Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | (покажи всички)
Тема Re: Между другото,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано16.06.10 10:10



Междудругото, работя предимно с фирми от строителния бранш, и съм забелязала, че почти няма наш работник, бил за повече от половин-една година в Германия, който да не може елементарно да се оправя на немски. И, тва не ти говоря за татово време, дето, като те "одобряваха" за работа в чужбина, те пращаха и на курсове за езика. Явно, на нас езиците ни се отдават.

**Citius, Altius, Fortius**


Тема Re: Между другото,...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано16.06.10 10:18



Може би, нямам наблюдения, но това поне показва, че сме по- отворени към света и по- адекватни към заобикалящата ни действителност от някои други.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Между другото,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.06.10 10:26



Да си го кажа под сурдинка: колкото повече я чета тази жена, толкова повече оставам с усещането за пълна некадърница във всяко едно отношение. Тя даже към децата си изпитва някаква садистична неприязън - родила МУ ги, за подсигуряване на собствените си позиции, сега са негова отговорност откъм възпитаване, нищо повече. Това не е преумората на майка с три малки деца, да ме прощава авторката.



Тема Re: Между другото,...нови [re: Aлиca.]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано16.06.10 10:31



Ами, аз не бих правила чак такива заключения. Но че е твърдоглава и вече си е бетонирала "стратегиите", при това доста неефективни и погрешни, според мен, е факт.



Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано16.06.10 10:58



права си, език от въздуха не се учи, учи се с труд, зор, упражнения, телевизия, радио, курсове ... задължително е да се занимаваш ВСЕКИ ДЕН по минимум един час ... спираш да му говориш на английски и започваш само на датски ... ако го направиш, за 3 месеца вече ще се оправяш поносимо - важното е да имаш желание

... обаче ти за кво да си дадеш този няколкомесечен зор и да положиш този труд, кво кат живееш в Дания от 6 години и децата са ти датчани и смяташ там да продължиш да живееш и искаш да работиш квот ти е кеф пак в тази Дания

... ми за кво да си даваш зор, след като вярваш че той е длъжен да ти чете мислите и да се държи както ти искаш, и че той трябва да научи български, защото ще му е много необходим

... а пък ти си имаш идеално оправдание да не започваш работа, щот кой ще те вземе без да говориш езика


я си представи че нахлуят у вас въоръжени терористи и отвлекат децата ти и кажат че ще ти ги върнат когато проговориш датски ... сигурен съм че мигом ще започнеш го учиш денонощно и за три дена ще успееш да вземеш изпит за първо ниво, а за една седмица ще го говориш като роден





Тема Re: Между другото,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.06.10 11:00



Аз бих. И то на базата на потомствено предаван родословен опит и инструкции за отношение към децата, особено малки и склонни към прояви на свръхчувствителност. Щом това не е основният проблем на една майка, поставена в идеални за отглеждането им условия и свободна от всякакви други ангажименти, а амбициите и се разливат в оплюване и конфронтация с околната среда, вместо във задълбочено изучаване на детската психология /твърди, че децата са и приоритет на този етап/, нещата намирисват яко. Дори да си непроходимо тъпа /по един съклубар/, не е оправдание в случая.



Тема Re: Хм...нови [re: Фaтa Mopraнa.]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 11:07



за сега не знам дали нещо ще ми е от полза. Времето ще покаже.
Все пак ние жените не говорим само с единствената цел да решим някой проблем. Комуникра се поради много причини. Аз се интересувам от чуждия опит и мнение, уча по нещо от всеки и ползата не е задължително да се види днес или утре, може напред в бъдещето да излезе.
Малко грозно звучи Употреби като слушатели. Не бих го казала по този начин въпреки че би могло и така да се разбира. Както би могло да се разбира, че и вие мен ме употребявате за развлечение.
Но предлагам да не приемаме нещата по този начин. Поне моята цел не е тази.




Тема Ot прочетенотонови [re: Aлиca.]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.06.10 11:13



разбирам,

И то на базата на потомствено предаван родословен опит и инструкции за отношение към децата, особено малки и склонни към прояви на свръхчувствителност


Адекватността в Дания и където и да е е улегнала в местните.

Мисля че Ники не иска да разбере, че датския език е 1вата крачка към тази адекватност.

Ако не може да приобщи децата си към обществото, то тя съзнателно или не избира да е машина за раждане, нищо повече.


by himbeer

Тема Re: ?нови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано16.06.10 11:16



A защо децата докато са на градина не се запишеш на курс по датски?

Едно време в щатите например имаше даже безплатни програми по английски-курсове за чужденци.
Не вярвам да има такива за датски, но и платен курс да е, ще ти дойде дюшеш...пък и ще се разнообразиш.



Тема Re: Хм...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 11:18



аз съм адаптивна, приемам културните различия. Но все пак мисля, че и той може да научи нещо хубаво и полезно от мен. Все пак вярно че аз съм тук ама не може да си затвори очите пред факта, че е женен за българка. И на луната да идем ще съм си българка и за това се е мислело преди да се жени, сега е късно





Страници по тази тема: << 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.