих по темата, че знаеш какво става, ако ти поддема "бягащите тактики" ...
хахахахахахахах
туй кърти Ей, момичето е софиянка
Ша викам патриарха да я помаже
п.п: и папата и папата....

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор

Тема Re: Шантав мъжнови [re: 4usmivki]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.02.11 14:01



Чакай сега малко............има мярка, в родителските намеси също има мярка. Майка съм на син и дъщеря, къде на шега...къде не им казвам.....ако тръгна да ви обсебвам и да се меся там където не трябва.......спирайте ме навреме. Колко да е възпитан един чомек, че да не може да отиде на почивка със семейството си........не с родата до девето коляно. Въпросът е да не се губи мярката.....и тъстове, и свекъри, и свекърви...........всеки има своето място, но само своето........не може да имаш претенции да си всичко за един човек. В тази конкретна ситуация......едно и също нещо вече трудно ще се приеме за съвет......просто има вече прекрачване на граници и се гледа по друг начин.
Ти си син (освен татко), как би приел да ти казват къде и кога да ходиш........а чужд човек как би го приел? Хората се събират да живеят СВОЙ общ живот, не да се включат в живота на родители, роднити, свахи, лели и нам кой още.
Много съм чувствителна на тази тема........щото нали и тъща и свекърва))) и се моля да не откачам...........не, че моите ще ми го позволят де, даже ако се случи, така съм ги учила))
........макар, че в момента смешното е, че те се опитват да ми казват как да живея (децата)))))



Тема Re: Чудесен пост!нови [re: MamaNetty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.11 14:05



Роднините на мъжа и може да са по-скоро досадни, отколкото отровни.
Маме, в прованса сме расли, аз дори в по-малък и по-патриархален като порядки град. Знаеш, че тази мания за контрол от страна на старите и децата да са вечно на разположение и "да слушат" си е до манталитет и неизкоренимо възпитание.

Много е досадно за млад човек, израснал и привикнал на друга среда и отношение, но не е болка за умиране. Има си и предимствата. Такива хора обикновено много се насмитат не само с непоискани съвети, но и с непоискана помощ - това им носи удовлетворение някакво, че са родители на място.
А и синдромът на "какво ще кажат хората" си важи с пълна сила. При това, е мощно оръжие за човек, който знае как да се възползва.





Тема Re: Шантав мъжнови [re: 4usmivki]  
Автор Afraidtobealone (непознат)
Публикувано23.02.11 14:10



Ето, тук идва въпросът всъщност дали тя е казала нещо, на кого го е казала и как го е казала. По-скоро вариантът при нас е, че ако реша кухнята да е жълта, тя първо ми казва, че би било по-добре да е червена. Ако не я направя червена започва да мрънка на синчето си, че все пак червено е по-добре, и той като един изключително послушен син просто хваща и я пребоядисва червена без дори да ме пита. Ама тя свекървата не е виновна, аз я уважавам. Именно затова съм кръстила темата "шантав мъж", защото той може вместо да пребоядисва без да ме уведоми, просто да обясни на майка си, че моето мнение е важно за него и че все пак това е нашата кухня, а не нейната.

Ама това са бели кахъри с кухнята. Като цяло се дразня на това, че явно моят съпруг не може да поеме отговорност към новото си семейство и да се съобразява повече с нас, а продължава да се опитва да си живее като ерген-да си планира сам, да се нервира когато аз опитам да го накарам да направим нещо тримата с детето, като семейство, и да иска да си харчи парите само за себе си. И понеже е грозно да си живее така, предпочита да лъже на поразия, за да закърпи ситуацията Иначе да, всеки има гледна точка, но колкото и да си кривиш душата, едва ли ще кажеш, че поведението му е адекватно. Все пак не съм му опряла пистолет в главата, за да се ожени за мен и да ми направи дете Би трябвало да знае какво прави един мъж, когато е женен. Така както аз имам нови отговорности към него и роднините му, така и той има към мен, детето и моите родители.



Тема Re: !нови [re: 4usmivki]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.02.11 14:12



Ами нормално е ако е казала "Мисля си боядисам кухнята в жлълто" , свекървата да я е попитала примерно "Не мислиш ли, че ще е по- добре в червено?"

Това въобще не е нормално!

...отговори си сам защо

Момичето и съпругът и сами трябва да си намерят мястото в живота и да си изживеят своите грешки...дали с ремонти или нещо друго!

какво ти става бре?



Тема Re: Шантав мъжнови [re: Afraidtobealone]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.02.11 14:15



Каквото и да се опитваш да му се "оправдаваш" на 4усмивките:))...да знаеш абсолютно си си права, а той нещо от няколко дни не знам какво му става





Тема Ох,нови [re: Afraidtobealone]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.02.11 14:17



така като те чета - ще го изтраеш още малко дорде свърши майчинството и си намериш работа и ще му биеш шута, щото нямаш търпение да гледаш освен малкото дете и едно голямо...


Ако наистина се стигне дотам - обади се преди това в клуба, да ти кажат как точно да го направиш най-безпроблемно.
Поне в това сме специалисти - за добро или лошо...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.