Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re:По другите форуминови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.10 10:04



С други думи, искаш разследване, уволнения, оставки и за капак съдебен процес.

Ами юрист ви трябва.



Тема Re: Отворено писмонови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.02.10 10:05



Юристите точно в този клуб не са много, но и не мисля, че е толкова съществено да облечем писмото в юридическа форма и да го наблъскаме с параграфи и алинеи. Да, правилно отбелязваш - някакви граждани написали някакъв протест. Никой няма амбициите да измисли Декларацията за независимостта или Хартата за правата на човека. Реакциите са спонтанни, емоционални, човешки. Дори не е подписка в традиционния смисъл, защото не целим набиране на подписи или акумулиране на обществено недоволство. И шум няма как да вдигнем, нямаме толкова голям ресурс. Това е капка в морето, но както казах на друго място, много капки ще прелеят бента, всеки прави каквото може.
За другите форуми не знам, има една тема в 40-50, в която нищо конкретно не се реши, четох в бг-мама за подобна инициатива, сега ще видя дали там са издигнали конкретни юридически искания или са в сферата на общите приказки.

Ти само нещо, подписано от юрист ли би подкрепила?

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ




Тема Re: Алиска,нови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано20.02.10 10:07



Мисля, че писмото прябва да се изпрати и с обатна разписка, за да имаме документ че са го получили
После да се обадим ида искаме входящия номер
После да се обадим и да видим за кого е резолюцията,т.е. кой го движи, какви са сроковете
Периодично да се обаждаме и да ни казват какви действия се вземат и кога ще получим писмен отговор.
Важно е да имаме документи и хронология на водените разговори с кого, кога още по-добре, ако попадаме на институции в които от съображения на сигуност разговорите се записват - тогава служителите се съобразяват какво говорят...
Само че, от опит да ти кажа - отговора ще им е долу-горе с текст преливане от пусто в празно ....
След това следващата инстанция, следващата и най-накрая някъде в чужбина някакъв контролен орган на международно ниво...

Никой не е казал, че ще е лесно или бързо - защото тук са майстори да те въртят в омагьосан кръг с една единствена цел да се умориш и да се откажеш ама мен пък това ме амбицира и така...

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: За това казвамнови [re: Lincecum]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано20.02.10 10:09



писмото трябва да си има податели, но не само 100 имена, а и например 5 човека които ще са комитет, който ще движи нещата, адрес и т.н.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: МАМКА МУ-ИЗЛИЗАЙТЕ ОТ чЕРУПКИТЕ!нови [re: bubble]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано20.02.10 10:11



eto един сайт, има какво да се прочете, може да се вземе пример от тамошното писмо ( не съм го чела още )


и това е важно да се види

Често съжалявам за мълчанието си, но никога за думите си.

Тема Re: Отворено писмонови [re: Lincecum]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.02.10 10:13



Ако е така, няма никакъв проблем да го "затворим" и да го официализираме, както предлага Савана. Въпроса е да стигне до когото трябва и да предизвика реакция, пък била тя и формална. Ясно е, че системата ще го пъгълне, сдъвчи и изплюе, но в най-лошия случай някой там горе, пък бил той и служител от деловодството, ще знае, че има хора, които не спят и които се вълнуват какво се случва в държавата.

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ




Тема Re: Отворено писмонови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано20.02.10 10:15



Дори не е подписка в традиционния смисъл, защото не целим набиране на подписи или акумулиране на обществено недоволство.

Какво целим тогава?

А предложението за помощ от юрист беше по-скоро в отговор на исканията на Савана, щото тя се бори за прилагане на правосъдие.



Тема Re:По другите форуминови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано20.02.10 10:13



Ами то според мен от друго няма смисъл.... Що да се пънем, ако няма да има конкретен резултат?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Отворено писмонови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано20.02.10 10:15



Да, и това е идея. Би ли се включила с участие. Масичка и карирани листове ще ти осигурим



Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: Отворено писмонови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано20.02.10 10:18



юристите ни в клуба са достатъчни
...................
изчетох ги колегите
.................
каруца, катран, перушина
и през цялото село да минат боклуците
...............
така виждам писанието
..............
аз лично от моята си камбанария обещавам да не треща с калашника

само подпис ще сложа, с всички имена и прочие правила за достоверност




Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.