Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да се похваля!нови  
Автор lnspired (ентусиаст)
Публикувано25.03.10 12:44



Здравейте, клубари!

Наминах да се похваля , че най-после се разведох :) Приемам поздравления .


При това - без адвокат! Написах си споразумението и молбата ( ползвах интернет модели) , събрах си необходимите документи, бившия ги подписа и ги подадох. Съдийката се оказа мноого бърза - след две седмици -дело , а след още десет дена - решението излезе. Язък , че се мотках толкоз време и си мислех , че е сложно!
Струваше ми 25 лв такса внасяне и 10 лева такса решение. Плюс по три лева за препис.

Сега , обаче , не знам къде да отида по- напред - в общината за нова адресна регистрация, или в мвр- то за новите карти , че трябва да си сменям фамилното име.
Някакъв съвет ?

А и църковен развод ми предстои - такса 30 лв , за който се интересува :)

Надявам се , че всички сте добре и пролетта ви се отразява по съответния начин - обнадеждаващо и влюбващо!

Dum spiro spero.


Тема Re: Да се похваля!нови [re: lnspired]  
Автор won (cool)
Публикувано25.03.10 13:04



Разби ме!
Такова бракоразводно дело е наистина уникално - направо 21 век!
Това в кой град се случва? Много разбран бивш мъж имаш.


Ще има дълго да разправяш и да даваш съвети тука.
Успех!
А сега първо трябва да смениш адресната регистрация - носи си решението и копие от него. След това с документа, който ще ти издадат отиваш в паспортната служба - така в личната ти карта ще бъдат сменени и адрес и фамилия.
Не знам докога щяха да издават старите документи и откога новите (с биометрични данни) - провери това, прецени колко ще ти струва и кои трябва да смениш сега и кои по-късно. (Според мен международеният паспорт трябва да е от новите, ако ще кандидатстваш за виза някъде.)

Редактирано от won на 25.03.10 13:18.



Тема Re: Да се похваля!нови [re: lnspired]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано25.03.10 13:10



Като оправиш и църковния развод, намини да подшушнеш, че нещо ме е стегнало да се заинатя и да мина и през тая формалност.

Поздравления иначе! Личи си, че ти е олекнало. Късмет занапред



Hello, is it me you're looking for?

Тема Ехеееййй,нови [re: lnspired]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.03.10 13:29



липсваш тук.


Пък представи си, аз сега научавам, че развода при теб, не е бил факт Една формалност по-малко, честито!



Тема Благодарянови [re: won]  
Автор lnspired (ентусиаст)
Публикувано25.03.10 13:39



Тоз алгоритъм много ме улеснява , благодаря ти :)
Иначе - в Пловдив се случи, 1 съдебен състав , май най- бързият!

След 3 години раздяла нормално е да се разберем - и двамата си имаме нови половинки, няма какво да делим , пък и издръжката не я търся -щото нямал пари.
Така че , бързи смели , сръчни - и готово!

На него таксата му е 10 лв + 28.80 - такса върху споразумението за издръжка. Казвам го, ако се интересуват мъжете колко ще им струва. Не разбрах има ли връзка с дохода, или не . Издръжката е 40 лв.

Dum spiro spero.


Тема за църковния разводнови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор lnspired (ентусиаст)
Публикувано25.03.10 13:55



Значи - отиваш в канцеларията на седалището на църквата, плащаш 30 лв такса в счетоводството, после подаваш молба в деловодството ( архива) и копие от съдебното решение за развода. Те по канален ред го препращат до дядо владика :), той се обажда в общината - нещо такова , и след около месец си готова. Така ми казаха.



Dum spiro spero.

Тема Re: Ехеееййй,нови [re: mirror_]  
Автор lnspired (ентусиаст)
Публикувано25.03.10 14:00



Ееее, не си видяла - някои ме насолиха , че се моткам и че не изглеждам сериозна в намеренията си.
Всъщност си беше чист мързел и нежелание да давам пари по адвокати.
Последното се оказа възможно и ей ме на - административно почти напълно уредена!
Най - трудно се оказа да си получа преписите от решението - мотаха ме , връщаха ме - не обичат да работят с граждани и да им дават информация, та я получавах малко по малко.
Но са длъжни, така че не се предавайте!

Dum spiro spero.


Тема Re: Да се похваля!нови [re: lnspired]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано25.03.10 14:01



Е, това е!
Бравос и поздравления.
Направо ме вдъхнови.
Само един бегъл въпрос. Защо ти трябавше да си сменяш фамилията, че си навличаш куп административни формалности?
За себе си знам - никога повече. Останах с мъжова фамилия и ще си я нося, колкото и брака да сключа впоследствие.

Редактирано от Лили Bиxpoнpaв на 25.03.10 14:11.



Тема фамилиятанови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор lnspired (ентусиаст)
Публикувано25.03.10 14:11



Щях да си я запазя , даже тука сме го обсъждали. Лира каза за старите енергии и т.н. Тогава не я слушах, защото си харесвах фамилията. Но сега се отчуждих от нея , добре е че взимам решението чак сега . Ако се бях развела веднага, щях да я запазя. Уж заради документите, уж заради детето - да сме с еднаква фамилия - доводи винаги моогат да се намерят за всяко решение.

Сега не искам и нямам търпение да съм си пак като едно време. Нещо като освобождаване.
Пък и, макар да не го споменава, мъжът , с когото съм сега, предпочита по-явно да се дистанцирам от миналото си. Разбирам го. Не го правя заради него, но и това има значение. Бившият ми мъж живее с друга жена, нека даде фамилията си на нея. Може на нея да и донесе повече късмет



Dum spiro spero.

Тема Re: фамилиятанови [re: lnspired]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано25.03.10 14:34



Бе, не знам.
Аз съм преди всичко практична. Била съм адвокат и съм сменяла купища документи на разведена жена. С няколко фирми.


Голямо главоболие.

Пък сегашният ми мъж е готов да ми вземе фамилията, за да сме с еднакви.
Ама да си върна бащината.

Не ми са занимава, ама ако съм по-педантична, щях да го подложа на това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.