Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ама кво има да го чоплите, ве...нови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано21.02.10 10:55



Не мисля, че има човек, на когото да не му е ясно, че насилника е комплексар и с действията си избива комплекси и показва своето безсилие.... за справяне с живота, конкретен проблеми, ситуация или човек....



Не можем да открием топлата вода, с това откритие, че човека-насилник има психически проблеми, но не е изключено и да си намери майстора .. в лицето на тази или онази жена.... Хора всякакви, тя пък може къде с думи, къде с действия да успее да го овладее... или пък да му вземе страха...

Има и такива случаи, има и такива жени... Казах ви, не се знае на кого от двамата ще трябва да се помага.

Рано е да се каже....

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Сега те разбрах!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 10:58



Ама ти къде ги помниш тези буйни борчески натури... те не останаха ли само в младежките ни години, тия петлета, налитащи на бой?



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Много минови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 11:01



хареса мнението ти - подписвам се отдолу, ако разрешиш!

физическото насилие винаги е предшествано от "специална" психологическа обработка. А те, насилниците, са специалисти по измъкването с доводи, когато ги насметеш и тънко вменяване на чувство за вина - винаги жертвата мисли и разсъждава погрешно /според тях/.
Много малка е вероятността бивша жертва да изостри сетивата си за разпознаване на бивши или потенциални насилници. Тя боледува емоционално и психически в голяма степен, а болен човек, натрошен отвътре, не е много в състояние да бъде безпристрастен и прецизен в преценките си.

Ако тази жена беше наясно, просто нямаше да се хване с бившия на Правилник. Тя дори не се е научила да бъде нащрек. В противен случай здаво би разчоплила около семейния му живот и причините Правилник да го напусне. И то, не само от разговори с него.

.... на опита да се взаимопомогне от страна на правилник се получи отговор : "знам, е и какво?". Ко правим тогава?
Нищо. Чакаме да видим дали и тази жена ще яде бой, и ако я пребият, пускаме протестна нота от името на възмутеното гражданско общество.


Ей, защо няма иконка в вдигнат палец тук!



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Права си Лира!нови [re: LlRA..]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано21.02.10 11:03



Определено, ако ми се появи бившата на сегашния /ама как звучи, само

/ и започне да ми ги реди, дори няма значение дали ще са добри или лоши песничките й - вервайте ми Ша я пратя там от където е....

Едно е сигурно - ще бъде пристрастна...., пък и аз все още смятам, че мога да преценя с кого ще ми е добре и с кого не.... Той може да е луд, ама аз пък може да съм два пъти по-луда ве и точно тава да ни събира...

Няма нужда да виждам сегашната си половинка през очите на неговата бивша жена! Техните проблеми са си били техни и са останали в миналото, а настоящето е наше и ще си го живеем, както си намерим за добре! Както и въобще не бих искала да давам съвети на сегашната половинка на моя бившия, освен ако изрично не ме пита и не ги поиска.

Те си знаят що са заедно и докога ще я карат,но и да не се получи си е тяхно решение, а всяко вмешателство само ще усложни, но не и да подобри нещата.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Редактирано от sawana11 на 21.02.10 11:06.



Тема Re: Ама кво има да го чоплите, ве...нови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 11:02



Номерът е да го разпознаваш.
После да решиш дали имаш сили и умения да превъзпитаваш.
После да се впуснеш да даваш кредит на доверие и да превъзпитаваш.
Накрая, ако се провалиш, много бързо да минимизираш собствените си загуби и да се изнесеш от полесражението.

Бивша жертва да го умее всичко това и в този ред??? Забрави.

То, аз цял живот се уча само поне да ги надушвам и да бягам овреме, и то с мизерния си опит на твърде малолетен свидетел, пък потърпевшата... скептична съм. Ако е заложено на кантар любовно щастие или собствената ми кожа, въобще няма се двоумя да избирам.



Тема Re: Много минови [re: MamaNetty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 11:07



Не държа на авторски права.



Що, ве? Аз все си мисля, че хората, особено патилите или заинтересованите заради свои близки отдавна са наясно с тези неща.
Топлата вода ли откриваме или никой не се е замислял кое как е?



Тема Re: Алиске, доводите тинови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано21.02.10 11:08



са железни и благородни!

Но трябва да разбереш, че никого не можеш да предпазиш от неговите си грешки.

Естествено, че ако виждаш че някой е застрашен физически от някого ще се опиташ да помогнеш с каквото можеш, но това не значи непременно, че жертвата ще те разбере и ще приеме твоята помощ...

Не си ли виждала как мъж бие жена си на улицата и ако някой се опита да й помогне често и двамата и побойника и жертвата се нахвърлят върху спасителя...?



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Просто говоримнови [re: MamaNetty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.02.10 11:12



"как да измислим работещ вариант за потенциалната жертва"

Няма такъв вариант! Реалността го е доказала!
Изхода настъпва при драматични последващи обстоятелства!

По тази логика всеки трябва да бъде предпазван от нещо:))..и да има стражи дето да НИ предпазват:))

Но уважавам и твоето мнение..всяко мнение е ценно



------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re: Много минови [re: MamaNetty]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано21.02.10 11:11



Има и истина посредата .

Мисля, че самия факт, че бившия по - един или друг начин пак успява да просмуква вина в скъпата ни съклубарка, трябва да мислим и за нея .

Исках да кажа, не подценявайте житейските предизвикателства те ни се случват за да ни помогнат в саморазпознаването.
Ако на "новата " мацка и се потрети грешката в живота това само и казва,че не си е взела правилните уроци и трябва още да работи точно там .
Това не значи, че Правилникова трябва да се държи като дебил и да мълчи по- презумция <
ОБАЧЕ трябва да следи знаците и да помага само в момент когато те и подскажат за това .
А, иначе трябва да е спокойна, защото принципно е готова ..



Тема Хе...хе...нови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 11:11



Замислих се малко ... и си права и не си...или поне се чудя дали си...ех

Вярно е , че бивша жертва на насилие се е справила с насилника първия път / тя и затова е станала жертва/ - най често по причина на неразпознаване.
Вярно, че в казуса на Правилникова, бившата жертва пак е на път да не се справи - защото това и е ТРЕТИ провал по причина неразпознаване, пък и насилникът е със завиден стаж.

Но все пак, тогава кои са тия, които изобщо се справят

.... ако не бившите жертви?

Питам с личен интерес, де...

Не искайте много, за да може да платите цената.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.