Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 01.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Иди ми - дойди ми.нови  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано02.02.10 13:35



Това е семеен случай и сме решили какво да правим, питам за мнението ви по принцип. Обяснявам ситуацията да не се преструвам, че просто така ми е хрумнала тема.

Най-малката ми сестра от три-четири години е с един човек, живее при него, карат се, бият се, като се разделят, тя изтичва при майка или сестра за седмица-две, после пак при него, той попътува в чужбина, пък се прибра, обичала го, не можела без него, той си е нейният мъж и толкова. Нямат деца. Тя е на 30, той на 40 и няколко. И двамата са ръбати, та какво там вечно си делят - може да е крива тя, може да е крив той, те си знаят. Въпросът ми е следният - ако сте на мое място, говорили сте, помагали сте и сте оставили в крайна сметка големият човек сам да решава съдбата и подрежда живота си, ще спрете ли да бъдете насреща при проблеми в даден момент? Намирате ли за здравословно помагането или би било от повече полза, ако вдигнете ръце? Разсъждавам така - от една страна семейството е опората, на която е редно всеки човек да може да се облегне. Знаем колко жени са малтретирани и унижавани, на тях им е нужда помощ и няма нищо по-нормално от това най-близките им хора да им я дадат. От друга страна - ако една жена не умее сама да брани интересите си и да разсъждава за бъдещето си, а разчита, че винаги ще има някой да я защити и оправи нещата вместо нея, то макар и чрез тежък урок, може би за нея самата ще е добре да бъде принудена да се оправя без помощ отвън. Вие кое бихте избрали - да помагате в името на семейството, независимо от развитието на нещата или да се отдръпнете, за да предизвикате човека да направи нещо сам за себе си? Разбира се, сестра ми твърди, че не може да живее без този човек, защото любов, там не държа да й се бъркам, казала съм каквото мисля още на първия бой. За помощта ми е думата общо взето. Може би не успях да си спестя тона, та е станало ясно какво мисля, но кажете и вие нещо.


- - - -



Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано02.02.10 13:47



Ми да се оправят. Станали магарета на по 30-40 години, докога ше им дигаш гащите и бършеш сополите. Поне да им беше майка, а то...

Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ




Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано02.02.10 13:52



Вие кое бихте избрали - да помагате в името на семейството, независимо от развитието на нещата или да се отдръпнете, за да предизвикате човека да направи нещо сам за себе си?

Бих помагала, защото няма гаранция, че "отдръпването" би накарало сестра ти да се вземе в ръце - напротив. За съжаление, често жертвите на насилие не си дават сметка, че са такива, или се осеферват едва когато насилието трайно ги е белязало.

А деликатно поднасяна информация за цикличността на насилието (в нета има материали много) мисля, че би и била от полза за осъзнаването на проблема.



Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано02.02.10 13:53



А когато си родят детенце и мъжът започне да бие и него, дали и тогава тя ще го обича?



За съжаление, не може да предпазим любимите си хора да си разбиват главата в стената. Аз бих ти казала да я подкрепяш, защото тя тепърва ще се нуждае от Вашата подкрепа.



Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано02.02.10 14:17



E, хубаво да помагаш, да помагаш, ама как и до кога?
Имам едни познати. Разведени от бая време. Подобен случай на тоя, за който говориш. Тя току го прибере, започват скандали, пиянски истории и кво ли не. Последният път деверът й го изхвърли насила от тях, защото беше помолен за помощ. Всички помислихме, че това е краят и повече няма да се продължава с това. Жената ма дъщеря на 17 г. и живеят заедно.
Да, ама не - наскоро чух, че пак го била прибрала. Е, как стават тия работи, не мога да разбера.





Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.02.10 14:40



Мисля, че сестра ти демонстрира много незряло поведение. Колкото и жестоко да звучи, аз бих поставила ултиматум: следващия път, когато онзи и насини задника и реши да избяга от него, за да ближе рани, да си наеме квартира. Никакво прибиране и престой в къщи - при тебе или при майка ти. Помощ за изнасяне на багажа и и за компреси и лейкопласт - може. Еднократен заем, ако няма пари за предплата - също.
На момичето му е много удобно да си живее така и да се глезоти, независимо, че яде боя, просто не и пука.
Празчо пише нещо за жертвите на насилие. Те стават зависими от страх и безизходица обаче. Не от гевезелък.

Вие кое бихте избрали - да помагате в името на семейството, независимо от развитието на нещата или да се отдръпнете, за да предизвикате човека да направи нещо сам за себе си?

Второто.





Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Meceчинa (нащърбена)
Публикувано02.02.10 14:57



За съжаление няма модели- да постъпим така, че да стане иначе. И това важи за... целия ни живот!


Най- трудното в твоята ситуация не е точно помощта - ти си й сестра и дори всички да ти кажат - остави я, да се оправя, може да не го направиш - аз не бих, сигурно. Най- трудното е да гледаш, как скъп за теб човек се съсипва. Така съсипва и теб и близките ти. И не го прави нарочно, а по- скоро - егоистично и необмислено.
Ако помагаш в трудни моменти - даваш утеха за момента, после...пак. Ако не помагаш - пак може да ти се къса сърцето, че само стоиш и гледаш... Но всъщност нищо не можеш да направиш.
Хората, за които говориш (описвайки сестра си), в един момент стават зависими от това състояние - било то на малтретиране, на психически тормоз... Това е като болест.
На твое място, не бих спряла да помагам, но не бих допуснала, това да влезе и да засегне семейството ми. Ако това се случва често, отражението върху семейството ти няма да са никак розови...
А ако успееш не винаги да се оказваш "на линия" - да поразредиш тези срещи, мисля, че и ти би се съхранила.
Опитай и ти да я заангажираш с твой проблем?!
И на нея не й е лесно, но сама ако не си помогне- кой?
Въобще - прави каквото чувстваш. Пък дори и да няма нищо общо с казаното - важното е да се чувстваш добре, а не обременена, сломена и тревожна!



Тема Нещо като допълнение.нови [re: Kиkc]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано02.02.10 16:25



Понеже Кикс каза "жертви на насилие". Да, сестра ми Е жертва на насилие. Майка ми ги е биела наред. И вербалните й способности са на ниво. Но до 30? Просто ми е нелогично чак пък такова дълготрайно страдание. Сестра ми напусна училище в осми клас и работи, значи има зад себе си петнайсетина години вече в "големия свят", трябваше да си направи някои изводи, не е ли така? Да те боли ок, но да не разсъждаваш изобщо заради това? Така ли се случва? Падат им капаците на тези хора и изкарват сто години в летаргия? И как трябва да се събудят?


- - - -



Тема Re: Нещо като допълнение.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Kиkc ()
Публикувано02.02.10 16:34



Ами за мнозина обичта и боя са едно.



Да, може да не разсъждава, да не смее да си направи изводите, да бъде с капаци и 200 години. Може да се "събуди" при някаква екстремна ситуация или след трудно и дълго мотивиране. Не е единствен случай, колкото са всички да са/сме уникални действат едни и същи принципи и механизми.



Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор SerenityKnight v 48O (Винаги Щастлив)
Публикувано02.02.10 16:35



Това е семеен случай
Всички имаме такива моменти. Аз лично осъзнавам, че тези хора са достатъчно големи за да осъзнават решенията и действията си. И да си носят последствията след това.

Обяснявам ситуацията да не се преструвам, че просто така ми е хрумнала тема.
Тук е пълно със спам, но от друга страна без него клубчето ще замре.
А и ако пуснеш някоя тема в повече, няма да те линчуваме.

Най-малката ми сестра
Тя си има своя характер и своя 'майстор-учител'. От друга паралелна вселена са. С други 'земни' закони и привилегии.

ще спрете ли да бъдете насреща при проблеми в даден момент?
Престанал съм да съм на всяка манджа МИРодия - Помощ се дава само, ако е поискана по правилния начин. Иначе най-малкото става мечешка услуга. А това вреди най-вече на този който иска да помага.
И за да не изляза коравосърдечен - то си е казано, че и Бог прави така - дава, но не вкарва в кошара.
С други думи, ако сам не се напънеш да играеш по правилата няма как да ти е хубаво... и даже цяло село не може да ти помогне... камо ли сестра/брат ти.

Намирате ли за здравословно помагането или би било от повече полза, ако вдигнете ръце?
Ето току сега споделих, че съм ги оставил да имат свободата да избират дори и по-лошите възможни избори. И да си получават наградата за която са се борили.
Ако да е да дам безвъзмездно кръв ще го направя, но пък не бих умолявал със сълзи на очи да се иде да речем при личния си лекар щом видимо се налага.

Относно твоя случай: Никой самарянин не би си оставил магаренцето в калта. Един-два пъти можеш да го спасиш, но ако е писано да не можеш - няма да успееш. Ще стоиш и ще гледаш. И ще осъзнаваш че това е от нещата които не зависят от теб и трябва независимо от превратностите на съдбата да продължиш да живееш с усмивка на лицето...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.