Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема След развода на една приятелка?нови  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано25.05.10 16:33



Една приятелка наскоро се разведе. Беше омъжена за циганин. Имат детенце на около 2,5 г. Според решението от Съда таткото има право да взема детето 2 пъти седмично. До тук всичко нормално.
Но от тук почват и проблемите. Бившия й мъж, съответно и бившия й свекър се случва на няколко пъти да понашамарват както приятелката така и майка й. Пуснати си жалби в съответното районно, до сега няма реакция.
Най-кофти са моментите когато таткото се опитва да си вземе детето в отреденото му време. Детето не иска да ходи при него. Таткото пуска жалби и той в районното, че не му дават детето. Последния път срещна случайно майката на приятелката ми с детето навън и пак я нашамарил, тя се сетила да отиде в районното със свидетели. Това е в най-общи линии.

Питането ми е, какво да прави мойта приятелка в тази ситуация?
Да търси помощ от "Закрила на детето" или да завежда дело за отнемане на родителските права на бащатаи има ли право на такова?
Нещо друго може ли да направи?

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.05.10 16:42



Първо ме напъва да кажа: Ми циганска работа



сега сериозно: Въпросът е по скоро правен, пусни го и в клуб-право!

Въпреки, че ми е много чудно това решение на съда да взема детето 2 пъти седмично
И колко време може да го задържа при себе си, през тези 2 пъти седмично?

Нещо ми е странно, това решение...да не е 2 пъти месечно?

като цяло прогнозите ми са лоши за горката жена, ако не се изнесе в неизвестна посока някъде ...щото както казах: циганска работа...



Тема А няма ли койнови [re: Gergi]  
Автор parvaty (одиозна)
Публикувано25.05.10 16:45



да им тегли на мангалите един ЗДРАВ бой?

Това е, което трябва да направи! Бахти държавата, циганите дирибействат както си щат, щото, нали, Евророма, интеграция и др. пазят им циганските права - всичко е фалшименто, истината е много проста - евросъюза налива пари в БГ, за да не тръгне тая неграмотна пасмина към него!



Тема Re: А няма ли койнови [re: parvaty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.05.10 16:54



НЯМА!



т'ва е положението!



Тема Re: А няма ли койнови [re: parvaty]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано25.05.10 16:55



Парвати, за циганите съм съгласна.
Обаче има много българи, които бият жените си, създават проблеми с децата и т.н.




Тема Re: А няма ли койнови [re: parvaty]  
Автор zabravenata ()
Публикувано25.05.10 17:00



Както каза Лира - циганска работа. То по принцип тези уговорки са трудни, а като отчетем и етноса - направо да те хване страх!!! Беганье му е майката, ама после да не и извиват ръцете, че нямат достъп до детето?!?!?!?



Тема Re: А няма ли койнови [re: zabravenata]  
Автор zabravenata ()
Публикувано25.05.10 17:01



Да не си губи времето, направо при адвокат да тича.



Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор Harлeц ()
Публикувано25.05.10 17:54



Институциите проблеми с малцинствата не решават.
Да си търси наемен убиец е най-добре май.
Цинично е казано, но с тия само така става.

Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: LlRA..]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано25.05.10 19:33



До колкото съм запозната в сряда има право да го вижда между 16 и 18, а в събота целият ден.

Аз малко порових из законите, има един интересен Закон за защита срещу домашното насилие. Но санкциите не са кой знае какво. Ако съда издаде заповед за защита по този закон - му дават от месец до 1 година да стои на страна.

Но наистина си е циганска работа. Тя има огромното желание да изнесе дори извън България заедно с детето, но без знанието и разрешението на бащата няма да стане.

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"


Тема Re: А няма ли койнови [re: zabravenata]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано25.05.10 19:36



Тича, но момичето е с ограничени финансии и не може да ходи често. С нейната заплата издържа детето и майка си, която го гледа докато тя е на работа.

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.