Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Шантав мъж [re: Hoй]  
Автор Afraidtobealone (непознат)
Публикувано23.02.11 08:45



О, аз нямам проблем с приемането на семейството му. Понякога, обаче, се чудя какво ли ще стане, ако и моите родители имат техните претенции да прекарват всяка наша свободна минута с нас и да решават в какъв цвят да си боядисам кухнята. А, да, и кога да си вземем отпуските, за да отидем С ТЯХ на почивка. Сами не можем, защото се цупят. Аз много ги уважавам хората, но те прекаляват. Опитвах се да намеря компромисен вариант, така че всеки да е доволен, ама не стана-срещнах яростна съпротива от всички тях, които се наежват и аз ставам враг №1 на родината

Тъпо е. Аз няма да им изям синчето, нито пък той ще се отрече от тях. Много уважавам задружните семейства, но тяхното граничи с мания. Така е, трябва да се разбера с него и определено ще опитам да поговорим. Подозирам, че отново ще бъда враг №1 на родината, но пък нещо ми писна да ми се качват на главата.



Тема Re: Шантав мъж [re: Afraidtobealone]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.11 11:54



Понеже до известна степен и аз имах подобни проблеми, макар и в доста по-мек вариант с родителите на мъжа ми, ще ти предложа няколко съвета.
Спри да се дразниш от намесата им или поне впрегни енергията си за изобретателно използване на тяхната мания да бъдат решаващ фактор в живота ви. Аз изгубих доста време да се бунтувам вътрешно за подобни неща. Сега ми е смешно, по-лесно е било да се възползвам.
Защо не започнеш да им възлагаш задачки? Мъжът ти прекарва почивните дни с тях - придружавай го с бебето и го тръсвай на баба му да се занимава.
Хвали манджите и и я поощрявай да готви и за вас.
Обсъждай с нея и най-дребната подробност от бита ви, дръж я с часове на телефона, разказвай и с подробности за бебето, примъквай я "да си говорите по женски", търси съветите и за щяло и нещяло, при всеки удобен случай прави комплименти на свекъра си пред мъжа си как се грижи за семейството и колко неща прави за дома.
Щом мъжът ти се държи грубо и послъгва, вместо да се обиждаш, поклащай тъжно глава с репликата "какво ще кажат вашите за това, те са толкова добри и почтени хора..."
Щом ги влече мания за контрол, досади им с внимание, присъствие, прехвърляне на задачки и отговорности /елегантно/.
Давай за пример и по най-дребния повод пред мъжа си умението на баща му, брат му, братчедите, шуранайката да вършат "мъжката работа" или да се отнасят добре с жените си и да им помагат.
Изработи си една политика на въвличане на роднините в реални отговорности, щом се разпореждат - няма лошо да почивате заедно, тъкмо бабата ще гледа внучето, докато вие се шляете по заведенията.
Ухажвай, ухажвай, ухажвай! Особено свекървата.



Първо ще се надуят от гордост, после лека по лека ще започне да им натежава чак пък толкова да се занимават с вас. Номерът е на мъжа ти пръв да му натежи все да му тикаш баща му, майка му и родата му за пример и да го занимаваш с тях. Поне може да се амбицира да ти доказва, че е по-добър и самостоятелен.

п.п. за протокола: от теста в линка на мама Нети се оказа, че моят мъж е за клониране.
...но не винаги е било така.



Тема Re: Шантав мъжнови [re: Aлиca.]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано23.02.11 12:30



Добра и удачна концепция като цяло!
Думичките естествено тя да си ги измисля :)
Но концепцията кат цяло е удачна в такъв случай. Даже може и да не го сравнява с останалите от родата за "мъжката работа".
п.п: аз по - добре да не си отварям устата на такава тема, че отидЕ...но концепцията ти е удачна, дори и първата половина само да изпълни :)

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Шантав мъжнови [re: 4usmivki]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано23.02.11 12:32



За това обаче се иска специфичен вид характер, ОПИТ и артистизъм, който не е присъщ особено в по-млада възраст.



Тема Re: Шантав мъжнови [re: LlRA..]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано23.02.11 12:45



нали е минала 30, да не е на 18 бре...
Иска си е елементарно съобразяване с някои неща, а те няма са вечни!
Ами нормално е ако е казала "Мисля си боядисам кухнята в жлълто" , свекървата да я е попитала примерно "Не мислиш ли, че ще е по- добре в червено?" И тук въпроса е кой как го приема - като мнение на човек видял и правил повече ремонти или кат грубо вмешателство на някаква досадница....
Аз забелязах няколко дота характерни "макера", дето смея да съм леееекинко скептичен към общата картинка :)
Просто наистина е по-добре да не навлизам из темата сериозно, а за концепцията на Лиса....мога се изкажа.... и като концепция /не в подробности де/ я одобрявам.

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор


Тема Re: Шантав мъжнови [re: Afraidtobealone]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано23.02.11 12:52



Съгласна съм с теб, идват грижи и проблеми.......няма време за игра и лъсват образи. Възможно е и ти да си се попроменила (не ми се сърди, моля.с добро го казвам) Опитай да поговориш, това със сърденето ми е толкоооова познато..........накрая и аз се научих да мълча с месеци. На Лиса съветът също не е за изхвърляне...........но там се иска да си артистка, аз не мога, за теб не знам.
За скритите характери мога само да ти кажа.......след 22 години брак се удивих от човека пред себе си (знаех, че моят избор е грешен, рано го разбрах, вината си е моя, но наистина не предполагах, че дотолкова)



Тема Чудесен пост!нови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.02.11 12:53



Това което описваш всъщност е част от техниките, разработени в книгата, къмкоято съм дала лик по-горе, както и в една друга, също много, МНОГО ценна в практическо отношение:



Все още може да се намери по книжарниците, пък и онлайн.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Шантав мъжнови [re: 4usmivki]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.11 13:24



Даже може и да не го сравнява с останалите от родата за "мъжката работа".

Зависи как се оправят свекърът и другите мъже от родата с "мъжката работа", помагането в къщи и "слушането" на жените си.



Моят свекър що комплименти е отнесъл пред мъжа ми... пък братчедите... много искрено и невинно, разбира се.

Как казваше Лира? Мъж, дете и куче - както ги научиш.



Тема Re: Шантав мъжнови [re: Aлиca.]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано23.02.11 13:30



Нож с 2 остриета е Лиса....оти дорде го сравняваш с тях, да не те сравни и с тяхните жени


Ку ма сфащаш..

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор

Тема Re: Шантав мъжнови [re: tia9]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.02.11 13:37



На Лиса съветът също не е за изхвърляне...........но там се иска да си артистка, аз не мога, за теб не знам.

Ами не е само до артистизъм. По-просто е - ако не можеш да промениш външните обстоятелства, променяш отношението си към тях. Като потърсиш полезното и положителното в тази обстановка, вместо да се бунтуваш срещу това, което те дразни, се концентрираш върху това, което ти харесва. И го показваш на хората около тебе. Ефектът е по-добър, отколкото да си навличаш зорлем ролята на Черната овца без да имаш по-удачен резервен изход.
А иначе, нормално за млада жена в прясно семейство да се дразни от вмешателство и да иска повече самостоятелност. Но на този етап така или иначе, не може да си го позволи. С малко тактика, търпение и най-вече време може да си облекчи доста живота. Радкални мерки, които водят до безизходца или по-лошо - прибързан развод с бебе на ръце....


Да не са страшилища тези хора, че да не може да се излезе на глава с тях!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.