Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ОФФ: за курс и/или учител по английски?  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано17.09.09 23:08



Здравейте клубващи. Пиша, защото имам нужда от ограмотяване по английски език. Ходих в един езиков център, правих тест, и ми казаха, че съм ПРЕ-Интермедиате ниво (така пишеше, не знам как се чете). Значи, чисто професионално ще ми трябва ПОНЕ английски, обаче, не знам към коя школа, система и т.н., пък и, тук ми поискаха 14 лв. за 40 минути, и на ходене два часа, два пъти седмично. Така за 4 месеца. Простата сметка прави 880 лв. За 640 лв. ще запиша курса към Британското консулство. Проблема е, че там са следобед или сутрин, пък на мен служебната ангажираност не ми позволява и вечер да ходя, но ще видя, вероятно ще работя нощно време... Тук системата, която ми се предлага, е Cutting Edge - знаете, че съм счетоводител, и нищо не разбирам от системи по английски. Питам вас, понеже тук има много филолози, сигурно сте запознати къде може да уча и къде си струва. Тази учителка ми се видя готина, но пък, цената ми се вижда висока, а не съм сигурна дали това е, което трябва да уча. Нивото ми на владеене тип "говоря - слушам" е отлично - гледам Си Ен Ен и телевизия на английски ПОЧТИ свободно - затрудняват ме икономическите и специфични фрази и/или термини... Просто, не знам къде да отида. Вълнува ме писане, граматика, защото разговор мога да водя, но като седна да пиша... с този немски, дето съм учила 12 години... пиша ужасно зле... И, по-скоро бизнес насоченост на английски, защото, аз мога да водя свободно разговор за битието. Питах я дали владее немски, че преди години ходех на частен учител - английски през немски - и беше много готино, но забременях, а даскала беше пианде и не можах да му издържа изпаренията, обаче тя нищо не ми каза... Сега вече не мога да си позволя да ходя през деня... Та, съвет, адрес, насока... може и добър учител? Имате ли идея? Предварително благодаря за съветите.





Тема Re: оправя те само!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.09.09 23:12



Гадже и съжителство с ангичанин работещ в твоята сфера!...местоживеене- ЛОНДОН!...после ни прати картичка!...барем





Тема Re: ОФФ: за курс и/или учител по английски?нови [re: _parvaty_]  
Автор Liya ()
Публикувано17.09.09 23:34



Чете се: при-интъ(р)мидиът

, тоест второ ниво или A2 по европейската рамка.
Това, което описваш с разбирането на CNN и подобни, доста се разминава с показаното на входящия тест. Ако попаднеш в група на това ниво, ще ти е адски безинтересно и ще се демотивираш. Трябват ти индивидуални занимания, докато всичките умения тръгнат ръка за ръка и тогава ще се чувстваш добре в група, където, by the way, може да ти бъде освен полезно, и много приятно, зависи от духа, който ще установите.
Цената, която са ти предложили, е нормална, леко занижена, за индивидуални занимания. Системата е добра за хора с нормални възможности, за тези, на които им върви, е ограничаваща.
За съжаление, не мога да посоча езиков център... Навсякъде можеш да попаднеш на добър, средна хубост или калпав преподавател.
В Британски съвет може да хвърлиш малко евра да се позабавляваш




Тема Хе-хе, стара съм вече за миграции!нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано17.09.09 23:41



Ти като моята приятелка , дето се омъжи в Шв. - "омъжи се, та, омъжи се, за чужденец, и си оправи Живота, какво има да правиш в тая тъпа България, само се трепеш като луда!"... Как да ти кажа, Лира, тук съм постигнала все пак нещо - малко, но мое си, а ми потрябваха 11 години... От този град съм, и клиентите ми са - без изключение - пратени от някой и/или знаещи, че работя това... Нямам реклами. Пет години бях държавен служител, и то на отговорен пост - от 23 до 28, позапознах се с доста хора, изпедепцах професията - вярно, от друг ъгъл, но пък, много ми беше полезно. На 28 направих фирмата си, и вече шеста година работя това... Малко или много вече съм камък, който си тежи на мястото... Не мога да се юрна в чужбина и да зарежа всичко, защото ми струваше МНОГО да стигна дотук... Докато жените се омъжваха аз правех кариера... Ама сега повечето, подобно на Мърморана, виждат само външното, само лустрото и възможностите ми... Обаче, не виждат, че излизам в 8.00 и се прибирам в 21.00, и то в добрите дни... Както и да е, предложението ти НЕ СЕ ПРИЕМА! Виж, като се дипломирам като експерт, защото копая в тази насока, и като изпедепцам английския, може да ти пратя картичка, като ме поканят на работа в Прайсуотърхаус и/или Делойт и Туш - Лондон! Ама, на мен ПО ми се иска да стана финансов министър на България... Така или иначе - НЕ БИХ ЖЕЛАЛА, ако е възможно, да съм зависима от някой мъж, защото не умея да си държа езика зад зъбите... Пък и, нямам вече доверие... Друго си е да знам, че не мога да разчитам на друг, и да се простирам според себе си... Пък и, вече отговарям и за още една душица! Ама и сериозен отговор ти дадох!



Тема Re: Хе-хе, стара съм вече за миграции!нови [re: _parvaty_]  
Автор Lincecum ()
Публикувано17.09.09 23:42



С какво точно се занимаваш?



Тема Re: Хе-хе, стара съм вече за миграции!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.09.09 23:46



моя приятелка от детинство, спечели зелена карта н а45г....награби мъжО и щерка и вече карат 5-та година отвъд голямата локва)) ...последните 3 г. даже не ебават да си идват вече...казва, че се чувствала супер

...заряза тук и кариера и всичко!...ама викаш да го отдадем на начинаещия тогава хормонален изтрещяващ дисбаланс



Тема Те ми казаха, че съм между В1 и В2,нови [re: Liya]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано17.09.09 23:49



именно, защото имах 67 точки... не знам какъв беше теста. А иначе 14 лв. за 40 минути не е много, ама не е и малко... 220 лв. на месец - САМО за частни уроци! Чета в интернет най-различни предложения, а вече има и курсове на по-ниски цени от 350 лв., колкото ми искат за курса по посочената система... Все пак, някакво предложение нямаш ли... ?



Тема Със счетоводство!нови [re: Lincecum]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано17.09.09 23:51







Тема Re: Те ми казаха, че съм между В1 и В2,нови [re: _parvaty_]  
Автор Lincecum ()
Публикувано17.09.09 23:51



Вземи си граматиката на Мърфи и речници и се занимавай сама вкъщи. Щом приключиш с граматиката ще трябва само да трупаш думички в главата си, начините са много. Аз постъпих така в 6-ти клас и никак не съжалявам. :)



Тема Re: Със счетоводство!нови [re: _parvaty_]  
Автор Lincecum ()
Публикувано17.09.09 23:52



Имаш ли сериозни клиенти или работиш предимно с малки фирми?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.