Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Офф: Пълен кукумицин!  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.09.09 00:41



Здравейте приятели! Напоследък имам нещо... инсомния, и ровя нощно в нета, че дневно работя... и спя като ония, гениалния ... Еех, на младини се чудех как тоя Лео е спял по 4 часа на нощ... Уви, вече започвам да разбирам... Обаче, днес вече избих рибата с поредната ексцесна случка... Тия дни решавам, че след моренца, зъболекари и т.н. е време за плащане на сметките - на тоя толкова, на ония - онолкова, като вчера прилежно съм се обадила, да видя къде колко пари трябва да платя, в т.ч. за абонаментите на счетоводния ми софтуер и т.н... днес изтарашвам банковата си сметчица, и тръгвам - тук толкоз, там - онолкоз... Е, оказа се, че на едното място трябва да дам 50лв. над сметките, не съм била разбрала, и така си разтоварих прилежно чантето, и към 16.30 вече ми беше спокойно, че поне два - три месеца няма да мисля за сметки и т.н. ... по едно време звуковия датчик за горивото взе да ми пиука ... гледам - и проклетата лампа свети, и почти съм влезла в резерва... а, както знаете, аз съм с малко дете, и е немислимо по нощите, като се прибираме към дома да ми свърши горивото (поне ми настръхва косата от подобна възможност!). И сега, нали четете още, аз съм си раздала прилично парите, и имам около 12 лв. в брой, след като ми взеха на едното място повече от обявеното! Обаче, нали имам кредитна карта, завивам на ОМВ и се нареждам да заредя... Обичайно, да не се разкарвам с хлапето по нощите, наливам до горе два пъти месечно и през деня, обаче, сега, нещо ми вика "сипи си 20 литра, по-натам пак, какво толкова?" (резервоара ми събира 40!). Речено - сторено - казвам на левента с маркуча (леле, това колко еротично прозвуча!) да ми сипе 20 литра ! Влизам да плащам, вадя пластмаската, подавам я на дамата зад гишето, и й казвам "нали може с карта, пък, ако не може, ще поизмивам пода, ще почистя, ще сервирам, докато изплатя бензина, че в брой нямам!". При което жената се усмихва (идиоти като мен сигурно бъкат ежедневно), взима ми картата, нещо се суети, подава ми апарата да си въведа ПИН-а! Аз, удивително, при всички сметки, пароли, ВиПиЕн-и, клубове, пощи и т.н. уцелвам кода! Машинката - интелигентна - пише - коректен ПИН! Викам си "О'йе, евала, мноу те бива, помниш, куче!" обаче съм награбила И ароматизатор от 8.60 и газирана вода от 0.80 ст., като водата вече я пиех! Жената ме беше питала всичко ли е мое, и аз гордо й казах "Дааа, да!". Чакаме ние машинката да осъществи колосалната транзакция от 59.20 лв., обаче машинката - цъ! Псува ни нещо на машински, и пише на дисплея "Невъзможно да се осъществи транзакция!"... жената ми казва "Нещо с картата Ви не е наред, госпожо!" ... Викам "Моля, с МОЯТА карта?" демек "Яяя, пак ми го кажи това за картата, ако ти стиска!", като същевременно я пърля с поглед и й скърцам със зъби (ама, умерено поскърцване, че като се за зъболекаря ми, и лошо ми става! )! А тя, твърда, и си държи на нейното "Не, не, няма да стане с карта!" ... По едно време поглеждам, и виждам, че тя я е бутнала В апарата, а повечето й колежки я прекарват ВЪРХУ него, и решавам, че вероятно това е правилния начин за боравене с апарата. И информирам жената зад щанда, с идиотската забележка "Госпожо, това, понеже е кредитна карта, дали не трябва да я прекарате ПРЕЗ апарата?". Тя, явно, разбира колкото мен от карти, обаче решава да ме послуша, белким машинарията проработи, работното време свърши, и секнати идиотите, които й се налага да обслужва... Прекарва картата ПРЕЗ апарата, при което последния явно съобрази, че го тормозят две блондинки, и се сети, НАЙ-ПОСЛЕ, да изпише "невалидна карта"!!! Аз изгледах надписа идиотски, защото съм сигурна,че картата си е съвсем валидна... даже информирам жената какво е салдото ми, и как съм сигурна, че има наличност! При което тя ми реплекира, че не пише "Няма наличност", а пише "Невалидна карта". Погледна я пак, пита ме това моя подпис ли е, аз й казвам "Да, и картата е моя!" и вече почвам да се изнервям от тази идиотка... и да й пожелавам на ум и с усмивка на лице само положителни емоции, и много секс за цялото й семейство, навсякъде!!! Обаче, след като така попържваната погледа малко пластмасата, изведнъж явно й светна, озвери се нейде по средата, и - О, Еврика - ми вика с възбуден глас (явно, клетвите вече я стигаха!) "Госпожо, валидността на картата ви е до 01.09.2009, просто й е истекъл срока на годност, трябва да я подновите!!!" И ме поглежда гордо, с подтекста "Кой сега е номер еднооо?" ... и аз тутакси разбрах кой ВСЪЩНОСТ е идиота... а, пари в брой, ПОВТАРЯМ, нямам... СРААААМ!!! Поглеждам през прозореца, с идеята услужливия младеж да не е почнал процедурата по зареждане, ама, той, да му се неначудиш, пъргав се оказа, и вече, не стига че беше заредил автомобила, гадния му работохолик, ами и ми миеше стъклата, мекерето му с мекере!!! Аз, държейки на своето, й казвам "Госпожо, сега я втасахме, аз пари в брой нямам!"... Тя се опули, и секундите ми се видяха вечности... в един момент стоплям, че имам едно кашенце тук-там, и със крупната наличност в портфейла, правя някъде към 50-51 лв... и казвам на женицата "А, ако се откажа от ароматизатора колко ще дължа, всъщност?" от водата нямаше как да се откажа, че я бях напила вече, пък никакъв Никола не се виждаше на хоризонта, който да ми иска напитата вода... Тя, с надежда, ми казва "Да, без него е 50.80 лв."! Казвам й "Готово, госпожо, заповядайте!" изровяйки кашетата... ама, за един миг така се притесних, че направо ми идеше да потъна в Земята от срам... СРАААМ!!! Егати случая! Голям съм кукумицин...

Редактирано от _parvaty_ на 03.09.09 01:01.



Тема Re: Докато го изчета)) [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано03.09.09 00:46



е ти нещо за слушане









Тема Re: Офф: Пълен кукумицин! [re: _parvaty_]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано03.09.09 00:58



е, що да си кукумицин?
кой си гледа датата на валидност на картата?


радвам се, че приключило добре все пак. много са гадни такива ситуации.
и... благодаря за предупреждението



Тема Кака, прибиваш ме, [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.09.09 01:04



с тия Ай Сидни Си

Не са лоши, обаче



Тема Re: Офф: Пълен кукумицин! [re: _parvaty_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано03.09.09 01:04



Бе, Парвати бе, много хубаво разказваш. Що не пишеш книга?





Тема Re: Офф: Пълен кукумицин! [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано03.09.09 01:06



Готина случка!


е, случва се...изводите:
-Носте си винаги по 2 кредитни у джЕба!...или най-добре КЕШ!/колкото е по-служебен, толкоз по-добре! /

На мен ми се е случвало е така като теб))...наперено на банкомат небрежно подавам картата в цепката))...и аха...да и вкарам пинчето и изненадкааа))...картата я занямва...нема връщанка...адски нелепо положение...бахти!
На всичкото отгоре им се обадих в Бориката и им вдигнах скандал...що ми крадат пластмасата...те ми викат, да се обадя в банката си...аз се обаждам))...от там инфото беше...заповядайте да ви издадем нова!

Е, к'ва нова ве?...на мен парите сега ми трябват...

Та искрено те разбирам какво си преживяла))...ама мамка му, не можем на всички пластмаси да знаем наизуст датите))...и всяка сутрин да си преговаряме коя кога изтича



Тема Мани, мани... [re: тpънчeтo]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.09.09 01:06



... после в офиса дойде един клиент, и ми вика "Какво ти е , имаш много изтормозен вид!" ... макар, че майка ми смята , че нямало нищо ненормално... Ама, тя един път си беше забравила портфейла и остави покупките си в кварталното магазинче, където я познават... Карай, аз дори не знаех, че картата ми има срок

! Пълен кукумицин съм, казвам ти!



Тема Тенк ю! [re: Фoтoн]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.09.09 01:13



Ами, имам разни идеи... обаче, счетоводството ще страда от липсата на такъв колосален мозък

, и все още не ми е дошъл реда! Като се пенсионирам, ще си купя малка къщичка със стъклени прозорци от покрива до земята, на брега на морета, и ще дам на Света най-доброто от себе си ! Като казвам, че съм кукумицин, не ми вярвате ! Отивам да нанкам, утре - повече !



Тема Така е, Лирка, точно! [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (нежна)
Публикувано03.09.09 01:15



Обаче, ако служебен кеш няма?

Много се притесних, сериозно казано... направо, изпотих се десет пъти... вече ще гледам валидността МЕСЕЧНО! А и, това с Борика си е гадно... Ама, нейсе, случват се такива работи! Сега отивам да нанкам, че утре трябва рано-рано да съм в офиса, уви...



Тема Re: Офф: Пълен кукумицин! [re: LlRA..]  
Автор Melany99 ()
Публикувано03.09.09 01:20



И аз съм имала такива изненади в Бг-то начи...

А, бе що по света, ако има някви такива работи като изтичане на срок ти пращат уведомление по пощата и новата ката също по пощата...

Кой ги гледа тия дати...

И аз поради тази причина поне 3 карти на основните кредитодържатели - Виза, Мастеркард и Амрикан Експрес.
Веднъж ми бяха спряли няква карта, че трафика им се видял съмнителен - Северна Америка, Рим, София...Турция накрая.

Добре, че имах друга карта, че така на в някой магазин като ти се случи....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.