Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Днес получих една покананови  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано08.02.10 12:53



във фейсбук от милата Факличка, за присъединяване към група - Ако имаш да ми казваш нещо, казвай го направо !!! НЕ гадая чужди мисли !!!

Та се замислих - и аз обичам така, упражнението - "какво е искал да каже поета с думите..." съм го намразила още в гимназията.
От друга страна, и в темата на Джили, и в една предишна на Факлето, чета, че едва ли не, тоя срещу мен трябва дотолкова да ме познава, че кат помръдна с вежда примерно, вече да знай кво ми е точно, и какво точно искам. Или, аз да гадая на боб, кой точно на какъв кеф е.
Все си мисля, че доста излишни емоции бихме си спестили, да речем, ако си бяхме отворили устите да кажем - бе напрегната/изнервена/уморена.....съм, вместо да караме тоя/тая до нас да гадае, и после да се цупим, че видиш ли, тоя/тая би трябвало да ни познава...


Това само един от многото примери. Или да кажем - бе виж кво, това ми е неприятно, моля те, имай го предвид
Или от криворазбрано (псевдо)възпитание не смеем да обелим дума кво ни дразни, или какво искаме, после драми - с тоя/тая не мога повече.

А, мили другарчета-клубарчета, кво мислите по тоз Фъпрос?? Аз лично от такава "криворазбрана цивилизация" съм си потривала една-две връзки, и още ме е яд, че не надвих на ината си, и не седнах да говоря. И не предвиждам рецидив в това отношение, па нека да не съм достатъчно "въССпитана и деликатна".

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Днес получих една покананови [re: HAДEЖДA™]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.02.10 13:03



Обаче много хора не обичат да им се говори така директно, аз лично съм го забелязала. Ама като не мога да говоря зад гърба на хората, ми като не си падам по интриги, виновна ли съм?
Нета не го броя, макар че и тук доста хора се дразнят когато си откровен с тях, както и в реала всъщност.
Понякога това че си казвам всичко ми спестява много неща, и сега като се замисля, не ми е навредило по никакъв начин.
На някой навредило ли му е? Интересно ми стана.



Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

Тема Re: Днес получих една покананови [re: HAДEЖДA™]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.02.10 13:05



Замислих се още нещо, за връзката ми с моя хубавец. Досега не сме се карали, просто ако нещо не харесва на другия си го казва, съобразяваме се един с друг, няма хън-мън, и така ни е гот и на двамата. То може би и за тва сме заедно толкоз време, предвид че и двамата сме чепати



Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

Тема Re: Днес получих една покананови [re: !!Фakличka!!]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано08.02.10 13:10



А, и това. Ми добре бе, аз ако с човека до мен, и/или с приятелите си не мога да говоря откровеноо, ми за чий хикс са ми??? С тея, за които не ми пука, не си и правя труда да говоря, освен за времето, политиката и футбола. И баш ме боли, ще се усерат ли с дадено действие, или бездействие, ми да се оправят бе, боли ме за тез, които са ми близки. И за чий хикс ми се водят близки, ако не мога да им кажа, какво мисля?? Както и те са в пълното си право, да реагират, ако смятат, че греша, без аз да се чувствам задължително засегната от реакцията им.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Днес получих една покананови [re: !!Фakличka!!]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано08.02.10 13:14



Именно. Може би, и аз щях да съм още с един образ, ако не се бях направила на велика - "той трябва да знае...". Ми не, не трябва.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Mммм...нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.02.10 13:20



Трябва си мярка! Трябва си и да се улучи момента, тона, мястото и подредбата на мислите, изказа демек за казване на нещо което е право куме в очи!
Другото е дебелщина!
Мое мнение!

------------------------------------------------------------
Моето КА


Тема Re: Днес получих една покананови [re: HAДEЖДA™]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано08.02.10 13:23



Съгласна съм с теб, имам даже една приказка по въпроса, че "Господ затова ни е дал уста и език - да си говорим, а да не се очаква от нас да имам телепатични умения"

Ама.... знаеш ли колко хора не обичат подобна комуникация.

Напоследък констатирам, че все по-трудно намираме двамата общ език - въпреки цялото ми старание и желание да разговаряме, сигурно много ми личи, че ми е криво, защото като си отворя устата - и той веднага ми обяснява, че го укорявам или му се сърдя за нещо.

Не знам - може и да е така, аз не мога да усетя как изглеждам отстрани.

Та в такъв момент предпочитам да замълча, отколкото да му казвам в прав текст какво си мисля.



Тема Re: Днес получих една покананови [re: HAДEЖДA™]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.02.10 13:26



ти си добре, пак намираш теми кат футбол и прочие, аз това в реала не си го позволявам, празни приказки с празни хора, тцъ...не е за мен



Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

Тема Re: Днес получих една покананови [re: HAДEЖДA™]  
Автор !!Фakличka!! (fuego)
Публикувано08.02.10 13:27



знаеш ли, понякога има неща които не трябва да казваме, но аз не мога, не си трая, е , не 4е не съм деликатна, но почти не съм.....по добре право куме в очи



Често съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

Тема Re: Mммм...нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано08.02.10 13:31



Е, каква мярка бе Лирке? Говорим за елементарни неща. - "Моля те, прави/Не прави...." И говорим за близки хора, не за съльо и пульо, за които 5 пари не давам.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.