Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: МАМКА МУ-ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ чЕРУПКИТЕ!нови [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!)
Публикувано19.02.10 12:21



И аз се питах същото. Какво мога аз да направя. Единствения начин, който виждам е с реакцията си да спасим поне едно човечЕ в бъдеще. Вече са ясни имената на конкретните престъпно бездейни хора. Ако се окаже натиск и те бъдат наказани, всеки който седне на тяхното място следващия път няма да отмине неглижирано подобен сигнал, а ше му светне ламбата, че има изгорели. Работата на хора в такива институции е далеч по-отговорна от моята или на някой редови магазинер. Твоят труд е човек, дете и нямаш право да се отпускаш, защото ако се бяха взели по-присърце нещата още април нямаше да е с разрдани вътрешности сега.
Вчера гледах по бтв интервю със сички отговорни по веригата. Безхаберие и опит да размият отговорността. Но имената ги има. Това е нещото, което можем да направим ние. Да не оставим случая да се потули. Колкото повече обществения интерес нарастне, толкова по-голям е шанса да не ни преебат отново с медийни заигравки.
Регнах се в бг мамите...пожар моми. От Фондацията на българските майки са написали писмо с копия до всички отговорни институции. Малко е слабо обаче...предложения за промяна на закона и никва конкретика.
В момента се подготвя писмо до всички споменати нституции, което ще се постне, когато е готово и ще се подпише от една НПО и от всеки отделен желаещ, като гражданин на РБългария. Бабълчето даде друга блестяща идея, по коят също се дерзай.Това виждам единственото ни реално действие и под всякаква форма да се дига шум. Гражданското общество има само тези механизми...нека си спомним таксиметровите шофьори колко набързо принудиха тогавашната власт да реагира спешно.
Толкова сме много, толкова сме значими, а не си вярваме сами. Аз обаче вервам у нас.



MM

Тема Re: МАМКА МУ-ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ чЕРУПКИТЕ! [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор bubble ()
Публикувано19.02.10 12:20



ще го разсмърдим-трябва да стане...трябва и тези мишки в институциите да се научат, че имат отговорности заемайки позициите си...Ако ние не защитим децата си- няма кой



Тема Re: майката [re: MaмaMъpмopaнa]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.02.10 12:27



...е била психично болна!...така съобщиха

какво очакваш?
Докато има закони ненормалници да съжителстват и бездушни институции...при явни видни проблеми и с децата, нищо не може да се направи...за съжаление!

------------------------------------------------------------
Моето КА


Тема Re: А ти какво предлагаш да направя? [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.02.10 12:28



Ти самият какво би направил?...освен да коментираш позицията ми?

Освен да се разпиша под някоя петиция...друго не ми идва наум)))
М?



------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 19.02.10 12:29.



Тема Re: МАМКА МУ-ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ чЕРУПКИТЕ! [re: Bтacaxмe_я]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Разкошна)
Публикувано19.02.10 12:34



Таксиметровите верно шапка им свалям поне за това, щото помня при случката с Пепи /лека му пръст на детето/ как веднага пуснаха действие по веригата, как за нула време оградиха парламента.
От чиста практична гледна точка АЗ не мога да взема участие в подобна дейност, трябва да си седя на работното място. И неведнъж съм съжалявала, че няма как да се включа, като се обяви нещо касаещо децата. Просто физически не мога в работно време. Затова питам как можем ние всички да се включим. Да не говорим, че София не е България и навсякъде ще има хора желаещи да направят нещо.
Така че давайте информация как вървят нещата по този случай.
Освен това, за съжаление това са рискове за които всеки трябва да е наясно, да отчита и да има едно наум. Както е видно, роден баща може да стори такова нещо на детето си, какво остава чужд човек, какъвто бихме въвели в семейството си с една нова връзка. И колкото и да си казваме това на мен не може да се случи, щото аз подбирам, гледам, не общувам с такива хора, винаги може да се случи. Да пази Господ, но ние сме отговорни за децата си и трябва да сме с отворени очи за всичко. Аз често съм си го мислила това и съм се чудила дали аз бих усетила, че нещо се случва с детето ми, ако не дай Боже му се случи нещо лошо, каквото и да е. Да, четем тук там какви били признаците, как трябва да сме наблюдателни и чувствителни, но доколко наистина го правим? казват че малките деца господ ги пази, но явно има случаи в които не помага, така че да не разчитаме само на него.

Hello, is it me you're looking for?


Тема Re: А ти какво предлагаш да направя? [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано19.02.10 12:32



Сам никой не може да направи нищо. Ама и да си казваме- майната му, не ме касае лично, тъй че да се оправят - те туй е началото на края.

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ




Тема Re: А ти какво предлагаш да направя? [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.02.10 12:36



Не съм казала-майната му!...не съм казала-"Да се оправят!"..прочети ме пак по-горе!

...и не трансформирай изказа ми!

Нещо малко си се преемоционирал май...и търсиш за кого да се хванеш да изкараш малко напъна, а?
Предпочитам да си върша качествено моята си работа, с която съм под някаква форма полезна на обществото и да си гледам добре детето, вместо да размятам полезна енергия за всяка нова диващина в тази държава...но реално погледнато не само тук е така...в щатите кукутата са много повече! И не само там...сети се що ненормални истории бяха в последно време и в Европа...оня австриеца и пр.

------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 19.02.10 12:43.



Тема Re: А ти какво предлагаш да направя? [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано19.02.10 12:41



Няма такова нещо, извинявай

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ




Тема Re: МАМКА МУ-ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ чЕРУПКИТЕ! [re: bubble]  
Автор TътeнoтГpъм* (GranatA)
Публикувано19.02.10 12:44



наистина е долно и гадно!
бързам да те Ви успокоя,че към педофилите
в затвора има много специално отношение,ама
наистина седалищно болезнено!
всеки ден и секунда ще съжалява гориво!

Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.


Тема Re: А ти какво предлагаш да направя? [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано19.02.10 12:45



Моля))...пак заповядай))



А сега вместо да се тръшкам , предпочитам да ида да наготвя за семейството нещо вкусно за уикенда, с добра енергия, щото ако го питаш съпругът , какво предпочита-да го посрещна усмихната и с ошетана къща и здраво дете))...или да му звънна, да му кажа, не ме чакай преди 22 часа, щото отивам да протестирам пред парламента...кое ли би избрал интересно?

------------------------------------------------------------
Моето КА


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.