Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:22 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Права си...нови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано21.02.10 09:38



Е, при наркоманите и при алкохолиците и шансът и процентът са по-голями. Но бивш насилник/чка (да не се бърка с типа "луда глава-побойник") и бивш ревнивец/ка си е точно същият оксиморон като бивш негър.



**Citius, Altius, Fortius**

Редактирано от HAДEЖДA™ на 21.02.10 09:40.



Тема Re: Хм,...нови [re: MamaNetty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.02.10 09:47



Банално , но пак ще припомня култовата приказка: "Всички добри намерения водят към ада!"



Онези двамата...бившия на Правилникова и приятелката му-да се оправят, а Правилникова да си копа в нейната си градина!

Иначе работата е напълно сбърканяшка...и к'во тия двамата разведени ще си дишат оттук насетне във вратовете си ли ве?

Нети, разбирам хуманният ти подтик да напишеш това...ти си такъв човек и по професия...ама на тези двамата пациенти им трЕбват различни доктори

------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Ех, знаех си...нови [re: LlRA..]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 09:50



... че ще се намери някой да реагира стандартно :
...с което ще рече, че тя просто НЕ СИ ГО ДАВА момчето още
С една дума нямаправо да се меша там, дето не и е работата!!!


Не си била жертва на насилие и затова няма начин да проумееш, че има и друг /силен/ мотив да се даде визираната информация, освен чувството за собственост към бившия партньор, което е най-елементарното предположение....
Който е бил в ада и е излазал от там със собствени сили просто не може да понесе мисълта, някой друг да се забърка в същото и да изгори... особено слепешката.Човещинка в най чист вид, нищо друго не е мотивацията на Правилникова!

Оправдавам мотивите и приемам намерението като добро, но не забравям, че пътят към Ада също е бил постлан с добри намерения...
За да се превърнат добрите намерения в реално добро са необходими първо -смелост, после акъл и планиране, а накрая - чувство за мярка, за да се отдръпнеш навреме...
Не се съмнявам, че точно наша Правилникова притежава достатъчно от тези качества!



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Вероятно имаш правонови [re: HAДEЖДA™]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 09:55



... за процентите.
Но не разбрах, какво точно визираш типа "луда глава-побойник") Нима насилникът не си е насилник, независимо дали е луда глава - хулигантин, дето раздава шамари, като си разлее чашата или хладнокръвен и въздържан темерут, който те връзва за леглото и те изнасилва веднъж месечно...
Я, раздуй, точно какви категории въвеждаш, че ми стана интересно...



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Вероятно имаш правонови [re: MamaNetty]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано21.02.10 10:03





А, за алкохолът и наркотиците, мисля, че е различно, просто защото механизмите са други. 90% от алкохолнозависимите и наркоманите са посегнали към тея неща, не защото са имали проблем някакъв, а ей така, от кеф и келешлък - цигарка в голямото междичасие, да сме барабар петко с мъжете, водка за блясък в очите и весело да ни стане и така. Те много повече имат мотивация да изплуват от блатото, докато насилникът само с тормоз над по-слаби от него може да получи някакво удовлетворение.

**Citius, Altius, Fortius**

Тема Re: "Не си била жертва на насилие "нови [re: MamaNetty]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.02.10 10:06



Била съм -3 години, с актьора-алкохолик!/не е за хвалба, но се налага да го окна!/

След като Господ сам ме отърва и той ме напусна и заживя с актрисата Елена Кънева

...да е жива и здрава , че тогава ме е отървала...аз тогава не го разбрах и се тръшках и 6 месеца го преживявах яко, а близките ми тотално се отдалечиха от мен, защото казваха ,че не могат да ме гледат как се разпадам...факт!...и т.н........Та, когато след 6 месеца идваше и ми се молеше да сме заедно /щото и тази-новата не го разбирала:)))/... и как щял да се поправи, аз му хвърлих букета по стълбите и му дадох начален старт изодзадзе след букета/тоя случай съм го разказвала/.

По това същото време 1999г. ме спаси интернета и смяна на жилището...защото в старото и стените бяха попили от агресията му...та тогава се запознах в нета и със сегашния ми съпуг

Оня побойник, /жалко, щото иначе интелигентен човек беше/ , нито ме е интересувал вече, въпреки че случайно сме се засичали...а парадокса е, че живее сега на 2 преки от сегашния ни апартамент, но ние така или иначе бяхме от този квартал и преди...срещам го с новата му приятелка, е какво да и говоря разни неща ли, като се засичам с нея в маркета?...бе да се оправят...не ми се падат баш никакви...нищо, че често я виждам с очила и червени очи...не мога да ги мислА ...не ме интересуват! Имам си семейство и мой си живот...

Та Нети...не знам...обаче според мен е тъпо Правилникова да се бърка в живота н абившия си!
И мнението ми съвсем не е стандартно!

А е работещото!

------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re:A какъв е изобщо тоя ИНФАНТИЛ?нови [re: LlRA..]  
Автор NQ_7O (free)
Публикувано21.02.10 10:16



Напълно съгласен! Всеки след развода си почва собствения живот.
След като така или иначе комуникацията е продължила, то право на мнение всеки има, но за себе си!
И за коткането съм съгласен, човек като не желае някои да го безпокои и да има нещо общо с него го прави! Една ненормалница ми въртеше подобна история, устиска обаче до 3-а седмица да звъни и праща СМСи, но като всички до един останаха без ответ и взе, че спря! Всичко е двустранно!



Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 10:23



Един човек не се ражда побойник, станал е такъв при определени обстоятелства. Сега, когато обстоятелствата са подменени, никой не знае как ще е. Да, много е вероятно пак да посегне, но също е възможно това да не се случи никога.

ЗАбрави!


Вероятно има шанс да не се случи, ако си намери майстора в лицето на жена, която ще го окачи на ченгела /пряко и преносно/ в първия момент, в който се пробва срещу нея. Но физическото насилие винаги е предшествано от "специална" психологическа обработка. А те, насилниците, са специалисти по измъкването с доводи, когато ги насметеш и тънко вменяване на чувство за вина - винаги жертвата мисли и разсъждава погрешно /според тях/.

Много малка е вероятността бивша жертва да изостри сетивата си за разпознаване на бивши или потенциални насилници. Тя боледува емоционално и психически в голяма степен, а болен човек, натрошен отвътре, не е много в състояние да бъде безпристрастен и прецизен в преценките си.

Ако тази жена беше наясно, просто нямаше да се хване с бившия на Правилник. Тя дори не се е научила да бъде нащрек. В противен случай здаво би разчоплила около семейния му живот и причините Правилник да го напусне. И то, не само от разговори с него.

Трето, я си представи поне за миг, че насилника е признал, под една или друга форма за миналите си прегрешения. Естествено, пречупено през неговата "правда". Не е невероятно, нали? В резултат на което, на опита да се взаимопомогне от страна на правилник се получи отговор : "знам, е и какво?". Ко правим тогава?
Нищо. Чакаме да видим дали и тази жена ще яде бой, и ако я пребият, пускаме протестна нота от името на възмутеното гражданско общество.
Нали така се прави?



Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано21.02.10 10:32



Като спомена за ноти, до къде стигна с обещаната преработка на текста? Айде, че не остана време

Или викаш, лаф да става, а кога опре до тва да се свърши някаква работа всяка коза за свой крак

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: Добре, а аконови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 10:31



Откъде пък реши, че замисляме заговори как точно да бъде информирана жената?

Правилник споделя съмненията си дали изобщо е редно да предупреди.
А ако вземе решение, формата сама ще си я намери, според обстоятелствата.

Чакай, не бързай с тигана, че рибата още в морето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.