Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Hoй]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано26.05.10 21:48



Циганина го познавам лично. Прителката ми няма огромен опит с мъжете по принцип. Той и семейството му се опитват да се българеят, но не успяват. Тарикатството не им е чуждо. Не обичам да се меся в избора на половинки, съответно не съм се месила в избора и на приятелката ми. В началото на връзката им и малкото бебе не останах с добри впечатления, те се държаха с нея като с бяла робиня заторена по цял ден у дома, таткото кога работи, кога не. Основно приятелката ми го издържаше. В един момент й е писнало. Когато са се разделили тя му е давала да вижда детето. Но явно е бил посъветван от леля си адвокат да провокира жена си към агресия и да й отнемат родителските права. И в един момент той почва да я бие - ПРЕД ДЕТЕТО! Детето се напикава от страх и се дърпа всеки път когато таткото се опитва да го вземе. За каква манипулацийка говорим??? Децата на тези години са много привързани към родителя с който изкарват повече време, когато усетят и най-малката агресия в даден човек упорито го избягват и отказват да правят каквото и да е. Не знам дали имаш деца, но аз работя точно с такива дребосъци и са ми пределно ясни. Работя и с цигани и те не са ми чужди, прекалено плитка психология имат и винаги смятат, че могат да те метнат.
Това е в най-общи линии.

Та помолих за съвет! Нямам намерение да СЕ защитавам зарад написаното. Предполагайте каквото ви е на душа и сърце.

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано26.05.10 21:58



И в един момент той почва да я бие - ПРЕД ДЕТЕТО! Детето се напикава от страх и се дърпа всеки път когато таткото се опитва да го вземе.
- това трябва да се докаже, предлагам среща със социални служби и тези за закрила на детето, както и психологическа помощ за детето и майката - няма да са излишни.
Работя и с цигани и те не са ми чужди,
- а на нас са ни чужди и мелезите им също...



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Редактирано от Hoй на 26.05.10 22:04.



Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано26.05.10 23:04



Срокът започва да тече от деня на връчването на обявлението. Ако и този срок е изтърван .. кофти. Но има начини. Пак казвам - жалба в прокуратурата и издаване на ограничителна заповед. Да .. изисква се малко тичане, но не е като нищо.


Ако един човек не може да напише любовен разказ, от него няма полза.


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Hoй]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано27.05.10 08:34



Има свидетели, пусната е поредната жлаба в полицията. Закрила на детето са я замотали. Пратили са я при социален работник, който е в отпуск.

Вчера са пуснали молба в Районния съд за издаване на заповед за защита според Закона за защита срещу домашното насилие в петък трябва да излязат с Решение.

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор Hoй (библейския)
Публикувано27.05.10 12:36



Това за прокуратурата е добра идея, но системата е много тромава и често неефективна.Най-честото им оправдание е - липса на достатъчно данни за престъпление / за каквото и да става дума/.Натисни районното полицейско управление - за бездействие с власт.



"Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать. "

Тема Комеее,нови [re: Koм]  
Автор parvaty (одиозна)
Публикувано27.05.10 20:44



докат иранците не ти викат "ашколсун" няаш оснувания дсъ пуашиш!





Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.10 15:54



да провокира жена си към агресия и да й отнемат родителските права. И в един момент той почва да я бие - ПРЕД ДЕТЕТО! Детето се напикава от страх

Работя и с цигани и те не са ми чужди, прекалено плитка психология имат и винаги смятат, че могат да те метнат.

Толкова много български мъже са ги правили и правят същите тези простотии, че се чудя защо от началото, та във всеки постинг подчертаваш циганския произход на въпросния бастун. Основният проблем на приятелката ти е домашно насилие. Пробвай да не наслагваш ТВОЯ основен проблем - етническа дискриминация върху нейния, докато и помагаш, че ще оплескате работите.



Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Gergi]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано31.05.10 08:28







Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Aлиca.]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано03.06.10 09:30



Да, мнозинство български мъже действат по същия начин. Наблягам на това, че е циганин - защото те си имат собствена психология. Признаването на различността не винаги означава дискриминация. Това, че приятелката ми се е омъжила за циганин и аз не съм имала против, най-малко говори за дискриминация. Ценя хората по това, което са. Имам познати много ценни цигани, но и такива, които са някакво подобие на бившия съпруг на приятелката ми. Идеята ми е, че конкретно циганите (не всички разбира се) стават агресивни по някаква си тяхна причина, в повечето случаи нелогична, в следващата секунда могат да са тотално дружелюбни пак без вскякава логика. Като според мен това се дължи на артистичната им природа, благодарение на това са много добри манипулатори!

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"


Тема Re: След развода на една приятелка?нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано03.06.10 09:34



Благодаря!

"Две калинки с пъстри перелинки,по баир вървели,песничка си пели:Мари Радо,белай Радо!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.