Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:05 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Питане ... издръжки ?нови  
Автор Sluggish ()
Публикувано15.12.10 14:37



Обичам да организирам нещата



Та по мое предложение издръжката на двамата сина на любимия ще се плаща вече по банков път - в разплащателната сметка на майката към определеното там число от месеца.

Джобните на тийновете - в картови сметки по 200 лв. на месец, също към определено число от месеца.

Предложенията не са обсъждани с младежите - за джобните де. Майката е против. Държи тя да разпределя джобните.

Ха сега кажете, да отстъпвам ли или да настоявам на моето.

Стигат ли по 200 лв. джобни за тийн - 16г. и 18 г.? Считате ли за разумно сумата за издръжка да бъде преведена наведнъж за учебната година примерно?

Всичко това е с чисто практическа насоченост - ползване на електронно банкиране както от страната, така и от чужбина .



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор -дядo- ()
Публикувано15.12.10 14:46



При мен, в последните години, джобните за ученик бяха 100, за студент 150.

Това са само джобни - 20 дни по 5 лева за свестен обяд, без голяма възможност за избор + 50 лв за студента за "ненормиран учебен ден" и колежка на кафе.

По-надолу е гърч. По-нагоре, според възможностите и преценката.

ПП Забравих. Месечни преводи на конкретна дата. Превеждането наведнъж води до изкушения (хора сме). Ако пък толкова искат да си отгладуват нещо, ще си ги спестяват.

Аз бих предпочел като теб - направо по картите н адецата.

Редактирано от -дядo- на 15.12.10 14:48.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор XXLMORE (ентусиаст)
Публикувано15.12.10 14:48



Аз съм привърженик на порционното изпращане на сумите за издръжка.Така се намалява вероятността да бъдат употребени не по предназначение.Колкото до джобните, има деца, които се справят добре и разумно с парите-на моите дъщери винаги съм превеждала парите по сметка един път в месеца и не са имали проблем, но има деца, а и по-големи хора, при които това не е добро решение, защото са с широки пръсти и си изхарчват парите за два дни и после ходят цял месец гладни.Предполагам, че майката си знае синчетата и има основание за искането си.Сестра ми наскоро пак започна да дава на порции джобни на сина си и то от собствената му заплата поради подобен проблем с харченето, при това с негово съгласие.То така е трудно и да се научат да се справят с бюджета си, но всеки си решава според ситуацията.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: -дядo-]  
Автор Sluggish ()
Публикувано15.12.10 14:49



Изхождайки от подобни съображения прибавям и по 3 лв. на ден за маршрутка. Остават 2 лв., но седмицата има седем дни

. Струва ми се на разумния минимум.

Да направо на децата, но майката е против, а на мен не ми се влиза в спорове. Ако някой представи разумен аргумент в полза на майката ще отстъпя веднага.

Редактирано от Sluggish на 15.12.10 14:51.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано15.12.10 14:51



от първия ден след решението за развод плащам само по банков път

номера "на ръка" и после..., ама нали!

синчето е вече на 24 и се сърди яко, ако му предложа стинки

200 стигат за тийнове

за щерката - водя я с мен на пазар и контролирам всичко
грейка, ботуши, дънки, пола..... и прочие

на майка й пари на ръка за дрехи на детето не давам изобщо, щото си я знам
какво чудо беше в харченето от преди развода
и накрая нищо полезно купено



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор -дядo- ()
Публикувано15.12.10 14:52



Упс! Забравих, че моите в събота и неделя си бяха вкъщи, но пък транспортните карти бяха за моя сметка.

200 мисля, че е добре за ученици.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано15.12.10 14:52



Аз издръжки не съм получавала, но имам мнение.

Също бих била против този начин за разпределяне на джобните. Кой, каквото ще да казва, но парите на децата, докато са в рисковата възраст, трябва да се контролират.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор XXLMORE (ентусиаст)
Публикувано15.12.10 14:55



200 лева ще им стигнат ако не са пушачи

ако са, ще им стигнат само за цигари може би



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: XXLMORE]  
Автор Sluggish ()
Публикувано15.12.10 15:02



Ще станат непушачи

, без това пушенето е навик от гетото.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор XXLMORE (ентусиаст)
Публикувано15.12.10 15:04



На теория е лесно, но на практика не става по команда, ако изобщо стане . . . При тези цени на цигарите явно ще си ги отгладуват, ама проблемът си е техен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.