Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: pravil-nick]  
Автор won (cool)
Публикувано21.02.10 19:10



Правилник, какво направи след този побой? Тогава ли избяга и започна дело за развод? Използва ли медицинското за травмите, които са ти били нанесени?
Как така дъщеря ти живее с него по собствено желание?



А по въпроса ти, дали трябва да предупредиш сегашната - много е трудно да ти отговоря еднозначно, защото:
1. Има риск за тебе, ако го направиш
2. Вероятността тя да Не ти повярва е много голям ( казвам ти го от личен опит, но не по повод на агресия). Освен това той се грижи за дъщеря си - как да предположи тази жена, че той е агресивен?
3. Ако тя те потърси, тогава я предупреди, но кажи, че ти рискуваш с това си действие. Да наблюдава реакциите му трезвен и пил, но не можеш да я предпазиш...от самата нея.

А затова, че няма да те тормози тебе, можеш да почерпиш!



Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: pravil-nick]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (старо куче)
Публикувано21.02.10 19:32



Пишете ме старомоден, ама немога да го разбера това
мъж да удари жена. Дори с опакото.
Щетата е морална преди всичко.
Трябва да призная, че и на мен ми се е слъчвало веднъж,
ама тя първа ми налетя и първа ме удари.
Реакцията ми беше по-скоро за отрезвяващ ефект
и предупредителна.



разклати преди употреба

Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: won]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано21.02.10 19:33



След тази случка, която документирах с медицинско свидетелство, ми трябваше още една година да събера сили, за да го напусна. Медицинското не съм използвала, защото той се съгласи на всякакво споразумение. Явно го посъветваха адвокатите му. А на мен пък се падна слаба адвокатка, но това е друга история, свързана с наще псевдо-институции.
Не винаги насилника е такъв и към децата си. Питаш ме за дъщеря ми. Там нещата не бяха на плоскостта насилие. Имаха неразбории техни си. Пет години ми коства, да я убедя, че той я обича. Че й е баща, независимо от нашите взаимоотношения. Тя живееше с мисълта, че той не я обича. И когато сама взе решение, че ще живее при него, аз реших, че все пак съм си свършила работата .. като майка. Не знам .. може и да греша. Но съм на принципа, че децата имат двама родители и не съм аз тази, дето да ги лишава от единия.



Системата е хризантема .. синджиро си иде, козата я нема.


Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: pravil-nick]  
Автор won (cool)
Публикувано21.02.10 19:53



Разбирам, че той агресия към децата си не е проявявал. Но те са били свидетели на такива ужасяващи сцени - не си си измислила "колко лош е баща ви". Не е ли логично те сами да се отдръпнат? Не го разбирам това.
А и ти как така успяваш да делиш делиш един човек на съпруг, баща и личност (че и да го защитаваш като добър баща), след като агресията е неприкрита? Тези сцени не са били, когато сте били сами. Проявявал ли е агресия към някой друг или само към теб?

Да допълня,че наистина е здравословно след развода да се разграничават "бивш съпруг" и "баща на децата", за да се запазят някакви нормални отношения. А и децата не са виновни за първото, че и за второто.



Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: won]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано21.02.10 20:13



Разбира се, че е имаше период, в който децата се отдръпнаха от него, но това след развода. Същото се случи и на мен .. отдръпнаха се и от мен.
А как са приемали "случките" преди развода ?! Те нямаха избор, живееха в това. Единственият начин е било .. да приемат. Че се случва във всяко семейство. И когато един ден го изразиха на глас .. е, това вече бе тласъка, който ми трябваше. Рекох си - това е ! Не може децата ми да приемат за нормално, че "това" се случва навсякъде. Всъщност не се разведох толкова заради насилието, колкото заради тези им думи.
А как успявам да отделя "това" от "онова" ?! Ми .. наложих си. Трябва да знам и да откривам доброто у всеки, инак .. няма да мога да съществувам.



Системата е хризантема .. синджиро си иде, козата я нема.


Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: pravil-nick]  
Автор won (cool)
Публикувано21.02.10 20:19



Не знам .. може и да греша. Но съм на принципа, че децата имат двама родители и не съм аз тази, дето да ги лишава от единия.

И грешиш, и не грешиш.


Съгласна съм с тебе че децата имат двама родители и не съм аз тази, дето да ги лишава от единия ...Но ти не само го спазваш този принцип, но и чак такава защита (5 години) си му дръпнала на бившия, че чак си объркала децата. Ти оправдаваш постъпките му по този начин, ти се поставяш в положението да помислят, че "май си си виновна" и "може и да го е предизвикала".
Разбирам, че не е добре да се говори лошо за бащата, но чак пък защита и реклама. Все пак си наранена, мамка му!
Излез от този омагьосан кръг - наричай нещата с истинските им имена и не прави компромиси с чувствата си! Ти не се лекуваш от раните си, а си ги възпаляваш?
Защо си позволила този продължителен тормоз по телефона? Децата не са малки, а и ти не си зависима от него, за да си контактувате с бившия?
Намери начин да прекратиш това - ти си още неговата жертва - психологически. Трябва да се справиш с това, моля!



Тема Ей омрАзнА ми!нови [re: pravil-nick]  
Автор Losty (ахмак)
Публикувано21.02.10 20:52



Аре ма, стига вече си мислила за него.Липсват ти 30те обаждания.
И какво сега, малко непотребни ле се чуфстваме кво.
Остай го човеко да живее.

Она ли ша страда,ако я бият, или ти страдаш, че като махнем боя е твоят мъж.
Не се сърди! Отивай да мислиш за други мустаци



Редактирано от Losty на 21.02.10 20:51.



Тема Re: И аз като Лира не съм съгласеннови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано21.02.10 20:54



Става дума за жена, разведена по същите причини като Правилник.
Щом си е разправяла битието на екс-Правилников, та чак да го впечатлят побоищата, които тя е отнасяла до такава степен, че самодоволно да заявява на Правилната "пък ако знаеш тя към бой е ялаааа" /или в тоя дух беше/... смятай за какъв човек става дума - за жената говоря. И сега се нахендря, без да знае, на същото. За физическо насилие става дума, Коме, а не кой колко народ е извръткал преди да се видим и дай да не ровим.

Излезлите от връзка с физическо насилие жени просто са длъжни да бъдат нащрек при следващи връзки. Само дето на някои не им светва навреме лампата. Ся дан речеш, че такива сигурно по БДСМ си падат, щото няма повече да ти отговарям на лековатите заяждания, дето ги правиш, колкото лаф да става.

Баси! Аз на едно се чудя: толкова са зачестили подобни случаи и толкова са обсъждани тук подобни теми... айде, простият народ навън трева пасе, ами клубарете, дето от години ги четат, как пък не фанаха малко да се пообразоват със специализирана литература по въпроса! Купища има, особено в нета. Че и в специализирания клуб май са дали линкове с инфо хората. За психология на насилника, пък на жертвата...

Недообмислените повърхностни и наивни реакции по тези теми направо ми вонят на преднамерено невежество вече!





Тема Re: Е време май да почерпя ..нови [re: won]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано21.02.10 21:03



Гледай, как ме караш да се оправдавам и .. да не съм съгласна с теб.


Не съм оправдавала 5 години постъпките на бащата пред децата. Опитвала съм се точно обратното да направя. Да ги разграничат. Да не преплитат отношението му към мен и това му към тях. Те са различни ! Едното е между съпрузи, другото - между родители и деца. Затова ми се наложи и него да "разгриначавам", както ме попита по-горе, като отделни "понятия" - съпруг, баща и човек.
И от омагьосания кръг ще изляза не, когато го игнорирам, а когато мога да седна и спокойно да разговарям с него. Защото е най-ласно да спра да комуникирам и да отрежа всички пътища към мен. Правено е .. между другото. Но, при две деца, това фактически няма как да се случи. Няма ко да си завирам главата в тва нали. И е несериозен довода, че били големи, та нямало нужда да комуникираме. Напротив, колкото по-големи, толкоз повече е необходимо. Все пак сме ги създали .. и носим някаква отговорност. Щото с тва некомуникиране, без малко да "изтървем" дъщерята. Та .. не, не е начина това.
И аз вече не се страхувам от него, което си е крачка. Следващата крачка към "измъкването" е да почнем да разговаряме нормално.



Системата е хризантема .. синджиро си иде, козата я нема.


Тема Re: И аз като Лира не съм съгласеннови [re: Aлиca.]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано21.02.10 21:13



Не е невежество, Алиса, нежелание е .. да се приеме, че и това съществува. Включени защитни системи. Що мислиш, аз не взех участие в темата за детенцето. Щото, дотолкоз ми е непоносимо и неприемливо, че не желая да вникна дори .. в псохологията. Включи ми се защитната система и ми трябват доста усилия, за да я изключа. А не, че не съм прочела .. Бая четох по случая.



Системата е хризантема .. синджиро си иде, козата я нема.



Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.