Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ОФФ : Сериозен служебен казус!нови  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 16:22



Здравейте приятели. Малко съм се видяла в чудо, и реших да събера мнения - вярно, че няма общо с развод, но, пък, има общо с раздяла, та прецених, че макар оф, темата може да се разисква тук, защото изобщо не знам как да постъпя...

... значи, случая е следния - имам аз голям клиент, много голям, установявам, че вече умирам в офиса, и , макар да ми е казал, че ще ми вземе човек, когато поискам, аз не взимам, да пестя средства... в края на декември м.г. ми избиха бушоните, и заявих, че искам помощ - пуснах обява, и взех - буквално - първия , който ми писа - много прилично на вид момче, завършил студент, пред дипломиране, защото това се търсеше от моя клиент, съответно момчето ще кара стаж при мен, заради което заплатата не е много атрактивна, пък и, плаща я моя клиент. В автобиографията беше писал, че живее близо до офиса, че владее офис пакета на Бил Гейтс, и макар , да няма опит като счетоводител, го взех. Всичко добре, идва момчето, работи, междувременно клиента ми е не особено очарован от обстоятелството, че взех момче. ОБАЧЕ - миналото лято за два месеца взех момиче, и брах ГОЛЕМИ ядове. Е, момчето, и то си идва и отива когато си поиска, но поне не ми държи тон . Друг е въпроса, че нито живее близо до офиса - бил на квартира, нито разбира нещо от компютри, та ме ядосва по цял ден, елементарни неща идва да му обяснявам... Обаче, не е в това драмата - детето си работи криво-ляво, аз му кова канчето, а и като няма по кой или защо, пак викам по него и т.н. с течение на времето разбирам разни неща за него, като как е увивал пуйчето на пуйката, дето било зле, и спал дори с него една нощ, та пуйчето се оправило, защото то, момчето, е от ненам си кое село.. в последствие се оказа, че вероятно все още е със същият пуловер, с който е пуйчил пуйчето, защото аромата му е трудно достижим при обичайно изпотяване с непрани чорапи иначе .. ... няколко пъти му правих намеци, подмятания, пък си купих демонстративно дезодорант - ДОРИ - за рождения му ден преди два месеца със снаха ми му купихме дънки и две тениски - и, като му ги подарих му казах "Да имаш ДА СИ ГИ СМЕНЯШ!" Е, какво да направя повече??? С него работи едно друго момче в стая - ами, той не идва в офиса - все седи в другите обекти на фирмата, защото не може да търпи миризмата... и, вече съм се видяла в чудо! Просто, не знам как се казва на един човек "Къпи се и си сменяй чорапите!", а от друга страна не може да продължава повече така... и, как изобщо да подхвана темата .... Помощ



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано11.06.09 16:33



С една дума - смърди, а не е наясно, че смърди.
Кофти.

Не ми се е налагало да се справям директно с подобен проблем, но видях с очите си как се справиха други.

Дама (и като казвам, дама, значи Дама!), чужденка, която направи филиал на дейността си в България, имаше подобно младо момиче в офиса.
Правиха намеци, натвърди и накрая, Дамата я повикала на четири очи и й казала ясно: Условието да работиш тук е - да се къпеш всеки ден и да си сменяш често дрехите.

Имай предвид, че там работят около 30 души и са в постоянен контакт.
Така решиха ситуацията. Явно понякога се налага директен подход.





Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано11.06.09 16:47



Глей сеа, много е просто. Влизаш и казваш : "Абе тук порове ли са се роили, или има некъде спотаен умрел гугут!?". Тва го правиш три дена подред. Ако не зацепи от намека просто муказваш, че смърди и ако обича да взима некви мерки, щото иначе не само ще бъде уволнен, а и в препоръката му ще бъде записано, че е смръдливец и просто няма да има никакви шансове за нова работа. Хайде действай и ела после разкажи какъв е резултата. Ако нямаш кураж да го направиш, извикай ме, аз ще свърша работата вместо теб





Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 17:04



Разказваха ми за едно наше момиче, отишло да работи зад океана навремето. Тук по това време косите се миеха на една седмица, ризките се носеха по 2-3 дни. Та, девойката се хванала като сервитьорка и вечерта съблякла ризката и я сложила в гардеробчето, на което действие отговорничката на смяната реагирала веднагически с: "Моето момиче, ризата се пере и сменя всеки ден." Просто и ясно.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.06.09 17:06



Аз съм за директен подход на четири очи. Като предисловие можеш да го питаш има би баня и пералня в квартирата и колко често ги ползва. Да му обясниш също, че личната хигиена, чистите дрехи и добрият външен вид са задължително условие при работа в офис и с клиенти. И, че много съжаляваш, но не можеш да го задържиш, ако не вземе мерки. Ако имаш баня в офиса, направо го пращай в нея.



Най-вероятно момчето живее само и няма приятелка бързичко да го вкара в пътя, затова ще ти се наложи да се правиш на голямата сестра, ако не искаш да се задушиш от обгазяване и да си изгониш посетителите.



Тема Абе, направо идвай!нови [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 17:52



То имаше "абе, мирише ли ви на чорапи, явно някой някъде няма вода", то имаше "леле, тук мерише на крака"... не се усеща

Явно, както казва Кафето, ще трябва да го викна и да му кажа в прав текст... ама, никак нямам смелост... аз един път, докато работихме рамо до рамо, го питах "абе, момко, мирише ми нещо, един от двама ни не се е къпъл, и понеже , аз си взимам душ сутрин и вечер, ерго кой е?" а той си взе цигарите, и напусна стаята /защото, аз нали не пуша, и моите пушат в кухнята, в стаята ми - НЕ, съобразяват се, дори снаха ми /... та, след това ситуацията не се промени особено... не знам, не съм сигурна... мислех нещо да забравя статия на д-р Шол за миризливи крака... ... на неговия екран... не знам вече... да ти дам адреса на офиса, да решиш проблема, освен



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.06.09 18:16



Ммхм .. Във всеки офис - мърша !

И тъй като и в нашия си имаме такива, направихме следното:

"Мечката се мие, чисти,
във потоците сребристи -
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка?"

Туй нещо на уърдчето, сетне на принтерчето и в стаичката на съответния злоу-потребител. Щото то не може, като влизаш от вратата, миризмата да ти подкосява краката .. и да се броите с колегите на онче-бонче кой ше иде да свърши работата. Тва има ефект, но временен. Процедурата трябва да се повтаря периодично. Мноого са упорити тия злоупотребители.
Ти, ако не ти се влиза в директна конфронтация, щото и на мен би ми било неудобно (дори не допускам) да правя забележки от този род, можеш да му го пратиш на пощата от някоя анонимна например. И, ако не схване за кво става въпрос и не земе мерки, дори директния подход, сметай, нема да свърши работа. Може да се фанем на бас ! Тва ще да е клиничен случай.




Редактирано от pravil_nick на 11.06.09 18:19.



Тема Re: Абе, направо идвай!нови [re: _parvaty_]  
Автор xaмeлeoн ([got mi e])
Публикувано11.06.09 18:19



Голям шеф си - един директен разговор не можеш да проведеш с подчинен.
Този разговор е трябвало да бъде проведен много отдавна. И то разговор - без обидни квалификации, в прав текст и за не повече от минута - две. Няма нужда от излияния - само условия. Избора си е негов.
Важно е също след разговора да се проверява дали ги изпълнява известно време.

Утре докладвай резултата.





Тема Ми давай!нови [re: _parvaty_]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано11.06.09 18:19



Ако трябва и РИОКОЗ ще извикаме, дет се вика.



Тема Re: Ми давай! [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.06.09 18:21




Скица!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.