Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 28.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема още болинови  
Автор moravaO8 (непознат )
Публикувано09.03.10 12:39



Здравейте,
Срещнах приятелка и тя сподели, че тук мога да получа съвет или просто различна гледна точка, дори подкрепа. Много трудно е да опиша какво се случи, особено пред хора, които не познавам. 8 години съвместен живот, 1 детенце за чудо и приказ, което сега е на 3 годинки, много пътувания, спорт, постижения и падения. И на 20.05.09 мъжа на живота ми се изнесе от домът ни със обяснението, че не е щастлив с мен, че не ме обича като жена, че ме уважава като майка на детето, че последните 2 години е бил с главоболие и е търсил начин да запази семейството, но не е открил такъв, че аз държа на работата повече отколкото на семейството, че сме много различни хора с различно виждане за живота, че аз съм се "изсмяла" на неговите опити да спаси семейството, че аз съм емоционална - а той рационален и много други, които сега ми е много трудно да напиша.
Срам не срам направих всичко, което мога, за да го върна - плаках, молих се, падах на колене, писах, обаждах се, заведох го на семеен терапевт - но когато минаха 3 сесии заедно и 2 сесии само с мен, терапевта заяви, че трябва да работи само с него - и това сложи край на срещите с терапевт. Тогава - ходих с детето по море, по разходки, работих по проект в друг град за 3-4 месеца (все заедно с малкия), спортувах, ходих на театри, изложби и така нататък, сега се записах на Психо -драма. Но сълзите ми не спират, в момента, в който седна в колата и съм сама - ме натиска едно задушаващо нещо - и дори на глас плача. Сънувам го - как ме прегръща, и дори интимно, което никога не ми се е случвало в живота. Но все пак от 10 месеца не съм имала сексуален контакт и може би това е причината. Но не мога и да погледна друг...
Излизам и не отказвам срещи с приятели, когато мога да оставя малкия на майка ми.
Работя, поемам много проекти, но не ми върви, особено след такъв "ревящ" момент.
Отсабнах с 20 кила, имаше период, в който косата ми падаше, и зъбите ме боляха - а бях без кариеси дори.
Но най-трудно е, когато все се питам - какво сгреших, защо съм работила толкова, защо не съм му обръщала повече внимание, защо съм се върнала на работа толкова бързо след раждането, как да го върна при нас...самочувствието ми отиде в дълбините на някой океан...все си мисля, че никой няма да ме обича повече, че никой няма да ме приеме повече, че не заслужавам дори да ме погледне човек, че няма да изпитам повече щастието да държа ръката на мъж, гледайки морето и изгрева, че няма да има с кой да се спусна по пистата и да изпитам това вълшебство на планината и ските...
А толкова пъти го молих да говори с мен, да ми сподели какво се случва с него. Една семейна приятелка дори каза "Ами ти направи човек от него - поне малко започна да се усмихва и да говори... да разберем и ние що за човек е"
Определено не съм приятна компания - когато нещо ми напомни за живота ми с Него...свива ми се корема, а коленете ми треперят...и продължавам да го искам...
Как да се откажа от любовта си, как да погреба чувствата си...
Извинете за отнетото време с тези излияния....



Тема Re: още болинови [re: moravaO8]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано09.03.10 12:53



На прима виста ми иде да ти напиша, че получаваш една голяма прегръдка и погалване по главицата с думите..."Спокойнооо:))...ще разнищим случая"

...недоволна няма да си тръгнеш)))
Поста ти е затрогващо личен и искрен...за което получаваш адмирации!

Случаят ще има нужда клубарите да си поговорим повече с теб

Та стой на линия , когато можеш и се включвай активно...дори въпросите и мненията на различните клубари, понякога да ти се струват абсурдни...меко казано!
Това дето си се записала за Психо-драма е много добре!!!...казвам ти го като човек, който се занимава с артистична професия, и усещам емоционалността ти!
Пак ще пиша, щото бая ме замисли поста ти...трябва да се концентрирам, а в момента съм малко превъзбудена, че работя по визията на една от кандидатките за Мисис България...една страхотна жена с 2 деца и също с подобни емоции около себе си, но със страхотен дух и сила да ги потушава в името на това проблемите да не помрачават усмивката и излъчването и...още съм под нейно влияние...премислям тия неща от живота и изпитанията на съдбата

Редактирано от LlRA.. на 09.03.10 12:55.



Тема Re: още болинови [re: moravaO8]  
Автор won (cool)
Публикувано09.03.10 13:05



А отношението му към детето какво е? Идва ли да го вижда?
За развод говорили ли сте?
Къде живее? Друга жена има ли?
Все пак всичко това, което разказа тука, би трябвало да го споделиш с него и да решите двамата какво ще правите. Тази безтегловност ще продължава да те убива. По-добре лош избор, но твой, отколко липста на такъв.
Сигурно и ти си допуснала грешка, като си предпочела кариерата пред семейството, но това е твоят избор и ако нямаш намерение сега да се промениш заради него, то продължи напред.
Успех!



Тема Re: още болинови [re: moravaO8]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано09.03.10 13:14



какво сгреших, защо съм работила толкова, защо не съм му обръщала повече внимание, защо съм се върнала на работа толкова бързо след раждането, как да го върна при нас...самочувствието ми отиде в дълбините на някой океан...все си мисля, че никой няма да ме обича повече, че никой няма да ме приеме повече, че не заслужавам дори да ме погледне човек, че няма да изпитам повече щастието да държа ръката на мъж, гледайки морето и изгрева, че няма да има с кой да се спусна по пистата и да изпитам това вълшебство на планината и ските.

Всички тези мисли трябва да си ги избиеш от главата.
Втълпяването на вина е най-вредото, което можеш да си причиниш.
Какво означава обръщане на внимание и бързо връщане на работа. Той да не е бебе, та да му сменяш памперса. Не обръщане на внимание, а заедност е изразът. А както споделяш, това го е имало.
Относно раното връщане на работа. Само адмирации за това от мен. Моето майчинство беше 45 дни. А една жена когато е ангажирана с работа, която й е по сърце е много по-уважавана, усмихната, успешна, удивителна

И то на първо място от близките си - мъж и дете.

Грешката не е в теб, момиче. Приеми го. Пусни го да пасе твоя герой и се успокой.
Ще кажеш - мъчно ми е. Да, ама пък времето лекува. Давам ти 5 месеца и нито ден повече.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: още болинови [re: moravaO8]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано09.03.10 13:17



Трябва да има баланс в личния живот. Ако обръщаш прекалено много внимание на "постиженията" извън семейството - в края на краищата - оставаш единствения, който "има полза от тях" и се питаш за какво ти е тази "полза". Същото става и ако се вторачиш в семейството и се превърнеш в "перфектна" домакиня.
Това - горното ми хрумна като четох изповедта ти, въпреки, че сигурно няма нищо общо с теб и твоя случай (но има с моя

). Това, което описваш са класически симптоми на депресия - може би е време да помислиш за посещение на личния лекар.
Обяснението му за напускане не звучи логично - човек не напуска просто така - все трябва да имало някакъв катализатор - друга жена, друг мъж, постоянно лоши отношения, насилие, алкохол - може би трябва да започнеш от там да си отговориш на въпроса - защо е напуснал? Какви са ви отношенията сега?
Хубаво правиш, че не се затваряш - продължавай да го правиш, въпреки, че няма много видима полза за сега, но - един ден ще има такава. И не бързай - няма срокове, в които "да ти мине" - за всеки е различно - но рано или късно ще почнеш да мислиш по друг начин и да гледаш на живота различно.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: още боли [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано09.03.10 13:19



А имаш ли усещането, че "момчето" си има друга връзка...и се оправдава тъпо

...щото като гледам преди бая време се е изнесъл...

И странно, както отбеляза won никакви писания за развод, а само живот в неведение...тц, тц...кой ли има изгода от това...



Тема Re: още боли [re: LlRA..]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано09.03.10 13:21



Не е усещане, убедена съм.
Личният ми опит казва точно това. Т.е. била съм в ролята му.


Тогава човек търси под вола теле и обвинява.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: още боли [re: moravaO8]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано09.03.10 13:47



На слабохарактерен мъж ми намирисва.
Особено, щом е избягал от срещите насаме с психотерапевта.... май се е уплашил, че ще му се наложи да си задава неудобни въпроси и да си дава отговори, които коренно се различават от външния му имидж.

Не ти е издържал на темпото, това е. Не се самообвинявай, изстрадай си го с едно наум, че не е партньора, на когото би могла да разчиташ до живот.



Тема Re: още боли [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор moravaO8 (непознат )
Публикувано09.03.10 13:49



Здравейте, боже колко бързо има отговори...благодаря много...мислех, че това ще е глас в пустиня...
Той е много добър баща - интересува се от детето, всеки път като го иска, го взима, разбира се ако не е на ски в чужбина, или на пътешествие, или е зает с хобита и приятели...мога да му се доверя за гледане, въпреки, че го храни със спагети в повечето случаи. А детето го обожава и определено му е интересно с тати, въпреки, че не е рядкост - да иска да си го взема обратно или да откаже да излезе с него. Но детето е още малко – с малко мотивация от моя страна – става и излиза с татко си.
За работата - след случката, аз почти не дишах...и загубих работата си...просто нищо друго освен да спася връзката си с него не ме интересуваше. И сега наистина гледам на работата по различен начин.
Нямаме брак, но искам да споделя и още нещо... след една от сесиите при терапевта той ме попита „Защо казваш, че не си искала да се оженим – като винаги си искала?” и аз го хванах за ръце и му казах, че за мен е достатъчно само да ме погледне в очите и да ми каже „Бейби, с теб сме заедно в това – да си отгледаме детенце, в добро и лошо”, нищо повече... и май ме разбра, но явно е било късно...
Мили хора – за грешна – със сигурност имам безброй грешки...само дето не знам как да ги поправя....а така ми се иска да върна времето назад...повече от 8 години – обичам този мъж, не съм поглеждала настрани, не съм и помисляла за друго, толкова бях горда с него...и много спокойна в прегръдките му...
Не сме имали побой или насилие, не сме почитатели на алкохола, аз пуша – и това не му харесваше определено, но покрай бебето 3 години не пушех, ч и до 9 месеца го кърмих...но сега – съм като комин...
Не знам за друга жена – но той и не говори, не споделя, въпреки, че при 3 жилища (родителите му, и бабите му) той си нае квартира....8 месеца не знаех дори къде води детето...но после ми даде някакъв адрес. Така и не съм ходила или гледала къде живее сега.



Тема Re: още боли [re: moravaO8]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано09.03.10 13:56



Обикновен разглезен лигльо!



Радвай се , че си се отървала!

Кофтито е, че ти си в позицията на влюбената...и това по-бавно ще те изведе от ступора ти!...но не е трагично..един ден ще се радваш, че сам се е изнесъл наглеца

Редактирано от LlRA.. на 09.03.10 16:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.