Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.02.10 18:08



Виж, ако дъщеря ти започне да прави щуротии - например, да бяга перманентно от училище или да се напива в лоши компании или да тръгне да краде - все едни такива самоубийствени за личността и неща, няма ли да я накажеш строго след многократни предупреждения? Ако не го направиш, а само чакаш да и мине от само себе си и я гушкаш след всяка поразия не и помагаш. Сигурно не би се чувствала щастлива да проявиш твърдост и детето ти да страда видимо от наказанието, но в един момент се налага.
Същото е и със сестра ти. На всичко отгоре, не е малка и само от нея зависи как да си организира живота. Не си длъжна от съжаление да нарушаваш твоите граници и да подлагаш на неудобства семейството си непрекъснато. Да я изслушаш и утешиш при нужда, да и помогнеш със заем, ако е закъсала, да проявиш внимание към нея в момента, в който покаже, че е готова да живее самостоятелно и да я поощряваш в действията и е едно. Да си вечно на разположение като санаториум, е съвсем друга работа. В крайна сметка, животът си е нейн. И щом тя го живее, както и е удобно, без да се съобразява с тебе, ти спокойно можеш да и върнеш жеста.


Не знам, така, както я описваш, ми прилича на човек, който се пробва на гърба на другите, мислейки единствено за собствените си удобства. Това момиче, тя жена вече, някакви амбиции няма ли? На 30 години да виси по къщите на роднини и приятели, когато не се връща при оня, дето я храни, ама и бие и да чака все хората да и берат гайлето... не е вече малка, че да я осиновиш.



Тема Re: Размени ролите.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано02.02.10 18:16



Постави се на нейно място... Ако си в безизходица и те отблъснат и близките ти хора, как ще се чувстваш и как ще постъпиш...
Живота, който ще живее си го избира тя, но роднините не си избира - нито тя, нито ти...
Аз, бих помагала, но в разумни граници, без това да навреди на семейството ни като цяло или на моето семейство. Искам да кажа, не бих допуснала всички да се превърнем в заложници на нейните драми, но и не бих допуснала сестра/брат ми, да се чувстват изоставени и отритнати от всички, вкл. и от най-близките си хора.
Деликатна тема... трудно е да се даде съвет, ако не познаваш човека. Но ако говорим за човек с лабилна психика, това си е сериозен проблем.



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Накраянови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.02.10 18:27



Всички стават жертви на откачеността на търсещия помощ!
Това си е направо болна психика!
Минала съм през това, знам какво е...благодарна съм на близките ми , че ме отебаха

тогава! Срам ме е като се върна в спомените си! Добре че ненормалника в случая, един ден след 3г. сам ме напусна...имало Господ , казвам ти! Шест месеца откачих, докато се върна на себе си от света на зомбитата!!!

Няма спасение!...просто ако им е писано на двамата ненормалника-жената и мъжът да се разделят...само това е спасението!...ако не...жална им майка!
Ако пък ангажират и близките с простотиите си...тотална драма от Симитли става, манджа с грозде и пр.

------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re: Размени ролите.нови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано02.02.10 18:28



Ако си в безизходица и те отблъснат и близките ти хора, как ще се чувстваш и как ще постъпиш...

Къде я видя тази безизходица?





Тема Re: Иди ми - дойди ми.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано02.02.10 18:39



Там е работата, че тя сигурно не знае, колкото и вбесяващо да звучи. Всъщност полезен ход нямаш, според мен. Полезен за теб самата - или угризения на съвестта, че я отхвърляш, или нерви и бяс като я гледаш как се държи като малоумен катил срещу тебе.
Та трябва да избереш по-малкото зло - не знам кое е за теб.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Да ти кажанови [re: LlRA..]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано02.02.10 19:12



Моето семейство разбра, че съм се разделила със съпруга си около година и половина - две години след като се бях разделила с него.

До тогава си мислеха, че живеем в различни градове заради работата, виждаме си се и всичко е ок...
Е, наложи се да им кажа, но вече при свършен факт и познавайки ме добре, просто приеха решението ми и темата не се коментира повече.
Така че, аз съм от хората, които не коментират с близките си проблемите, или го правя много рядко. Казвам им, не след като проблема е решен...
Все пак, не бих оставила брат си в беда или когато му е тежко, но и той е като мен, ако се стигне до мен значи нещата наистина са опрели до кокала и аз веднага ще се задействам доколкото мога.
Все пак хората са различни... не можеш да оставиш близък човек на улицата. Вярно, че сама си е виновна за ситуацията, в която изпада, но отхвърлянето на семейството няма да й помогне.
Както виждаш и на теб не ти е помогнало, синковеца сам те е оставил, та чак тогава си прогледнала

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Що трябва да съм я видяла?нови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано02.02.10 19:18



Ако не я приберат майка й и сестра й нали ще остане на улицата?
И какво - това ще й помогне ли? Значи, тя може и да е решила да си счупи главата, но не значи, че трябва да й се помага точно в тази посока. Т.е. излиза, че ако се качи на 11-ия етаж на перваза, близките й трябва да я буднат, за да й помогнат.... да скочи и да се оттърве от тежкия земен живот! Като презумцията ще е, че са искали да й дадат урок да не се мъчи. Да, ама това е техния правилен начин за добър живот, не нейния! Това, което за теб е добро, за друг не е.
Да живее живота си както намери за добре и така, че да е щастлива, а те естествено, че ще я приберат, когато има нужда от помоща им.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Да ти кажа../поста е и до Безсънна:))нови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.02.10 19:20



Поста ми е чрез Савана и до Безсънна))

Обаче , ако си до нея в самозатриването и ...удължаваш НЕЙНАТА агония!
Тя ще ви смели всичките през болния си мозък и усещания в момента...

Например, навремето онзи дето ме беше обсебил, родителите му го бяха давали няколко пъти на прокурор!
Искаха и да се откажат от него официално!...но се споминаха докато се бореха съссъвестта си и неговите набези към тях

...за които аз разбрах в последствие

А що не опитате да им РАЗТУРИТЕ работата...е така, направи му нещо мръсно на синковеца...ако трябва и жалба по полиция , насам-натам...да му излезат кирливите ризи наяве...да се сапикася или да я напусне!
Трябва да се предизвика той да я напусне...ако пък не иска и сестра ти го обича...да се самоунищожават тогава...изборът си е техен!

------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 02.02.10 19:40.



Тема Re: Да, така е.нови [re: LlRA..]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано02.02.10 19:28



Въпроса е деликатен и ние тук можем само да си филосолфстваме, но конкретните действие са предизвикани от конкретни случки, които не знаем.

Така, че можем само да обобщаваме и да нищим проблема съвсем в общ план.

Все пак, мисля, че каквото и да направят близките й, нищо няма да се реши докато не се предприемат конкретни мерки лично от нея или от него.

Все пак, когато дойде момента за нея и тя узрее да си решава проблемите, ще се чувства по-силна и по-сигурна точно, ако знае, че има но кого да разчита.

Аз съм за това, че трябва да подкрепяме близките си хора, но не сляпо и на всяка цена, а обмислено и разумно.



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Що трябва да съм я видяла?нови [re: sawana11]  
Автор dru* (разумна)
Публикувано02.02.10 19:44



Пропускаш факта, че тя вече злоупотребява с това и вреди и на себе си и на близките си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.