Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имам нужда от помощ за колата.нови  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.04.10 10:00



Точно сега би ми бил много полезен един "съпруг под наем", ноооо само ако можех да му плащам.

Надявам се някой тук да се смили да ме посъветва.

Трябва да махна колата си от площадката пред блока. Стара е, паркирах я миналия октомври, ремонтът вече сигурно ще струва в пъти повече от нея и най-естественото решение звучи Надин. Мислех да ида в сервиза, от който ми я искаха преди, но след като вече не е в движение, я им върши работа, я не. Просто сантиментално желание да е полезна за нещо, вместо безславно да я изхвърля, но може би ще си създам излишни грижи, не знам дали има смисъл въобще да ги питам. Имам някои съпътстващи проблеми, за които търся съвет.

1. Оказа се, че колата навремето не е заведена на мое име, само в данъчното ли трябва да отида с акта за покупко-продажба, за да я запишат на мен? Също не знам към момента на бракуването ли трябва да платя всички данъци за миналото време или може след това.

2. Пълномощно от бившия ми съпруг за разпореждане с колата имам, но бракуване не е упоменато изрично, това има ли значение?

3. Как изглежда и какво трябва да съдържа документът за дерегистрация на превозно средство? Ако ми напишат не каквото трябва или пропусна нещо, съвсем няма да се оправя. Извън факта, че и да е наред което ми дадат, не знам какво да правя с него и къде да отида. Не знам и някакви такси по случая плащат ли се.

4. На мое име се води автомобил, продаден преди 12 години. Не знам на кого е продаден, в данъчното ми казаха да отида с акта за продажба, но аз нямам такъв, бившият със сигурност също не познава тогавашния купувач, не вярвам да пази документ от тогава и не мисля да го питам. Друг начин да стигна до отписване има ли?



Та общо взето това е. Може и да не ми е хрумнало нещо, а да трябва. Ако ме ориентирате по което и да било, ще съм ви много признателна.



Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Harлeц ()
Публикувано09.04.10 10:38



Е, то много сложнотии изкара от една бракма на двора, пък!

1. Вземи си пълномощното и върви в КАТ и я спри от движение. За това не е нужно да казваш, че ще я бракуваш.
2. В пунктовете за вторични суровини и моргите дават много малко пари за стари коли - понеже катастрофирах скоро, та проучих - не повече от 200-400 лв.
3. Опитай да пуснеш обява и да я продаваш на части. Чак като затихне тая акция я закарай на някоя автоморга.
4. Евентуално, през периода докато трае разпарчадисването и преди автоморгата, можеш да издириш собственика по документи и да го накараш да те упълномощи да я бракуваш, щом е пропуснато.

Но, да знаеш, че си е агония това и търчане по мъките.
Успех!



Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано09.04.10 10:43



Аз за друго не мога да те посъветвам, освен да не се минаваш да плащаш данъци с изтекъл 5-годишен давностен срок.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Hotty (непознат )
Публикувано09.04.10 10:44



Виж





Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Harлeц]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.04.10 10:58



Отговаряла съм за 40 коли на предишната работа, но имах шеф и колеги за питане. А и не съм бракувала нищо. Не съм крайно тъпа, но да, в момента ми идва сложно!



Мисля, че ако се види как колата се разглобява, апашите някоя нощ ще ми оставят само купето. А и ако я пусна за части, ще мине време, а съседите всеки момент ще сигнализират някъде да ми я вдигнат, колкото пак да се разправям. Трябва да се погрижа преди това да я махна аз. Ще ида в КАТ да я спра от движение, добре. Но няма ли там да ми искат бележка за платени данъци? Тоест не трябва ли първо да я запиша на себе си, да платя данъците и тогава да я спирам от движение?



Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.04.10 11:02



Струва ми се нелогично ей така данъците ми да отпаднат, независимо за колко време. Ти мислиш, че е така или знаеш, че е така? На мен не ми се вярва някак.



Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Hotty]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано09.04.10 11:04



Сега тръгвам за работа, ще прочета после и ако нещо пак не ми е ясно, ще питам, благодаря.





Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано09.04.10 11:35



Оказа се, че колата навремето не е заведена на мое име

Няма ли срок за пререгистрация след покупко-продажбата



Ти и глоби ли искаш да плащаш, за какво ти е на твое име.

Действай с пълномощно или направо със собственика някак си




Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Harлeц ()
Публикувано09.04.10 12:07



Данък се плаща и без документ за собственост.
Колкото до вида и при разглобяването, права си, но все пак не се мотай - разтикай я бързо.
Пък и какво ти се свиди толкова, щом си я оставила да се скапе на двора с години?

Благодаря за "загрижеността"!

Редактирано от Harлeц на 09.04.10 12:07.



Тема Re: Имам нужда от помощ за колата.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор h-o-r-n-e-t (walker)
Публикувано09.04.10 14:01



Обади се на тези от "надин" те знаят и ще ти кажат какво ще ти трябва за да я отпишеш и за пълномощното тях питай. Нали те самите издават документа с който се отписва. Та с него а + тална + номерата се ходи в КАТ за отрегистрацията. А пък като отидеш в КАТ тях ще питаш за данъчното.



Сещам се само, че големия талон ще трябва да им го снимаш и преди да я вземат.
Какво завеждане и данъците ? Та тя на кой се е водила до сега?
Ако не е на теб или на бившия ти според мен не завеждай, поне аз така бих постъпил. - Предполагам предишния собственик би трябвало да си я е отрегистрирал след продажбата.

За отписването на 12-годишния автомобил мога само да предполагам какво ще ти искат ако нямаш никакъв документ или не познаваш новия собственик.
Но щом той се види на твое име в данъчното /на общината/, то той се води по рег. № /този полицейския си му номер.../ - Трябва да го знаеш или там да ти го кажат.
Пишеш една молба до началника на КАТ - да ти удостовери от коя до коя дата този автомобил се е водил на твое име. /отиваш в сградата на КАТ в деловодството – има образци как се пишат тези молби/ Трябва да ти отговори в 30 дневен срок. И с този отговор –удостоверение отиваш и да я отрегистрираш в данъчното. /Там има бланки за отрегистрация на автомобил, пък и там ще ти кажат ако трябва още нещо../




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.