Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Рядко питам, но  
Автор Losty (папагал)
Публикувано06.03.10 13:46



понеже прочех нещо в друга тема, а и докато чакам бройка за Великден, за да отивам да резервирам, реших да питам:

Преамбюл:
Повечето тук сме разведени и голяма част от нас живеят сами, или сами с децата си. Децата са приоритет. Правим всичко за,заради,със...тях.
Какво става с нас? Загубваме ли се в грижите по отглеждането и възпитанието? Пренебрегваме ли себе си? Дали е правилно?
Често си задваме тези въпроси.И често казваме, че е непремерен риск, да направим нещо и за себе си, щото децата...

Аз мисля така: Ако аз съм добре и детето ми ще е добре,респективно щастлив-щастливо. Не мисля изобщо за яйце и кокошка. В крайна сметка детето е с мен, каквото и да реша и докато ме има, ще е добре :храна,топло, училища, трудни любови, бракове, техни деца и т.н. Ако е малко дете и живее с мен,грижите са повече, времето кът,но не забравям за себе си.Ако е по-голямо,грижите пак са си големи, но имам повече време за себе си.
Докато един ден се превръщам в съветник,телефон,банкомат и ДЪртанян(любим герой със сходно звучене) и лееекинко самотен, щото дечко не запълва дупката вече. А сега накъде? Не сме живели с някой,щото децата, или живях с други,но не дадохме много във връзката,щото децата, не сме се разделили напълно с бившия,щото децата,не сме тва,не сме онова...
Та съм решил да обърна бруса и да мисля за себе си Овреме. За да си кажа един ден, и аз бях и съм добре,и детето си е ок, даже ме разбра и ме прие, макар,че често бях зает, или нощем ме нямаше, или бях с него/нея, вместо с дечко.Даже май ще дам добър пример,а и няма да чуя ''защо животът ти отиде заради мен,да съм аз добре, а не си направил това и това'' ...

Вие, майки и бащи,жени и мъже(нарочно ги подредих така) какво мислите за тези нощни бдения мои,а вероятно и ваши? Интересно е,защото сме на различни места по пистата ,според възраст на децата и нашата.







Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор Harлeц ()
Публикувано06.03.10 13:55



Потърси свежи примери в гетото - там всичко е от природата. И щастието и нещастието.



Благодаря за "загрижеността"!


Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано06.03.10 14:08



Аз правя това, което ми идва отвътре, които е съвместимо с моите виждания, цели, морал, вътрешен комфорт и пр.
Грижата за семейството е нещо, което ми доставя удоволстие, а не превъзмогване на самата себе си.



Тема Re: Рядко питам, но [re: ariel$$]  
Автор Losty (папагал)
Публикувано06.03.10 14:15



Моля за уточнение, кой с кого е семейство за теб,за да разбера какво ми казваш



Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано06.03.10 14:31



В случая имам мъж и дете, но не се оплаквам, че готвя, пера, гладя, обгрижвам, давам всички средства в семейната хазна, нямам маникюр и мечтая да се наспя. Така го чувствам, така го правя! Не се оплаквам, че съм слугиня, щото не се чувствам такава и определено мъжът ми не ме третира като такава. Не се чувствам обезличена в семейството или с изоставена кариера заради детето.
Когато не си доволен от нещо, промени го, но не се изживявай като жертва!



Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано06.03.10 14:34



Напълно си прав. Аз разсъждавам точно по същия начин - за да е добре детето ми, а и останалите от моето семейство, трябва аз да съм добре. Няма да си прежаля живота, да се прегъна до земята, да се "мъча" и да се приемам като придатък, който само трябва да осигурява, подсигурява, урежда. Няма да спра да си гледам кефа в рамките на възможното.



По едно време майка ми се беше доста стъписала от това мое становище. Попаднах обаче в една житейска турболенция преди известно време, изгубих желание и апетит във всеки един смисъл и тогава точно тя се зае да ми припомня хубавата моя (а и твоя) теза.

Не съм останала сама заради детето! Детето с нищо не ми е криво в случая. Много просто - тези, които са ме искали и ме искат, аз не ги ща. А единственият, когото съм поискала, в началото буйно и напористо начена да ми показва академично гребане, в следващия момент пусна греблата и демонстративно зарея поглед, по едно време катапултира от лодката, защото имал работа. После отвреме-навреме изплуваше, за да ми помаха "любезно" усмихнат и "предразполагащо" да попита как съм. И да покани на кафе, а пък като се съглася, да се сети колко много е зает, да му се не види! Което, ако още веднъж го направи, ще съжали. Много.



Тема Re: Рядко питам, но [re: ariel$$]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано06.03.10 14:38



Права си. И аз за себе си съм стигнала до извода, че нещата ги правя не заради някого, а за него. А ги правя заради себе си. Понеже това, което върша, е следствие от това, какво считам за правилно.



Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор esti ()
Публикувано06.03.10 14:47



Направо се стъписвам от честотата на този род теми при разведените.
Оставам с усещането, че децата са някаква пречка за щастието ви, все едно непрекъснато мислите и претегляте, кога да бъдете родители и кога отделни личности.
А ако тези неща не са едно естествено цяло - забрави...
Дано да ми е грешно усещането.



Тема Re: Рядко питам, но [re: Losty]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано06.03.10 14:47



Всъщност кой какво прави си е въпрос на личен приоритет, когато се грижа за децата си, не го правя, защото някой ми го налага, а защото аз се чувствам по-добре така.Всъщност правя каквото аз самата смятам за необходимо и изобщо не ги намесвам в това какво става с личния ми живот, макар че всички неща са свързани.И понеже казваш, че децата са приоритет, всъщност има много хора, за които това не е така.

и определено не е необходимо да са разведени



Тема Re: Рядко питам, но [re: esti]  
Автор XXLMORE (член)
Публикувано06.03.10 14:55



Човек е едно цяло и няма как да се раздели на части, една-родителска, друга-любовна, трета-бизнес

Така че каквото и да правиш, нещата се пречупват през наличието или не на деца.
Те не пречат на щастието, а допринасят за него,ако са здрави и проспериращи, просто това вече е друг вид щастие.
Докато децата са зависими от нас, всичко почти което правим, е функция на тази зависимост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.