Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 01.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Много ме болинови [re: zanik]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано19.12.10 22:01



Споко.
Дъщеря ти не е озлобена срещу тебе, просто е гневна и безпомощна да промени нещата.

Тя е на твоя страна. А ти си много по-силна, отколкото си мислиш.
...И 13 години затишие от дипломирането до действителната ти реализация нищо не са. Станала си твърда и устойчива на всякакви тежки катаклизми през това време - това е по-ценно от всичко и не всеки човек, да не говорим пък за жена, го притежават.

Само че още не го знаеш.





Тема Re: Много ме болинови [re: zanik]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано20.12.10 10:12



Едно време имаше хора, които моментално биха те посъветвали или да го тормозиш, или да си намериш любовник... а бе простотии разни.

Има ги и сега такива хора.

А защо не ти стига куража да се разведеш? Деца имате ли? Колко са големи? - прочетох отговоря на този си въпрос.

Недей да се бориш с прасе. И двамата ще се изкаляте, а на прасето ще му хареса.

Редактирано от Severous_Snape на 20.12.10 10:16.



Тема Re: Много ме болинови [re: zanik]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано20.12.10 10:27



Защо нямаш работа? Защото си се отдала на домакинството ли? Често пъти се случва финансово силният партньор да обсеби другия, и съзнателно или несъзнателно, натоварвайки го непрекъснато с нови и нови задачки, да обсеби цялото му време така, че да не му/и остане време и възможност да започне сапостоятелна работа.

Намери си и започни някаква работа!!! По възможност по квалификацията ти!!!

Нямаш представа колко е важно.

И когато стане въпрос защо не е сготвено, можеш да му кажеш, да вземе да сготви и той поне веднъж. Ако никога не се опънеш, ще си останеш в същото положение. Ако се опънеш, ще губиш доста битки, но и ще се научиш да отстояваш това, което искаш да отстоиш.

Сама избери какво искаш.

Недей да се бориш с прасе. И двамата ще се изкаляте, а на прасето ще му хареса.



Тема Re: Много ме болинови [re: zanik]  
Автор won (cool)
Публикувано20.12.10 13:47



Говорите ли с дъщеря ти за това, което чувстваш? Тя какъв съвет ти дава? Ще те подкрепи ли ако искаш да се разделите с баща й? Тя може да поиска той да и помага финансово, докато следва.
Работила ли е досега дъщеря ти?
Бихте посъветвала да не я правиш и нея зависима от някого - бъдещ съпруг, например. Научи я този урок и ще ти е благодарна. Научи го и ти.
Не знам какво да ти кажа още. Когато искаш промяна, ще намериш и начин. Добре си заровила главата в пясъка...И това е решение, но не се оплаквай и от него. Ти си възрастен човек и сама правиш изборите за себе си.

Редактирано от won на 20.12.10 13:49.



Тема не мога да не ти кажанови [re: zanik]  
Автор echr ()
Публикувано20.12.10 14:42



щото ми е много важно това на мен лично. майка ми така, като тебе, се е подложила на мъжа си да я мачка, както му харесва. е, идея си нямаш какво това ми е причинило на мен, докато съм растяла и съм била свидетел на техните отношения. винаги съм мечтала да имам родители, и особено майка, която да мога да уважавам - силна, смела и независима жена, дето няма да се остави ни никой пундю да я тормози или да й режисира живота. защо го е правила, не знам, за мен обяснението е - от глупост и слабост. ама на мен какво ми костваше (и колко време ми отне) да се науча да не повтарям модели на поведение, които не харесвам, ама са единствените, които познавам...

не е късно нито за тебе, нито за дъщеря ти. но наистина трябва да се вземеш в ръце и трябва да спреш да съжаляваш за каквото е минало. мъжът ти е глупак очевидно. ти каква искаш да ти е равносметката накрая? че си подчинила живота си на капризите на един глупак?



Тема Re: не мога да не ти кажанови [re: echr]  
Автор pyrvata (ентусиаст)
Публикувано21.12.10 11:51



.... ами, щом животът е подчинен на някого няма значение дали е умник или глупак... тягостно ми става като чета това и като мисля за тебе, обаче това е патриархалния семеен модел, разбира се балканския му вариант е гротескно- комичен, но по дяволите работещ все още... дано не ти звучи грубо, на чужд гръб тоягите винаги са малко... по важното е, че усещаш нещо нередно и искаш да го промени...аз не мисля, че можеш да промениш много, защото вероятно не разполагаш с опит как се живее извън този модел, а и едва ли средата ,в която живееш ще те подкрепи... затова, помисли как да останеш в него запазвайки себе си... а дали си готова да промениш всичко и да понесеш промяната, не знам... но най- вероятно не си... затова си намери твоето поприще : работа, интереси, приятелски кръг и някакво валидно оправдание,за какво оставаш в тази ситуация и какво все пак ти носи тя, за да си в нея все още и давай напред...





Тема Re: не мога да не ти кажанови [re: pyrvata]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.12.10 12:17



Няма модел

Нали знаеш, че това дето сами си го правим......чудесни огньове си палим и основно вината си е в нас.

- подпис, а не поздрав


Тема Re: не мога да не ти кажанови [re: tia9]  
Автор pyrvata (ентусиаст)
Публикувано21.12.10 12:29



...

има си , море и още как... това дето го казваш е вярно.... но няма да помогне на авторката...



Тема Re: не мога да не ти кажанови [re: pyrvata]  
Автор tia9 (странна птица)
Публикувано21.12.10 12:36



Знам за съжаление....но няма кой друг, сама трябва, а не го разбира

- подпис, а не поздрав


Тема Re: не мога да не ти кажанови [re: pyrvata]  
Автор zanik (непознат )
Публикувано28.12.10 18:39



това си намери твоето поприще : работа, интереси, приятелски кръг и някакво валидно оправдание,за какво оставаш в тази ситуация и какво все пак ти носи тя, за да си в нея все още и давай напред.


По тоя път съм поела сега ,не знам какво ми е най-валидното оправдание, но сега поне мисля повече за себе си.Изкарахме скучна Коледа, но дъшерята беше с нас .Днес цял ден бях на сбирка със състудентки, а онова дяволче пак се надигна в мен и се притесних, че цял ден не няма.Е,прибрах се и всеки си седи в стаята и аз съм доволна.Абе някой ми беше писал, че това е поведенчески модел,граден с години и ще ми трябва време да го променя.Но си обещавам.........
Благодаря на всички ,които ми писаха.
Знам,че всичко зависи от мен, ама помагайте да се нахъсам!!!!!!!!!!
Чета Ви и Ви се радвам,тук сте се събрали страхотни хора!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.