Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:23 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Ето това се казва реванш!  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано10.03.10 18:49



Много ми хареса тази дама -

! Да вземе да превари бившия си съпруг, в неговата професия, та и на такова ниво! Каква ирония на съдбата - можеха да направят и двамата хубави филми, но в различна година, нали, а те се случиха в директна конкуренция. Ми кефя се някакси. Та по тоя повод реших да попитам - изпитвате ли вие нужда от реванш? Какво би ви накарало да се почувствате /как да го кажа/ - отмъстени? Аз от време на време утешително мечтая моят бивш да обеднее внезапно и любимата му да избяга с друг. А по-смелите ми облацополети включват подставени хора, чрез които АЗ да му изкупя недовършените къщи, включая онази, дето за НАС уж беше планирана, да му се не знае. Ей тъй на, за удоволствие, душевен гъдел. Мечти! Имате ли си такива? Ама честно!

Редактирано от Бeзcъннa на 10.03.10 18:53.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано10.03.10 18:58




Аз пък не. Дори напротив. Доволна съм, че успя да се справи сам, щото беше свикнал все на мен да разчита. И жена свъртя, и за детето взе да дава повече. Е, то малко условно, щото за определена издръжка от 40 лв., да даваш 100 не е кой знае какво, ама бива.

Бе, както съм казала, покрай мен мъжете се отпускат, защото явно изземвам мъжките функции в семейството. Само остава пишка да ми покара.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Много елементарно казанонови [re: Бeзcъннa]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.03.10 18:59



И без да съм гледал нито един от двата филма (но този на Бигълоу ще го гледам) казах, че Аватар е нищо и половина, и не бих отделил и секунда дори и за трейлър-а му!
Няма как анимации и фантасмагории да заменят човешкото присъствие, няма как да се поамериканча!
Просто дамата е по-кадърна, направила е по-добър продукт и си получи наградата!
А за реванш също е смешно да се говори: онзи отгоре раздава най-добрите присъди. Кой каквото си заслужил. Да се прави подобна елементарна аналогия е много тъпо!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.03.10 18:59



Аз лично нямам, щото съм се разделяла с бившите гледайки по-бързо да се омета от тях...но знам пък колко мислят относно нас /с настоящия/ към нас така

...та това освен, че ни разсмива и ни сплотява и казваме дружно на така мислещите..."Да го духате!"

Нищо лично де...нали питаш

Да го духат така мислещите...повтарям!...даже и да не показват , че го мислят така, то се усеща по ефира и има техники, това дето си го мислят, да им се случи именно на мислещите



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано10.03.10 19:34



Безсънна, миличка, това са мрачни (черни) мечти.



Трудно се виждат очетата на тази (истинска) Дама, но когато успееш все пак да ги поразгледаш се забелязва, че е наясно с принципа: Каквото посееш - Това ще поженеш!

И ни най-малко ще пожелае да посее 'гроб' на бившия. Инак рано или късно сама ще се бутне в трапа.

Та, както видях в един по-горен постин са ти казали - имала е Позитивни МЕЧТИ. Направила е по-добър продукт. С участието на много други МъжЕ и ЖенИ. И сега си Взима заслуженото.

ПП: Знам, че лимона трудно се преглъща, особено ако да е без вода и шекер, но аз вече се научих да го прегъщам милимундно... и да си продължавам с усмивка напред.

Лека вечер.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Лили Bиxpoнpaв]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано10.03.10 19:48



Само остава пишка да ми покара.

Това ли е 'пишката'?

Да обяснявам ли как си я направих на сигнатура?



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано10.03.10 21:55



Или се преструвате, или четете излишно буквално, или си имате ваши си мисли, а аз не обяснявам хубаво моите.



Според мен този, който твърди, че не му хрумва никога нищо лошо, или лъже, или е твърде наивен. Доброто се твори не поради липса на алтернатива, а като резултат от разумния избор между добро и зло. Хората понякога сътворяват жестоки неща напълно убедени, че постъпват добре. А други знаят много добре какво зло биха могли да причинят, но не го правят. Аз различавам представа от пожелание и паралелновселенска измислица от стръв за отмъщение, но изглежда или идеята за черната страна у всеки ви е далечна, или сте прекалено идеални. Мога само да вдигна рамене.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор freenandy (член)
Публикувано10.03.10 21:58



много добре те разбирам как се чувстваш, е аз нямам желание за отмъщение , но понякога ме спохожда мисълта, че ми се иска той да ме види как се справям ПО-Добре без него ..не много често , но ми се случва. Знам че е дребнаво, но пък е човешко



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано10.03.10 22:00



и аз мислих върху това, но под друг ъгъл .
Първо събитие,че е първата жена, както бе събитие и афро - президента .
Светът се променя - Да !
Но друго ми е по- интересно : знакът е към Камерън, че прекалено е увеличил важноста на Оскара за себе си .
Представете си само : 10 години се готви за следващия "Титаник " , не е направил нищо друго, защото се страхува от провал .
Мислил е, работил е - стремил се е да угоди на всички вкусове , да бъде комерсиален и социален , и хуманен и екологичен и иновационен - та даже факта ,че създал език на който да говорят Симсовете си е достатъчен - КОлко много е искал да бъде Той !
Пък то виж ти Кой спечели ?!
И това ако не е житейска ирония !!!!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано10.03.10 22:12



Ами, ами. Чак сценарии не съм си представяла, но след конкретни ситуации, в които се е държал като всичко друго, но не като мъж... съм си представяла как му гръмвам един право в носа.

Ми...

Истината е, че се обади преди време да ми поднесе сам реваншът.
Ако съм го мразела, да съм знаела, че съм отмъстена... че Господ връщал светкавично бързо всичко...
Явно искаше да попитам какво се е случило.
А аз не изпитах нищо и не попитах нищо. Не ме интересуваше какво се е случило.

Но може би, все пак имам една такава "мечта". Някой ден да види двете ми прекрасни дъщери. Пораснали, красиви и горди. Да минат покрай него, а той да стои един такъв малък, малък като песъчинка...



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано10.03.10 22:17



Аз пак ще се повторя, но бившият си тръгна от Япония, респективно от брака ни с доста голяма сума и намерението да си купи пичколовец. От зъболекарката рабрах, че има тумор в синуса, който трябва да се оперира, та парите отидоха за операция. Сега се чувствам благородна. Живее благодарение на мене.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано10.03.10 22:28



ей на на това - аз му казвам градивен гняв!
И много му се радвам - като вагонче на лакомотивче му се радвам !



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор WiseManCAx (I-Love-You...)
Публикувано10.03.10 22:34



Този тъп си доста по-близко до истината. Поздравления.

ПП1: Лошите мисли всеки ги има. Те са като четирибуквието. Всички го имаме - ходим си до 'малкото мокро помещение', свършваме си работата като големи и разумни хора и след това забравяме за него...

ПП2: Освен рамената... вдигай и други работи.





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор TCNQ ()
Публикувано10.03.10 22:44



Аз точно това исках да кажа - че ако аз искам някакъв реванш, нещо гадно да и направя и го сторя (което никога не би било проблем, даже имах супервъзможност) то ефекта никога не би бил пълноценен. И никога не бих могъл да направя онова гадно нещо, което тя сама ще си причини и тогава ще и е милиони пъти по-гадно!
Перфектно си постъпила, просто няма по-добър начин да го направиш - няма по-унижаващо нещо от незаинтересоваността! Безраличието унищожава!
Да са ти живи и зрави щерките, ще има и този момент, казвала ми го е жена, изоставена от баща си. Дошъл при нея след 25 години (изоставил ги като била на 2), тя го изслушала, станала, и си заминала. Без да му каже и дума. Точно така ми го описа - малък, жалък, като песъчинка.
Само че не виждам нищо общо с филмите!!! Просто единият очеизвадно, и без да съм го гледал, е в пъти по-добър, защото касае хора, а не фантасмагории. Човешката същност е уникална, и няма фантазия, която да я надмине! Просто Аватар е набеден за филм! А е анимация за възрастни!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Losty (Архимед)
Публикувано10.03.10 22:47



Здравей!

Не се сдържах. Много реваншизъм бе човек!Обичала ли си го?
Черен ,бял,обичала ли си го?
Май не!

пс. Малък, малък като какво? Като баща ли? Знам,че е бил лош.Тежка история, знам,ама.
Айде ся не ми развивай теории за видове бащи.
Мъдрост и доброта очаквах от теб, независимо от лошотията насреща!

(емотикон за възмутен)



Тема Re: Ето това се казва ненужен реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.03.10 22:51



Абе много размисли 'абите за ненужни неща...още лЕб трябва да се ручааа...мдааа





Тема Re: Всичко се надживява!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.03.10 22:53



Лека-полека:))





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано10.03.10 23:21



Аз го направих. Публично. Това в носа.. и не само там... беше побой на публично място, от жена на мъж, имах огромна агитка, а той стоеше и ... не помръдваше, а и си беше довел .. свидетелка

Честно, едва ли в живота си съм имала по-хубав момент!!!

Исках само да поговорим, а малкият мина покрай него като край напълно непознат и опасен човек /дребните усещат... а той не го и помнеше!/

Вече ми е все едно, както и на децата.. мъртъв човек. За такъв само добро, нали??



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: chavdar4e]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано10.03.10 23:34



хехе
и квоуу?

после не те ли караха да пошеш в полиция
.........
аз писах в полицията, че съжалявам, че не съм измил устата на жена си със сапун,
а само съм я шамаросал през мръсната уста
честно!
полисмена се подхилкваше, ама всичко си беше сериозно, с подпис отдолу и прочие
хехе

..........
пп
и да се добавя, че екшъна се разиграва цял месец след решението на съда,
значи гадния аз съм много гаден, щот си имам гадже толку бързо
хехе

Редактирано от Orcad на 10.03.10 23:38.



Тема Re: цял ден се питам...нови [re: Orcad]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано10.03.10 23:36



къде зачезна тоз човек?





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Cтpeйнджъp (змийче усойче)
Публикувано11.03.10 00:50



Сладурка! Да ти кажа честно, ако бившият не напомни за себе си не се сещам... понякога даже мисля, че сякаш не съм била омъжена! Толкова съм изтрила всичко от съзнанието си, че чак съм изненадана от себе си! Сякаш това е жиовта на някой друг, не моя!





Тема Re: цял ден се питам...нови [re: LlRA..]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано11.03.10 01:01



къде, къде
на масата съм, ама на другия комп
та рекох да надникна в клубеца за малко хилене и нацелих баш другарката,
дето натрепала мъж си
хехе
.............
даа

Редактирано от Orcad на 11.03.10 01:02.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Losty]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 06:03



Струва ми се, че се унасяш в оценки ала Лира.
Но и това е етап.
Както казва една древна мъдрост: И това ще отмине.

Няма видове бащи. Има бащи или такива, които избират да не са.
Някога съм го обичала, но вече не помня този момент.
И какво общо има това с факта, че той обърна гръб на децата?!
Не ми отговаряй.



Тема Re: Ето това се казва ненужен реванш!нови [re: LlRA..]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 06:05



Жено, ако хабях толкова време в подобни мисли, колкото ти в мисли по чужди хора, щях да съм пребита от умора.
Има мигове.
А хляб ще се руча още, няма как.
Аз моят, ти твоят. Живот.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: chavdar4e]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 07:28



Абе, Чаве, знам ли какво за такъв. Такъв сам се е наказал.
Ми извади жената тема, пък се оказа, че всички добри, бели и перфектни, викам си - ми аз не съм.
Вече е в миналото, ама някога съм имала моменти, дето ако ми паднеше пред очите, щях да го лежа.
Откакто и на детето му стана все тая, тези апокалиптични картини изчезнаха.
Няма човек - няма проблем.





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Harлeц ()
Публикувано11.03.10 07:31



По-долнопробно нещо от жаждата за мъст и реванш на всяка цена не съм виждал.

Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 07:49



Отмъщението е за (временно) слаби хора. Искаш да отмъщаваш, когато си наранен. Като се излекуваш и укрепнеш, обикновено ставаш великодушен. Говоря от позицията на наблюдаващ, защото, както и преди съм казвала, никой не ме е наранявал така, че да поискам да му отмъстя.
Ако пък говорим за съревнование, това също не ми се е случвало, защото моите мъже винаги са имали безгранична вяра във възможностите ми, та не е имало нужда да се доказвам. Честно казано чак ми писва от това на моменти, защото е твърде отговорно.
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.03.10 07:50.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано11.03.10 08:15



Според мен този, който твърди, че не му хрумва никога нищо лошо, или лъже, или е твърде наивен

Изобщо не съм съгласна

. Не важи за този, който пръв си е вдигнал чукалата. Освен, ако "останалият" не държи зорлем да се вакрва у филми.

Усмихат ден



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано11.03.10 08:24



И аз се чувствам така. Все едно никога не е било и не касае мене. Новото семейство ме е завлядяло напълно. Вчера споделих с мъжа ми, че детето след месец прави 2 годнки, а ние сме от 4 заедно. Учуди се, че е минало толкова много време.



Тема От снощи ти пиша,нови [re: Бeзcъннa]  
Автор _parvaty_ (божествена)
Публикувано11.03.10 08:34



обаче, все нещо става, и не мога да допиша - аз лично МНОГО харесах "Аватар" (не съм гледала "Войната е опиат"). Някъде четох коментар от някакъв момък (или журналист беше писал статия - не помня!), че старчетата от Академията обичат да си гледат филмите-кандидати на ДВД-та вкъщи!

А, Аватар не е такъв филм... откровено казано, мен лично много ме порази... направо ми се прищя да отида на Пандора... (с дребосъчето, естествено!)... аз обичам фентъзи, и понякога ми докривява, когато чета само негативизми за филма - явно, хората, порастнали веднъж, губят мечтите си, и способността си да мечтаят...

Що касае отмъщението... преди години, когато ми беше топло-топло, май имах желание за физическа саморазправа... сега вече съм на принципа "колкото може по-далече от очите"... нито искам да знам какво се случва с него, нито ме вълнува - не му желая нито добро, нито зло... Просто, част от масовката... нищо, че той идва на всеки мой рожден ден с подарък и цветя, а и със сладки приказки за събиране (просто, на летище Виена има магазин на Сваровски! )!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kиkc]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 08:38



Точно. И аз така го разбирам.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Harлeц]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.03.10 08:41



Тези, дето се изсулват като мокра връв, за да си гледат кефовете, след като са лъгали, та лъгали някого, нямат право на оценки на чувствата на изоставените.



п.п. не ми отговаряй.

Редактирано от Aлиca. на 11.03.10 08:42.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Orcad]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!)
Публикувано11.03.10 08:42



Вече не е въпрос. Ти си насилник.

MM



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.03.10 08:43



А, добър ден!





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Aлиca.]  
Автор Harлeц ()
Публикувано11.03.10 08:43



Че това дето става с Оскарите да не е семейна драма, бе?
То си е цирк и май няма много общо с изкуствата.

Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Aлиca.]  
Автор Harлeц ()
Публикувано11.03.10 08:44



Е, отговорих, че късно го видях.
Ти пък...!




Обещавам да не се дракам днес.

Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 08:51



А ако някой излъже и нарани децата ти? И по случайност се окаже собственият ти мъж... Мигом ли ще ти дойде великодушието или ще ти се прииска поне веднъж да го удушиш с голи ръце?





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 08:56



Ще ми се иска, де, но до момента, в който децата се оправят (ги оправя). А ако ти беше напуснала момъка, забирайки децата със себе си, пак ли така щеше да се чувстваш?

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: freenandy]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.03.10 09:05



A каква е причината да се справяш по-добре без него? Защото аз се сещам за 2:
- той не ти пречи
- ти не разчиташ на него



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!)
Публикувано11.03.10 09:06



Че тя не е диспансеризирана към психо отделението. Ясно си е казала, че свършва до момента, в който децата се поотърсят от преживяването.
Има ситуации и ситуации. Когат някой засегне децата ми, тъй ми задвижва инстинкта, че и майка ми да е насреща ще си отнесе справедливия ми гняв.
Мисля се прави разлика между това да седиш непредизвикан и да кроиш пъклени планове срещу добрата, невинна половинка и да реагираш дори животински, когато виждаш, че децата ти страдат...най-вече от собствения си баща. По принцип съм бяла и добра, но дефакто съм виждала звяра в себе си, затва не мога да го играя ефирна и над нещата, а само да се моля никога да не попадам пред такива предизвикателства. Много важно е да се прави разлика.

MM



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 09:11



Така, де. Докато ги оправиш.
Обаче много хипотетично се говори, а реалността е нещо индивидуално, нещо което иска време.

Раздялата не е проблем. Проблем е да изтриеш децата като ненужна вещ.
Или това изобщо не ви хрумва като вариант?
Е, има и такива. Чукайте на дърво и не съдете прибързано.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 09:44



Наистина ирония. Неговото име така да се каже вече ми поникна на носа от четене и повтаряне къде ли не, нямах идея, че някъде съществува някаква негова бивша жена, а я виж ти - тя била даже и кадърна!





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 09:46



Ти май не ме разбра. Аз не съдя, а просто констатирам. Напълно осъзнавам, че съм имала късмет досега. И съм сигурна, че ако някой, някой ден, ме зареже по начина, по който тук е описван многократно, ще ми се иска да го убия. Но просто не мога да се съглася с констатацията, че щом казваш, че не искаш реванш, значи си неискрен. Просто ако винаги си бил от тръгващата си страна, нямаш лош опит.
Кажи сега, ако ти беше се вдигнала с децата, пак ли щеше да се чувстваш така?
Най обичам да чета, ама не мога.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 11.03.10 09:51.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: TCNQ]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 09:50



Нека поясня нещо - според мен грешиш като изравняваш реванша с нещо, което ТИ да причиниш. Едното си е чисто отмъщение, а другото е удовлетворение, компенсация, подарък от съдбата, някаква случка, от която да си кажеш, че "силите са изравнени", нещо такова. Не ти лично да сътвориш на другия човек гадория.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 09:52



Не съм казвала подобно нещо. Може да са искрени хората, но аз не съм толкова чиста. Налага ми се да работя срещу негативните емоции, защото съм ги изпитвала.
А и за другото не съм съгласна.
Допреди този случай имам два брака, от които съм си тръгвала, именно поради лош опит. Иначе защо да си тръгвам?
Пак казвам, никой не осъжда желанието да прекратиш отношения с един човек, може да боли, но не е осъдително.
Не стоят така нещата, когато със задна дата решиш, че искаш САМО този човек, без децата...
Разбираш?
Истории разни.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 09:56



Ти си друга бира бе, нямаш деца. А аз понякога се усещам така приклещена от факта, че с моя господин имаме нещо общо, заради което цял живот ще ми се бърка в пейзажа, че ми иде да му връча и дете, и жилище, и там квото поиска, само и само да си спестя всичките му тъпни. Та твоето несещане е разбираемо, ти там без децата си си добре!





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 09:58



Не съм казвала подобно нещо. Може да са искрени хората, но аз не съм толкова чиста. Ти не си. Безсънна го каза и Кикс писа до нея, пък аз се съгласих с Кикс.


Това, на което ти викаш "прекратяване на отношения", когато е едностранно, се нарича зарязване. И аз лично, ако зарежа някого, защото нещо не ме кефи и си взема децата, няма да му се сърдя за промененото отношение към децата, защото ще съм гузна. Така отговарям на собствения си въпрос. Та, абстрахирайки се от твоята история, продължавам да мисля, че желанието за реванш го има, когато някой те е наранил. Когато ти си наранил, няма за какво да се реваншираш.

Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 10:13



Веднъж на Халите майка ми посочи към отсрещния тротоар и каза "Виждаш ли оня човек, това е баща ти" и да, погледнах го и толкова. Предполагам, че не би ме познал, дори да бяхме по-близо до него. Не мисля, че майка ми изпита диво щастие от факта, че не се затърчах. Сигурна съм обаче, че се е почувствала удовлетворена. Той едва се движеше, вероятно пиян, приличаше на същински клошар, а ние бяхме здрави, прави и добре. Не му е пожелала така да се случи, но се е случило.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 10:19



Ужас! Така като те чета, не искам това.
Даже по всяка вероятност, ще си замълча, ако се случи в подобен вариант.
"Мечтата" ми не е нещо, което аз планирам или лелея. Просто знам, че ще има такъв момент. Не питай откъде.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kиkc]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 10:26



Все пак има /поне/ два вида хора, вдигащи си чукалата. Първите тъпчат без да ги интересува дали начинът е лош, а вторите си дават сметка, че действията им ще са неприятни и си отиват, но без гаври, има разлика някакси.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 10:30



Именно, бе. Аз може и да съм хахо, но твърдя, че няма никакво значение кой си е тръгнал. Дори няма значение защо.
Има значение само какво и как правиш след като връзката е прекратила. Само това остава след време.
И тук факторът деца не е никак без значение.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано11.03.10 10:38



Много дълго въртях една

. Дума по дума и все чаках реванша. Това е отрова, отрова за мен. Не съм чак толкова благородна, за да мога да простя на когото и да било, когато освен мен нарани и тези, които обичам. Успях да превъзмогна очакването и това да си представям ситуации, в които да изпитам истинско задоволство от чуждата болка. Вече има повече безразличие, отколкото очакване да си платят сметката, просто това вече не е моята цена и не е моята сметка, няма да помагам и да плащам. Когато поискам кръв, то е на момента, сега, не ми носи позитивизъм, не се харесвам, но каквото повика, такова се обажда.
Знаеш ли, не съм убита, няма нужда да се отмъщава за мен, жива съм и се харесвам повече сега. Ако не звучеше толкова цинично, дори бих казала благодаря.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.03.10 10:39



Тъкмо се чудех колко ли пък криво може да пиша.

Да, точно това разбирам аз като основание да искаш реванш - да са ти нанесли удар първо на теб! И да усещаш нуждата от някакъв вид справеливост. Откъде-накъде да търси /и за какво?!!!/ реванш някой, когото не са удряли въобще? Някаква част от разговора тръгна към обсъждане на безпочвени хрумки за сътворяване на злини сякаш ей тъй за гъдел, а е пределно ясно думата "реванш" какво значи.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано11.03.10 10:51



Това което си казала, ми хареса"Налага се да работя срещу негативните емоции"

На мен също ми се налага, отначало, когато раните бяха по-пресни, ми беше много по-трудно, но с времето става все по-лесно.Всъщност аз се боря да съм самата себе си, защото като позволя някой да ме разгневи толкова, че да мисля зли неща, това е проблем за мен, а не за него.Аз се чувствам зле, ако пожелавам на някого лоши неща, защото изневерявам на вътрешната си настройка към хората.По подобен начин трябва да се преборвам със страховете си, които ме обземат понякога.
Така че, да, мислила съм си лоши неща, но се опитвам по-най бързия начин да ги махна от главата си и се радвам, че успявам.поне засега.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор TътeнoтГpъм* (Sic fata tulere)
Публикувано11.03.10 10:56



здравей Безсънна!
здравейте реваншисти!

защо продължаваш да носиш миналото в себе си
и му позволяваш да ти обърква мислите?
знаеш ли каква е причината за мен,дребни житейски несполуки и липсата на
промяна ни задържа да се отърсим вредните спомени за причина и следствие.
убеден съм,че утре ще мислиш различно от днес,но сега имаш нужда да
напишеш всичко за да избегнеш срещата насаме със своя вътрешен гнява за нечие некоректно поведение.
Горе главата!
Лятото идва,а с него и надеждата,
такава кавато си я сътвориш




п.п.
ако можеш излез от всякакви норми и прави онова
от което се чувстваш добре в собствената си кожа!

Редактирано от TътeнoтГpъм* на 11.03.10 10:58.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано11.03.10 10:57



Разговорът се завъртя към по-зли неща, защото всъщност това което е твоя мечта, е свързано с провала на бившата половинка.Всъщност за Оскарите нещата стоят различно, да си първи, а бившият да е втори е едно, да бъде финансово съсипан, фалирал и изоставен е друго.


Не че не е логично човек да си го представи и да го пожелае, когато е наранен и изоставен.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.03.10 10:58



Е, това е, че има някои, които въпреки че са ударили първи, все пак се чувстват онеправдани. Но са малко. Примерно, оня младеж на Моравото, бас държа, че въпреки че я напуснал, смята, че тя е виновна за това и с удоволствие би и се реванширал.

Най обичам да чета, ама не мога.


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 11:04



Ахахаха, дочаках те сама да го кажеш.


Истината, Полуто, е субективна величина.
Миналото - при миналото. Само малко време е нужно. Те реваншите си идат сами, щем, не щем.
И за нас, и за другите.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Лили Bиxpoнpaв (гавърверсия)
Публикувано11.03.10 11:32



Разбира се, че всеки понякога си мисли лоши неща за някого, но, кълна се, откакто съм разведена и дразнителят ми не ми е на главата, само хубавини си спомням и добро му желая.


Ей, 19 години съм живяла с него!
Като чуя сега някой да го хвали професионално, се надувам като въшка от гордост. Колко изпити съм му изкарала навремето.

http://www.vselena.com/vudu.jpg

Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано11.03.10 13:34



Допада ми позицията ти по темата. Може би е такава, защото не ти се е случвало. Или пък не...

И понеже тук някои вметнаха и за Провидението, което възмездявало, се попитах защо ли не отнасяме своята болка, като реванш и за някоя наша лошотия? Защото, както се казва: На зла коза, зъл прът, нали така?



Или, как стана така, че искащите реванш не оправдават предизвиканото насилие?



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Фoтoн]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 13:38



Ако "някои" съм аз или влизам в това число, напротив, отнесла съм го перфектно, сама съм си "Месия", нямам нужда от бой с камъни.


Те реваншите си идат сами, щем, не щем.
И за нас, и за другите.


А защо чрез децата?
Без да съм толкоз напред с материала като теб... и това знам. Защото чрез тях боли повече.
Да дам другата бузЪ?



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано11.03.10 13:48



В това число влизаМЕ и ти, и аз и доста други. Но, изпъква колко сме субективни, пристрастни. Едно е, когато сме от едната страна на барикадата, друго - от другата.





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Фoтoн]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 14:02



Давай, напипа ми болното място!

Думите се леят лесно, едни благи, едни прави, едни чисти... В собствените си дела, колко от нас погледнаха, преди да посочат с пръст другия?

Дори и ти отсъди: влизамЕ. Що? Смяташ ли, че ме познаваш?! (Образно казано "мен")

Редактирано от Caffe Rosso на 11.03.10 14:02.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано11.03.10 14:12



Искаш "да те извадя от групата"? Добре, стига да помогне. Не забеляза ли, че и себе си сложих там? Дали съм чист тогава в своите дела? Не, разбира се.

Не те познавам добре. Сама написа, че би го удушила и лежала, примерно

Нямам ли право да те цитирам и коментирам?

Ще излизам.
Успешен ден!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kaлeндapчe (September17)
Публикувано11.03.10 14:15



Кои по дяволите сме ние, че да искаме, търсим, нанасяме реванш ? Тези неща са далеч извън нашият контрол.
Някой някога да се е замислял, че всяка отрицателна енергия се завърта наопаки ?
Наречете ме наивна, суеверна, фанатично вярваща или каквото друго ви хрумне, но знайте, че търсенето на реванш си е чист автогол - и е единствено за сметка на този, който хаби време и енергия в подобни мисли.

С големи червени букви ви черпя следната сентенция:
"Щастието е в доброто здраве и лошата памет".

Вместо се да седи и фантазира как на някого му се случва нещо си - е най-добре да се помечтае :"Как на мен самият ми се случва нещо хубаво"





Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Фoтoн]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 14:27



Най-обичам да чета, ама не мога...



Бих, някога, в момента, в който ми е разплаквал детето.
В миналото. Назад във времето. Преди. (бе дали сега съм ясна?)

Да видя теб, ако някой нарани твоите деца, как на момента ще вдигнеш ръка за опрощение...
Лично аз, първо ще реагирам първосигнално, после може и да мина на по-духовно ниво. Това е и така ще бъде.
Субективизмът, както е видно, е трудна бариера за прескачане.
Със здраве!



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kaлeндapчe]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано11.03.10 14:32



Съгласна!!!! Веднъж през живота ми се въртеше мисълта за реванш, но точно това си помислих и аз, че всичко рано или късно се връща. Въпреки че май има хора, които си вършат разни злини, и нищо им няма. Може би ги вършат с ясното съзнание, че нищо лошо не правят, кой знае.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: copadevino]  
Автор Kaлeндapчe (September17)
Публикувано11.03.10 14:49



Спомена съзнание и ме подсети за нещо.
Преди години една ми беше врътнала неприятен номер - докато се опитва да нанесе реванш на гаджето си


Накратко - преспа с моето гадже с цел да натрие носа на своето
Накрая остана без приятели.
На всичкото отгоре след години, когато се омъжи и случайно засече съпруга си да ме заговаря на улицата - пребледня и едва не получи инфаркт
Още ми е смешно как я беше страх, че ще търся реванш Да бях казала или направила нещо - нямаше да има същият успех Само седях и се усмихвах. Дума не обелих. "Реванша" ми бе точно да не търся такъв. Кой каквото си надроби - най-добре си го сърба
Разказвам тази история като леката форма. Живота ми е показвал и други къде по-тежки



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kaлeндapчe]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.03.10 15:14



О, малкото ***дулей!


Знаех си, че рано или късно ще минеш на духовна ранъ.
Егати кефа, къде са тез години, когато реваншите се раздаваха у леглото!
Бъзикам се!!! Драго ми е да те чета такава блага. Аз си карам метлата тия дни, не ми отдавай особено внимание.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано11.03.10 15:38



хехе
не само насилник съм, според бившата

и злопаметен съм бил, даже
........
аз пък казвам:
- каквото повикало, такова се обадило
- каквото си надробиш, това ще сърбаш
и пр.
.....
бившата ме вкара във филма, ама на мен взе, че ми хареса
.........
стига толко само комп и поялник и срокове и стинки

сега си почивам в залата при поредно дело
и се хихилча тайно и под мустак на напъните на разни "маестрози"
хехе



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Orcad]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!)
Публикувано11.03.10 15:45



Щом ти е забавно...коя съм аз да ти казвам на какво приличаш отстрани...

MM



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор Kaлeндapчe (September17)
Публикувано11.03.10 15:59



Ква духовна ранЪ ?
Маам пРъжоли като вълчица във френски рестУран


Чупя сърца и вратове като китайски порцелан на хокейно игрище
Никак не съм блага - питай всеки понечил да седне да ми обяснява как да редя жУвота си


Платила съм си всички сметки / що вселенски реванши съм отнесла / и сега мога да живея спокойно и щастливо

Редактирано от Kaлeндapчe на 11.03.10 16:00.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.03.10 16:13



Бъркаш насилник със сметище.



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kaлeндapчe]  
Автор Kkaнeлa ()
Публикувано11.03.10 16:26





Платила си ти...друг път:-)))
Освен ако не пишеш от смъртното ложе де:-)))



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Kkaнeлa]  
Автор Kaлeндapчe (September17)
Публикувано11.03.10 16:48



Чай ся, че ме стресна и ти


Дотук съм платила. Почвам да трупам до следващата сметкаи така нататък
Мисълта ми бе, че няма да трупам задължения при кръчмаря в опити да згофтвам чужди животи- било то дори мисленно



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Orcad]  
Автор oshte_1_protiv (демагогията)
Публикувано11.03.10 21:59



Батка, опасявам се г-жа Втас е много права.И това дело, което влачиш заради тъп имот, наистина думи нямам.Нали е за децата ти,бре?Успя ли да постигнеш своето?Ако да, защо употребяваш толкова алкохол.Сори, личи ти.

Без думи


Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Caffe Rosso]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано12.03.10 06:53



Че аз го казах още преди това, ама явно не си видяла в писанието ми това, което аз съм искала да кажа, та сега ме караш да равя разбор.
Отмъщението е за (временно) слаби хора. Това в скобите е за случаите, когато не са слаби хората, ама някой временно ги е направил слаби като един вид ги е насилил емоционално. Това извън скобите е за случаите като твоя човек и този на Морава. Сега разбра ли ме или пак не?



Най обичам да чета, ама не мога.

Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано12.03.10 09:25



Разбрах те още в началото.
Ама, какъв кеф е да въртиш на шиш Скорпион...


(ръца, тръца!)



Тема Re: Ето това се казва реванш!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано17.03.10 13:40



Не, нямам си мечти за "реванш". Нарочно го слагам в кавички, защото истински мач-реванш би трябвало да се играе със същите участници, при поне сходни условия и пр.

Какъв ти реванш?! Сили не ми останаха, само някакво смайване от нелепи постъпки и досада и отвращение. И усещане за някаква нечиста и не много честна игра, за сценарий, в който съм участвала, без предварително да съм го чела. Срамота!





Тема Много мило!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор glarus63 (непознат )
Публикувано01.04.10 15:18



Опитай се да мислиш по-позитивно! Имаш нужда от собствен, от личен живот - не можеш докрай да си обсебена от миналото, от бившия си брак и прочее неприятни спомени. До кога ще живееш с миналото, мадам? И въобще до кога ще отлагаш истинския си живот? Няма друг - на всички ни животът ни е даден само веднъж.

Ако се пребориш с това - след време сама ще се презираш заради лошите си пожелания и мечти да видиш бившия унизен. От това той нито той ще се почувства по-зле, нито ти - по-удовлетворена... Повярвай ми!



P.S. Чудя се понякога как може човек да си губи безценното (и толкова кратко) време от живота, подарен ни от съдбата, с пожелания нещо лошо да се случи на някого... Ами по-добре изразходвай това време с пожелания нещо хубаво да се случи на самата тебе. Навярно има кой да чуе пожеланията ти.



Тема Re: Много мило!нови [re: glarus63]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано01.04.10 16:55



Изключително точно попадение! Седя, плача, подсмърчам и се проклинам задето съм такава проста, пардон, прозрачна. Анализите от девствени регистрации често ми действат затрогващо, простете, но имам и човешки емоции понякога... Абсолютно така е. Мисля само за бившия и избягвам да спя, за да не сънувам други хора вместо него. Не ходя на работа, детето е при комшиите, не мога да си позволя да ям и да се къпя, защото обгрижвам вуду-куклите из апартамента, а откакто се стопли, сложих няколко и на балкона. За личния живот само малко не сте прав, членувам в две секти и макар да не излизам, братята ме посещават регулярно у дома за ежедневните ритуали. Гледам и телевизия. Все пак, прощавам Ви заблуждението. Извинете ме сега, но нямам време за повече внимание, както казах, ангажирана съм.

Единият ми прилеп спомена, че му миришете твърде на Стефан, ако смея да отбележа, мосю. Ако е сгрешил, няма страшно, ще го изсуша, имам много.

А ако не възприимате иронията, не ми казвайте. Твърде съм дръпната, за да се умихна втори път.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.