Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.12.10 15:05



Преди да прочета другите мнения, ще напиша как майка ми реши проблема, когато на 18 заминах от града да уча. Месечната ми издръжка я изпращаше на 3 части - на всеки 10 дни първата година, за да ме свикне да си разпределям дневните сама.
Не, че през първите месеци не профуквах всичко още на втория ден, де. После привикнах сама да си разпределям "джобните".

Сори за майката на момчетата, но парите са от баща им, тя няма думата там.

200 лв месечно, средно по 7 лв на ден, при положение, че бащата не тъне в разкош, според мен са напълно достатъчни. Това отделно ли от издръжката, превеждана на майката за други текущи разходи и консумативи?



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Aлиca.]  
Автор Sluggish ()
Публикувано15.12.10 15:10



Тези 200 лв. са само за децата - дневни или там за каквото преценят. В началото на учебната година родителите се договарят за някаква сума, която таткото плаща - за учебници, дрехи, курсове и каквото е нужно там. Тя е отделно.

Ако питаш за издръжката присъдена от съда - по 100 лв. на дете, тя пък е съвсем отделно. Досега е плащана "на ръка" - сега вече ще е по банков път, срещу което май няма възражения.

Редактирано от Sluggish на 15.12.10 15:16.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: XXLMORE]  
Автор -дядo- ()
Публикувано15.12.10 15:11



Жената мина на самоделки - от 120 (1 кутия) на 50 лева месечно.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: -дядo-]  
Автор XXLMORE (ентусиаст)
Публикувано15.12.10 15:23



Аз нямам проблем защото не пуша, ама едната щерка е пушачка и вече няколко пъти се опитва да ги откаже, ама не стана.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.12.10 15:24



За тийнове в София не мога да преценя. Чета за 3лв дневно за маршрутка сега...
Ние в момента живеем в прованса и когато с баща му не сме в същия град, на детето му се дават по 2 лв за такси допълнително при лошо време. Всъщност, те си стоят в някакво чекмедже и ги ползва при нужда. Иначе - 1:70 джобни, за най-скъпия сандвич и сокче от лавката... и пак му остават понякога, щото още не е пропушил.

За допълнителни лични нужди седмично... абе, малък е, на 13г. и рядко се налага да иска пари. Но определено, паричките, които са му за джобни и дадените по празници от роднини, са изцяло на негово разположение. Контролираме само вида на покупките /да не е за излишни глупости, де/, но без налагане на "вето", само под формата на съвети.

п.п. едно време, като пропушвах на 16 г., щото и боят с точилката не помогна да ги откажа, майка ми заяви, че излишни пари за цигари няма. ... и спестявах от закуски, де ще ида.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор 4osmivki (...)
Публикувано15.12.10 15:25



Ще станат непушачи , без това пушенето е навик от гетото.
Баси преди каВбоя не беше от гетото...ама ша са домъкна до някое гето...
Сега сериозно.
Естествено, че по банков път - винаги може се извади извлечение при...хм, нелицеприятни ситуации. /с пощенски запис трябва архив от квитанции да пази/.
200 лв на всеки... даже мисля, че леееко могат да бъдат намалени с опция за отпускане на ласото, при проявена добросъвестност...
Майката е добре да контролира разходите на младежите, но не и да се превежда по нейна сметка.
Всъщност това е нож с 2 остриета - аз лично, ако мога да разчитам на акуратността на мамата...бих ги превеждал на нея. Ако е адекватна, то тя би преценила кое и как, а не с давнето на някаква си самостоятелност на момците...да исъздавам доп напрежение.
Може би найката си има нещо наум. Все си мисля, че "джобните" трябва са под контрола на "отглеждащия" родител. Лесно е да се пращат манги /ако ги имаш/, ама който ги гледа...той си знае.
Защо пък не измислите вариант, в който парите да се превеждат на децата, майката да не може да ги пипне, но пък да може да контролира тегленето?
Незнам, хипотетично пак си пиша, а и незнам случая...освен че нефтените полета зоват...

по-добре пеша, отколкото на кьорав кон...


Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.12.10 15:31



нещо не разбирам. Аз като дете на разведени родители съм получавал една издръжка всеки месец (е кога прати баща ми де, че не беше изряден платец). Не е имало джобни, допълнителни за учебници и т.н. Сега кви са тия глупости с джобните. Не може ли да даваш на дете всеки месец определена сума пък то и майка му да преценяват за кво ще я харчат - колко за дрехи, колко за джобни, коко за учебници....
Светнете ме з ановата система на издръжки, че много сложна ми се вижда нещо.
А така като гледам по 100 изръжка + 200 лв джобни стават 300. Това си е една заплата. Ти колко заплати трябва да изкарваш, че да ти остават 2 излишни да даваш като издъжка.
Изобщо за БГ ли става въпрос, че тия суми нещо много големи ми се виждат. То ясно, че и милион да дадеш ще ги похарчи, но не се преценява по това, колко може д апохарчиш, а по колко са ти нужни за да не мизерстваш и колко можеш да отделиш. Е той сигурно може да си го позволи, ама като цяло 300 лв на месец за дете издръжка плюс отделно за учебници и т.н. веднъж годишно ми се вижда много и като цяло това адски ще разглези децата да ви кажа




Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: 4osmivki]  
Автор Sluggish ()
Публикувано15.12.10 15:33



Майката е добре да контролира разходите на младежите, но не и да се превежда по нейна сметка.
Всъщност това е нож с 2 остриета - аз лично, ако мога да разчитам на акуратността на мамата...бих ги превеждал на нея.


Единият младеж е 18 годишен, пълнолетен. Ако трябва мама да му дава 10 лв. за учебен ден от тати някак обиждаме неговата израснала личност. Инфантилно седи. Другият обаче макар и 16 годишен вероятно ще е засегнат от различно отношение, ако само неговите пари са при мама...

Според мен младежите биха могли сами да се справят с разпределението на сумите, но Алиса даде идеята да влизат в сметката три пъти месечно. Това не е проблем и ми се струва подходящо за в началото, докато дойдат отзиви от майката как харчат.



Тема Re: Питане ... издръжки ?нови [re: Sluggish]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано15.12.10 15:34



Ако наистина таткото се е съгласил да дава такава издръжка - 200 на дете + 100 на майката - бих казала, че си късметлийка и с много разбран бивш съпруг.

Според мен е добре издръжката да се превежда месечно. И се уточнете кой точно поема сметките за мобилните телефони, защото при нас това е едно доста голямо перо. Синковецът твърди, че не може да говори по-малко, защото това му е социалния живот.


пп. Аз само да питам, след като това са джобните на децата, всички останали разходи - якета, обувки, нет, режийни - на половина ли ще делите?



Тема иначе джобнитенови [re: Sluggish]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.12.10 15:39



за които се предполага, че са изключително само за личните нужди на децата не виждам проблем да им се дават директно на тях. Тъкмо ще имат шанс да се научат да се вместват в бюджета си.
Ако ти даваш парите и ако държиш обезателно да се използват като джобни от децата ти мисля че е твое право да решиш на кой да ги дадеш.
Виж, ако става дума за издръжка тя по правило трябва да отива при майката и майката да преценява да какво ще се ползва, без дори да пита децата си







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.