Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема мечка на пътечканови  
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано25.01.10 16:02



какво бихте постъпили, когато някой по-висш от вас ви отговори на запитването защо една задача е възложена на колегата вместо на вас.

то е ясно че колегата е силен като за три пъти като мен, но това значи ли че трябва да се примиря и да не потърся отговор.

Вие като повечко живяли и повечко видяли такова нещо какво мислите?



усмихни се :)

Тема Re: мечка на пътечканови [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано25.01.10 16:20



А защо да не е възложена на колегата? Той по-некомпетентен ли е от теб? Ако е така, значи трябва да му помогнеш да се справи. Ако е по-компетентен - учи се от него ти.
Всъщност не си пояснила защо трябва точно на теб да се възложи. Колегата ти също нещо трябва да върши, или?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: мечка на пътечка [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано25.01.10 16:24



"колегата е силен като за три пъти като мен" Това какво ще рече? Че колегата ти е по-квалифициран, по-справящ се (3 пъти

)?



Тема Re: мечка на пътечканови [re: anbra]  
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано25.01.10 16:30



няма лошо в това някой друг да свърши работата. само искам да знам как да тълкувам тази мечка на пътечка.



усмихни се :)

Тема Re: мечка на пътечканови [re: wasted_youth]  
Автор Tani4ka-2OO8 (Таня)
Публикувано25.01.10 16:33



физически е по-тежък от мен три пъти. нито е роднина, нито е с по-голям стаж. но все пак ако си изясня какво ще рече тази мечка, ще мога за вбъдеще да искам да ми възлагат по-отговорни и по-добре платени задачи. все пак деца се гледат и с париии.



усмихни се :)

Тема Re: мечка на пътечканови [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано25.01.10 16:40



Изглежда не ти разбирам добре въпроса.
След като не си сама, очевидно ми се струва да дават работа и на колегите ти.
Протестираш защото е по-добре платен или как?
Всяка възложена работа поотделно ли се плаща, не сте ли на заплата там?
Конкретизирай някак нещата, ако можеш. на базата на тази информация, която /не/ си дала, никак не може да се разбере какво те нервира.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: мечка на пътечканови [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано25.01.10 16:41



хм
преди време един мой дипломант ми си подсърди
защо съм взимал в частните си договори еди си кой, а не него, като са колеги от една група още от Университета и прочие
отговор:
- щото е по-хеви мотивейтит в бачкането и не ми се налага да го ръчкам, ами
ми се налага да го спирам за почивка



Тема Не разбрах, какъв точнонови [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано25.01.10 16:49



е бил отговорът.

Ако, както споменаваш по-долу, отговорът е бил, че колега ти е по-тежък, то го приеми преносно, в смисъл на стабилност. И да ти кажа, има известен резон. Ти звучиш леко инфалтилно, а е хубаво човек да вдъхва доверие.

Сори





Тема Re: Тази мечка е по-скоронови [re: Tani4ka-2OO8]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано25.01.10 18:20



само в твоите очи.

Ако е трябвало да се местят камъни или тежки предмети, естествено че ще предпочетат по-силен колега

.

Всъщност искам да ти кажа, че покрепям горните мнения - можеш да търсиш обяснение за себе си, ако си работила по проект и/или задача и шефовете са я взели и са я възложили на друг... Или пък задача, която е по твоята специалност или в твоята сфера /за която отговаряш/ са я възложили на друг, който няма нищо общо с тази дейност.

Наскоро и аз игнорирах един от моите хора, точно за това, че когато му дам някаква задача единствената му грижа е да има готов отговор за това, защо се бави, да не говорим, че трябва постоянно да го ръчкам..

Та, за да получиш истински отговори, трябва да дадеш информация.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Тази мечка е по-скоронови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.01.10 18:22



Таничка е загадЪчна!



------------------------------------------------------------
Моето КА


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.