Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.11 16:29



момата от темата се страхува, че ако се изнесе, за да си живее живота с компании и приятели, независима от родители и тем подобни досадници, мъжът ще и вземе детето.
Обясни и, че не е толкова страшно, дори ще е на далавера да си остави детето на неговите грижи, защото ще си отживее както си иска. С дребно "ремарке" и парите от едното кирливо майчинство, няма да може да си гледа живота. На всичко отгоре, сега мъжът и поне дава пари за бебето - Не че не дава, ама с клизма и с нежелание го прави, а за пред хората все приказва колко е грижовен. Не е писала колко дава, но 80-100 лева присъдена издръжка са всичко, на което може да разчита за в бъдеще. Останалото - от джоба на майка и и баща и, ако са във възторг да се изръсват ежемесечно за хатъра на щерка си.



Абе, колко е "едно кирливо майчинство"? Не е ли 80% от месечната заплата, която е получавала мамичката, преди да излезе в отпуск по майчинство?
Най-кирливото, което получават мои близки в момента е около 200 лв., защото са били осигурявани на минмална работна заплата. По техен избор, разбира се, затова сега не реват.



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 16:33



Абе на езика ми беше да и предложа, ако нещата загрубеят да остави детето на таткото и да бЕга от там, ако съвсем не и понася...ама си рекох да престана да развращавам младежта

...а и таз работа не е за всеки, иска се особен вид психологическа нагласа и мотивация, която аз навремето имах...но не е по силите и морала на всеки.
За такива неща хората не бива да бъдат подстрекавани. Те сами трябва да си решат и да си вземат съзнателно премислено решение!



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано24.02.11 16:48



ххахахаха - с тебе на тая тема не мога споря...
Но когато обичаш и уважаваш някой... ще се съобразиш и с родата му, а няма го караш да избира, и да е "между чук и наковалня".
Щото тебе утре може те няма, а те...те си остават /добри или лоши/.
Ла донна е мобиле...
А ако се свържеш с родата - оставаш вечна...
Обори ме ако можеш....
Туй, че някои са случили на кофти хора....не значи, че всички са такива...
Малко съобразяване /и зачитане/....не е излишно...

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано24.02.11 16:54



Абе на езика ми беше да и предложа, ако нещата загрубеят да остави детето на таткото и да бЕга от там, ако съвсем не и понася..

Що бе - предложи и го - ей ме на! Да съм умрял?
Суперско е така - друг да се оправя....
Опит - грешка /дете/ упс... беги лисо/не Алиса/, а с кви очи дириш отговорност?

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: 4usmivki]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 16:57



Когато един мъж вижда, че на съпругата не и е много комфортно с родата му, излиза и си живее с жена си и детето си отделно /ако трябва и под наем!/ по възможност в друг по-далечен квартал и контактите се свеждат само до канене на гости по празници когато всички са си мили. Въпросният мъж си работи, прибира си се при семейството, а някоя събота или неделя ако родата му го покани на обед или вечеря отиват всички заедно за два-три часа. Никакво ходене сам при маминка!!! Женен мъж сам там работа няма, освен ако спешно не са го извикали, ч ебойлера егръмнал или трябва да се пренесе старата пералня, примерно. После се прибира с жена си и семейството си дома, отиват заедно на разходка с детето...и пожелава лека седмица на маминка и тате, да се гледат и да звънкат ако има нещо спешно...това е! Евентуално ги пита за другата събота и неделя могат ли да гледат наследника, защото искат да отидат с жена си някъде.

Толкова е елементарно! Съпругата и детето са на първо място! Да, нек аси уважава техните...но всичко трябва да е прозрачно ис МЯРКА!!!!!!!!!

Редактирано от LlRA.. на 24.02.11 17:11.



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: 4usmivki]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 17:00



Не усещаш ли, че съм го казала иронично:))



Въпреки, че едно време към себе си не проявих никаква ироничност, а необходима категоричност и не съжалявам.
Обаче тази жена е на 30...аз тогава бях на 25...има разлика.
И стига ме занимава с щуротии...битте



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано24.02.11 17:09



хахахаха, како Лир - и аз се бъзиках :)
Айнферщанден иначе...
п.п: не беше адресирано към теб....а чрез теб....

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.11 17:10



"Младежта" е коскоджами ти жена на 30+, която влиза с аргумента, че се страхува да се разведе с мъжа си, защото щял да и вземе детето. Абе има ли още толкова неграмотни хора да не са наясно при какви положения български съд присъжда съвсем мъничко дете на бащата и колко процента са такива случаи? То, една позната разведена с дете да питаш, веднага ще ти обясни законите. Ако толкова те домързи да си прочетеш сама Семейния кодекс, преди да се изказваш неподготвена.



Да ме прощава авторката на темата, ама малко ми се ветрее в облаците. Ще вземам аз решение да забременявам и раждам от един мъж, а няма да си направя сметката на какви доходи ще разчитам и къде ще ми е по-изгодно да живея, докато си отглеждаме детето. Също и от колко забавления и глезотийки следва да се лиша, ако не ща баби да ми се месят и да си го отглеждаме сами.
Малко...сметката без кръчмаря ми се вижда историята.



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 17:14



Ако толкова те домързи да си прочетеш сама Семейния кодекс, преди да се изказваш неподготвена.

Това нали не е адресирано към мен



Да ме прощава авторката на темата, ама малко ми се ветрее в облаците. Ще вземам аз решение да забременявам и раждам от един мъж, а няма да си направя сметката на какви доходи ще разчитам и къде ще ми е по-изгодно да живея, докато си отглеждаме детето. Също и от колко забавления и глезотийки следва да се лиша, ако не ща баби да ми се месят и да си го отглеждаме сами.
Малко...сметката без кръчмаря ми се вижда историята


Тук си права, ама нали знаеш, докато не ти дойде до главата...идея си няма човек...какво е с дете/деца:)))...ам анека се оплаче завалийката...нека се изприкаже



Тема Re: Извинявай за въпроса... [re: Aлиca.]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано24.02.11 17:31



Пак бързаш и даваш команда "рота стани, тревога"...без да има тревога....
Майкат я е страх, че ще и вземат детето викаш....
Той от гордост ще си вземе детето колко да го напомням....
Ме ще МИ вземе, а ще ГО вземе...
Вие сте по психолозите - питайте ги...
Или е блъф това, или нещата са решени....
Не говорим за дете, а за недоволство....
И споко, ако не са роднините ще е друго....
а затова
Ще вземам аз решение да забременявам и раждам от един мъж, а няма да си направя сметката на какви доходи ще разчитам и къде ще ми е по-изгодно да живея
е няма се женя пак....

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор



Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.