Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:06 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.12.10 16:50



Първо, поздравления че ти дойде онова вътрешното да кипнеш все пак, мамка му, и поискаш заключване на темата...а спря да раздаваш прегръдки и щастие на всеки



Второ размишлявам си тук, докато гледам немската телевизия и едни такива подобни на твоите неща сторита разни.

Та по този повод реших да ти кажа, че проблемът ти е само един, от там идват и останалите влачещи се депресии, страхове, ступори и незнание какво да предприемеш.

Проблемът е: Че криеш изневярата му, че подтискаш себе си за да не би нещо случайно да се разбере. То не че не е ясно на всички около вас и в градчето, че той кръшка и лицемерно си трайкат и не те съжаляват, бъди сигурна...смеят ти се доволно зад гърба като зрители очаквайки развръзката на местния екшън!...ето и за новата година готвел дискове разни, приготвял се и пр. Ами нали ще ги видят, както са ги виждали и сега...или най-малкото теб ще попитат близки и познати къде е момъка по празника?

Ти ще се поболееш според мен /не че вече не ти се е случило/ от разни псевдо еснафски предрасъдъци, а трябва високо да изкрещиш, че този тип ти е отровил живота с униженията, които ти сервира, особено в последно време с наглостта и дебелокожието си да разиграва цинично душата ти, и да реши нейната коса с твоята мъка, вместо достойно да вземе решение и да престане да разиграва театър пред цял град
А стига с тези провинциални предрасъдъци! Нека си кажем нещата баш както са! /сори, нищо лично към теб...това си е повсеместен синдром изразяващ се не само по малки градове, села и паланки/

Просто спри да го прикриваш! Говори свободно в службата си за мизерника, който отвратително безцеремонно развява коня на сЛободията си у дома пред теб и пред децата. Говори свободно пред приятелите си за тяхната връзка и това, че нямаш намерение да ставаш параван за изцепките му! Говори, говори ...на глас говори...и да не ти пука. Защото това е самата истина, нали?

А депресията ще ти се задълбочава, когато прикриваш и изопачаваш истината, която напира и търси пролука да излезе наяве. Истината иска да я чуят! Тогава, когато мълчиш и ще си парализирана от страх и неможеща да се справиш със себе си, камо ли с околните, тогава и ще си басейн от сълзи и обида, защото ИСТИНАТА иска своето...а ти се превръщаш в един негов съмишленик с всеки изминат миг, когато запушваш устата на истината и онова, което трябва всички да знаят! Истината няма да ти прости това!

Тогава ще ти олекне! И ще започнеш да усещаш себе си! Защото тогава ще си отново ТИ! Ще преживееш ужасен катарзис, но след това ще дишаш свободно и с пълни гърди, а няма да се свиваш като мишка. Тогава нещата ще започнат да стават от самосебе си в твоя полза и късмета ти ще проработи отново!
Вулкана ще е изригнал...и така, както теб са унижавали, сега ще накараш други да се сапикясат и да бъдат наврени от живота там, където им е мястото!Това не е реваншизъм, това е гласът на истината!

А последващия развод, делби и пр. ще са блед екот от нещо предизвестено и нещо като лечение на лека настинка пред метастазите, които се опитваш да лекуваш сега болезнено режейки ги и незнаеща колко и къде са, от рака който в момента бушува в съзнанието и психиката ти!

И така, както смело сега поиска да заключат темата ти, тогава така смело ще искаш просто излишните боклуци да напуснат живота ти!

И тогава обезателно ще си с нова прическа, нов костюм, нов портфейл и ново АЗ!

Ся можеш да ми теглиш една!

Редактирано от LlRA.. на 29.12.10 17:13.



Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: LlRA..]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано29.12.10 16:57



И коя е истината ?

Не съвсем живи, но не достатъчно мъртви ...


Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: pravil-nick]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.12.10 16:58



Истината е тази, която не и дава покой!



Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.12.10 17:13



Излишно се хабиш.
Тя не иска да се развежда.



Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: LlRA..]  
Автор Kpиcтинa (лети в облаците)
Публикувано29.12.10 17:16



Според мен проблемът на ЛЯТО е друг. Тук е мястото да кажа, че и моят беше някъде там. А именно: няма вяра в себе си, не участва в нещата да ги прави така, както на нея и харесва и както тя ги разбира, а се пуска по течението, не носи отговорност за своите искания и решения и съответно - не ги иска, не знае какво иска и не го прави... Ей такива неща. Според мен Алиса е доста права в предположенията си. Докато човек не се измъкне от собствените си кълчища няма как да задейства машината в правилната посока и да ги разбере нещата. Защото не може да се оплакваш от ситуацията (незаинтересован мъж, темерут, пияница) и нищо да не правиш - тоест - чакаш да се развият нещата от само себе си, което няма да стане, не и в твоя полза. А и любовницата в случая е поредната капка, която прелива чашата - тоест - търсеният повод, за да направиш ти сам нещо.
Аз някога бях в подобна ситуация и докато сама не си повярвах и не разбрах какво искам и че от мен зависят нещата - всичко ми изглеждаше апокалиптично. Така че - подкрепям Кафето и Алиса.
И желая успех на Лятото. И да не чака някой да я подкрепя, ами сама да действа, че ... време не остана.
успех!
Горното е написано с най-добри чувства!





Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.12.10 17:19



Бе аз да си окна...щото...нали...





Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: Kpиcтинa]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано29.12.10 17:23



Не знам кой е прав, не съм в главата на Лятото, ама съм се убедила, че приказката "Кой каквото на себе си направи, никой друг не може да му го причини - и добро, и лошо."

Така че, каквото и да насътвори, все ще е за нейна сметка.





Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: Kpиcтинa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.12.10 17:31



Всичко това идва от страха да не се разчуе по селото, дето се казва! Има го този момент...това е голям комплекс и срам по някои по малко заселени места...огромен страх и неудобство причинява, и обикновено жертвата е подвластна на това еснафско обсебване.

Имам пример от Смолян навремето, той актьор, жена му интелигентен човек-фармацефт, две малки деца тогава, бачкаше за петима женицата, щото той какво изкара го опукват с лИбовницата

...той се хвана с една треторазрядна читалищна актриса, дето живееше в театъра, щото дошла от незнам къде си...и 2 години се водиха под ръчичка из цял Смолян, а жена му очите и изтекоха и ходеше само с очила и си мълчеше и ги виждаше и казваше: "Той е под магия, немога да обвинявам болен вследствие магия човек"...ку-ку:))

След 3 години разбрах, че той е прекъснал връзката и се е върнал присемейството си, а жена му се прави , че нищо не е станало...само дето тя и децата живеели в едната част на къщата, а той в другата...аа пред хората нали всичко е наред...абе нали даже тази година ви разказвах и за оня от Люксембург дето жена му го чакала и тя сумати време да се наиграе...

Незнам, явно си има такива мъченици ...не съм дораснало обаче толкова, че да ги разбера

Редактирано от LlRA.. на 29.12.10 17:37.



Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.12.10 17:36



Бе...като за литературно съчинение бива.

При Лято нещата са ясни - тя е във финансова зависимост от мъжа си и не може да си позволи развод. Единственият и изход е да живее в сделка. Но не изпълнява своята част от сделката, разлива се в емоции. А човек, който си е подложил дупцето на спонсор, не може да си позволи да показва емоции нито пред него, нито пред свидетелите и пряко заинтересованите от нейната сделка.
Тя не очаква от него точно финансови отговорности, а изневиделица да стане друг, да я уважава, ухажва, зачита....там и е грешката. Иска прекалено много неща, вместо да се концентрира само върху едно: пълен самоконтрол и приемане на обстоятелствата, след като не е в състояние еднолично да ги промени.
Биенето на тъпани и излагането на спонсора са най-лошата тактика в случая.

Драстичното спасително решение за нея - парцалките в една торбичка и при мама. Пък след нея и потоп. Съпруг и деца да се оправят. Но тя няма да го направи. Тя си иска мъжа, какъвто си го представя, не личната свобода, която влече след себе си нови, неподозирани и непосилни отговорности.



Тема Re: kъм ЛЯТО...щото онова оключено:))нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано29.12.10 17:40



Това, което описваш е вид мълчаливо адвокатстване на дявола от нейна страна...значи няма повод за оплакване!...но има повод за мъчителна и бавна самоубийствена смърт.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.