Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ОФФФФФФФФ...нови  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано15.05.10 02:01



Колкото и да ми е тежко трябва да призная,че останах вдовица.
Кажете ми от тук накъде с моя живот?
ТРябва да се вършат хиляди неща,свързани с бумащини които не са ми ясни.
Не знам кого да питам какви са процедурите относно отчисляване от името на Пламен,военна книжка,задграничен паспорт и други за които не се сещам.
Има ли срокове в които трябва да се свършат тези неща?
Детето ми има ли право на пенсия и всички тези неща които са ми неприятни но трябва да ги свърша.
Моля ако някой знае нека ми обясни.
Ще съм Ви много благодарна!!!





Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Линдa]  
Автор Losty ()
Публикувано15.05.10 02:12



Ами, оттук по улицата, направо!
Всичко, което е на негово име ,като имущество, трябва да го прехвърлиш на свое име.
После в районното, за акъл и справка за личните докумети, прекратяване на съществуването им и т.н.

Носят се лични карти, акто ве за раждане и смърт,паспорти за чужбина.
Кредитни и дебитни карти също трябва да се прекратят.Сметки също.
Договори и социални осигуровки трябва да се прекратят.

партиди за ток,вода ...не е нужно.

За пенсията ще питам.



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Линдa]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано15.05.10 02:22



Здравей Линда,

Относно военната книжка и задграничния паспорт мисля,че не е необходимо да правиш нищо.
Детето ти има право на пенсия.
Прехвърлянето на наследствената собственост става със смъртен акт и удостоверение за наследници в общината,към която е недвижимата собственост.Мисля,че срокът е един месец,но и да закъснееш малко по принцип не е фатално.

Питаш какво ще стане с твоя живот...Ще продължи.Никога няма да е същият.Известно време ще се чувстваш висяща,несигурна,тъжна...Вероятно ще имаш периоди на гняв,самосъжаление,чувство за вина..,но в крайна сметка ще се изправиш и ще поискаш да живееш отново- заради детето и себе си.

Има една поредица от книги на Майкъл Нютон-Пътят на душите и Следите на душите.Препоръчвам ти я.
На мен ми помогнаха,когато загубих родителите си.

Желая кураж и сили на теб и дъщеря ти.

Вероятно никът ми ти е непознат.Рядко чета и пиша тук.За съжаление тази вечер попаднах на тъжна тема....
Още веднъж Кураж!!!



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Valery 72]  
Автор Losty ()
Публикувано15.05.10 02:26



Никът ти е полезен в случая.И там,където пишеш ,си четена.
Благодаря, от свое име, че се включи адекватно.

Линда, тук сме!





Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Losty]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано15.05.10 02:38



И аз благодаря!



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Losty]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано15.05.10 02:39



Благодаря ти,ако е възможно да се пита тук там и да имам пълна информация да не пропусна нещо,защото обичам всичко да ми е в ред.
Но след тази трагедия сякаш мозъка ми блокира и не мога да мисля за тези неща.



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Valery 72]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано15.05.10 02:42



Благодаря за отговора.Сили не ми липсват,аз съм мъжко момиче.
За детето за пенсия къде трябва да отида в НОИ или в социалните??
Пак ти благодаря много.



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Линдa]  
Автор Valery 72 ()
Публикувано15.05.10 02:47



Започни от НОИ,в случай че съпругът ти е имал нормално трудово осигуряване.



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Линдa]  
Автор Losty ()
Публикувано15.05.10 02:48



Ще мислим ,вместо теб,споко.
Утре ще разпитам и ще пиша.
После ще дойда на плаж




поздравИ 17-годишната красавица на мама и тати.
Ако искаш, пиши на бележки.
ще наредим всичко, само Пламен не мога да върна.
За съжаление...

А уж съм ....силен

Редактирано от Losty на 15.05.10 02:49.



Тема Re: ОФФФФФФФФ...нови [re: Линдa]  
Автор Lali (Усмивка)
Публикувано15.05.10 03:59



Кажете ми от тук накъде с моя живот?

Говори за него, Линда, ... не знам дали интернет е най-доброто място... не заради друго, а защото е възможно някой да те нарани... говори с близки, говори с не толкова близки... говори с хора, на които имаш доверие...

Това лекува...

Когато почина много близък мой човек преди много години, аз се затворих, спрях да говоря... години наред... не знам дали е правилно, но това е моят начин да оцелея, да понеса болката...

Но мисля, че твоят е разговарянето за Пламен...

Ето, аз ще ти разкажа за моите епизодични контакти с него...


Първите ми впечатления за него бяха преди години като станах служебен мод на Направи си сам. Както се досещаш не бях приета много добре, познавайки Пламен, знаеш реакцията, ако някой се опитва да му наложи някаква рамка...
Той имаше някакви разбирания и очаквания от мен... резистентност към служебен мод, резистентност към ... хм... жена...хм сега ще запоне да се прави на компетентна по всичко... съответно реагира така...
Но мен това не ме изплаши ... аз го разбирах и му го показах... мисля, че спечелих уважението му... по някакъв начин....
Мисълта ми е, че беше много свестен мъж... след това никога не сме имали конфликти... не че и това в началото беше конфликт... имахме една разправия за псувните в Направи си сам ... когато са прекалено... тогава той не се съгласи с мен, естествено...

После той направи един жест за мен... в труден момент в личните ми отношения... миналото лято... то не е много ра заказване из клуба... но беше джентълмен... винаги ще съм му благодарна за този жест... тогава бях страшно объркана, изплашена, лутаща се... пуснах една тема... в този клуб с друг ник... и аз не знам защо... не одобрявам писането от различни никове... дори анонимна като Лали, не исках да се покажа слаба, беззащитна, объркана... тогава исках да показвам колко е силна Лали...
Тогава мислех, че светът ми се срутва, а като се замисля сега нещата са много по-зле... но пък не се тръшкам така... тогава може би осъзнах къде съм, коя съм... мисля, че всички, които ми писаха, много ми помогнаха да намеря себе си...
И случайно Пламен разба, че авторът на темата съм аз, помолих го да запази тази тайна... може би погледнато сега, отстрани изглежда смешно желание... но тогава за мен беше много значително...
Благодара съм на Пламен... за онзи момент...
За мен тогава това запазване на анонимността беше от огромно значение... пък сега разказвам за това в клуба...

Свестен човек и джентълмен... това са моите думи за Пламен...
Прегръщам те, Линда...


Редактирано от Lali на 15.05.10 04:06.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.