Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Човек, никога не знаенови  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано20.06.10 19:10



когато печели какво губи и когато губи какво печели!

Мдаа, уважавам я аз тази мъдра мисъл - много мъдра, наистина!

Та, днес в предавнето на Росен Петров един бивш БГ тото-милионер от с. Крън каза, че тези пари носят нещастие. Спечелил човека през 2006г. 2млн.лв. и както си следва купил къща, апартамент - но и той и жена му в един глас твърдят, че парите са им донесли нещастие и в момета са на нула - там където са били и преди това - гледат си нивите и животинките на село и туй - то!

Един мой бивш колега също спечели от ТОТО-то, през онези щастливи соц-години -лада чисто новичка, когато за такваз кола се чакаше години и беше със записване, но синът му катастрофира с новата количка и той твърдеше същото - били ПРОКЛЕТИ ТЕЗ ПАРИ, КОЛИ и т.н.

Вие как мислите - така ли е или имате примери за щастливи ТОТО - милионери?

Не, категорично не съм спечелила милионите, ако това ще ме питате!

И все пак си мисля, че всеки от нас тайничко си е помечтал, какво ще направи с парите, ако ги спечели.... все хубави неща, а тези които вече са ги спечелили, казват че на са видели нищо хубаво.....?! Дали?!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Човек, никога не знаенови [re: sawana11]  
Автор Summer Wine (пакостница)
Публикувано20.06.10 19:44



Имам чувството, че тия неща се тиражират медийно предимно в България.
Колкото до това дали така спечелените пари носят нещастие - ами смятам, че нещастните стечения на обстоятелствата щяха да са факт, дори и потърпевшите да небяха тотомилионери или спечелили нещо голямо ей-така. Просто такива неща могат да са основание за щастие на едно ли оправдание при нещастие за други. В голяма степен кой както си го направи.

Щастлиа съм, че познавам щастливи хора. Дали са тото милионери или не - без значение.

Вчера като ходихме да избираме подаръци за щерка ми, в колата 4 женки се заговорихме какво могат да се направят толкоз много пари. Най-малката от нас каза - ще си купим нещата, които сега не можем да си позволим, за да ни е удобно и хубаво, а после ще продължим да живеем както сега. Стори ми се и мъдро, и практично.



Wine Me & Dive Me

Тема Re: Бих добавила ...нови [re: Summer Wine]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано20.06.10 19:53



че няма да пропусна да пообиколя света....

, пък после пак нека да си е така, както сме сега.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Човек, никога не знаенови [re: sawana11]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано20.06.10 19:59



там където са били и преди това - гледат си нивите и животинките на село и туй - то!

Нито по-богати,нито по-бедни от преди....къде е темата за нещастието ?!
Случай толкова древен,че даже Библията го описва с отпускането на талантите на синовете.На всеки по един талант(като монетен израз тук) и след изтичането на година всеки да представи какво е направил с даденото свише.
Първият го заровил и го върнал непокътнат.Вторият син го похарчил, третият го умножил на десет.
Идеята е,когато нещо ти се даде да го употребиш в правилната насока,а не да го оставиш нереализирано.Затова и накрая е казано - единият да се даде на този с десетте.
Та и тук хората- купили материалното,но акъл не могли да си купят как да управляват този затворен в недвижимо имущество талант.
Да благодарят,че не са ги утрепали заради цялото това състояние,че това виж би било наистина нещастие.
Росен ме дразни с открадното име на руското "Пусть говорят" защото там има динамика, а предаване не се прави само с едно име.


То и темите му такива де.

Редактирано от Фaтa Mopraнa. на 20.06.10 20:04.



Тема Абе...нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор parvaty (божествена)
Публикувано20.06.10 20:24



това е от темите, дето избягвам... с две думи - аз лично смятам, че всичко, което не е заслужено не може да носи добро - баланса на Вселената се разрушава... затова се случват и нещастията - за да се "изправи" Битието!

Що касае Росен Петров... ами, полицай, какво искаш!



Тема Re: Абе...нови [re: parvaty]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано20.06.10 20:40



Абсолютно!
Всичко има цена.За да устои нещо във времето,то трябва и фундамент.Ако не си го изстрадал със знания,с труд или с духовен прогрес и уроци как да бъде застопорено във времето?!Още повече,че нищо не е статично.
На Рокфелер примерно богатството не му е паднало от небето,а го е придобивал тръгвайки от най-нисък счетоводен пост трупайки знания,опит и нюх.Всяка грешчица обаче по пътя нагоре ти е превенция срещу евентуални беди,когато си на върха.



Тема да, именно!нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор parvaty (божествена)
Публикувано20.06.10 20:55



За всичко, което получаваш, си платил определена цена

Познавам много милионери, и нито един, който спи спокойно и е съвсем здрав физически, или пък има щастлива семейна среда! Живота не може да бъде цветя и рози - ако получиш пари, губиш нещо друго! Идеални варианти просто няма! Пък и, помисли - никой няма да ти даде нещо даром! Та, да, всичко си има цена! Зависи колко си готов да платиш!

п.п. виж, колко правилно съм тръгнала със счетоводния стаж аз!



Тема Re: да, именно!нови [re: parvaty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано20.06.10 21:01



Абе от беднотия се спи още по-неспокойно, по си болен и ако се задържи семейство случайно , то е защото и двамата са кой от кой по-беден, болен и недоволен, ама случайно единя от двамата има наследствена колиба да се свират и да си поркат поне



Редактирано от LlRA.. на 20.06.10 21:02.



Тема Re: Човек, никога не знаенови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано20.06.10 21:03



Нямам отношение към тотото и нищо не с представям в тоз аспект!





Тема Re: да, именно!нови [re: parvaty]  
Автор Фaтa Mopraнa. (лазурна)
Публикувано20.06.10 21:07



п.п. виж, колко правилно съм тръгнала със счетоводния стаж аз
В посоката си!



Ето и случая,който ти даваш с неспокойните милионери.И при тях балансът липсва - имат зримото( онова,което се купува), незримото(спокойствие,здраве,отношения) им бяга..
Пак не са постигнали онова щастие,което може да им гарантира душевен мир.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.