Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Ами,нови [re: MamaNetty]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 09:19



и според мен, никак не е случайно, че точно на такава жена пак е попаднал.

Естествено, че не е случайно. На човека дюшеш му дошло - нали прочете как се изфукал пред Правилната, че мадамата я биели много - демек, да видиш, че има и по-големи побойници от мен

. А жената вероятно излъчва несигурност и донякъде безпомощност, отстъпчивост и страх да не скърши хатъра на бей ефенди. Примесено и с доза възхищение и подмазване, щото 2 пъти разведена, все пак, сигурно иска да се реабилитира в нова връзка.
Просто от лесно, та по-лесно да я заглавичкат.

Аз бих си поговорила първо с него, щом ме има за приятелче и ми споделя - да го насърча да и признае още отсега, че той самият е бил насилник и е имал проблеми с гнева и контрола. Бих апелирала към доброто в него - докато още е влюбен в жената и вероятно не са го налегнали демоните - да си признае...и да почнат начисто

Мдааааа, направо го виждам тоз човек на колене и как си посипва главата с пепел, докато прави самопризнания.

Нети, да не е луд, ве? Още малко и ще си повярваш, че наистина смята себе си за виновен за това, което е правил. Не забелязваш ли, че е адски прилепчив - Правилната пише, че по 300 пъти на ден я търсил до вчера. То това се чуди на чий врат да се обеси, ти ще се надяваш да спомене къв е "хубав", че да подплаши рибата!



Тема Точно така!нови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 09:29



Това е морален казус, в най-чист вид!
И всеки ще постъпи според морала и опита си.

Аз както казах, бих апелирала, той самия да сподели миналото с новата си приятелка, а ако това не ставе - на малко по късен етап /до 1-2 месеца/ бих споделила дискретно вече случилото се в МОЯ брак.
При това само щях да споделя информация - без да давам съвети, да предупреждавам и да очаквам разбиране или благодарност.

Най вече няма да очаквам, заради тази информация, новата да зареже на мига потенциалния насилник... щеше да ми стига само да е предупредена.
Знам, лично силата на подобна информация - тя не спасява от грешки, нито от самото физическо насилие като акт, но напълно е в състояние да развали "магията" на насилника върху жертвата, основана на втълпяване на вина. А това е по-важно... защото така се прекъсва един порочен цикъл.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано21.02.10 09:29



Първо, няма гаранция, че това ще рецидивира. Вероятност, потенциална жертва... единственото сигурно е, че тя го е преживяла. Аз съм склонен да смятам, че хората по-скоро не се променят, но се променят обстоятелствата. Един човек не се ражда побойник, станал е такъв при определени обстоятелства. Сега, когато обстоятелствата са подменени, никой не знае как ще е. Да, много е вероятно пак да посегне, но също е възможно това да не се случи никога. С което не оправдавам предишните му деяния, не ме разбирай погешно.
Второ, за споделянето. Наистина смятам, че непоискана, тази информация освен всичко друго, просто няма да свърши работа. Когато играят чувства, разумът спи. За жените - същото, в двойна доза

Друг е въпроса, ако от някъде е подочула едно-друго и се осмели да пие вода от извора - т.е. да се свърже с правилника и да я попита верни ли са тези подли инсинуации Тогава да, тогава естествено, че ако иска, може да й сподели.
Трето, я си представи поне за миг, че насилника е признал, под една или друга форма за миналите си прегрешения. Естествено, пречупено през неговата "правда". Не е невероятно, нали? В резултат на което, на опита да се взаимопомогне от страна на правилник се получи отговор : "знам, е и какво?". Ко правим тогава?

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: Добре, а аконови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано21.02.10 09:32



жената не е несигурна и безсилна?

Мисля, че Правилникова не трябва да избързва... Естествено, че ще й каже ако има възможност защо са се развели...

Но, наистина ако просто отиде и й каже - Добър ден, аз съм бившата, която се беше превърнала в боксова круша.

Ако и ти не искаш да ти се случи същото не се жени/живей с моя бившия. Чао!

Нали се сещаш, че това няма да има никакъв ефект. Жената ще си помисли, таз е пълно ку-ку - ясноооо защо моичкият я е оставил

Или и помага наистина или не. Ако искате Правилникова да предпази жената от грешка, да го обмисли и да го направи така, че поне малко да има ефект.

По презумция всяко нещо, което бившата каже на настоящата се приема с голямо подозрение и недоверие... така, че ако Правилникова ще говори с настоящата задачата й никак няма да е лека. Още повече, че таз още е влюбена в бившия на Правилникова и като нищо може да му каже за помоща й, което пък ще й докара допълнителни излишни проблеми.... с господин великия.

Да ви питам - вие можете ли да предпазите децата си от всички грешки, които им предстои да направят? НЕ! Както и вас не са ви предпазили и т.н.

Не е сега момента да й казва, каквото и да било....ако ще го прави трябва да избере точното място, време, момент или въобще да не го прави!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Права си...нови [re: Aлиca.]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 09:33



... но аз писах така, защото не познавам казуса на Правилникова, нито мъжа и, нито новата и исках да отговоря принципно.
Понеже, доколкото съм чела, между 12 и 20 % от насилниците, все пак се променят в годините. Малко, но ги има...т.е. - допуснах не само лошия, но и добрия вариант, колкото и да е рядък.

П.С. Понякога има и излекували се алкохолици и наркомани.
Така, де... давам шанс поне теоретично.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re:A какъв е изобщо тоя ИНФАНТИЛ?нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.02.10 09:34



...Дето разведен вече,търси полите на бившата си за да си споделя...да еВа ненормалника



Или Правилната още таи чувства към него и си го предразполага и котка за близост, но и да са на разстояние, заради децата също може би, заради това, че той ако се обвърже сериозно, финансово могат да пострадат и децата им, тънки сметки безборой...или да го осафери, че вече е голямо момче и да се оправя, което всъщност е правилния вариант!!!

Животът на разведените в частност на всеки поотделно си е техен личен проблем и отговорност. Никой няма право да се намесва и взема отношение по казуси свързани с избора на бившия партньор! Това вече са свободни и независими индивиди!!!

То по тази логика, Правилната трябва да предупреждава всяка следваща негова позната за проблема ли?...с което ще рече, че тя просто НЕ СИ ГО ДАВА момчето още
С една дума нямаправо да се меша там, дето не и е работата!!!

Що за тъпня, като взаимотношения след развод?...се питам...нищо лично към съклубарката!...уточнявам!
Пълна инфантилност!

------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Много уместнанови [re: sawana11]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано21.02.10 09:36



забележка...
Наистина трябва да се избере подходящия момент, за да има ефект!
И аз така го усещам.

Не искайте много, за да може да платите цената.


Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: pravil-nick]  
Автор ariel$$ (стар клубар)
Публикувано21.02.10 09:36



Всеки си носи кръста... и главата на раменете!
И да й кажеш, дали че те чуе?



Тема Re:A какъв е изобщо тоя ИНФАНТИЛ?нови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано21.02.10 09:37



Баси, не мога да повярвам, един път да съм 100% съгласен с тебе



Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: точно така!нови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.02.10 09:39



Всъщност, ако иска да им укрепи връзката))), по добре да и каже разни неща



------------------------------------------------------------
Моето КА


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.