Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Продължениенови  
Автор DeNiro ()
Публикувано11.01.10 14:44



"Надявам се да си се научил да мислиш трезво и с мисъл за последствията."

Пиша ви това именно защото се научих да мисля за последствията. Извинявам се че отново отварям нова тема свързана с предходната ми, но исках да се прочете от повече хора. Исках да ви обясня, че разводът е крайна мярка до която в повечето случаи се пристъпва прибързано. А не бива. Най-малкото в името на децата и естествено само при наличието на чувства между съпрузите. И не винаги нещо счупено не може да се залепи. Може би няма да е същото, но отново, ще е цяло. Не винаги е възможно да се получи. Дори в редки случаи. Но шансове трябва да се дават. До последно. Когато сключвате църковен брак, той не предвижда развод, а трае цяла вечност.
"И казвам ви: Който напусне жена си, освен за прелюбодейство, и се ожени за друга, той прелюбодействува; и който се ожени за нея, когато бъде напусната, прелюбодействува” (Матея 19:8–9).
Скоро попаднах на интересна статия, където в общи линии се казва следното:
Бракът не бива да се приема като договор, който може да бъде сключен и развален при първата трудност. Повечети бракове не се прекратяват поради несъвместимост, а от егоизъм. Но решението не е това, а е свързано с лична промяна. Тъй като разводът разделя интересите на децата от тези на техните родители, те са първите му жертви. А иначе най-добрият начин да избегнете развод с партньор, който би ви наранил по каъвто и да е начин е да не се жените за него. Успехи



Тема Re: Продължениенови [re: DeNiro]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.01.10 14:53



"Когато сключвате църковен брак, той не предвижда развод, а трае цяла вечност."

Аз пъ получих дикимент за разтрогване на църковния ми брак по пощата, подписан и подпечатан от Светата Митрополия, без хабер да си имам, че е възможно въобще и без мои стъпки за целта. Уточнявам от чиста любов към детайла.


- - - -

Редактирано от Бeзcъннa на 11.01.10 14:54.



Тема Re: Продължениенови [re: DeNiro]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревно зелен)
Публикувано11.01.10 14:56



Леле, трета тема на една и съща тема в рамките на два-три дена. Ако има нещо дет не си ни казвал до сега, давай направо, че ше наводниш Първа



Quiero escribir aqui
М+З=ВЛ


Тема Re: Продължениенови [re: Бeзcъннa]  
Автор the_dog (semper fidelis)
Публикувано11.01.10 14:58



А стига бе верно ли?И кво пише вътре?



Тема Re: Продължениенови [re: DeNiro]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано11.01.10 15:02



Ти си голЕм сладур ‘начи

„Исках да ви обясня, че разводът е крайна мярка до която в повечето случаи се пристъпва прибързано. А не бива”

Благодаря за обяснението. Малко късничко ни идва туй ти обяснение, като се има предвид, че вече сме разведени, но айде ... няма да бъдем дребнави.



Тема Re: дениронови [re: DeNiro]  
Автор the_dog (semper fidelis)
Публикувано11.01.10 15:09



Ти не четеш ли отговорите в темите си ? Ако да що пускаш една и съща повторно? Не се заяждам само питам.



Тема Re: Продължениенови [re: DeNiro]  
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано11.01.10 15:12



А ако не си встъпил в брак, но се разделиш с партньора си, при наличие на общи деца, нима пак не се засягат по някакъв начин интересите на децата?
Може и да съм лекомислена според мнозина, вярно е, че не съм и преминавала точно през това, ала на мен ми се вижда много силно драматизиран момента "дете на разведени родители". Сигурно ще повторя и други, ала перспективата едно дете да живее в атомосфера, в която е надвиснало напрежение от нелюбов, недоизказаност и неразбирателство, даже не говоря за случаи буквално на ексцесии между родителите, ми се вижда по- неприятна и вредна за психичното му здраве от варианта "развод" или "раздяла". Тук обаче е моментът хората да покажат колко струват,казано най- популярно. Амбициите на по- силно обидения или наранения да натрие носа на другия, много често на гърба на детето, и изобщо децата да бъдат използвани като разменна монета или като средство за натиск и психологически тормоз, е основоно това, което накърнява най- силно интересите на децата. Защото бракът, какъвто и да е той, граждански или църковен, не е гаранция за доживотна обич и хармония, понякога нещата са необратими и жертвите на лицемерието и живот под мотото "правим го заради децата" са не само децата, неизраснали в приятна семейна среда, ала и родителите, ненамерили онази обич и хармония, на която всяко човешко същество има своето мъничко право.
Не смятам, че счупеното никога не може да се залепи и да изглежда така че да не дразни окото на "естета"

, ала не трябва да се лепи на всяка цена. Няма смисъл.



Тема Re: дениронови [re: the_dog]  
Автор Caffe Rosso ()
Публикувано11.01.10 15:15



Опасявам се, че няма да се получи... дълга дискусия.


Ако не го обърнем на смях, разбира се.

Със сигурност, аз вече не мога да бъда сериозна.
Много се впечатлих от рефренът: шанс до последно.

Докога? До гроб?
И това в името на децата?!
Един приходящ и изходящ биологичен тати... Их, че кеф! Може, ама ако е моряк. Или военен на мисия.

П.П. Пък аз като малка исках да се омъжа за капитан на кораб. Щото чух, че ги нямало с години понякога...

Желим овде написати...

Тема И само да допълня, че...нови [re: DeNiro]  
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано11.01.10 15:22



... студени тръпки ме полазиха от това "трае цяла вечност". Никому не мога да се врека за толкова дълго време, пък и гаранция да му дам. Изобщо много дълго ми се види туй "цяла вечност" и лишено от всякаква привлекателност. В това словосъчетание има повече окови, отколкото обещание. Мммм, не. И колко съм щастлива, че един от браковете ми не траеше цяла вечност, ако знайш...



Редактирано от PipilotaViktualija на 11.01.10 15:29.



Тема Re: Продължениенови [re: the_dog]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано11.01.10 15:23



Ти не ми вярваш ли? Преди повече от три години беше, няма да ти го търся сега, съвсем официален документ е, с украските му там, печатите и всичко - води се удостоверение за разтрогване на църковен брак. В темата ми по случая от тогава надникнах за един линк, който ми бяха пуснали, но не работи да ти го пратя - беше в смисъл, че православната църква допуска до четири венчавки. И да му се не знае, бях забравила, ма видях, че съм изревала тогава - получила съм го баш в деня на християнското семейство, каква ирония.


- - - -




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.