Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Kkaнeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.11 21:06



Не прочетох твоето отношение към темата и полезни съвети.
Ако си направила труда да пишеш само, за да се осведомиш дали съм добре, то благодаря, добре съм.

Възражения срещу това?





Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: LlRA..]  
Автор Kkaнeлa ()
Публикувано24.02.11 21:08



Аз нямам гледна точка, защото не съм в нещата. Там са само тя и той. Това, че дамата се е огледала и е пуснала тема, на значи, че трябва да и набиете задължителните клишета. Та викам по-кротко само:-)



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Kkaнeлa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 21:15



О, веднага ще се съобразим за препоръчваната кротост...това сигураия



Правиш ми впечатление, още от клубните размирици - появяваш се, нещо напътстваш, побутваш, целиш, нещо се напъваш, нещо демо правиш, абе нещо като нищо...а дай нЯщо наистина по същество



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Kkaнeлa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.11 21:18



Това, че дамата се е огледала и е пуснала тема, на значи, че трябва да и набиете задължителните клишета.

Кои са задължителните клишета и кои са нестандартните решения?

Моля те, щом имаш забележки и правиш обобщения на определени мнения, оборвай ги по-подробно. Така е несериозно и излишно.
Определението ти "задължително клише" абсолютно нищо не ми говори. Дали ще го треснеш или не, никому не носи полза.

Та...? Чакам пояснения. Какво се очаква от желаещите да вземат отношение по темата, която е пусната точно с цел събиране на мнения?



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано24.02.11 21:20



Бе ти що и се връзваш...Кканелата да си я чела за нещо някъде по същество?

...общи приказки и там не е ясно за какво иде реч



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Aлиca.]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано24.02.11 21:26



От едно известно време ме тормози въпроса за това преценяване и пресмятане отнапреде. Много пъти се споменава тук как сме били големи хора, можели сме да преценяваме, та като как така не сме мислили, видели, преценили, осъзнали и т.н. Ами... така

Толкоз ни бил акъла, искали сме и сме се надявали да е малкия дявол, стискали сме палци на нас да не се случи. Живота не е бакалска сметка, да му знаеш всичките цени и накрая да му теглиш черта на сумата. Не може съвсем всичко отнапред да се предвиди.

Само ми се искаше да го споделя това ми мнение и тук ми се видя подходящо, че не е за цяла нова тема.



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.02.11 21:51



И аз така - цял месец пусках фишове за тото, убедена, че ще ударя джакпота, а накрая какво излезе - някакъв нахал от Горно надолно ми отмъкна 6-те милиончета.



Маме, понеже никога не съм си разказвала историята със забременяването и омъжването, та до ден днешен в 100 теми, с най-големи подробности, включително и какво сме яли вчера на обяд, явно доста хора остават с погрешното впечатление, че открай време всичко ми е пей сърце, развей гъз.

Много неща прецених от чисто практическа гледна точка още като си видях теста за бременност, доста трудности предвидих и премислих дали ще преодолея и съвсем сама, ако се наложи, още повече ми дойдоха като гръм от ясно небе впоследствие - от най-близки хора. Налагало ми се е да вземам страшно остри завои, да живея в атмосфера в пъти по-отровна от описаната и ми се е случвало не просто да искам да се махна, за да оцелея, а буквално да мечтая за смърт.
Човешка душа корава - оказа се, че може да се приспособи към всичко, да промени доста и да постигне своето, стига да си го постави за цел. Оставането на мястото си и преборването, не бягството към по-лек живот.

Не само в брака, във всяко нещо не можеш да предвидиш всичко отнапред, особено успеха, но ако отчетеш правилно реалните външни обстоятелства и собствените си възможности, можеш до голяма степен да поемеш разумен риск.
Неразумният риск е да се осланяш на други хора, пък било то и най-близките ти, че ще действат винаги и само в твой интерес.



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: Kkaнeлa]  
Автор fri_flyt (щастлива )
Публикувано24.02.11 21:59



Реално никой от нас не е в нещата - жената пита какво да прави и всеки казва каквото мисли за правилно, нали. Има 2 възможности - да се разделят или да останат заедно. Първото е лесно с кофти резултати, второто - трудно, но ако се направи както трябва може и да успеят да си изградят семейство и да си отгледат щастливо детенце. Лесно се разрушава семейство, трудно се гради.

С малко дете и на тази възраст и аз и препоръчвам да се постарае, да е още по-добра майка, съпруга и снаха също, да почете, да се образова и да си "наляга парцалите"... освен ако не е с много добре платена професия и супер подсигурена при родителите си.



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: 4usmivki]  
Автор Petkana_Divata ()
Публикувано24.02.11 22:27



А ако се свържеш с родата - оставаш вечна...
Обори ме ако можеш....




Аз мога.
Свързах се с родата. И останах вечна... за нея.
Не и за синчето.

Мангалката himbeer клонира и моя никнейм. Проверявайте профила!

Редактирано от Petkana_Divata на 24.02.11 22:28.



Тема Re: Извинявай за въпроса...нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор 4usmivki (4ulivki)
Публикувано24.02.11 22:28



Мамче Мърморанче - права си. Но това, което казваш е "привилегия" на хора отглеждани с любов, знаещи корените си и с отговорност пред "тези корени"...
Естествено, че които не ги знаят - се им е тая де ще са на квартира или в чий дом...
Но нямат възпитана отговорността в себе си, че като се изложиш - излагаш и други хора!
Та живота не е точно бакалска сметка - според мен...

Лесно е да бъдеш почтен, когато нямаш друг избор



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.