Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Какво да правя?нови  
Автор Sea Fly (летяща)
Публикувано12.11.09 10:54



Сигурно в този клуб има хора, които са имали проблем като моя и са направили пътечки, моля за помощ и съвет.
Разведох се преди 3 години заради пиянството и агресивното поведение на мъжа ми. Дъщеря ми е на 4 години, аз упражнявам родителските права, той има право да я вижда 2 уикенда месечно и по 1 месец всяка година. Обикновено я взема веднъж на 2-3 месеца, аз не настоявам за по-чести срещи заради пиянството му. От известно време си има приятелка. Живеят заедно в бившото ни семейно жилище (доброволно го прехвърлих, за да се съгласи на развод по взаимно съгласие). Тя има дете на възрастта на моето, което живее при майка й в провинцията.
Бившият ми мъж за последно взе детето в събота с уговорка да я върне в неделя. Обади се, че ще я задържи до понеделник. После до четвъртък. Накрая ми съобщи, че ще я води в провинцията при детето на приятелката си и ще я върне в събота. По тел. детето ми каза, че е болна и кашля, има хрема и я боли гърлото, но й давали хапчета и иска да пътува. Баща й каза, че била лъжкиня и нищо й нямало. Отказах да пътува заради свинския грип (спряла съм я и от детска, за да й огранича контактите). Той и приятелката му ме заляха по тел. с псувни и обиди, детето се разплака. Заплаших бившия с полиция ако не ми върне детето веднага, но се оказа, че процедурата е толкова тромава, че практически не работи.
Тъй или иначе върна детето вчера. Психическото й състояние ме плаши. Плачеше, че тати ми крещял (вкъщи не е била свидетел на такива сцени), че приятелката му щяла да дойде да ми обърше два шамара и да ме размаже, че била по-силна от мен и щяла да ме смачка. Плачеше и се извиняваше, че приятелката му повтаряла, че съм луда, а детето не посмяло да каже, че не съм, щото тати щял да й се скара. Приятелката казала, че съм отвратителна майка и детето трябвало да ми се разсърди завинаги. И капакът - наричала приятелката "мама", защото те били семейство - едно цяло, пък аз си нямам семейство, защото съм лоша. Приятелката била същата като мен, само дето вършела домашната работа и й четяла книжки, пък аз и това не съм правела. Не знам има ли смисъл да споменавам, че приятелката се нанесе в жилището, което аз съм купила, обзавела и изплащала години наред, а в момента изплащам следващото жилище, в което живея с дето си. Баща й е осъден да плаща 100 лв издръжка, които не плаща, т.е. нулев финансов ангажимент към детето. Изкарвам кинтите, с които издържам двете ни, със собствените си ръце, и да, ходя на работа, за което е обяснено на детето ми, че съм лоша майка.
Поведението на бившия и приятелката му ме свари неподготвена и може би сбърках - казах на детето, че онази е глупава и мързелива, че не работи и никога не е работила, а харчи парите на баща й, а пък аз работя като за двама, за да се издържаме, защото баща й ни е зарязал и двете. Май беше крайно... горкото ми детенце, не можах да се сдържа.
По-важно ми е как да изляза от тази ситуация, какво да предприема, какво да кажа на детето си и как да минимизирам травмата. С бащата не може да се говори, не си вдига телефона, ако го вдигне само псува, и то не само мен, така се отнася и с майка си (която в момента за пръв път от последните 12 години е на моя страна).
Благодаря ви за мненията.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Sea Fly]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано12.11.09 11:00



Нещо много сложни приказки, размисли и действия за едно 4 годишно дете...спестете емоциите!

Редактирано от LlRA.. на 12.11.09 11:01.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: LlRA..]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано12.11.09 11:02



Сложни, ама верни... Жената е права и не им е леко на нея и на детето.



Тема Уточняващ въпрос, за да мога да продължа нататъкнови [re: Sea Fly]  
Автор A$$A$$lN (стар клубар)
Публикувано12.11.09 11:13



Живеят заедно в бившeто ни семейно жилище (доброволно го прехвърлих, за да се съгласи на развод по взаимно съгласие).

Какво имаш предвид под "семейно жилище"?


(Стрейндж да не се обажда, моля!)









Редактирано от A$$A$$lN на 12.11.09 11:15.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Roxy]  
Автор Milley ()
Публикувано12.11.09 11:14



Наистина не е трябвало това на детето, но станалото - станало. Децата бързо забравят лошото, така че не се притеснявай - ще се справи с това. Дори и да ти се сърди, ще й мине. Няма страшно.
Може би не трябва да си оставяш магарето в калта. Имам предвид, че трябва да си изискваш издръжката все пак. Ти си знаеш, ама 100 лв. са си 100 лв. Кой ти ги дава? Има си съд, той е решил. Не е ли така? Делата за неплатени издръжки в момента се водят лесно, мисля. Но ти си знаеш, де. Да видим дали тогава онази ще се перчи толкова.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Какво да правя?нови [re: Sea Fly]  
Автор pravil-nick (.. от зор)
Публикувано12.11.09 11:16



Настрой се психически, че детето ти ще е участник в тези батални сцени. Не можеш да го предпазиш от всички и всичко. Отговаряш единствено за собственото си поведение, затова и на това ще наблегнеш - като е при теб .. наистина да "минимизираш щетите". А това се постига с НЕпреекспониране на ситуациите. Твърде трагичното приемане на нещата натоварва допълнително децата. Успокояваш го, че нищо от заканите на "проблемните двама" не може да те достигне и да не се притеснява за теб. Прочетох и, че таткото го взима рядко. Ми .. чудесно. Не настоявай ! Когато иска, тогава. На пет месеца, на два месеца .. За теб и детето ти е дюшеш. Само така можеш да минимизираш контактите.
И най-важното не забравяй ! Децата са по-адаптивни от нас и по-лесно се адаптират към ситуациите. Големият лош вълк е в нашите глави, не в техните. Това, ако знаеш .. ще се справите.





Буба лази на талази ..

Тема Re: Какво да правя?нови [re: Sea Fly]  
Автор dymo (ЛЮБОВИПАКЛЮБOВ)
Публикувано12.11.09 11:20



това са ужасни картини, тръпки ме побиха като четях....


мила ,това, което ще ти кажа може би е грубо и нечовечно към т.н "баща", НО за мен подобен индивид не БИХ могла да го нарека баща,

съвет, не знам законите в БГ как са в този аспект, НО колкото и да е тромава практиката вземи си добър адвокат и си издействай забрана за достъп на незнам колко си метра, километра на бившия ДО ТЕБ и ТВОЕТО ДЕТЕ.

отгледай го сама, нямаш нужда от подобен индивид като този наоколо, отдели детето си от тази истерично курвенска пиянска среда....

дай му светлина, спокойствие и мир...един ден то ще порастне и тогава спокойно му обясни и разкажи, защо НЯМА баща

не се отчайвай, а си намери някой наистина добър и сговорен мъж , който да ти бъде подкрепа и да сте заедно



Тема Re: Уточняващ въпрос, за да мога да продължа нататъкнови [re: A$$A$$lN]  
Автор Sea Fly (летяща)
Публикувано12.11.09 11:22



Имам предвид апартамент, който купих с кредит на мое име, по време на брака, в период, когато мъжът ми беше безработен, и който изплащах с удръжки от моята заплата.
Като тръгнахме да се развеждаме каза, че ще плати на съда колкото е нужно, за да вземе родителските права заедно с ползването на апартамента. Не знам доколко беше възможно, но се споразумяхме да изплати половината от кредита, който беше останал, и прехвърлихме апартамента на майка му.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: LlRA..]  
Автор Sea Fly (летяща)
Публикувано12.11.09 11:30



Усложних живота на дететнце, тъпо. Но не можах да замълча мааму, идеята, че нарича другата "мамо", направо ме срази.
Не ми дава мира, че някаква ме победи по тоя балъшки начин - да нападна детето си за такава глупост. Надявам се да успея да изтрия вината, в която я вкарах, все пак.



Тема Re: Какво да правя?нови [re: Roxy]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано12.11.09 11:30



Редактирано от Mupa на 12.11.09 11:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.