Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:08 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Тема 50 годишните не се развеждатнови  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано08.12.10 12:31



това каза дъщеря ми когато споделих с нея какво мисля да направя. Тя ме попита защо не съм го направила по-рано и защо не си променя мирогледа и да си гледам живота, вместо да правя глупости. Вмъквам, че тя обича баща си и е близка с него. Обича и мен и много пъти сме коментирали с нея, че на мое място отдавна би била "щастливо разведена"


Започвам нова тема, защото се вмъкнах в темата на Пипи и донякъде я обсебих
Прочетох ви - права е сигурно Тайсънката, че аз съм от безкрайно нерешителните, които само мрънкат , разликата е, че не си "кютам"! Самоизмъчвам се и не мога да направя крачката!!! От година и нещо нещата не вървят. Не казвам, че не съм виновна за охлаждането, сигурно имам вина и за появилата се нова жена в живота му...това е минало. Истината е, че не седнахме като нормални хора да се изясним-той е като звяр в клетка /знаете историята ми/
Инспирирана от Пипито проведох онзи разговор и уж се разбрахме! Вчера отново се нахвърли срещу мен, че нямало аз да командвам, няма да се изнесе...искала съм да го ядосам и тогава...не знам какво ще се случи........
Панаири не ми се правят. Не знам защо онзи ден му повярвах и за пръв път от месеци спах цяла нощ
Знам едно - няма да е лесно, трябва да остря сабята и да си намеря добър адвокат!
Лир, ти ми беше предложила помощта си по едно време...!!!
Ако разведени живеем заедно и се срещаме при тоалетната, както някой каза в предната тема, то по - добре.......да потърся по-висок етаж.....за лично ползване
Знам, че тази тема я разисквахме и още го правим, но ми се прииска да прочетете и това:



Хубав ден и честит празник на бивши и настоящи студенти и студентски майки и татковци!!!!

Редактирано от ЛЯTO на 08.12.10 12:46.



Тема Re: 50 годишните не се развеждатнови [re: ЛЯTO]  
Автор -дядo- ()
Публикувано08.12.10 13:20



Добре де, от кога сте женени?

Ако си живяла с него 20-25 години, толкова ли е трудно да си доизкарате мандата?

Ръбовете на мъжете с годините затъпяват. Баща ми беше много серт и кибритлия, ама като мина 55 и само гледаше мир да има вкъщи. Гледам и аз съм станал по-ленив в споровете и оставям всеки да си прави квото си иска.

Имаш ли вариант Б? Друг мъж искам да кажа. Щото ако нямаш, не искам да те плаша, ама... А на стари години най си трябва другарче. Децата си хващат пътя, приятелите оредяват, па и ти писват. Понякога си трябва още една ръка за елементарно нещо - комшията ли ще викаш?

Извинявай, че за любов не отварям приказка, ама не всичко е любов.

Иначе, ти си знаеш, ма като гледам шурея, втората си жена по не я таре от първата, хем се разведе на трийсе и две-три.



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: -дядo-]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано08.12.10 13:29



Ако си живяла с него 20-25 години, толкова ли е трудно да си доизкарате мандата?
Голям си сладур, дядо!!!


Мандатоносителите вече не могат да се дишат!!!
Нямам вариант Б. Прочете ли копнатата ми статия от Л. Филипова?
Аз и сега съм сама вече година. Не ме е страх от самотата. Сега съм още млада и що годе добре изглеждаща. Не мога да живея без любов! Представи си , че някъде ме чака ТОЙ?! "А, дано, ама надали"! И все пак не ми се живее така!
Явно съм първосигнална. Мисля за момента , за СЕГА! СЕГА не ми се живее така! Старини - кой ти мисли за тогава, пък и ще ги доживеем ли?



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: ЛЯTO]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано08.12.10 13:41



Отговарям ти тук, за да не тъпча темата на Пипи.
Знаеш ли, че развода е един голям панаир ?! А на теб не ти се прави .. Ама ще ти се наложи. Колкото и да сме цивилизовани, наКрая просто е грозно. Оплакваш се от година и половина тормоз, а ти предстоят един панаир и поне година-две след туй да се стабилизираш. Ако изобщо се .. Аз например още се клатя.
Знаеш ли, че подходящо време за развод няма. Просто го правиш. Не се разправяш, не поставяш ултиматоми. Вършиш го като работа и като робот. А ти си емоционална. Луташ се .. Искаш .. Дерзаеш си .. И това е по-хубавото от другото. Не си готова .. Това е, което ти казвам.



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: ЛЯTO]  
Автор -дядo- ()
Публикувано08.12.10 13:45



Ами не знам. Различни сме.

Аз бих си тръгнал при пъвия "повей", но "издържал" ли съм найсе години, значи нещо ме държи.

Имам си и едно разбиране, че всеки от нас си има мярка, шаблон, по която си избира половинката. Демек вероятността да избереш "същия" мъж е много по-голяма от обратната. Тогава какъв е смисъла?

Една моя леля по бащина линия се женИ три пъти и три пъти се разведе. Първият беше инженер - много бил сух, вторият - академик - много бил отнесен, третият - шофьор - много земен и естествен до първия шамар.

Е, ако въжето вече е така и така скъсано, няма смисъл - само му се разбридат краищата.

Знам ли. Не съм ти в обувките.

Късмет!



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: pravil-nick]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано08.12.10 13:52



Със всичко казано от теб съм съгласна.
Ако ми кажеш и какво да направя, ама по точки, ще съм ти роб докрай живот!!!


Уредих си среща с адвокат. Ако ми каже , че има вероятност да живеем заедно и да се срещаме разведени пред кенефа, ...........

Животът е път, а не спирка. Всеки от нас го извървява сам, без значение кого среща. Самотата не е страшна, опасен е само страхът от нея.



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: -дядo-]  
Автор ЛЯTO (one)
Публикувано08.12.10 13:58



Различни сме, но това не означава, че не уважавам мнението ти! Напротив!
Не съм сигурна дали искам да се обвързвам повече с някого.
А колкото до леля ти, има една теория , че жените избират мъже, които си приличат, а после се учудват, че те всички са еднакви...



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: ЛЯTO]  
Автор 4osmivki (...)
Публикувано08.12.10 14:07



Имах един колега от Софет - беше се развел с благоверната и си живеят зедно. Просто след развода явно им паднаха дразнителите. Една пък познта не се е развела официално, ама от години си я кютат кат приятелчета само...
Варианти бол....
Само нещо да рекна - дъщеря ти хубу ти казва, че натвое място би... е да ама не тя е на твое място, нали? То на твойто Д... се пише...
"Добрия" адвокат не прави от "грозотията" хубавина...надали имате толкова спорни юридически въпроси...предполагам.
Аз лично нямаше да се хващам на туй хоро, ако не ми се налагаше по юридически причини... е имаше го и момента, че ми писна ми мрънкат за развод, ама той не беше меродавен. Аз даже бях подал молбата само за да не ме дърпат за глупостите, които ми подшушнаха, че смята да прави. Иначе кат се замисля за всичките простотии ми иде да кажа само "Ох" и не ща повече да минавам през туй блато...
Уж в началото културно всичко, ама със задраскването на папката с делото...не се задраскват и простотиите...
Съвети не мога да давам, само че рядко развода е решението. А и колко ти е голямо детето? Че може стане мнооого интересно и да си самосъздадете още по-големи ядове...

А иначе за подписа ти и малко по весело...ко беше то? човек се ражда и умира сам, а през останалото време някви досадници се опитват да му пречат



Когато държиш чук виждаш гвоздея във всяко нещо

Редактирано от 4osmivki на 08.12.10 14:11.



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: ЛЯTO]  
Автор -дядo- ()
Публикувано08.12.10 14:14



че има вероятност да живеем заедно и да се срещаме разведени пред кенефа

По принцип има. Имам близки познати. Той сега е на 50, тя на 48.

Живеят на село. Преди десетина години той реши, че тя му изневерява, макар че той залиташе от време на време. След около година скандали се разведоха, но поради липса на друга възможност останаха и двамата в къщата - той на единия етаж, тя на другия. Никой не се ожени повторно, нито си хвана траен партньор, но си живеят като обикновени (по-скоро сърдити) съседи.

Къщата е така направена, че етажите не са абсолютно самостоятелни. Децата им на 25-29 доскоро бяха с тях (не знам при кого точно). Наскоро дъщерята се омъжи и излезе, а синът се ожени и остана в къщата.

Бившите съпрузи не си говорят.



Тема Re: 50 годишните не се развеждат [re: ЛЯTO]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.12.10 14:34



За помощ за адвокат ли имаш предвид...имам, но се сетих, че ти не живееш в София...а май е най-добре да си водиш делото където си...подсети ме за какво сме говорили






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.