Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Аз ли съм проклета, или наистина е трудно  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 12:20



да простиш чуждите грешки?

Абе, не мога да устоя на изкушението и да не натяквам от верме на време за чуждите грешки!

Знам си, че е грешка от моя страна, ама ей на правя го!



Вие как се справяте в това отношение?

Надявам се, че все ще намеря нещо от вашия опит, което да ме накара да видя нещата под друг ъгъл.


Питам ви съвсем сериозно, не се шегувам! макар да знам, че и на тази тема са й изтъркали кокалите в този клуб

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Аминови [re: sawana11]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано23.08.09 12:26



... като се знаеш - вземи предварително да предупредиш другата страна, че си такава и такава, та да имат едно на ум за несъвършенствата ти / т. е някакъв процент злопаметност и дребнавост/ и да го дават по-лежерно... да не се впрягат, като се случи, а просто да те изтраят, докато пристъпът ти на праведност мине.



Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 12:45



Не си проклета- просто характерите са различни. Хора, които много ценя и уважавам имат същата черта- както са и мн. добри приятели с безброй добри качества. Брой до 3 или 5, като усещаш, че ще натякваш нещо





Тема Re: Предупредила съмнови [re: MamaNetty]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 12:46



си ги, най-съвестно и добронамерено - да не ми обръщат внимание, когато изпадна в черно настроение! Не се случва много често и не ме държи дълго, но се случва!

Абе, това не ми помага, бе! Грешката е в задкомпютърното устройство.... Не е въпроса в това

Проблема е, че се усещам, но макар и рядко, пак го правя!

ТрЕбЕ да се земат мерки, щото иначе наистина ще се превърна в дребнаво и злопаметно човече, каквото всъщност не съм!

Напротив много съм си ларж и обикновено слагам нуждите и грижите за другите преди тези за себе си! Дори бих казала, че се чувствам щастлива, когато правя щастливи другите! Обожавам да правя подаръци, изненади и да радвам хората около себе си!

Ама на, от време на време не пропускам да клъвна половинката си, за грешки за които вече се е извинил и е показал, че съжалавя! Трябва да се взема в ръце, щото това тормози повече мен, отколкото другите около мен.....

Приемам рецепти всякакви.... ама да не са съвсем откачени де!


Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Редактирано от sawana11 на 23.08.09 12:56.



Тема Re: За по-сигурнонови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 13:07



ще броя до 11 /щото си го обичам това число/, та белки фане дикиш.. и междувременно да си напомням, че и аз не съм света вода не напита, но не ми го натякват, освен в отговор на моето дуднене.... и то мноого рядко!

А да дишам ли дълбоко, за да може кислорода да ми обогати мозъка и да мисля по-трезво...

Не знам дали това ще е достатъчно!

Май съм си проклета! Ще трябва да взема мерки за облагородяване на характерчето си..... Нали казват, че осъзнатата грешка вече на половина е поправена!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: За по-сигурнонови [re: sawana11]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 13:11



Бъди сигурна, че хората които те обичат и държат на тебе приемат и тази ти черта от характера





Тема Re: е па да не вземеш))нови [re: sawana11]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано23.08.09 13:15



да станеш бая перфектна ...пу-пу!





Тема Re: Това е проблема -нови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 13:31



те си я приемат тази моя черна черта и се опитват да не ми обръщат много много внимание, ама аз не я приемам, бе.....

Иначе казано, тормозя си се и си се нервя сама на себе си.... Това обаче не значи, че ми се обръща езика да кажа, че СЪЖАЛЯВАМ - мълча си....

... щото съм си проклета..... и по гръб не падам, като онова животно с дългата опашка....



То туй животинче иначе е много гальовно, мило и обичливо, ама докато не си покаже ноктите..... та и аз тъй.... много съм си арна, ама докато не ме предизвикаш и не си покажа ноктите....

Иначе в интерес на истината се старая никога да не започвам първа, но имам лошия навик - започнат ли ме, аз да ги довършвам!

Та сега работя върху усъвършенстването на характерчето си и черпя опит от ПАТИЛО, а не СТАРИЛО..... за туй питам -

ВИЕ КАК СЕ СПРАВЯТЕ С ЛОШОТИЯТА СИ, или сте си по природа добрички и като ви ударят шамарче, обръщате и другата бузка?

Е, те това, аз не го мога!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Ще ми се))нови [re: LlRA..]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 13:32



Ама съм много далече още от тази фаза...... пефектната де...

Всъщност тя съществували изобщо?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Това е проблема -нови [re: sawana11]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 13:35



ВИЕ КАК СЕ СПРАВЯТЕ С ЛОШОТИЯТА СИ, или сте си по природа добрички и като ви ударят шамарче, обръщате и другата бузка?

Мне, още не ме сърбят плешките от растящите крилца

Кат ма ударят, удрям и аз, после пътищата са няколко - раздяла, прегръдка, купон.. С различни хора - различен резултат

Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re: Това е проблема -нови [re: sawana11]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 13:35



Аз по-рано бързо си казвах какво мисля. Напоследък усещам, че претеглям повече нещата. Бузки не давам- но възпитан игнор- (и то много бързо)да!



Тема Re: И какво ще направиш -нови [re: chavdar4e]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 13:46



ако някой ти натяква за грешки, за които вече си се извинила и си се разкаяла, така да се каже.....

Хубаво де - това е ясно, отвърнала си на удара, после е имало прегръдки и след това случая потъва в пълна забрава тъй ли? И ти въобще не се сещаш за това, с което са те обидили, наранили и нещо такова?

Абе, аз май наистина съм и злопаметна, освен проклета! Щом всички вие просто забравяте грешките на другите и не се сещата за тях и дума не обелвате след това за случая, то аз съм си безпрецедентен случай!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: И какво ще направиш -нови [re: sawana11]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 13:51



Ами не знам, паметта ми е устроена иначе, забравям лошото, даже съчувствам на хора, които са ми причинили болка, много болка, и се опитвам да разбера и да помогна. На мен ми стигат спомените за светлина и сенки, звуци, аромати... Някак мозъкът ми изтрива лошото, не е насила, нито с книги или доктори

За да мога да продължа напред, трябва Голямата гума да се задейства, а това го мога

Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re: Аз съм забравила лошото-нови [re: chavdar4e]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 14:03



наистина - иначе в никакъв случай не мога да допусна човек да себе си, ако не съм го напарвила.... и ако го помня! Това значи, че не съм простила грешката и няма шанс този човек отново да е в живота ми!

Определено вярвам, че всеки човек има право на втори шанс, както и в това, че няма безгрешни хора, т.е. и аз като всички хора не съм застрахована от грешки!

Не е в това въпроса - проблема е, че от време на време макар и рядко - казвам по някоя и друга думичка в тази връзка, което е глупаво дори според самата мен! Но го правя!

От друга страна, ако на мен ми напомнят по този начин за стари грешки, които уж са простени и забравени ще ми бъде много неприятно и знам ли какво реакция ще последва към другата страна



Т.е. осъзнавам това, че аз не бих толерирала такова поведение, и въпреки това го правя....

Нали знаеш - не прави на другите това, което не би искала да ти направят те на теб!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Най-лесното решение енови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 14:14



да ти отрежат езика и да престанеш да досаждаш на околните си. Мечтал съм много пъти да извърша тази процедура спрямо тогавашната ми съпруга.

Друг вариант е да престанеш да се вторачваш в думите и действията на другите, да престанеш да ги критикуваш и да си въобразяваш, че си най-великата на Света.

Може да се консултираш с психиатър. Предай му предварителната диагноза на д-р Асасин:

Логорея



Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 14:23



Не ти разбирам проблема. Не харесваш нещо в себе си, но не го променяш, та чак се допитваш до субекти като нас. Наистина не те разбирам





Тема Re: Благодаря!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 14:24



Но диагнозата ти не е точка, както винаги, защото не навллизаш в проблема!

За теб е важно да кажеш нещо язвително и това ти доставя удоволствие, но не решава проблема!

Всъщност ти осъзнал ли си, че търсиш удовлетворение, като уязвяваш другите и това май ти доставя удоволствие?

Може би има нещо сходно в нашите проблеми! Да вземем да отидем заедно при д-р Асасин.... или при някой касапин. На мен ще ми отреже езика, а на теб пръстите, които пишат тези в 90% от случаите язвителни бележки! Аз, поне го правя рядко и го осъзнавам! А, ти?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Защо да не сенови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 14:26



допитвам? Субекти или не..... не рядко тук се дават и добри съвети!

Не че не се променям! Малко ми е трудно и търся по-лесен вариант, т.е. утъпкана пътечка...

Ти лесно ли се променяш?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Защо да не сенови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 14:44



именно, не ти трябват съвети, а да разбереш какво поражда в теб тези реакции. Може да има мнгоо причини като втураченост, вечно недоволство , или избягване на отговорност. Не, не е лесно, но за да решиш този проблем, трябва да се разбереш сама, ако не можеш, има психолози за тази работа, едва ли тук ще можеш.



Тема Питаш дали си проклета, аз ти отговарям - да!нови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 15:23



Това, че искаш да чуеш нещо определено, съвсем не означава, че това е истината.

Мдааа, всеки пациент се появява пред доктора си с очакване да чуе точно това, което си е наумил. И ако не получи желания отговор - докторът е виновен.

Не се занимавай с мен - вълци ме яли...

Наистина имаш нужда да се замислиш върху поведението си спрямо околните ти.



Тема Re: Питаш дали си проклета, аз ти отговарям - да!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 15:28



Тя щом излага този пост- значи се е замислила. А дали ние сме идеални- дето пускаме други писания и получаваме другата истина





Тема Аз ако бях идеален -нови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 15:41



нямаше да съм тук.

Авторката на темата да ме извинява, ама твърде много прилича на бившата ми съпруга - все гледаше какво правят хората и ги критикуваше. Досадно.



Тема Re: Аз ако бях идеален -нови [re: A$$A$$lN]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 15:46



Абе, Асьо, тва изречение що се пънеш да го пишеш изобщо??

Аман от тая твойта бивша и от призива да си лягаме (аз сега станах от следобеден, та не ме пращай, моля те).

Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Забравихнови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 15:46



С какво толкова й действат околните, че я нервират и започва да крещи?

Редактирано от A$$A$$lN на 23.08.09 16:17.



Тема Аман от твоите празнословия и критикинови [re: chavdar4e]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 15:51



Не се занимавай мен, а кажи нещо по темата!



Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: A$$A$$lN]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 15:54



Споко тя мнгоо обича така, това е следствие от липса на мъжко внимание. И тъй като не може да формулира нещо "читаво", гледа да го избива на заяждане

Нищо ново под слънцето дет се казва.



Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: _69__]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 15:55



Душица, вярвай си



Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: A$$A$$lN]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 16:00



Ми казах, бе, Асьо, даже много неща, ма ти кога ли четеш...

Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел


Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: _69__]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 16:00



Пак идваме до фразата "гроздето е кисело".....Еххххх много обичате така- мъжете в клуба





Тема Прогнозата е отчайваща,нови [re: sawana11]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.08.09 16:03



защото няма оправия. Познавам една госпожа, откакто ме е родила, и все така я кара

Аз вече съм имунизирана от нейните натяквания. Обаче само, като отвори уста и се пръждосвам. Всеки има чуство за самосъхранение, в края на краищата.

Ти само погледни и тук, понякога какво става. Ама то се вадят от 1000 теми назад, за да се натяква, за да се подновят и негативните усещания, за да се доказва нещо си уж, сякаш се е случило вчера и човекът не е мръднал и на йота. Всичкото е с идеята, да не вземе да се "калцира" нещо случайно и това оръжие срещу него да се окаже вече ненужно.



Тема Re: Тук не се допитваме...просто споделяме))нови [re: _69__]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано23.08.09 16:05



...който разбрал-разбрал...който не...другия път

Редактирано от LlRA.. на 23.08.09 16:05.



Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано23.08.09 16:08



Въпрос на самоконтрол. За един е трудно едно, за друг - друго.

Вероятно все пак печелиш нещо, докато го правиш - напр. усещане за власт, превъзходство и тъ нъ (може и съвсем друго да е). Но ако вече си отчела, че ти пречи в дългосрочен план, просто се опитвай да се овладееш. Понякога ще ти се получава, друг път - не. Важното е, да не се отказваш.

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:09



Ако не се лъжа, в случая жена започна първа въпросния спам. От друга страна мразя нещата да се делятна жените или мъжете, било да е във форума или извън него. Просто някои хора са обърнали клуб за дискусии в място, в което да се доказват, за съжаление това може да продължи с години и ефекта ще е същия като да не го правят, демек безмислени работи.



Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: _69__]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 16:12



Не мисля, че е спам! А и не виждам с какво се доказа авторката?



Тема Re: А може просто да е зодия -РАК!нови [re: AюмиAши]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано23.08.09 16:13







Тема Re: Аман от твоите празнословия и критикинови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:14



Не авторката, но както и да е, не ми се спори грам, лек ден





Тема Re: Нали точно това правя де!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:18



Знам си, че съм проклета! Нищо ново не ми казваш и не искам да чуя обратното, а наприм ти как се бориш с твоята проклетия?

И в крайна сметка я вземи че остави бившата на мира бе човеко! Де що видиш отрицатела черта, с нея я сравняваш!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Хей, ама ти съвсем се отплесна -нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:21



къде съм писала, че гледам какво правят и ги критикувам! Виж това не е в моите недостатъци - не гледам в чинийката на другарчето, щото не ме интересува.

Не ги критикувам, а от време на време напомням за старите им грешки, което пък е моя гооооляяяма грешка!

Е, те това искам да избегна в бъдеще и питам Вие как го правите?

А, сега дано си ме разбрал!



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Д-р Асасин...нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:27



Кой казва че се крещи?! Хей, я вземи та прочети по-внимателно! Не се крещи, а само се напомня за стари грешки!

Въх, омръзна ми да ти обеснявам! Ще взема да се съглася с диагнозата ти, та мир да има!

Къде го чукаш, къде се пука!



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 16:28



Същата съм и аз.Толкова е приятно да разбереш, че не си сам в недостатъците си...

От камбанарията на натрупания си опит ще ти кажа какво разбрах за себе си.Има хора, с които не съм такава.Има обаче и хора, които си го просят.Не искам да съм такава, мамка му!Но в крайна сметка реших да не си връзвам кусур за това, защото обърнах внимание, че натякването и язвителните напомняния се появяват когато са провокирани.Тоест, няма ли повод-няма и натякване.
Натяквай си и да не ти пука.Щом ти идва да го правиш, значи е необходимо.Ами в края на краищата не ти, а отсрещната страна трябва да се замисли защо се случва.Невъздържана съм по нрав и не мога да си премълчавам.Търпят ме без да се оплакват......щото си знаят за какво е.

А какво не бих дала не да не натяквам, а да нямам повод да го правя....



Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: _avid_]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:29



По голяма глупост от ей това не бях чувал :

Тоест, няма ли повод-няма и натякване

Натяквай си и да не ти пука.Щом ти идва да го правиш, значи е необходимо.

Ами в края на краищата не ти, а отсрещната страна трябва да се замисли защо се случва



Тема Да беше го казала това в заглавната ти теманови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 16:38



Абе, не мога да устоя на изкушението и да не натяквам от верме на време за чуждите грешки!

да беше го написала

Абе, не мога да устоя на изкушението и да не натяквам от време на време за чуждите грешки от миналото!

че да бях ти отговорил с едно изречение

Който живее в миналото си - няма бъдеще!



Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: _69__]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 16:39



Абе не споря, може и глупост да е, но не се тревожа от това.Щом ми се случва да боря ситуациите и с натякване, и без, реших да не си разплитам чорапите за това, че била съм била мърморана.Всеки път е различно.Всяка ситуация си иска конкретни мерки.Слушам си интуицията, до сега не се е случвало да прекаля.А и предпочитам да мрънкам и натяквам, вместо да вадя камшика

Това се оказва по-полезно...



Тема Re: ти затова ли си "аналгин"?нови [re: _avid_]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано23.08.09 16:41



Горчиво, а...бе давай направо-"хинин"...онова още повече горчи





Тема Re:Не съм бе - ВОДОЛЕЙ съмнови [re: LlRA..]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:41



Бившия беше РАК....

Абе така си и знаех, че тук веднага ще ми сложите ЛОША диагноза, но аз понеже съм инат, за да ви докажа, че не сте прави, ще се взема в ръце и нещата ще си дойдат на място!

За инфо на публиката - не дудна постоянно, не натяквам и не проклинам, та камо ли да крещя!

Но понякога се поддавам на изкушението и когато половинката, за да ме ядоса ми набива в очите моите дребни грешки, аз му напомням за старите прегрешения, т.е. ти пък да не си идеален



За съжаление това е порочна практика и не води до нищо добро! Добре, че се усещам на време и спирам до там! Абе, положението не е съвсем безнадеждно и явно никой няма да си признае той как се справя с подобни ситуации....

Така че ще се оправям сама, а ако закъсам съвсем ще Ви питам за добър психолог и после ще споделям за резултата.... щото ако разчитам на д-р Асасин хептем ще го закъсам и ще получа комплекс за малоценност

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: _avid_]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:41



Проблемът не е в това , че не се чувстваш виновна, не е в това че така ти е по-добре, а че вероятно не се поставяш на мястото на партньора ти и вероятно нямаш никакво желание да го облекчиш от към тези неща





Тема Бравос!нови [re: _avid_]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.08.09 16:43



По абсолютно същият начин разсъждават и физическите насилници.
К'во пък толкова, ти насилваш психически...само





Тема Re:Не съм бе - ВОДОЛЕЙ съмнови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:43



И аз съм рак и най мразя да ми натякват или да ми се правят на жертви.



Тема Нарочно написах "крещи"нови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 16:46



Сега ако не крещиш - наближава времето, когато ще започнеш!
Врвай ми!

Прощавай, на колко човека правиш забелешки за минали грешки и не са ли това смешки?



Тема Re: Ето това е точния отговорнови [re: _avid_]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:47



и според мен!

......".......защото обърнах внимание, че натякването и язвителните напомняния се появяват когато са провокирани.Тоест, няма ли повод-няма и натякване...."

Съвсем точно е описана ситуацията! Не с всички и само когато ме провокират!

Абе знаех си, че ще изкрастализира точно онова което търся!

Освен това не се бях замисляла - що ми търпят напомнянията - Ето, че получих отговора -

.....".....Търпят ме без да се оплакват......щото си знаят за какво е."

Благодаря! Няма да ходя на психолог!



Но все пак ще се опитам да избявам напомнянето за стари грехове и ще броя до 11 преди да кажа ... пък ти....... дрън да дърн та пляс!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re:Не съм бе - ВОДОЛЕЙ съмнови [re: sawana11]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано23.08.09 16:50



Дано сега не излизе, че аз съм ти поставила такваз диагноза....



Одеве не ти написах - аз просто се владея, но по някаква причина ми е лесно да го правя. Иначе и на мен ми минават през ум разни неща, но кат си река "зАрежи", и наистина го правя.

Затова и писах "за един е лесно едно, за друг - друго". Не ти трябва психолог. "Стягай" половинката по други параграфи!

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Виж тук си много правнови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:50



и за това се опитвам да ингнорим тези момети, колкото и малко да са... точно защото ме дърпат назад!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: _69__]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 16:51



Ама чакай, това изобщо не е проблемът на темата.До сега от мен не са се оплаквали, от Савана-също.Поне с такова впечатление останах, за това си позволих да коментирам.Проблемът й е със самат себе си.Както и моят до преди време.Е, признавам си, че от време на време все още се замислям дали не разливам с едрата кофа



Тема Re: Само на единнови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:51



На половинката си.....

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Бравос!нови [re: mirror_]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано23.08.09 16:53



Точно така е! Право в десятката.



Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Абе, цялата история като че ли енови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 16:53



Мъжът ти е изневерил, близките му не са го порицали пред теб, ти си му простила, но сега използваш всеки удобен случай да натякваш...



Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: _avid_]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:53



Проблемът винаги е бил, човек да може да се понася и обича и от там да уважава и цени хората до него. Самото натякване и наична на писане и на двете, говори за всичко друго , но не и желание да се облекчи партньора.От тук натам, незнам какво да напиша честно.



Тема Re:Ааааа, тук няма да сенови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:54



разберем. Малко ми е трудно да си представя водолей да се прави на жертва!

Както казах и бившата ми половинка беше рак, та и с него не се разбрахме.. Става ясно от бумата бивш, нали?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Да, де! Инспектор Асасин нак познанови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 16:55







Тема Re:извинявай, ще минови [re: AюмиAши]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:55



подскажеш ли за тези параграфи, щото да не изпусна някой много важен!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re:Ааааа, тук няма да сенови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 16:55



За какво пусна тази тема ? За да се оправдаваш, или за да научиш чуждото мнение ? Само това питам, нямам намерение да те убеждавам във каквото и да било, ти си знаеш.



Тема Re: Сега пък инспекторнови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 16:57



Ама, как не съм разбрала че тук има толкова всестранно развита личност



И какво позна този път! Каква ти е тарифата инспекторе, за да кажеш голата истина?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Бравос!нови [re: mirror_]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 16:57



По този начин разсъждава всеки, които реагира, пък било то и с премълчаване-то също е вид реакция.Просто в някой ситуации това не е моята



Тема Re:е така де)))нови [re: _69__]  
Автор LlRA.. (РВД)
Публикувано23.08.09 17:00



"И аз съм рак и най мразя да ми натякват ..."

анджък...мразиш, но това е ваш приоритет - натякването на другите))



само си прочети постовете до тук...работата е ясна!

абе за раците труд, труд имам
сега като един типичен рак...трябва да се засегнеш и да ме обориш



Тема Re: Ето това е точния отговорнови [re: sawana11]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 17:01



Е, успех в броенето
Само да напомня, че разсъжденията ми не се простират върху безпринципното натякване, а само в случаите на рецидиви





Тема Re:е така де)))нови [re: LlRA..]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:02



Знаех че ще напишеш тоно това, с разликата че няма вариант да се засегна





Тема Re:Не се оправдавамнови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:02



Никак даже! Съвсем ясно си отчитам грешките, но си мислех, че може да видя нещата под друг ъгъл след като споделите и вашия опит в тази насока!

Не вярвям, че никога не ти се е случвало да напомниш на свой близък за негова грешка, когато те напада за твои такива!

Все пак по-долу прочетох това което търсих!

Но за оправдаване и дума не може да става! Напротив - щом се е стигнало до прошка и напомняне за грешка, значи съм дала втори шанс на човека до себе си и ме терзае факта, че все още от време на време напомням за тази грешка, въпроки, че съм простила /ама наистина/.

Не ти ли се е случвало? Или ти просто забравяш всички в момента в който ти кажат извинявай или съжалявам? Ако е така - ти си много благороден човек и аз ти завиждам благородно, за сега!



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Преди 14 години съм я оставил намира инови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 17:03



живея сам с проклетията си.

Не живея с миналото си, а само понякога споделям спомени, че дано някой се поучи от тях.



Тема Re:извинявай, ще минови [re: sawana11]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано23.08.09 17:03



На първо място - съсредоточи се върху най-доброто в него, и "виждай" само това. Но гледай, да е истинско. Той ще се придържа. Всички се придържат...

Е, ако си струва, де, защото има мъже, на които нищо не им срува достатъчно, ама щом си с него, предполага се, нали.



Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re: Точно това искам и азнови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:05



да се поуча от спомените на другите или от начина, по който са се справили с малкото проклето човече, което го има във всеки от нас.....

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Тованови [re: _avid_]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано23.08.09 17:06



изобщо не ти дава индулгенция. Ако всеки реагира първосигнално, като теб, ще потънем в реки от кърви и разкъсана плът. Това ни различава от животните - овладените реакции.



Тема Re:Не се оправдавамнови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:07



Случвало ми се е всичко това, именно за това съм стигнал до извода, че щом си с някой, не е нужно да му натякваш, ако ще му простиш и ще сте заедно. Това е голямо бреме. Идеята на 2-ма души заедно е да живеят нормално, без караници, с ясната идея за обща обич и разбиране. Тормози себе си колко искаШ< но не и другите





Тема Най-отдолу съм написал нещонови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 17:09



Не само съм доктор и следовател, а съм и инженер и филолог.

И още нещо бях, ама одъртях и забравям...





Тема Re: Това го правя,нови [re: AюмиAши]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:10



рядко, но го правя..... Има си човека и много добри страни и аз не пропускам да изтъкна и тях.....

Всъщност, отдавна съм спрява да претеглям доброто и лошото на човека с когото живея.... Или го приемам или не! Трудно взимам решение, но го отстоявам до край.....

Просто, понякога ,някой, някъде по една или друга причина извиква на яве лошите черти от характера ми и тогава съм доста безкомпромистна.... меко казано!



Но ако не ме предизвикваш и не ме дразниш съм доста лицеприятна, мирна и сговорна /умря циганката/

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Това за инжера и филологанови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:12



го знаем! Не знах за инпектора и доктора....

А, да забравил си, че не понасяш правописни и граматически грешки



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re:Не се оправдавамнови [re: _69__]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано23.08.09 17:12



А какво става когато само ти забравяш, а другия го интерпретира, че не ти пука и затова засилва своите си натяквания?



Тема Re:Не се оправдавамнови [re: Finch!]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:13



Това са фикции вече, по същата логика някои си бият жените, щото видиш ли като гасели лампата предавали морзови сигнали на съседа .....
Стига с глупостите демек.



Тема Re:Не се оправдавамнови [re: Finch!]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 17:14



Ако си простите и двамата няма пролем.....При мен това не се получи.....





Тема Сега най-сетне разбрах,нови [re: sawana11]  
Автор AюмиAши (ронин)
Публикувано23.08.09 17:14



защо си пуснала темата.

Искала си да чуеш "савана11, ти си най-прекрасната"-
сама не можеш да си го кажаш, защото все пак имаш съмнения...

Ами, ето ти нещо обективно: някои така или иначе ще те харесват,
други няма да те харесват, въпросът е дали ти самата се харесваш, и дали харесваш тези, които привличаш, бидейки такава, каквато си.



Но не вярвам да си чак толкова закъсала, че да се "вкопчваш" в някакви анонимни мнения. Това е тема за спам, нали?!

Ветрилото, върху което пишех стихове,
се прокъса
в залеза на лятото.


Тема Re:Не се оправдавамнови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:16



Ммммм, дааа!

Вие раците сте си домошари, т.е. обичате семейната общност ..... но от опита ми /живях 20г.с мъж зодия РАК/ мога да кажа, че много добре сте съхранили детското в себе си и отговорностите на живота са ви малко в повече.... убягват ви...

Иначе имам най-добри чувства към раците, защото наистина смятам, че сте добри хора, като цяло.... просто не можете или не искате да пораснете и да поемете своите отговорности....

Надявам се, че не те засегнах.... и сега няма да започнеш да сипеш напалм по водолеите....



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re:Не се оправдавамнови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:17



Не, аз няма да пиша нищо, просто защото се чувствам прекалено добре в кожата си. А ти си си изградила мнение, към което се придържаш 20 години, та няма смисъл от този диалог за раците.



Тема Re:Не се оправдавамнови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:19



Прошката е следствие от желанието и на двамата да са заедно. Когато се появят натрапчивите мисли и постоянна втураеност в другия, тогава е мнгоо по лесно да кажеш майната му, от колкото да направиш нещо.



Тема Re: Тованови [re: mirror_]  
Автор _avid_ (аналгин)
Публикувано23.08.09 17:20



Еми не съм "госпожа Перфектна", но ако няма такива като мен, няма да могат да изпъкнат "Идеалните Партньорки"


ПС: преди да спра по темата и аз, бих искала да допълня, че агресията (физическа и психическа) ми е много далечна.Казвам го, щото се уплаших като се светнах как си ме видяла от написаното от мен.



Тема Re:При нас ще се получинови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:21



ако се взема в ръце.... Търпят си ме хората и това е факт! Но както каза Аси, това ме дърпа назад и не мисля да продължавам по същия начин!

За това реших, да споделя тук! Викам си, абе все някой е намерил ключа от бараката и ще ми го даде на заем....

Мисля, че получих това което търсих - от реакцията на различните харектери тук, си направих доста изводи!

Наистина мисля да броя до 11 следващият път, когато ме засърби езика да дрънкам врели-некипели за минало-бешело време



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re:Не се оправдавамнови [re: sawana11]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 17:21



Иначе имам най-добри чувства към раците, защото наистина смятам, че сте добри хора, като цяло.... просто не можете или не искате да пораснете и да поемете своите отговорности....

Хахаа, не си мисли, че другите зодии порасват



Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re:Не че ни се исканови [re: chavdar4e]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:23



на някои просто ни се налага да пораснем, защото няма кой да ни поеме отговорностите

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re:Не че ни се исканови [re: sawana11]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано23.08.09 17:24



Аааа, ти не си усетила, че в репликата си съм подходила сексистки



Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re:При нас ще се получинови [re: sawana11]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано23.08.09 17:25



Ако не помогне, брой още веднъж и наобратно. Не се притеснявай да кажеш извинявай, ако случайно се изпуснеш и наговориш неща, които всъщност не искаш. Никога не е късно за извинявай, без "но", без оправдания. Няма човек, на който да не му се случва да изпусне нерви, важното е след това да прегърнеш и да се извиниш, това не те прави слаб.





Тема Re:Не се оправдавамнови [re: _69__]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано23.08.09 17:27



Тази логика обаче за тях си е желязна и непоклатима, дори се чудят как така не е разбираема за останалите

Не бива да съдим за другите по нас си, те все пак са си те.



Тема Re: Е, аз като се поставямнови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:28



на мястото на партньора си и искам да спра да напомням, вие още малко да ме изкарате луда бе хора...



Но като гледам - Тя не се поставя на мястото на партньора си, но и нея не я обсипвате с лаври...


Какъв е извода, никога няма да угодиш на всички, за това гледай да си угоден на себе си!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re:Не се оправдавамнови [re: Finch!]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:28



Това имах в предвид, че всеки мисли своята логика за желязна

и най-често се пропуска същественото.От там идват и различията и други неща също.



Тема Абе, секървата ти ли те провокиранови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 17:30



?





Редактирано от A$$A$$lN на 23.08.09 17:36.



Тема Re:Не се оправдавамнови [re: _69__]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 17:30



Когато се прости живота е по-лесен! Миналото е минало наистина!!!!!



Тема Re:При нас ще се получинови [re: sawana11]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 17:32



Извинявай, напоследък 2 дни съм активна тук в клуба- но влизам рядко напоследък. Не знам в процес на развод ли си и за съпруг ли говориш и каква е историята......



Тема Re: Е, аз като се поставямнови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 17:33



Добре ще ти споделя нещо. Бил съм на твое място, преди години много обичах да натяквам, да правя забележки, да се опитвам да променям човека до мен, спрямо мойте настроения. Аз мога да наранявам с думи, отдава ми се просто и наистина на човека до мен му беше адски трудно знам го. Следствието беше все по рядък диалог, все по-голямо отчуждение между нас. Тя също беше втурачена и накрая просто нямаше какво да си кажеме на думи. И двамата не сме лоши хора (както ти спомена) и реално се чувствахме , знаехме реално какво искаме да си кажем, но говорехме чрез дебнене и натякване. И всичко приключи точно защото не можахме да намериме правилния път. Всичко това вече е минало, аз за мен знам че тази грешка никога няма да я допусна, да имал съм след това връзки и наистина е мнгоо по лесно само да гледаш, без да натякваш (нараняваш) човека до себе си, по добре е на теб да ти е гадно, от колкото без нищо да натоварваш другия.
Та така





Тема Това е тема за спам, нали?!нови [re: AюмиAши]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 17:35



Това е тема за скучаещи хора, които нямат на кого да приказвт и да надуват главата.



Тема Re:Не съм закъсала,нови [re: AюмиAши]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:37



харесвам си се, но това не значи, че не анализирам поведението си и че не осъзнавам грешките си!

Който смята, че е безгрешен да пръв да хвърли камък! Не вярвам тук да има много такива, които с лека ръка ще хвърлят камъка!

Вече казах - Безгрешните хора са грешка на природата!

Просто не искам да наранявам някого излишно за неща от минало - бешело време, особенно щом сме продължили и/или искаме да продължим!

Пак повтарям - че споделям мнението на Аси - не бива да се второчваме в миналото, за да можем да преминем в бъдещето - това беше интепретация на думите му /сега да не се захването за неточния цитат/



А, темата си е съвсем коректна и мисля, че много от нас има над какво да се замислят, ако си спомнят думите, които казват в момент на афект на половинката си или на хора на които държат!

Въпроса беше, че трябва да се опитваме да не го правим - да не казваме тежки или обидни думи, защото после не можем да ги върнем и с хиляди извинения!

Не мисля, че е лошо човек да сподели опита си в тази посока!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Абе, секървата ти ли те провокиранови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:38



Свекърва ми, няма нищо общо, щото не знае какви ги творя със сина й!



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: И да и ненови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:41



като махнем частта за близките му, долу-горе позна, ама не съвсем....

Всъщност ти да не би да имаш навика да нищиш семейните си проблеми с близки и роднини?

Що за мазохизъм е това? Нали знаеш, че много след като вие сте забравили за случая роднините ще помнят и ще ви напомнят...

Златно правило е - какво става в къщата си отстава зад прага!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Аз влизам по-рядко и отнови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:47



теб... Но днес съм активна...

Наистина имам бивш съпруг, но в случая говоря за настоящата ми половинка..... той е жертвата и повода за тази тема... искам да кажа, че на него му напомням за грешки, за които той много съжалява и го е показал по хиляди начини....

Та се опитвам да преодолея проклетията си и да спра да напомням за старите грешки, па макар и да го правя рядко, когато ме предизвика с опит да ме ядоса за както обикновено - някои дребни битовизми!



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Това никак не е хубаво,нови [re: chavdar4e]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:49



нали знаеш? Хайде, сега да се засрамиш от себе си за подхода и да се поправиш



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Сега разбирам защонови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 17:57



така упорито си против всякакъв вид натякване!



Всъщност аз искам точно това да избегна! Имам чувството, че ако продължа така ще дойде момент, в който ще забравя за какво аджиба напомням, но ще продължа просто по навик, който ще убие всичко на което държа!

Точно в това е въпроса - усещам се, че прекалявам, но от време на време не се сдържам и пак го правя! Вярно това се случва рядко, но се случва все пак нали!

Просто трябва да спра, защото ако съм на мястото на другия няма дълго да изтърпя тези напомняния и колкото и да съм толерантна в един момент ще ми писне да изкупувам стари грехове!

Разбирам го, точно защото не се смятам за безгрешна! Осъзнавам грешката и се опитвам да не я допускам вече, а не да правя една и съща грешка и после да съжалявам да се извинявам и да се опитвам по някакъв начин да замажа положението!

Това не е характерно за мен. Не се крия от проблемите, а ги виждам и се опитвам да ги решавам!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Сега разбирам защонови [re: sawana11]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 18:03



Tи като натякваш, ще е просто момент на кофти настроение от твоя страна и както сама каза, след 10 минути няма дапомниш въпросния разговор, докато за партньора ти това може да се превърне в нещо като спирачка, за това какво прави, как говори и следствието може да е всякакво, най-често не положително. И разбира се от всичко това зависи твойта връзка, разбираш ли ? За това ти казах че за мен не е от значение какво ще си мислиш за мен, най-малко ще тръгна да ти се карам за нещо, просто ти питаш, ние отговаряме. Помисли и намери одушник за кофти емоции различен от партньора





Тема Re: Аз влизам по-рядко и отнови [re: sawana11]  
Автор njakoya...(тaм) ()
Публикувано23.08.09 18:10



Ако са дребни битовизми- спри!!!!! В противен случай ако ще натяквам- аз късам!!!!Не ти знаех историята. За какво става въпрос? Май е по-дълбоко?????



Тема Идеално! Махаме роднините и се получаванови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 18:12



Абе, не мога да устоя на изкушението и да не натяквам от време на време за грешките на мъжа ми в миналото!




Тема Re: Сега разбирам защонови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано23.08.09 18:14



Абе с какво толкова те предизвикват, за да отвръщаш с натякване?
Забележки? "Защо правиш това, а не онова?" "Ти винаги правиш еди-какво си.."
и подобни от сорта ли?

Аз се вбесявам, когато направя забележка с цел да коригирам нещо и неизменно ми се отвръща с "Ами ти... помниш ли, когато...и т.н."

Та, ключът от бараката е да млъкнеш като пукал в такъв момент. И вместо да търсиш примери от миналото, за да доказваш, че и той не е по-хубав, или да се съгласиш със забележката или просто да си замълчиш. И докато си мълчиш, анализирай това, от което той недоволства, и ако не си съгласна, изложи твоята гледна точка без да се занимаваш с неговите прегрешения. Но не влизай в спор. Ако на него му се спори, млък, млък и толкова.



Много е досадно някой да ти дудне. Ако той започва пръв, просто не му се хващай на въдичката. Като се самонаблюдаваш известно време, ще свикнеш да не реагираш и даже ще си изработиш успешна стратегия да му отклоняваш вниманието, за да пресечеш разправията в зародиш.

Ако тази рецепта ти пасва, пробвай. Аз отдавна свикнах да не хабя енергия в излишни спорове у дома.

В клубЪ - може.



Тема Re: Сега разбирам защонови [re: Aлиca.]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано23.08.09 18:21



Бе всичко е въпрос на съвкупността от теб и човека отсреща. Аз дадох пример, в който визирах мен и това че и аз натяквах. Хванах се по едно време и започнах да мълча. Неистови усилия, радвах се че не натоварвах човека до мен с тия простотии, а отсреща ми викаха "Ти започна да мълчиш, значи вече не ти пука , така е тъпо да мълчиш"

.



Тема Да, не, може би, ако, понеже, обаче...нови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 18:24



Златно правило е - какво става в къщата си отстава зад прага!

Ми, като остава зад прага, тази твоя тема що ще тук - пред прага?



Тема Re: Аз влизам по-рядко и отнови [re: njakoya...(тaм)]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 18:28



Всъщност влезнах в този клуб, съвсем случайно, точна заради разни такива истории!

Както винаги съм казвала точно мненията на клубарите ме отрезвиха и ме накараха да видя и другата страна на медала.

Макар, че много от тях не ми харесаха /мненията де/ защото въобще не очаквах, че ще ми покажат и моите грешки дори без да са чули и другата старна, но както виждаш тук не си поплюват и като те захапят ръфат до край... Но това всъщност е хубавото.... на мен лично, точно това ми харесва тук....

Различните характери реагират различно, изказват различни мнения, които в повечето случаи са пречупени през призмата на личните драми и грешки в живота им и това е ценното.

Чуваш мненията на хора, които са имали подобни ситуации и си спестяваш много проблеми, ако успееш да пресееш нещата и извлечеш това, което може да ти бъде от полза.

За това най-вече през почивните дни влизам тук, долу-горе следя нещата и когато имам време пускам теми, които ме вълнуват в момента.

Иначе при мен беше типичната за този клуб драма - терзание да се разделя ли с половинката си или не.... Мисля, че ако не бях попаднала тук, до сега щях да съм се разделила с него.

Но след като ме пооплюха и ми показаха че крушката си има и опашка, осъзнах, че всъщност неговата грешка е била в следствие на това, че все нямах време за него. Той ясно ми беше показал, че това е последен опит да привлече вниманието ми. Всъщност тази одисея при нас заздрави отношенията ни, но както казах - аз съм си проклета и от време на време натяквам за старите грешки, а не трябва да го прява!

На мен полемиката в тази тема ми беше полезна - надявам се, че и всеки от вас е извлякъл полза по един или друг начин за себе си и ще си направи своите изводи!

Извинявай, пак се отплеснах. За да не се чудиш - аз пиша на десетопръстна и съм много бъраза с клавишите, та не усещам кога пиша дълги тиради вместо едно кратко мнение....



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: И аз така мисля,нови [re: _69__]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 18:37



усещам се и търся решение....

Знам, че няма готови рецепти, но винаги помага, когато чуеш безпристрастно мнение на човек, който няма нищо общо с теб или партньора ти..

Все пак, най-ценното тук е, че можеш да се поучиш от опита на другите и да си спестиш много терзания и грешки, само трябва да питаш, да четеш и да отсееш това, което може да ти е полезно.

За това и пуснах темата - исках да видя другите как са се справили в такива ситуации - всички знаем, че не е лесно да простиш или да ти простят, трудното е обаче след това - ще съумееш ли да запазиш това, което имаш.

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Хм, мъжът ти ще да е имал доста сексуалнинови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано23.08.09 18:39



връзки, преди да се запознаете? А, ти си била девствена, когато сте се женили?



Тема Re: Епа, нема ли с каквонови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 18:42



да те предизвикат?

Примери колкото щеш, ама точно това ми беше въпроса де - че ме предизвикват, то е ясно - ама това, че аз се връщам в миналото не е добре!

Излиза видиш ли, че си нямам друга работа и други проблеми, та нищя старите такива! Хайде бе! Време е да се взема в ръце, щото това на нищо не прилича!

Прави си - в такива моменти трябва да си мълча като пукъл, щото иначе нещо ще се спука!

Виж за това да си анализирам причината, която е предизвикала критичната реакция отсреща не съм се сещала да пробвам, но ще опитам!

Точно това търся де - да си изградя стратегията, та и на мен да не ми пука и да не изкарвам старите кирливи ризи, че от тях полза няма!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Бе, тука говорим за роднини...нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 18:46



не за клубове - те не са нито извън, нито от вътре на прага. Те са там където ти ги поставиш, ако си включиш компа са вътре, ако не са вън... Много е просто, удобно и полезно.

Виж роднините са нещо друго - започнат ли да ти нищят проблемите - умиране има, отърване нема!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: Миии, то, май такова, бешенови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 18:48



обратното, или може би сме с равни голове, не съм се замислява!

Ама ти пък сега да не го раздаваш психолог, или сексолог ли що ли?

Я ме открехни та да не гадая



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано23.08.09 21:04



Според мен ти не си простила наистина, само се заблуждаваш. Защото прошката е прошка, ако веднага забравиш за какво си я дала - деянието просто ти изчезва от съзнанието. Помниш само, че е имало нещо, но не си в състояние да го възстановиш.
Така прощавам само и единствено на сина си.
На никой друг не съм успяла досега. Може отношенията да се запазят, но помня прекрасно всичко - и доброто и лошото. Не реагирам обаче, не натяквам никога, но помня... А това е по-страшното. Защото в един момент може да се задейства заради натрупването - дори и аз самата не зная кога, обикновено става изведнъж и безпричинно на пръв поглед.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема и дветенови [re: sawana11]  
Автор caн (звук)
Публикувано23.08.09 21:19



или по-ясно казано:
от проклетия ти е трудно


има една хубава приказка ...
Вижда сламката в окото на другия, не вижда гредата в своето!

като натякваш по-хубаво ли ти става?



Тема Re: Не съм съгласна с тебнови [re: anbra]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 22:43



за някои от нещата, които си написала.

Прошка към дете е нещо съвсем различно от тази към съпруг, приятел и т.н.

Съвсем нормално е да простиш на дететото си и да забравиш, защото ти ИСКАШ да забравиш всичко лошо свързано с него!

За половинката ти обаче нещата не стоят така! Той не е плът от плътта ти и те не си неразривно свързана с него! Мисля че тази прошка е съвсем различна - тя е осъзната, премислена и съзнателна!

На човека до теб можеш да простиш ли не - решаваш го, правиш го, но не мисля, че всичко казано и причинено може да се забрави ей така, като с вълшебна пръчица.

Аз мисля, че предпочитам следното - първо човека до теб да ти каже цялата истина, както и причините /от негова гледна точка/ които са довели до това прегрешение. Редно е да ти каже и неговото решение за общото ви или не бъдеще!

Чак след като чуя всичко това, трябва да премисля нещата, грешката на другия, моето участие в нея, причините поради които се е стигнало до там и да си взема моето решение.

Ако реша да простя, значи съм простила и толкова! Понякога тези неща заздравяват връзката, но само ако грешките които са допуснати са наистина осъзнати и желанието да продължите заедно е общо.

Виж това със забравянето не е толкова просто. Не можеш да забравиш болка, обида или това което те е наранило ей сега точно в този момент и то да не съществува.

Въпросът е, че не би трябвало да се поддаваш на изкушението, когато искаш да уязвиш другия да напомняш за тези грешки, защото те колкото и да ни е странно са общи! Макар и да изглежда, че другият е много по-по-виновен, винаги има вина и в теб самия, щом се е стигнало до там.



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Така, като те четанови [re: caн]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано23.08.09 22:45



виждам, че и теб те бива в дудненето



Ако ми беше гот, нямаше да пускам тази тема, нали? Просто е ама трябва да го осмислиш, а само да си дуднеш

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор тpънчeтo (..)
Публикувано23.08.09 23:23



преброй до 11 преди да кажеш: "ами ти!!!..."



концентрирай се върху проблема, който се разисква /в случая - ти:)/, не набутвай допълнителни проблеми
когато искаш да поставиш него в центъра на разискванията - направи го, но не ги смесвай
опитай. опитай да не казваш "ами ти..."
получава се, знам го от личен опит, но все пак трябва малко самоконтрол

аз съм същата - настъпят ли ме гадно - ставам неадекватна в изразите
но това, което ти написах горе, ми се получава понякога, е, не винаги, но все пак... имам успехи.
разбира се, само аз си ги знам. отсреща се отчитат само неуспехите:)



Тема А, спри се, вече!нови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано24.08.09 00:40





Съвсем нормално е да простиш на дететото си и да забравиш, защото ти ИСКАШ да забравиш всичко лошо свързано с него!

За половинката ти обаче нещата не стоят така!



За Анбра не знам дали има половинка, но знам, че синът й е на възраст, на която е и моят син - колеги състуденти са.

-------

Абе, Савана11

На колко години си?

Аз съм на 50.






Редактирано от A$$A$$lN на 24.08.09 00:55.



Тема Глаголът "дудна" от кой край на България енови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано24.08.09 00:45



?



Тема Re: Не съм съгласна с тебнови [re: sawana11]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано24.08.09 05:50



За мен няма сто вида прошки - има една единствена истинска и при нея забравяш за какво си я дала, така че просто няма как после да натриваш носа на някого.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор Жeнa;-) ()
Публикувано24.08.09 07:50



От цялата работа единственото хубаво е, че все пак реагираш по "някакъв" начин, а не задържаш отрицателните реакции и неизбежните след тях тъпи самонавивки.

Опитай да подмениш реакцията като замениш тиусловното обръщение от рода на " тииии това, тииии онова" (по вероятно да го правиш с повече думи де, ама предполагам, че това е в основата) с описание на своите чувства, точното поведение, което ги е провокирало, точната причина , точния ефект от цялата работа. Това е добър начин да се избегнат една камара безсмислени спорове и би могло да те отърве от досадния ти навик да натякваш. Е, рискуваш и да те обвинят в егоизъм, ама това е само по- добър начин за комуникация и решаване на проблеми, които те тормозят. Както сама се сещаш, добре е да не си емоионално пренавита, като седнеш да оправяш такива неща.





Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: Жeнa;-)]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано24.08.09 08:00



Така е. Това е и мойта теория за нещата. Когато човек не споделя нещата в него с никой или с партньора, нещата опират до тук. Полученото напрежение се изразходва или както при нея, когато мрънкането е заместител което е ужасно глупаво, или също толкова глупаво е, да задържа в себе си, тогава производните са съвсем други със същия ефект. Требе си баланс





Тема Re: Глаголът "дудна" от кой край на България енови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 08:12



Не зная, може би ти трябва да ми кажеш



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: А, спри се, вече!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 08:14



И какво значение има на колко години са децата ни?

Аз съм на 46, но това пък каква връзка има с темата?

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре


Тема Re: За носа си права-нови [re: anbra]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 08:15



не би трябвало да го правиш....



Нали това се опитвам да направя

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,нови [re: sawana11]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 09:12



за дадените мнения по темата !

Макар че единодушно решихте, че съм проклета

....

........все пак явно има шанс да се оправя!

Желая Ви успешна седмица на всички !

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Виж се какво си писала по-горенови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (старо куче)
Публикувано24.08.09 09:29



Писна ми от теб! Заминавай на преглед при психиатър.



Тема Re: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,нови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.08.09 09:37



Бе не си по-проклета от всички жени. При това, на Асьо на малкото пръстче не можеш стъпи по проклетия, къде се буташ в А група и ти!





Тема Re: Съжалявам, но ненови [re: A$$A$$lN]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 09:41



мога да ти помогна!

Като ти е писнало от мен - не ме чети!



Желая ти хубава седмица и дано ти завърши добре, въпреки, че я започваш с лошо настроение!

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,нови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 09:47



Какво да ти кажа, опитах се, но явно не се получава!

Като го гледам Аси още от сутринта е в черно настроение.

Току що му пожелах хубава седмица, ама да си призная - той да спре и срещу мен да тръгне, пак не мога да го стигна по проклетия



Моето ухапване е като погалване с листо от роза пред неговото умение да използва думите като отрова!

Предавам се.....

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,нови [re: sawana11]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано24.08.09 10:47



Като го гледаш Асьо, не ти ли иде да палнеш свещ за здраве на твоя, че не е таквоз чудо на природата? Вместо да му дуднеш на човека, проклетия такава!





Тема Re: БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ,нови [re: Aлиca.]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано24.08.09 10:55



Абе, много си ми е арно момчето ...... щото ме търпи.......пък и то нямало идеални хора казва народа.... ....



А два остри камъка, като мен и Аси не могат смели общото брашно....

Та търкулнало се гърнето и си намерило похлупака..... е мойта работа май, май.....

ама някои манджи се готвят без похлупак на гърнето

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Аз ли съм проклета, или наистина е труднонови [re: sawana11]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано26.08.09 20:22



Ама натяквай си бе... натяквай си. Ще го правиш само докато те напуснат, а вярвай ми, не е въпроса дали, а въпроса е кога ще стане това, след като любимият ти спорт е да натякваш.





Тема Re: Не съм съгласна с тебнови [re: sawana11]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано26.08.09 20:31



Аз мисля, че предпочитам следното - първо човека до теб да ти каже цялата истина, както и причините /от негова гледна точка/ които са довели до това прегрешение. Редно е да ти каже и неговото решение за общото ви или не бъдеще!

Ти май наистина имаш нужда от някое про в психологията. И добре е да си го намериш и да потърсите заедно защо си такава. Описаното от теб ми е адски познато и зная много добре за какво може да се ползва неговото мнение, неговата гледна точка, какво е довело до ситуацията и какво очаква да ви се случи в бъдеще.

Бе мама му стара... сякаш жена ми го е написала това нещо, и наистина няма гаранция дали това не си ти, но ако си ти... очаквай промени в скоро време. Търпението ми е изчерпано и повече нагнетявания само ще водят до още избухвания.



Тема Re: Оставете бившите си женинови [re: Severous_Snape]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано27.08.09 09:41



на мира бе хора!

Не знам коя е жена ти, но като чета написаното разбирам защо е бивша



С най-добри чувства към теб ти казвам - погледни написаното от мен и ако намираш нещо общо с това, което ти е казала или написала бившата жена, значи наистина има за какво да си помислиш.....

Всички знаем, че мисленето на мъжете и жените е много различно, но ако си стоиш на твоята камбанария и не се опиташ да разбереш човека отстреща значи всички жени около теб ще бъдат бивши.... Това се отнася и за жените разбира се...



Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема Re: Нищо не си разбрал-нови [re: Severous_Snape]  
Автор sawana11 (необятна)
Публикувано27.08.09 09:42



прочети внимателни всичко написано, а не избирателно



.... но само ако искаш

Живей добре днес, не съжалявай за вчера, но мисли за утре

Тема И Снейп и аз говорим от личния си опитнови [re: sawana11]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 11:36



Имали сме дуднещи натякващи досадни съпруги, затова сме гневни и разведени.

А, ти - натяквай си, натяквай си...



Тема Re:абе ти ...нови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 15:48



все на психиатър пращаш и все другите са ти виновни.
И аз натяквам щото са ми причинила душевна рана , в която ровят и чопкат.
Ти самия не натякваш ли в подобна ситуация ?!Или ще кажеш ся , че си като агънце и се оставяш вълка да те изяде.Какъв светец , а .Затуй такива типове са без жени - щото жените като им мърморят и натякват , те не си вадят поука за грешката , ами я задълбават.



Тема Добре де,нови [re: A$$A$$lN]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 15:53



и двамата сте мъже, и двамата сте имали натякващи съпруги.
Искам да ми кажете, с примери, ако може, къде минава границата между това да направиш забележка и това да натякваш.



Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 15:56



когато повтаряш забележката и я използваш като упрек за постъпката на въпросния провинил се индивид - това е натякване
с други думи триеш му сол много пъти , за да се научи да не прави така



Тема Абе аз знам какво приказвамнови [re: kanikani]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 15:59



щото жените като им мърморят и натякват , те не си вадят поука за грешката , ами я задълбават.


Ето го ключа от палатката и разковничето за много от семейните неволи.

Все жените са прави, все те критикуват, все мрънкат, все гледат да се заядат с мъжа си. Отвътре ви идва да сте постоянно в конфликт! Но вие нямате никакви грешки, нали?

Е, хубаво, де! Давайте примери за мъжки грешки, заради които мърморите!



Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор Lincecum ()
Публикувано27.08.09 16:02



Разликата е в броя повторения на забележката за определен период от време.



Тема Re: аз да дам примернови [re: kanikani]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 16:03



-"Като забременея след аборта , ще трябва да се пазя и да правя ... и да не правя... Ще ми помогнеш ли , ще ми припомняш ли , ако забележиш че не внимавам?Ще мога ли да разчитам на твоята помощ ?
-"Оправяй се като си бременна, аз няма да съм ти бавачка и да се грижа за теб.Ти си безотговорна "


Е това до живот ще го натяквам, особено ако ми го повтаря.

минават 2 седмици и по някакъв повод...

-"Помниш ли като ми каза да се оправям сама като забременея?!Абе ти що за човек си бе , а баща какъв ще бъдеш?!И аз на тебе разчитам"

Е това е пример за натякване

други примери да дам ли ?

Редактирано от kanikani на 27.08.09 16:05.



Тема Re: Добре де,нови [re: kanikani]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 16:04



Хубаво. Ето ви конкретен пример.
Всеки човек си има някои свои слабости и странности, на които много държи. Аз лично се сещам за две, доста безобидни. Една от тях е, че тубичката с паста за зъби трябва да се изтисква от края нагоре, никога през средата. Да не обсъждаме колко е смешно или неразумно, аз си ги знам. Просто приемете, че ако не е така се побърквам и наистина е важно за мен.
И ето ви случая конкретно. Живея с мъж (не съпругът ми, преди време) и от самото начало му казвам няколкото неща, на които държа. Той ми казва своите (и той си имаше, нормално, неговите не противоречаха на моите, значи нямаше проблем).
И се започва "забравянето". В началото му напомних много мило. Изчаках малко, когато продължи, му го казах през смях, на шега. Пак нямаше промяна. След това му го казах сериозно и му обясних, горе долу както по-горе на вас, че колкото и да е странно и т.н., аз си държа на това, а за него е безразлично. Тогава защо не?
Имаше два дни резултат, след това пак се почна по старому. В този момент на мен ми писна и му казах направо, че или ще се старае за пастата за зъби, или аз ще започна да правя напук.
"Стига си мрънкала за тази паста де", каза той. И това май е единственият случай в живота ми, в който някой ме е обвинявал в мрънкане и натякване.

Хайде сега, кой е прав и кой е крив?



Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор Lincecum ()
Публикувано27.08.09 16:08



Той е прав. Аз имам същия проблем с жена ми, пак за дреболия става въпрос. Обяснявам й, че съзнанието ми е заето с далеч по-важни неща от проклетата кърпа (става дума за две кърпи за ръце, които висят на отделни закачалки а аз като се мия ги слагам на една), но тя упорства. С приятели съм говорил за тези неща и май се оказва, че е типично мъжка черта. Просто тези неща ни убягват и толкоз. Ако си го поставя за цел сигурно ще се науча да я закачам където трябва, но не искам. Щом не е животозастрашаващо и опасно, майната му, имам да помня далеч по-важни неща.



Тема Re: Добре де,нови [re: Lincecum]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 16:11



и вие сте ходили в казарма и знаете ред и дисциплина що е , а ?



Тема Re: Добре де,нови [re: Lincecum]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 16:12



Да, но не


Аз не исках да помни всички дреболии, само тези, които са истински важни за мен. Добре, пастата не е важна за него, но аз не съм ли? А ако нещо е много важно за някой, който е много важен за теб, ти не би ли трябвало да направиш поне малко усилие?



Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.08.09 16:13



Хахаа, много ме разсмя с пастата за зъби, същото жУвотно съм

Какво направих аз? Почнах да купувам по 2, всеки да си я стиска както си иска

А най-много съм натяквала за една небоядисана половин година половин стена

Ние сме това, което правим постоянно. Затова съвършенството е навик. Аристотел

Тема Re: Добре де,нови [re: kanikani]  
Автор Lincecum ()
Публикувано27.08.09 16:13



Аз лично не съм ходил, но съм се научил на ред и дисциплина в обстановка близка до казармената.



Тема Re: Добре де,нови [re: Lincecum]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 16:16



а бе я да ти разтропа колата жената , като минава през легналите полицай на 4 -та и да те видя след петия път няма ли да се нервиш поне малко .
че кво пък за предмет става дума мама му

упснаписах лоша дума



Тема Re: Добре де,нови [re: chavdar4e]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 16:18



А аз просто оставих мъжа





Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 16:23



ша взема да те последвам, ама наистина
моя не оправя леглото като стане последен
а , и не си мие пепелниците, даже не ги изхвърля, докато не стане купчинка вътре



Тема Re: Добре де,нови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 16:44



Тя:
- Защо закъсняваш пак?

Аз:
- Много добре знаеш, че работя извънредно за да изкарам още една заплата.
- Не ми трябват пари! Искам след работа веднага да си при мен...

Ама, като видеше паричките, очите й святкаха като прожектори и не се сещаше да благодари.

-----

- Пак си ходил при някоя курва!
- Глупости, няма такова нещо.
- Има, има! Като се женехме, аз бях ли девствена, бе??? А ти беше мърсувал с курви!

-----

- Лъжицата не трябва да я държиш така, а ето така!
-


- Защо не си изядеш докрай супата? Демонстрираш ми, че не харесваш как готвя, ли? Е, не мога да готвя като милата ти мамичка...


---------

И такива подобни приказки - 10 години наред всяка вечер. Не искам да си спомням повече, моля ви, пощадете ме.



Тема Относно пастата за зъбинови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 16:53



Същата история беше и при мен. Два-три пъти й казах да не стиска тубичката през средата, но нямаше ефект. Млъкнах, купих си нова тубичка, друга марка и със заплашителен тон й заявих да не я докосва! Точка!



Тема Терминът в техниката енови [re: Lincecum]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 16:55



"Градиент на повторенията"



Тема Re: Добре де,нови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 16:59



Е бившата ти мъъничко е прекалила, може би си и дал повод за недоверие с някое твое друго действие, което е повлияло на отношението й към теб като цяло.
Не ща да оправдавам, но го има и този вариант.
А може и проста да е била в цикъл непрестанно





Тема Да! Ходил съм в казарма. Две години.нови [re: kanikani]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:00



Всеки си имаше шкафче и да прави в него каквото си иска. Ето това е дисциплина.



Тема Re: Да! Ходил съм в казарма. Две години.нови [re: A$$A$$lN]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:03



Я не ни будалкай


В казармата е няколко дни арест, ако влезеш с обувки в спалното помещение.
Те това е дисциплина



Тема Re: Добре де,нови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:03



по 1 вото - Като ми е казал и ме е предупредил ,че ще закъснее щото е на работа , няма да негодувам ,я , че той за нас го прави да имаме ние пари .

2 - Ако не знам къде е бил и кво е правил , ще ми хрумне , но чак пък толкова

3 - Е не му казвам кое с какво се яде .Да си хапва с каквото му е удобно, нали в неговата уста ще влеза , не в моята я.
И аз не мога да готвя добре , и като не яде манджата ми , а си намаже филия ми става кофти , ама не му сумтя .
То като не му харесва що да се мъчи заради мене .
Казвам си другия път ще се постарая повече , че да му хареса



Тема Re: Да! Ходил съм в казарма. Две години.нови [re: Eva B.]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:05



трябва да се преместим да живеем там с мъжете си , че да има мир и спокойствие за нас жените. То аз друг изход не виждам



Тема Re: Относно пастата за зъбинови [re: A$$A$$lN]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:05



Е, аз пък не мога като теб. Мания ми е. Приятелите ми се смеят, че мога да бъда проследена по следата от оправени тубички с паста, която оставям след себе си. Просто видя ли, оправям.



Тема Жена жену око не вадит!нови [re: kanikani]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:05



От един дол дренки сте всички!!!

може би си и дал повод за недоверие с някое твое друго действие, което е повлияло

Нищо подобно!

"Болезнена ревност" се нарича психическата болест при такива хора. Преди време пуснах тема по този въпрос, изследване направих из Интернета.

Извод: Все още няма лечение тази болест.



Тема Re: Да! Ходил съм в казарма. Две години.нови [re: kanikani]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:06



Благодаря, аз не се оплаквам нито от липса на мир, нито от липса на спокойствие


Ако трябва да съм честна, аз съм по-разхвърляната и разпиляна от двамата дори.



Тема Re: Да! Ходил съм в казарма. Две години.нови [re: kanikani]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:10



А и да си кажа , вече от личен опит разбрах , че от натякване не става нищо добро , и от нерви и разговори и скандали , не става
нито добро ,нито лошо
просто не може да има промяна , ако отсреща не искат да има такава
единственият изход е КРАЯ,ТОЧКАТА,РАЗВОДА,РАЗДЯЛАТА,
Това е истината.
Когато хората се обичат и уважават мислят един за друг и не си правят напук, нито се пренебрегват, дори и за най-малките неща.
Е, случва се понякога да забравиш, но не го правиш постоянно , защото знаеш че ще подразниш другия.
В противен случай бавно и постепенно се заражда омраза, и дори и любов да е имало тя се изпарява и изчезва.



Тема Има технически начин за оправяне на тубички снови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:14



Преди много години даже продаваха такива неща, не знам как да ги нарека...

Представи си обикновена фиба за коса, но с врътка в глухия й край. Това чудо се нанизва на дънцето на тубичката и чрез въртене се възстановява нормалния вид на тубичката...


Уф, неразбрано го написах, ама сега не ми се рисуват разбираеми картинки.





Тема Re: Има технически начин за оправяне на тубички снови [re: A$$A$$lN]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:15



Знам го, фризьорката ми използва такова за максимално изтискване на тубичката с боя за коса.



Тема Re: а бе умньо!нови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:17



Ти четеш ли ?
Не казвам ,че си я провокирал, а че може да е и това.
Не е задължително.
Аз ти описах как реагирам на гореупоменатите ти случки и не ми се вижда разумна нейната реакция.
Единственото що годе разумно обяснение би било да "може би си и дал повод за недоверие с някое твое друго действие, което е повлияло"
Там вече ти си знаеш. И ако не е това , то значи тя е гадна.Това се опитвах да ти кажа , а ти само половината прочете.

Аз винаги търся вина първо у себе си преди да кажа , че някой е виновен. Ако не я открия у мен , значи е у другия. Принцип ми е !



Тема Я не се изказвай неподготвена по казармени въпросинови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:22



редник, ефрейтор, младши сержант, сержант-школник, старшина-школник, о.з. младши лейтенант от запаса, лейтенант, старши лейтенант Асасин.

Не ми приказвай смешки. Наистина има такова наказание, ама само ако някоя фуражка хване войника в такова прегрешение. Което е невероятно, защото старшините и офицерите не се завираха в спалните помешения.

Говоря само за себе си, разбира се.

Ако искаш казармени истории - готов съм да те засипя с такива. Оттук до утре сутринта.





Тема Re: Я не се изказвай неподготвена по казармени въпросинови [re: A$$A$$lN]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:25



Ш-ш-т, тихо


Как ще се изказвам неподготвена, като сам казваш, че има такова наказание?
Разказвам ти нещо, казано ми от пряко от преживял го. Винаги съм била готина мацка в това отношение, слушах (и помнех!) дори казармените истории на мъжете в живота ми.
Така че, да не се замергаме с такива, и аз помня много



Тема Има друг изход, но е свързан с голям апартаментнови [re: kanikani]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:27



с две тоалетни-бани.

В едната жените да правят каквото си искат, в другата - мъжете. Толкоз! Въпросът е решен отдавна.

Всеки да си гледа в канчето и да не прави забележка на другия пол!



Тема Re: Има друг изход, но е свързан с голям апартаментнови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:32



че то тва семеен живот ли е или съжителство, съквартирантство



Тема Ха така! Дойдохме си на думата!нови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:34



Точно за такова нещо говоря. Питай фризьорката си откъде да си вземеш и ти такова чудо на техниката.



Тема Re: Има друг изход, но е свързан с голям апартаментнови [re: kanikani]  
Автор Eva B. (холмскиолдия)
Публикувано27.08.09 17:35



Че какво пречи на истинския семеен живот това, че имате отделни бани?
Говорим за бани, а не за спални все пак





Тема Не съм казвал такова нещо? Защо изопачаваш думитенови [re: kanikani]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:39



ми?

Тоалетните са две, какво общо има това със семейния живот???

Мъжът ти като пикае - ти до него ли си за да докажеш любовта си към него?



Тема Само половин година???нови [re: chavdar4e]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:44



Че аз правих ремонт една година +

Жена ми постоянно се завираше в ръцете и ми задаваше тъпи въпроси и ми раздаваше акъли. Дразнеше ме. Вкиснах се и захвърлих всичко. Казах й, че като е много умна - да продължава тя.



Тема А, аз просто оставих жената!нови [re: Eva B.]  
Автор A$$A$$lN (ветеран)
Публикувано27.08.09 17:45







Тема Re: Само половин година???нови [re: A$$A$$lN]  
Автор kanikani ()
Публикувано27.08.09 17:51



е па тука сори , ама мога малко да я защитя
и аз питам кое как прави моя , за да знам , чиста любознателност
Пък кат онещо му се опъва му давам алтернативен вариант, пък той най-добре си знае ще стане ли така или не



Тема Re: Добре де,нови [re: kanikani]  
Автор Lincecum ()
Публикувано27.08.09 18:46



Нито аз нито жена ми сме шофьори, но дори да се случи нещо такова няма да се нервирам, много малко неща могат да ме извадят извън равновесие и това не е едно от тях



Тема Re: Нищо не си разбрал-нови [re: sawana11]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано27.08.09 19:30



прочети внимателни всичко написано, а не избирателно

Не само аз чета по този начин. Същото правят и останалите мъже, но теб явно това не те вълнува. Тогава бъди така добра да престанеш да занимаваш хората от този клуб с проблемите си, отговорите на някои от които проблеми (отговори на въпроса защо това е така) ти не желаеш да видиш.

И ела обратно, когато си готова не само да крещиш и викаш, но и... да четеш и осмисляш това, което ти говорят мъжете.



Тема Re: И Снейп и аз говорим от личния си опитнови [re: A$$A$$lN]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано27.08.09 19:31



затова сме гневни и разведени.

А, ти - натяквай си, натяквай си...




Точно това се опитвам да и кажа.

А ти как си? Здрав ли си вече?



Тема Re: Нищо не си разбрал-нови [re: Severous_Snape]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.08.09 19:50



Не само аз чета по този начин. Същото правят и останалите мъже, но теб явно това не те вълнува.

Това не е вярно. Особено ако имаш предвид всички останали мъже. Без да деля хората на мъже и жени съм забелязала, че внимателно се чете текст, който ни интересува и обработваме цялата информация в ума си, за да вземем отношение към нея. Избирателно се чете с цел заяждане.





Тема А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Aлиca.]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано27.08.09 20:05



Разбра ли защо тук пишат толкова малко мъже? Нали няма да ми кажеш, че мъжете не се развеждат и не страдат от развода си? Нали няма да ми кажеш, че мъжете си свиркаме при развод или сме някакви изроди?

Кажи ми тогава, и го направи с думи прости, защо в този клуб пишат толкова много жени, и толкова малко мъже?

Аз зная отговора. Още известно количество хора го виждат, защото бяха тук, когато трябваше... но доколко го осъзнават е съвсем отделна тема.

Умно момиче си... дори и да не го напишеш, вътре в теб ще цъфне съмненийцето, че го знаеш въпросния отговор.



И след като изясним защо тук почти няма мъже, но пък жените реват на воля колко ужасни създания сме това мъжете, тогава заповядай да си поговорим и за избирателното четене и писане, на каквото сте ме научили именнно вие, скъпи, но не на всекиго, женички.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано27.08.09 20:43



В този клуб, както и в повечето клубове, които не са профилирани за традиционно мъжки интереси, обичайно повечето от пишещите са жени.
По простата причина, че жените повече си падат по разговарянето, даже и за незначителни неща. Такава ни е природата.



Сигурна съм, че мъжете страдат и преживяват раздели и разводи не по-малко от жените. Просто количеството приказки, което изсипват по този повод са по-малко. И съм забелязала, че жените имат навика повече да се замислят, ровят назад и детайлно да обсъждат причините, докато повечето мъже назовават пред себе си една или няколко причини /по-често поводи/ и после само се оплакват от тях. Много обичат и да се самосъжаляват, разбира се.

А относно мрънкалата - има ги предоволно и от двата пола. Даже страшно си приличат. Само мрънкането и натякването е за различни, в зависимост от пола неща. Но не винаги.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Aлиca.]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано28.08.09 09:01



Добре изпипан отговор... но не напълно верен. Има и други причини мъжете тук да са необичайно малко. Нека не забравяме, че съм в този клуб от доста отдавна. И помня добре времето, когато съотношението жени-мъже беше 60/40 или 55/45. Сега това съотношение е много по-различно.

Иначе жените имате основание да наричате мъжете мрънкала... но само ако добавите, че говорите за една целенасочено избрана от вас, жените, представителна извадка.

Ако спрем да говорим за представителни извадки и направим обективен преглед, вероятността да се окаже, че жените мрънкат повече от мъжете, е напълно реална.

И не е вярно, че мъжете не се замислят за причините, довели до развода им. Напротив. Замислят се... но просто не занимават целия свят със собствения си развод.



Тема Re: а бе умньо!нови [re: kanikani]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано28.08.09 09:09



Аз винаги търся вина първо у себе си преди да кажа , че някой е виновен. Ако не я открия у мен , значи е у другия. Принцип ми е !

Много хубав принцип, но с едно малко проблемче.

Следващите редове, подчертавам, НЕ СА заяждане.

В много двойки нещата са поставени така, че жените надприказват мъжене, на мъжете им писва от мелницата от думи, и просто започват да си затварят устите.
И когато в подобна двойка се зароди проблем, и когато се приложи описания от теб принцип, а страшно много жени вярват, че правят именно това... се получава следната ситуация:

- Тя има някаква вина, но не я вижда.

- На него му е писнало от мелницата от думи, и не му се говори.

- Тя няма как да разбере за вината си, защото когато той заговори, тя го удавя в думи, изкарва го виновен, и накрая той се извинява по унизителен начин, или просто млъква, затваряйки се в себе си.

- След като тя не научава за никаква своя вина, тя решава, че той е виновен, и почва да му чука канчето.

- В краен резултат вместо да се изплува от проблемите, те се задълбочават неимоверно, и клубът се сдобива с една нова членка, а някоя квартална кръчма се сдобива с един нов редовен посетител.

Този последния абзац, и по-конкретно за посетителя на кварталната кръчма може да се пренебрегне, но останалата част от схемата е доста правдоподобна, и, за съжаление, се е случвала достатъчно често, и ще продължава да се случва и за в бъдеще.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.08.09 09:24



Като за начало да не се обръщаш към мен с "вие, жените" става ли?



Други причини по-малко мъже да пишат тук са, че не се застояват дълго в клуб "разбити сърца, кървящи носове" по-умничките. Като се вземат в ръце и си оправят живота, става им безинтересно да се вайкат наоколо. Мрънкалата и драките се задържат повечко.

Добре, че има свежи попълнения от готини и здравомислещи чат-пат. С удоволствие забелязвам, че в момента се разхождат няколко, но те май са от хората без реални проблеми със себе си.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор bubble ()
Публикувано28.08.09 09:54



с позволението на Асасин: Тя:
- Защо закъсняваш пак?

Аз:
- Много добре знаеш, че работя извънредно за да изкарам още една заплата.
- Не ми трябват пари! Искам след работа веднага да си при мен...

Ама, като видеше паричките, очите й святкаха като прожектори и не се сещаше да благодари.

-----

- Пак си ходил при някоя курва!
- Глупости, няма такова нещо.
- Има, има! Като се женехме, аз бях ли девствена, бе??? А ти беше мърсувал с курви!

-----

- Лъжицата не трябва да я държиш така, а ето така!
-
- Защо не си изядеш докрай супата? Демонстрираш ми, че не харесваш как готвя, ли? Е, не мога да готвя като милата ти мамичка...


---------

И такива подобни приказки - 10 години наред всяка вечер. Не искам да си спомням повече, моля ви, пощадете ме.

те ти една постоянна представителна извадка на мрънкане- колко пъти си го чел в различни интерпретации този цитат...с част от останалите присъстващи мъже е същото- като развалени грамофонни плочи. Изключение правят наистиина единици. Няма жена, която да мрънкоти по ТОЗИ начин с години !



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Aлиca.]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано28.08.09 09:55



Преминахме на празнословие. Аз спирам, защото отговорите ти вече не са по същество.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: bubble]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано28.08.09 10:02



Хайде тогава, като няма такива жени, да седнем с теб на по кафе, и да ти разкажа за някои реалности, които са продължили с години, както в моя брак, така и в някои други бракове.
Тук своята история аз няма да напиша и си имам достатъчно основателни причини. Когато започнах да я пиша с първия ник, с който влязох, едно от псетата се разлая, и цялата глутница залая по мен. По-късно, когато вече пишех редовно, бях свидетел достатъчно пъти на това, как личното отношение на един клубар, особено ако е от старите клубари, може да поведе подобна на моята история в точно обратната посока на това, което се случи на мен.

Толкова за личната ми история. Тук се е появявала съвсем малка част от нея.

Останалите истории, които бих ти разказал, просто не са мои и нямам право да ги поствам тук без съгласието на тези, които са ги преживяли.

Тези думи:

Няма жена, която да мрънкоти по ТОЗИ начин с години !

Те са твое лично мнение, твой персонален емпиричен опит, и ти може и да си напълно права да ги напишеш за себе си и за живота си, но има и други хора с друг емпиричен опит, които хора може и да са видяли други неща от живота. Аз съм един от тези хора.

пп. Ако не си готова да чуеш на живо 2-3 реални истории, нека просто спрем дотук.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор bubble ()
Публикувано28.08.09 10:13



Доживях да ме поканиш и мен на лична среща- шегувам се! Виж, Снейп, нагледала съм се, наслушала съм се- историите са бекрайни и за всеки един от участниците е неговата си и уникална и най-гадна и трудна...Ти го каза- човек трябва да се вслушва и да може и да забравя- за да продължи напред...
Прав си по-добре да спрем и без лични срещи!



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано28.08.09 10:22



Твоя си работа.



Като си влетял тук след дълго отсъствие и първата ти работа е да стиснеш Савана за гушата с обвинението, че е твоята жена, пък твоята жена е мрънкало невидяно, да не си въобрази, че пишеш нещо съществено?

После почна разследване за състоянието на клуба към днешна дата и пак жените ти виновни. Не знам за какъв се мислиш, но се изживяваш като типичното натякващо мрънкало. Развалена грамофонна плоча марка Асасин.

Като се научите, уважаеми мъже // да водите конструктивно и възпитано разговор, а не да врещите като приклещени ярета все едно и също до припадък, може и да ви се получи общуването.

Гледам, подхванал си да се оплакваш на Бъбълката от ен-брой познати мърморещи жени. Което пък си е лично твой проблем. Това, че срещаш и се вързваш на такива имам предвид. Аз пропускам мърморковците и затова нямам основание да рИва от тях. Кой както си го направи.



Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: bubble]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано28.08.09 13:13



Ние с теб лесно ще спрем, но как ще спре войната между двата пола, и как ще се контролира ненаситното желание на всеки огорчен, да направи реванш с лихвите, и да си го върне тъпкано на противния пол... това и идея си нямам.
Пожелавам ти приятен ден. Ти поне наистина четеш написаното.





Тема Re: А ти какво разбра в този клуб?нови [re: Severous_Snape]  
Автор dgessi (член)
Публикувано28.08.09 23:42



Вероятно е непосилно да се спре войната на половете като цяло но все пак донякъде е възможно.За мен примерно всичко си е до човек без значение дали мъж или жена.Поне не съм си връщала на друг затова че примерно един ме е наранил




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.