Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | (покажи всички)
Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 09:46



да де, нямам против.
Ама примерно за езика конкретно той не може да разбере (въпреки че е адски просто според мен) че един език от въздуха не може да се научи. Дете може, но не и дърт. ОК, може датчанин да научи шведски от въздуха примерно, или българин сръбски. Ама българин да научи толкова различен език акто датския от въздуха или обратно не става. Трябва да седи и да учи целенасочено, думи, граматика, произношение.
Той това не го разбира. Питам го Що тогава не съм научила до сега нищо от въздуха за 6 години. Щото съм си била седяла в къщи вика.
А що тогава децата научиха български а той още нищо не е научил от въздуха като непрекъснато мелям на български и той слуша. Щото не се опитвал. Бла бла. Като че ли децата па се опитват.
С говорене се учел език. Ми викам му като така се учи почвай да говориш БГ да го научиш. Ама нямал основата. Ми аз като имам основата кво. Като не знам една дума няма как с говорене да я науча ако не ми я каже някой. Абе много е дразнещо, не знам разбираш ли за кво ти говоря. Става дума за човек, който за секунда не се е замислил колко изобщо истина има в клишетата, които дъвче по инерция.
Аз дето от мързел почти само на английски му говоря и не само че не съм научила англ перфектно, ами даже го и забравям, защото не го уча и поддържам целенасочено. По неговата логика от нон стоп говорене на англ сега трябва да го знам перфектно, но ее точно обратното.
Навремето учех немски от книги, от ТВ целенасочено. Като бях в Германия не научих нищо от въздуха щото изобщо не учех, ами бачках и нямах време и желание да го уча. В БГ хо научих от писане на майлове, от чат с немци, от интересни ТВ предавания, от учебници. В Германия една дума де се вика не научих.
Бе питай ме да ти кажа как се учи език






Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 09:47



той БГ не иска да учи щото не му трябва. Което мен малко ме обижда, защото той не може да си говори с близките ми в БГ. Само с англоговорящите може а те далеч не всички са такива




Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 09:51





поне си го осъзнавам и признавам. А той не ше. Той е даже по оглупял от мен имам чувството, въпреки че аз съм доста закъсала, той още повече го е закъсал
Навремето като караше Давид на детска всяка седмица поне веднъж му забравяше яденето в къщи и ме пращаше да му го нося.
А аз за година и половина само 1 път му го забравих




Тема Re: Хм...нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.06.10 09:52



Той милия толкова не е час с живота, че вече не знам за кой съм се оженила

Ако разбираш по-добре от него, кажи му да остане вкъщи, да прекрати работата си, а ти си намери работа или основи фирма и започни да издържаш семейството,

да спиш с децата през ноща и да слушаш по цял ден оплакванията на мъжа ти, колко му е тежък живота.


by himbeer


Тема Re: Хм...нови [re: Koм]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.06.10 09:55



що бе, е скоро ще се пенсионирам и никой няма да ме бута за нищо






Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.06.10 09:57



Примерно си мисли, че език може да се научи от въздуха. Ама другите трябва да могат да го научат, но не и той.

Нали той е учил и английски? Или пак съм се объркала.

Има голям проблем да се поставя на мястото на другия, да разбере мислите и чувствата му, не може да разбере дори смисъла от това.


Не е нарцистичен. Не очаквай да стане.
Едно е да знаеш кое какво причинява, друго е да нахлузваш чужди чувства и мисли.


by himbeer

Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: NikiFin]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано16.06.10 09:58



Език се учи основно на място, с практика, слушане и четене, след като си поставил основата. Не вярвам да не си посещавала курсове в Дания- навсякъде има такива за чужденци, а и достатъчно безплатни. Ако имаш нужда, както разбирам, значи просто трябва да продължиш, длъжна си. Не може да не говориш добре езика на страната, в която си решила да живееш, работиш и отглеждаш децата си. Бях доста години в Германия и, въпреки че нямах намерение да оставам там за постоянно, запретнах ръкави и ежедневно се занимавах с езика, като и постоянно слушах и телевизия в свободното време и четях списания с вадене на непознати думи, писане на изрази плюс граматиката и прочие. Така че... нямаш избор. Пък той дали ще научи български..., съмнявам се. Той има далеч по- малко нужда от това.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Между другото,...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор PipilotaViktualija (не онази)
Публикувано16.06.10 10:03



... намирам за израз на непростим мързел и безхаберие, например, тълпите турци, албанци, руснаци и т.н. в Германия, които не си правят труда да учат езика на страната, в която са, и която им предоставя доста възможности да го правят напълно безплатно, а после реват, че не ги приемали. Ами ако те самите не се стараят да се интегрират пълноправно в един социум, не знам как може някой да го направи вместо тях. Езикът е само първата крачка.
Това беше по принцип.

Да се усложнява е просто, да се опростява е сложно.


Тема Re: Минали ли сте през раздели преди разводанови [re: NikiFin]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано16.06.10 10:04



Хора- разни, подходи- също.

Все пак, мисля, че има едно нещо и то важи за всички - признак за развод или "вероятен" такъв е, че в главата ти вече има такава мисъл - "Да се разведем ли?"
От тук нататък как и дали ще я развиеш е пак субективно преживяване.
Може да я пропъдиш като досадна муха...
Може да те връхлети като рой пчели и докато се усетиш- си разведена... и си "лекуваш раните"...
Може да ти се впие като кърлеж и да расте и расте, а ти да губиш сили в недоумение- дали да... или може би -не...

Има ли я тази мисъл - има "нещо гнило в Дания"...





Тема Re: Бе обясни ми , моля...нови [re: NikiFin]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано16.06.10 10:09



Казва В Дания всички така правят. Но то далеч не са всички, всеки си нагажда нещата според собствените си нужди и възможности. Но той не го вижда това, бае си всички и край.


Във всяка държава има няколко утъпкани пътища за живот.

Това го има в България и в Дания.

Това което той бае, го правиш и ти, но по българския начин, който със сигурност няма да е функциониращ в Дания.

Както и датския няма да функционира в България.

Проумей го и не измисляй света наново.


by himbeer



Страници по тази тема: << 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.