Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:13 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема ОФФ : Сериозен служебен казус!  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 16:22



Здравейте приятели. Малко съм се видяла в чудо, и реших да събера мнения - вярно, че няма общо с развод, но, пък, има общо с раздяла, та прецених, че макар оф, темата може да се разисква тук, защото изобщо не знам как да постъпя...

... значи, случая е следния - имам аз голям клиент, много голям, установявам, че вече умирам в офиса, и , макар да ми е казал, че ще ми вземе човек, когато поискам, аз не взимам, да пестя средства... в края на декември м.г. ми избиха бушоните, и заявих, че искам помощ - пуснах обява, и взех - буквално - първия , който ми писа - много прилично на вид момче, завършил студент, пред дипломиране, защото това се търсеше от моя клиент, съответно момчето ще кара стаж при мен, заради което заплатата не е много атрактивна, пък и, плаща я моя клиент. В автобиографията беше писал, че живее близо до офиса, че владее офис пакета на Бил Гейтс, и макар , да няма опит като счетоводител, го взех. Всичко добре, идва момчето, работи, междувременно клиента ми е не особено очарован от обстоятелството, че взех момче. ОБАЧЕ - миналото лято за два месеца взех момиче, и брах ГОЛЕМИ ядове. Е, момчето, и то си идва и отива когато си поиска, но поне не ми държи тон . Друг е въпроса, че нито живее близо до офиса - бил на квартира, нито разбира нещо от компютри, та ме ядосва по цял ден, елементарни неща идва да му обяснявам... Обаче, не е в това драмата - детето си работи криво-ляво, аз му кова канчето, а и като няма по кой или защо, пак викам по него и т.н. с течение на времето разбирам разни неща за него, като как е увивал пуйчето на пуйката, дето било зле, и спал дори с него една нощ, та пуйчето се оправило, защото то, момчето, е от ненам си кое село.. в последствие се оказа, че вероятно все още е със същият пуловер, с който е пуйчил пуйчето, защото аромата му е трудно достижим при обичайно изпотяване с непрани чорапи иначе .. ... няколко пъти му правих намеци, подмятания, пък си купих демонстративно дезодорант - ДОРИ - за рождения му ден преди два месеца със снаха ми му купихме дънки и две тениски - и, като му ги подарих му казах "Да имаш ДА СИ ГИ СМЕНЯШ!" Е, какво да направя повече??? С него работи едно друго момче в стая - ами, той не идва в офиса - все седи в другите обекти на фирмата, защото не може да търпи миризмата... и, вече съм се видяла в чудо! Просто, не знам как се казва на един човек "Къпи се и си сменяй чорапите!", а от друга страна не може да продължава повече така... и, как изобщо да подхвана темата .... Помощ



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано11.06.09 16:33



С една дума - смърди, а не е наясно, че смърди.
Кофти.

Не ми се е налагало да се справям директно с подобен проблем, но видях с очите си как се справиха други.

Дама (и като казвам, дама, значи Дама!), чужденка, която направи филиал на дейността си в България, имаше подобно младо момиче в офиса.
Правиха намеци, натвърди и накрая, Дамата я повикала на четири очи и й казала ясно: Условието да работиш тук е - да се къпеш всеки ден и да си сменяш често дрехите.

Имай предвид, че там работят около 30 души и са в постоянен контакт.
Така решиха ситуацията. Явно понякога се налага директен подход.





Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано11.06.09 16:47



Глей сеа, много е просто. Влизаш и казваш : "Абе тук порове ли са се роили, или има некъде спотаен умрел гугут!?". Тва го правиш три дена подред. Ако не зацепи от намека просто муказваш, че смърди и ако обича да взима некви мерки, щото иначе не само ще бъде уволнен, а и в препоръката му ще бъде записано, че е смръдливец и просто няма да има никакви шансове за нова работа. Хайде действай и ела после разкажи какъв е резултата. Ако нямаш кураж да го направиш, извикай ме, аз ще свърша работата вместо теб





Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 17:04



Разказваха ми за едно наше момиче, отишло да работи зад океана навремето. Тук по това време косите се миеха на една седмица, ризките се носеха по 2-3 дни. Та, девойката се хванала като сервитьорка и вечерта съблякла ризката и я сложила в гардеробчето, на което действие отговорничката на смяната реагирала веднагически с: "Моето момиче, ризата се пере и сменя всеки ден." Просто и ясно.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано11.06.09 17:06



Аз съм за директен подход на четири очи. Като предисловие можеш да го питаш има би баня и пералня в квартирата и колко често ги ползва. Да му обясниш също, че личната хигиена, чистите дрехи и добрият външен вид са задължително условие при работа в офис и с клиенти. И, че много съжаляваш, но не можеш да го задържиш, ако не вземе мерки. Ако имаш баня в офиса, направо го пращай в нея.



Най-вероятно момчето живее само и няма приятелка бързичко да го вкара в пътя, затова ще ти се наложи да се правиш на голямата сестра, ако не искаш да се задушиш от обгазяване и да си изгониш посетителите.



Тема Абе, направо идвай!нови [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 17:52



То имаше "абе, мирише ли ви на чорапи, явно някой някъде няма вода", то имаше "леле, тук мерише на крака"... не се усеща

Явно, както казва Кафето, ще трябва да го викна и да му кажа в прав текст... ама, никак нямам смелост... аз един път, докато работихме рамо до рамо, го питах "абе, момко, мирише ми нещо, един от двама ни не се е къпъл, и понеже , аз си взимам душ сутрин и вечер, ерго кой е?" а той си взе цигарите, и напусна стаята /защото, аз нали не пуша, и моите пушат в кухнята, в стаята ми - НЕ, съобразяват се, дори снаха ми /... та, след това ситуацията не се промени особено... не знам, не съм сигурна... мислех нещо да забравя статия на д-р Шол за миризливи крака... ... на неговия екран... не знам вече... да ти дам адреса на офиса, да решиш проблема, освен



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано11.06.09 18:16



Ммхм .. Във всеки офис - мърша !

И тъй като и в нашия си имаме такива, направихме следното:

"Мечката се мие, чисти,
във потоците сребристи -
има ли за тебе пречка
да постъпваш като мечка?"

Туй нещо на уърдчето, сетне на принтерчето и в стаичката на съответния злоу-потребител. Щото то не може, като влизаш от вратата, миризмата да ти подкосява краката .. и да се броите с колегите на онче-бонче кой ше иде да свърши работата. Тва има ефект, но временен. Процедурата трябва да се повтаря периодично. Мноого са упорити тия злоупотребители.
Ти, ако не ти се влиза в директна конфронтация, щото и на мен би ми било неудобно (дори не допускам) да правя забележки от този род, можеш да му го пратиш на пощата от някоя анонимна например. И, ако не схване за кво става въпрос и не земе мерки, дори директния подход, сметай, нема да свърши работа. Може да се фанем на бас ! Тва ще да е клиничен случай.




Редактирано от pravil_nick на 11.06.09 18:19.



Тема Re: Абе, направо идвай!нови [re: _parvaty_]  
Автор xaмeлeoн ([got mi e])
Публикувано11.06.09 18:19



Голям шеф си - един директен разговор не можеш да проведеш с подчинен.
Този разговор е трябвало да бъде проведен много отдавна. И то разговор - без обидни квалификации, в прав текст и за не повече от минута - две. Няма нужда от излияния - само условия. Избора си е негов.
Важно е също след разговора да се проверява дали ги изпълнява известно време.

Утре докладвай резултата.





Тема Ми давай!нови [re: _parvaty_]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано11.06.09 18:19



Ако трябва и РИОКОЗ ще извикаме, дет се вика.



Тема Re: Ми давай!нови [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.06.09 18:21




Скица!



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано11.06.09 18:35



Колкото и да ти е неприятно, ще трябва да изпиеш хапчето и да му го кажеш грубо, открито и с твърд тон, че така не може да продължава. Ти си го назначила, значи плащащият клиент няма да ти помогне особено ентусиазирано. За целта можеш да се подсигуриш с един вътрешен правилник, който изисква спазване на хигиена и чистота и после да му хакнеш 1-2 писмени наказания в личното дело без много мотане. Ако не се освести до тогава, вече ще си с чисти ръце и да го уволниш.

Да видим до кога?!


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Harлeц]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 18:46



Абе, това с уволнението невинаги е много лесно, ама...

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (новак)
Публикувано11.06.09 18:51



Много смърди тая тема.
И ... Дати имам проблемите.
Ама ако наистина се чудиш какво да правиш -
опитай първо с добро.
Привикай го и му кажи, че ако идва 3 месеца купан и чист
ще му увеличиш заплатата с 50 лв.
Даже и да ти се наложи да го направиш - ще вдигнеш
производителността, щото другия, дето е в една стая с него ще се кротне.

Редактирано от TpaнcПeниcAдилapec на 11.06.09 18:56.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано11.06.09 18:55



Точно, защото не е лесно, затова споменах въвеждане или допълване на вътрешен правилник за подложка.

Да видим до кога?!


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано11.06.09 19:01



Колкото по-малко е населеното място,толкова по- често срещано явление е това.Напоследък единственото ми изискване към мъжете е да са чистоплътни.
И проблемът е не само в това, че се къпят рядко, ами и си обличат мръсните дрехи след банята.И като наръсят всичко това обилно с парфюм-става ухание от класа…
Ако има начин да имаш баня и пералня в офиса-можеш да пробваш с къпане преди работа и смяна на дрехи-но ще се наложи ти да го переш…Ако ли не-сменяй го-спасение няма…

Редактирано от Mupa на 11.06.09 19:03.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Mupa]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано11.06.09 19:05



Ало, това с възпитателните грижи не е нейна работа, бе! Да не му е майка?

Да видим до кога?!


Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Mupa]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (новак)
Публикувано11.06.09 19:06



Аха, сега след бележката на Звездичката(Мира)
разбрах истинките намерения на _parvaty_
Тя подобен съвет е чакала. Да го пере, да го преоблича
и ... да го подсушава.





Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано11.06.09 19:07



Че да си го вземе у тях, бе! Тъкмо ще затворят миризливия цикъл!



Да видим до кога?!

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано11.06.09 19:10



Стига де-естествено че не е длъжна да се грижи за него-просто тя сподели че е опитала да му помогне,купувайки му дрехи за смяна и парфюм.Но от опит знам,че спасение няма.





Тема Хе-хенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 19:10



аз по принцип си сменях дрехите всеки ден и се къпех още в България, но - вечер като се прибера в къщи обикновено си обличах една тениска, която се сменяше на 3-4 дена (примерно).
Като дойдох тук - първата година живеех със съквартиранти в една къща и на 3-я ден ме попитаха дали знам как работи пералнята.

И като казах, че знам - ми казаха - "използвай я".
Парвати, виж какво ти е написала Кафе-то. Викаш момъка насаме и му казваш това, което тя е написала - не виждам нищо обидно в това.


Тук е мястото да кажа, че в София хората миришат . Винаги, когато се прибера ми трябват 3-4 дена да свикна с миризмата. На градски транспорт или още по-зле - маршрутка - съм тотално отвикнал да се качвам по тази причина.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Mupa]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано11.06.09 19:11



единственото ми изискване към мъжете е да са чистоплътни.


Като имам предвид мотото на Мама Нети - Мира ти определено можеш да платиш цената с това изискване .
И наистина ще успееш да се зарадваш на малките неща - като един изкъпан мъж


Завиждам ти !

Всеки проблем е замаскирана възможност

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано11.06.09 19:17



Не бързай да завиждаш-около мен чистоплътните са като изчезващ вид...Дори колегите ми ме бъзикат,че съм щяла да го изкъпя-това да ми бил проблема...а не се усещат че няма да е зле, ако те се поизкъпят


Пък да не отварям темата за тоалетната-по едно време мислех да залепя пчеличка в средата да я целят- че имам чуството че целят всичко друго освен тоалетната /да ме извинят мъжете тук/ .



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор danaia_nn ()
Публикувано11.06.09 19:33



Абе вземИ го изгони бе, това му е начина на мислене, няма да го промениш.
Няма незаменими хора


Кризата е удобно извинение за съкращение на персонала


Редактирано от danaia_nn на 11.06.09 19:37.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 19:41



Привикай го и му кажи, че ако идва 3 месеца купан и чист
ще му увеличиш заплатата с 50 лв.

Това ми припомни как преди 7-8 години се опитахме да научим сина ми да се къпе всеки ден. Баща му му обеща, че ако два месеца се къпе всеки ден, ще му купи мобилен телефон. И момъкът се къпа точно два месеца всеки ден, след което спря на първия ден от третия месец.

Сега се караме, че не излиза от банята и плащам вода, колкото за три семейства, но това е друга тема.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Mupa]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано11.06.09 19:41



пчеличка !

Виждам мнооого си се напатила !



Всеки проблем е замаскирана възможност

Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 19:56



Тук е мястото да кажа, че в София хората миришат . Винаги, когато се прибера ми трябват 3-4 дена да свикна с миризмата. На градски транспорт или още по-зле - маршрутка - съм тотално отвикнал да се качвам по тази причина. Така е. И колко мазни коси има... Хайде, тези дето са си мърляви по принцип, са ясни, ама като видя някоя нагласена мацка, изтупана и косата и залепнала за главата. Гляк! А имаше един смърдел в магазинчето до офиса, който и зъбите не си миеше. Ей, като влезеш сутрин да си вземеш вода, като те лъхне оная миризма на алкохол, цигари, кафе и спарен дъх... И досега този човек не може да разбере защо спрях да му влизам в магазинчето като беше толкова любезен, ама не ми се обясняваше. Ама вярно каква смрадлива тема се отвори.



Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано11.06.09 19:57



Абе сериозен проблем си е това...
Бих предложила съвсем кратък план:
1) Викаш младежа на 4 очи, с 4 изречения му казваш че хигиената му търпи критика и настояваш да идва изкъпан и с чисти дрехи в офиса.
2) Завършваш с това, че втори разговор на тази тема с него не се предвижда и ще бъдеш принудена да го освободиш от работа.
И точка.
Няма смисъл да му държиш речи - ма хигиена, ма добри навици, ма това или онова....да не си му майка!Ако е по-дръпнат, може да възприеме дългата реч като възможност за полемика, а място за полемика няма - или влиза в пътя, или излиза от вашата фирма....
Предполагам по-лесно ще откриете начин да го освободите от работа, от колкото да го търпите...

Аз съм имала колеги със същия проблем - единият беше млад, тогава работех в една малка фирма, другият на по-солидни години, колега от друга фирма с много служители. Този втория между другото беше и женен - хич не си представях КАК жена му изобщо стои в една стая с него...

При никой не помогна никаква тактика и накрая просто намериха начин да ги освободят от работа...Държа да подчертая обаче, че и двамата собственици предприеха точно заобиколния метод - намеци, натвърди, всякакви полузакачки и какво ли не... Е, не би...

Хайде кажи как се развиха събитията.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (новак)
Публикувано11.06.09 20:27



Ама не е едно и също.
Младежа ведна га трябва да му светне, че ако не го направи - изхвърча.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (новак)
Публикувано11.06.09 20:29



Да бе. ... Напатила. Не я слушай.
само така си приказва. Много си е чистичка тя.
(с добро го казвам де)


А и като гледам какви ги приказва - явно отвсякъде.

Редактирано от TpaнcПeниcAдилapec на 11.06.09 20:31.



Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.06.09 20:31



Тук е мястото да кажа, че в София хората миришат . Винаги, когато се прибера ми трябват 3-4 дена да свикна с миризмата. На градски транспорт или още по-зле - маршрутка - съм тотално отвикнал да се качвам по тази причина.

Вярно е, майка му стара... Присети ме, като бях бременна с № 2 живеехме в Младост 3, ходих на работа до средата на 9 месец, в центъра. А нос - чувствителен, та дрънка. И като ме лъхнеше в 305 сутрин на снощна ракия, чесън и некъпано от неизвестно кога.. миииии.. слизах Иначе имаше опасност от връщане на закуската. Почнах да се возя с маршрутки. Там друг проблем - наливна парфюмерия, същият ужас... И накрая се разбрах с шефката да ходя къде 10,30, че да търпя тоя обонятелен тормоз
Лоша работа, лоша.... Не го разбирам, ама на, колко хора приплакаха от подобни колеги...



Тема Откровено казано, аз веднъж опитах,нови [re: Refine]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 20:42



някъде май и писах - казах му, като бяхме само двамата, че нещо ми мерише на чорапи, и понеже не е от мен, значи е от него... обаче, той само си взе цигарите и излезна от стаята... нямаше ефект

А, мога да го накарам да преправи 10 пъти склада, ако не е изписал вярното количество стока, обаче, как да му кажа "Меришеш и трябва да се къпеш??!?!" Иначе, още е на изпитателен срок, мога да го уволня още утре, ако искам... обаче... ама, никак не обичам да водя подобни разговори ...



Тема Re: Хе-хенови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 20:44



Според мен маршрутките са по-зле, защото хората са нагъчкани на по-малко пространство. Щом на мен - с моя закърнял нос на бивш пушач ми прави впечатление - представям си какво е на бременна жена...



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Аз затова по едно време се изказахнови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 20:46



против НЯКОИ хора от село, защото ето на... търпя си този меризливец вече месеци... а, откакто се преместих в Младост жмъ - и половината блок... сутрин, ПОВТАРЯМ, СУТРИН като тръгна за работа и вече има порове, които са ползвали асансьора преди мен, и вече той ухае на джибри, коч-вдовец със малки порчета и умряла белка

а, и Арда качак... ей, това не мога да разбера - аз не спрях цигарите по материални причини, спрях ги , понеже се разболях от тежък бронхит, без да мога да дишам дни наред... обаче, и докато пушех устата ми не е меришела на пепелник... нямам кариеси, или ако имам, ги лекувам своевременно... а, има хора, дето нямат финансова възможност да пушат, обаче пушат... гадни цигари, които още по-гадно ги убиват (защото, в по-скъпите има съответно по-модерни и предпазващи филтри и т.н.,) А, това момче, освен, че мирише на крака и пот, има и кариеси, пуши и не го търпя да ми говори... ама ... не мога да му кажа... не знам как и ще УМРА от ужас!!! Ама, много ми догадня ... ама, проблем си е... днес отидох на неговия компютър да работя, и щях да припадна от миризмата на вкиснало... ужас! Както и да е, да , много хора в София смърдят



Тема И ХЕИ, ще дойдат да отцепят района!нови [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 20:47



Мани, мани... на Черковна сме, ако ти е близо - идвай





Тема Добре, денови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 20:47



кажи му, че клиентите са се оплакали. И му кажи, че е изискване да идва всеки ден къпан, бръснат, с нови дрехи, включително - бельо.
Не е голям проблем да го направи.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Откровено казано, аз веднъж опитах,нови [re: _parvaty_]  
Автор Adaili (новак)
Публикувано11.06.09 20:47



То явно трябва направо да му се каже, ама аз например не бих могла да му кажа директно - мръсен си, смърдиш, е така, нем оже да ми се обърне езика да поставя човек в такова положение. Ама то пък и той що за човек е - след такива твърди наме4ци да не се изкъпе и тури малко в ред!!! Може да няма къде да се къпе или пере, ама не е невъзможно- само е по-трудоемко...



Тема ДА ти кажа, има баня!нови [re: Aлиca.]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 20:49



И, той живе на квартира с четири момчета, обаче, има си гадже... сигурно някоя със синузит, или пък мърла като него... в интерес на истината, един два пъти съм го ползвала за шофьор до някое ДП или НОЙ, и в колата му не мирише така... което ще рече, че само ЛИЧНО е мърляв... да ти кажа, от както съм го взела, ходи ВСЕКИ БОЖИ ДЕН С ЕДНИ И СЪЩИ МАРАТОНКИ!!! Даже сега, в жегата, пак не ги сменя

Пор, друго не мога да кажа, гаден ПОР



Тема Според мен си създавашнови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 20:50



излишни дилеми. Ти си шеф - ти определяш правилата. Както ще му кажеш за сметка, която не е излязла - така и за това.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Откровено казано, аз веднъж опитах,нови [re: _parvaty_]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано11.06.09 20:53



Да, изчетох предните мнения...Ами точно това е проблема - няма да казваш, "мирише нещо май, не е от мен, може да си ти" или нещо друго още по-объркано и звучащо виновно! Директно!

Мисля си обаче, че сигурно той е получавал такива забележки, било от колеги в университета, било от някой по-цапнат в устата в градския транспорт...И сигурно се е убедил, че НИКОЙ не може да му въздейства и че хората просто са ДЛЪЖНИ да го търпят. И май успешно прилага тактиката, защото никой не е застанал да му каже, без да го обижда, ХИГИЕНАТА ТИ НЕ Е НА НИВО. ИСКАМ ТЕ ОТ УТРЕ С ЧИСТИ ДРЕХИ И ИЗКЪПАН. АКО НЕ СИ СЪГЛАСЕН, МОЖЕШ ДА СИ НАПИШЕШ ПРЕДИЗВЕСТИЕТО.

Без обяснения, без увъртане, без поучения...минало е времето на всичко това. А и не е ваша работа да го възпитавате

.
Разбирам притеснението ти, но пък не може един човек да притеснява по такъв начин колегите си ежедневно. Олекваш като шеф , нъл тъй



Тема Аз лично, след изчетеното дотук,нови [re: Harлeц]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 20:53



смятам да му кажа - а, между другото, клиентите ми са много реномирана фирма, офиса им е супер лукс - фото клетки и т.н., и той наистина не се вписва в обстановката... никой не припарва в стаята му... та, ще му кажа, че клиентите ми са провели с мен разговор относно ароматите в неговата стая - въпреки, че те проявяват търпение, но усещам скърцане със зъби по темата КОЛЕГАТА. - и , тъй като аз съм го наела и аз отговарям за него, ако не почне да се къпе... абе, една сутрин го питах в прав текст "Тази тениска не я ли изпоти вчера?" че беше втори ден с една и съща, и той ми вика "Е, не, аз съм се къпал сутринта!" смятай, къпал се е, но си е облякъл старата тениска... обаче, тази приказка за Мечката и лошия й дъх... все ме мъчи... след подобен разговор би следвало да се разделим...



Тема ДА ти кажа, той получава мизернитенови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 21:08



600 лева месечно... което, всъщност, е добра стартова заплата за бранша, но, ако детето беше от София... като трябва да плаща и част от квартира, направо става сложно... няма как да си купува нови дрехи и бельо ВСЕКИ ден... но, може да ги пере...





Тема Това е много готина идея, обаченови [re: TpaнcПeниcAдилapec]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 21:12



за да го мотивирам, ПЪРВО трябва да му кажа, че е нечистоплътен... така или иначе, всички явно ме чакат да видят как ще се справя с проблема "пор в нашия офис"... затова, реших, ще говоря с него...





Тема Исках да кажанови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 21:12



различни дрехи и изпрани.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема В ОБОБЩЕНИЕ, и като благодаря на ВСИЧКИнови [re: Refine]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 21:20



реших - утре го привиквам насаме и провеждам с него разговора... в интерес на истината, научих го да си мие ръцете , защото и това не правеше, пък в началото работеше на един от моите компютри...

откачах!!! И, сега се сещам, че , като го накарах да си мие ръцете, му казах "Няма да се сърдиш, но държа на чисти клавиатури, имам колкото искаш пяни и спрейове, сега почистваме компютрите, и продължаваш да си миеш ръцете всеки път, щом влезнеш от вратата." и, да ви кажа, той ми отговори "Е,нищо, тамън ще свикна, и в къщи като влизам, и там ще почна да ги мия!!!" при което припаднах... дъщеря ми е на три, и вече знае, като влезнем в нас първата работа е да си измием ръцете Та, стискайте палци, отново БЛАГОДАРЯ, явно това е начина... утре ще докладвам! И, сигурно, вече ще предприема тази крачка... ще събера сили и смелост!



Тема Разбрах те!нови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 21:22



Пералня, да ти кажа честно, няма да му купя





Тема Re: В ОБОБЩЕНИЕ, и като благодаря на ВСИЧКИнови [re: _parvaty_]  
Автор miss_slan4ice (нов човек)
Публикувано11.06.09 21:35



хайде и аз да кажа, няма нищо сложно в казуса, нито ти трябва кой знае каква смелост.Въпросът наистина е личен, но действай като шеф .Кратко и ясно, без недомлъвки.
Нещо от рода, както една клубарка каза :
ХИГИЕНАТА ТИ НЕ Е НА НИВО. ИСКАМ ТЕ ОТ УТРЕ С ЧИСТИ ДРЕХИ И ИЗКЪПАН. АКО НЕ СИ СЪГЛАСЕН, МОЖЕШ ДА СИ НАПИШЕШ ПРЕДИЗВЕСТИЕТО.


пс При нас е била направена забележка на колежка, преди да започна там работа.Сега момичето си се къпе и няма проблеми от това естество.Дори с жената, направила забележката са приятелки.



Само докосването до другите ни разкрива кои сме ние

Тема В София още няманови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 21:38



обществени перални, нали?


Да взема да направя един бизнес ли...

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: В София още няманови [re: Koм]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано11.06.09 21:42



Не е лоша идея.
Хем, място за социални контакти...





Тема Re: В София има химическонови [re: Caffe Arancio]  
Автор miss_slan4ice (нов човек)
Публикувано11.06.09 21:46



хаха, нямаше ли филм за двама - момче и момиче перяха в обещствена пералня и си бяха разменили дрехите, веселба



Само докосването до другите ни разкрива кои сме ние

Тема Абе.... не съм много сигурен, ченови [re: Caffe Arancio]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 21:46



искам да контактувам точно с някой, който няма собствена пералня, но все пак аз съм над 40. Ако бях 20 годишен студент - защо-не... В студентския град - това ще е супер.


Като бонус - ще изчезнат висящите гащи на балконите, защото ще има и сушилни.
________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Редактирано от Koм на 11.06.09 21:47.



Тема Химическото е по-скъпонови [re: miss_slan4ice]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 21:49



Пералнята струва 75 цента, а сушилнята 1.25.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Много точно написано!нови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 21:49



Браво! И, относно бизнеса, имаш нюх.





Тема Re: Той като почне да се къпе))нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 22:30



..ще иска и да му "вземеш банята"



По повод тоя БГ лаф, един познат ,който отдавн аживее в Германия казваше: "Не искам да се връщам в страната , където хората си честитят банята!"


The Joy of Life

Тема Re: сериозен съвет!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 22:40



Разкарай го това момче ако имаш възможност и прави друго интервю- включвай и въпросът- колко пъти седмично се къпете?...каква козметика предпочитате?...и т.н.

искам да ти кажа, че в някои селища в БГ се плашат като фъснеш с дезодорант!!!...това го знам от служебен опит....а да не ти обяснявам,че през 2005г. едно село за пръв път видя какво е пила за пети...не знаели, че съществува подобно нещо за заглаждане на напукани петички...абе ужас ве))....имам труд развит за исторически предпоставки за народопсихологията свързана с хигиената и използване на козметиката у нашенско




The Joy of Life

Редактирано от LlRA.. на 11.06.09 23:22.



Тема Абсолютно, и аз имам такъв познат,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 22:41



само ,че той си е нашенец, тук си живее... и по повод българите силен лаф му беше, че не сме стока, щом си честитим банята

ей сега се сетих! Много си права, видно ни е вродена черта... липсата на чистоплътност... въх... то, като се замислиш, ние сме едно от най-старите нови племена в Европа. Френците са изобретили парфюмерията поради тоталната липса на хигиена, но поне не са били по дърветата до римско време, когато последните са свалили англо-саксите от клоните, а Аспарух вече е търсел къде да бодне копието... и, все пак, другите нации как успяха да се култивират... явно наистина не е все едно дали те гази ботуш или цървул както казваше също моя горецитиран познат



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано11.06.09 22:45



Парватинце, това не е само твой проблем. Уви, често срещано явление.

Поговори си с него. Но не с намеци, а направо и загрижено. Попитай момчето дали има пералня вкъщи. Ако няма, представяш ли си дали му е лесно да се пере непрекъснато.

А после го погледни в очите и му кажи, че мирише и не ходи добре облечен. Кажи му, че трябва да си сменя дрехите всеки ден и да се къпе и бръсне всяка сутрин преди работа. Защото колегите и клиентите трудно го изтрайват и ще си принудена да го накараш да напусне.

Човек може да мирише лошо и да не знае, че мирише лошо.

Много ми е интересно всички, които "подскачате" в тази тема сигурни ли сте, че винаги ухаете прекрасно.



Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Beщицa;)]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано11.06.09 22:48



Мога да ви дам един брутален пример как се научава едно такова явление да се къпе.
Връзва се на едно дърво и се полива с маркуча с дрехите. Където го гепиш и когато го гепиш. Докато полудее и има стрес от погледа ти даже. Няма друг начин.
Вие чували ли сте теорията, че дивите животни си имат собствена миризма, в която се чувстват удома си? Ами, то е същото. Той си е на ниво животинче в хигиената. А, си го измил, а си му разбил психоклимата.

Да видим до кога?!


Тема Ето ти идея.нови [re: _parvaty_]  
Автор Бoдливaтa kpaвa (добитък)
Публикувано11.06.09 22:49



Регистрираш си чисто нов мейл акаунт някъде. И пишеш на момчето от него, че си от неговия офис, не искаш да знае кой си, но че момчето адски вони и никой не може да го понася. Ако обича да взече мерки. Ако се къпе всеки ден и се дезодорира и въпреки това продължава да мирише, да се консултира с лекар или да продължава да ти пише на анонимния акаунт за фийдбек.

Това сме го правили с колеги и е давало резултат. Хем не е конфузно, хем си казваш каквото трябва.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Beщицa;)]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано11.06.09 22:50



сигурни ли сте, че винаги ухаете прекрасно Определено не ухая винаги прекрасно, но винаги съм изкъпана. И друг път съм го казвала- не си купувам скъпи тениски, за да мога с чиста съвест да ги изхвърля, ако вземат да смърдят 5 минути след обличането (някои материи имат това свойство да задържат миризмите). Случва се да засмърди човек и ако облече дреха, която при някое простиране не е изсъхнала хубаво. Смърди ужасно. И такива ги хвърлям след едно такова обличане. Та, не сме безгрешни, но се стараем.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Така е, Вещичка, обаче,нови [re: Beщицa;)]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано11.06.09 22:54



при положение, че нееднократно съм му намеквала... няма как да не се досети, че има нещо... що касае пералнята - да ти кажа, аз от няколко години си пера дрехите в пералня, преди им берях гайлето, и ги перях само на ръка, защото смятах , че избеляват... сега вече, освен някои рокли, саката и палтата, които нося на химическо, всичко друго пера в пералня. хич не ми пука! Та, прала съм се на ръка дълги години, и не ми е пречело, нито ми е било трудно ! Въпрос на желание, и при това, той е ергени, и си тръгва от офиса в 18, не като мен в 20-21 , та има време и да се изпере, и да излезне някъде и т.н.... ама, въпрос на светоусещане. Така или иначе, утре ще му кажа, каквото и да става... не мога повече ... доставя ми дискомфорт това напрежение, и трябва да го реша този казус!



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: Harлeц]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано11.06.09 23:00



Когато доведеш някого до стрес не му помагаш. Можеш да го повредиш завинаги.

Това е ЧОВЕК, независимо, че мирише лошо. Някои хора имат лоша миризма или са болни, или зле възпитани. Един сериозен и прям разговор и ситуацията е поправима.

Унижението предизвиква злоба и желание за мъст.

Изваждам положителното от отрицателното.



Тема Ух, сетих се за един случайнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано11.06.09 23:22



Водя аз една мома в къщи и предварително съм се подготвил, сменил съм чаршафите. Лягаме и аз в един момент усещам, че нещо смърди... оказаха се чаршафите - явно не са успели да се изсушат добре в сушилнята, когато съм ги извадил и не съм забелязъл, че съм ги прибрал леко влажни



Та трябваше да ги сменям - за щастие тя каза, че и на нея и се е случвало.


________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Парвати- казваш че заплатата му не е висока!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 23:34



С невисока заплата какво може да се направи след като се плати наема, сметките, храна и пр.?
Ще кажеш- то хигиената не зависи от заплатата- обаче ето на,ходел с едни и същи маратонки...ми ще ходи, докато стигне да си купи още някой чифт...пари трябват! И не само за маратонки!

Та, много ми става гадно като стане дума някой БГ работодател да не плаща достатъчно!защото ако има хубава заплата няма и да живее в коптор с други 3-ма...и т.н.
Та помислете и в тази насока!

Мръсно юпи да си виждала?




The Joy of Life

Тема Re: Парвати- казваш че заплатата му не е висока!нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано11.06.09 23:37



Лиро, човек ако има възпитание и желание, поне в събота ще си изпере маратонките и чорапите. Ще стане малко по-рано и ще се изкъпе, изглади.. Абе стига бе, не е до имане


А юпитата не са мръсни не зарад заплатите, а щото некой веднага ще им набие канчето, ако мръднат на йота от стандарта, а не намеци, мрън-мрън, ама да му пазим чуФствата.



Тема Re: Парвати- казваш че заплатата му не е висока!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 23:43



бе аз все съм на мнение, че битието определя съзнанието....ма т'ва щот съм марксистка



явно и до седмата му година не е работено по въпросът...но и парите си имат значение!...както и свестна жена около мъжът...спор няма!


The Joy of Life

Тема Re: и още!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 23:45



За неатрактивна заплата ,само мърльовци ще се хванат!нещата са много навързани!


The Joy of Life

Тема Re: и още!нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано12.06.09 00:36



Бе не е съвсем така... Колко младоци има (примери около мен), дето почват след завършване на ниски нива, крадат опит, умения и т.н. После си бият камшика и .. на следващото равнище.





Тема Re: и още!нови [re: chavdar4e]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано12.06.09 02:02



Така е, и на моите хлапета (студентите) още от първи курс им набивах канчетата в тая посока (залудо работи и пр.). На група макс. 2 - 3 се хващаха, но и това е нещо.
А за мИризмите - включваш филтър до разрешаването на проблема; по същия начин, както го включваш, когато някой упорито пише "мЕрише" - щото и други неща мЕришат (неграмотността, например).


Струва ми се, че е по-лесно да убедиш някой да се къпе ежедневно, отколкото да ликвидираш пропуски в граматиката.
П.С. Аз се кефя на такива хлапета; а ти?

Редактирано от strangebrew на 12.06.09 02:32.



Тема Принципно си права - ниска е,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано12.06.09 08:28



обаче, всичко в този Живот се плаща - опита - най-вече! Искам да те питам, знаеш ли колко стартова заплата ми дадоха, когато 1998 година аз започвах професионалната си кариера? Ще ти кажа - 98 лева бяха 198 000, но след деноминацията взимах толкова. След данъци ми оставаха 90 !!! Днес новите служители на аналогична на моята служба започват със стартова заплата 280 лева. Та, да ти кажа, много добра му е заплатата за бранша. Професионалните счетоводители (разбирай, квалифицирани да подписват отчети) струват около 1500 лева, минимум, обаче, зависи и от фирмата и от бранша. Един добър счетоводител може да получава и двойно. А, колко да е стартовата заплата? И, какво прави всъщност той, което да струва повече?

При всички случаи акъл не влага Както и да е, отклоних се от идеята си - като взимах тези 90 лева пак намирах начин и да се пера, и да си купувам дезодоранти и т.н. Е, тогава живеех с родителите си, но пак си давах пари за моята част от сметките. То, затова исках човек от София - защото, няма да плаща квартира. Обаче, монетата има две страни- не съм го карала аз да идва тук, нали? Такава заплата се предлага, всеки може да си прецени. Обаче, един дезодорант струва 5 лева, мамка му!!! Както и да е, след малко си суша косата, допивам си кафето и отивам в офиса, ще пиша по-късно резултата



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано12.06.09 09:17



Не се впрягай излишно - както можеш да изискаш от него със сух и делови тон да си върши работата, по същия начин ще му кажеш, че личната хигиена е част от работното му присъствие и задължения. Просто рутинно напомняне, нищо повече от това. А, че той е допуснал да се налага да го правиш, не е твой проблем.
Айде, стискам ти палци.



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: ако заплатата му е по-малко от поне 600лева!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 11:44



нищо добро не чакай от подобен наемен работник!
мое мнение....егати сбърканяшката държава и работодатели циции...хак да им е!


The Joy of Life

Тема Re: ако заплатата му е по-малко от поне 600лева!нови [re: LlRA..]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано12.06.09 12:20



Ето, това ми хареса!
Не може да искаш секретарка с английски, немски и вечер френски език, отделно с компютърна грамотност и инженерно образование в областта на фирмата и всичко това за 300 лв.!
Хак да им е!



Да видим до кога?!

Тема Re: ако заплатата му е по-малко от поне 600лева!нови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (с кученце)
Публикувано12.06.09 12:39



работодатели циции...хак да им е!


Викаш, така им се пада, да се тровят там от непраните чорапи на подчинените си



en arche en ho logos

Тема Re: Така е, Вещичка, обаче,нови [re: _parvaty_]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано12.06.09 12:50



Парватинце, моля, след като говориш с младежина, напиши какво е станало.

Стискаме ти палци.

ОФФ: Аман от недовършени истории. Започвате да разказвате, а не написвате края.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор aceris (непознат )
Публикувано12.06.09 13:13



Интересувам се от развитието/решението на случая, защото и в нашия офис имаме подобен случай.

Първати, очаквам продължението/краят на казуса.



Тема Re: aбе))нови [re: Beщицa;)]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 14:21



Парвати сега още се поти май, като как да му го каже...как да поведе разговорът))...да не си на нейно място-определено! ...сериозна съм!


The Joy of Life

Тема Re: aбе))нови [re: LlRA..]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано12.06.09 14:27



Лир, не искам да съм на мястото на Първати в този случай. Тази тема ми напомни за един мой ухажор, който понамирисваше. Иначе беше свястно момче, но така и не събрах смелост да му кажа, че не понасям миризмата му.



Я да се изфукам сега: Днес ходих да ми вземат кръв и лаборантката каза, че ухая прекрасно. Много се развеселих, защото си спомних тази тема.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано12.06.09 15:13



Съжалявам, че чак сега пиша, защото няколко дни ходя до Токуда и обратно, направих пътечка, в крайна сметка се оказа, че не мога да спя, защото съм много напрегната, и ми изписаха розови хапчета, които обаче, аз няма да пия... все едно, вече съм тук - ЗНАЧИ, още с пристигането привиках младежа в кухнята, та си направим кафе, защото съм на мнение, че бика трябва да се хваща за рогата, и не исках да живея с тази мисъл цял ден - и му казах точно както се разбрахме - ПЪРВО - питах има ли пералня, той каза ДА, после питах А, ПОЛЗВАШ ЛИ Я? И като го почнах - обясних му, че мирише на некъпано, че го ценя и не искам да се разделяме, но миризмата е нетърпима, и - ИЗНЕНАДВАЩО - той ми благодари, че съм му обърнала внимание, но каза, че ЗНАЕЛ, и било от маратонките!!! Като се приберял вечер си миел краката, ама НА - МАРАТОНКИТЕ МИРИШЕЛИ!!! Обясних му, че маратонките са обувки за спорт, и аз лично имам два чифта, с които той не ме е виждал и няма да ме види, защото ги ползвам САМО за залата! Казах му, че искам утре да си купи обувки, дезодорант - на което той изтъкна, че имал дезодорант, като аз го контрирах със "А, ползваш ли го?" , на което той ми каза " Е, как, всяка сутрин!" и аз го помолих да го ползва по-продължително и все така всяка сутрин. Той дори ми каза, че с майка му търсели да му купят обувки, но нямало такъв голям номер /щото, момъка е 116 кила, към 1,95, та е нормално да носи голям номер /. Рекох му, че все някъде ще намери, и от понеделник искам да е къпан, изпран и с ОБУВКИ. Извиних му се, и казах, че се надявам да няма лоши чувства, той каза, че напротив, разбира и ще се постарае. И, да ви кажа, като отворих дума за това набрах скорост и без притеснение му казах каквото ми тежеше толкова месеци... направо ми олекна на душата

Благодаря на всички отзовали се със съвет, отново ми помогнахте. Ще видим, казах му, че в понеделник ще има фейсконтрол в офиса Е, това е! Отново ви благодаря

Редактирано от _parvaty_ на 12.06.09 15:14.



Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор aceris (непознат )
Публикувано12.06.09 15:23



Браво на теб!!!





Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано12.06.09 15:24



Еле с благодарностите като се отмирише офисът ти!

Да видим до кога?!


Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (с кученце)
Публикувано12.06.09 15:24



Oххххххххххх, амин!
Може ли да махам вече противогаза



en arche en ho logos

Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано12.06.09 15:30



съжалявам, но след като прочетох пресъздадения разговор съм скептик за замяната на миризмата с аромат ;
Мисля, че скоро ще се разделите с младежа ;
Съжалявам !

Ама, на теб ти е готино сега , нали ?
Все едно си свалила два кг наднормено.Суперско си е да се чувстваш свободно



Всеки проблем е замаскирана възможност

Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано12.06.09 15:34



Браво! Странно е, но най-простите решения обикновено са точно пред носа ни, ама... докато ги видим ...





Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 15:46



Този вече няма да ви е работник!
Почти не го очаквай в понеделник на работа!

ако пък остане, ще намери начин някога те настъпи- съвсем неочаквано!

защото това е малко като с последствията на приказката за мечката и дърваря, дето и казал,че и миришела устата))


The Joy of Life

Редактирано от LlRA.. на 12.06.09 16:14.



Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано12.06.09 18:37



Голям праз като няма да дойде на работа! Айде пък сега зор цял офис барабар с работодателя, да дундуркат нежната чЮфствителна душа на някой, който ги тероризира с вмирисани обувки и парцали! Та нерви, та хапчета, та напрегната атмосфера на работното място заради нечий РЕШИМ проблем. Пък му и плащат на всичко отгоре, за да го търпят.

Да се оправя! Където и да иде, пак ще го насметат. Може и съвсем безцеремонно даже.



Тема Да ти кажа, ЧЕСТНО, Лира,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано12.06.09 18:56



той е на изпитателен срок до края на юли, и понеже аз съм писала трудовия договор ИЗРИЧНО съм упоменала, че е уговорен В ПОЛЗА НА РАБОТОДАТЕЛЯ, който може да го прекрати едностранно и без 30 дневно предизвестие. Тъй, че ако има глупостта да не дойде на работа, смятай, това ще му е последния работен ден. А и, фирмата, за която понастоящем работи, е доста атрактивна, известна, и не ми се вярва да се откаже просто ей така - добре ще е за автобиографията му да пише, че е работил там

Пък и, аз съм готин началник, в смисъл, юркам го, но и му позволявам доста благинки и свободи, които другаде няма да има.. та, според мен, ще дойде, при това , с чисто нови обувки... дори, почти съм сигурна /85 %/ Мога да ти споделя в понеделник, на лични, че на Шляйката вече пяна му избива от тази тема



Тема Re: Да ти кажа, ЧЕСТНО, Лира,нови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано12.06.09 19:03



Парвати, Лира донякъде е права, макар това да няма общо с темата ти. Личната хигиена е най-простото и евтино за поддържане нещо - нали не си искала от него да е с дизайнерски обувки и дрехи все пак.
От друга страна - ако фирмата е толкова известна и реномирана - защо плаща такава мизерна (както разбирам) заплата? Човек работи повече за уважение, отколкото за пари, но все пак всичко има някакви граници.
Както и да е, де - човека явно сега започва - дано да има възможност, желание и способности да се развива. Пък дали ще е в тази фирма е друг въпрос.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано12.06.09 22:01



Благодаря, Първатинце. Така зная края на историята.


Браво на теб, много добре си постъпила.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 22:48



праза е голям- верно))...даже ще им направи услуга!

за тез дребни манги все ще намерят кандидат- просто живеят в късметлийска държава




The Joy of Life

Тема Ами, Лира, всъщност, не са толкова дребни,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано12.06.09 23:14



и - освен това - аз попитах колко стартова заплата си представя, че ще получи. Той сам си каза цифрата. Второ - в този занаят, както описах, е така - първо стажуваш за мизерни "манги", пък, ако и когато станеш кадърен, може да успееш да намериш предложение за повече пари... и, да ти дам пример - имам друга клиентка, в чийто офис ходя от време на време, като обслужващ главен, тя имаше на место счетоводителка - ами, на нея даваше и по-малко от 600 ... ама, за механична работа - дебит - кредит - колко пари според теб трябва да се плащат?



Тема Защото, аз писах и по-горе, обаче,нови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано12.06.09 23:18



явно и ти като Лира не си чел всичко - първо, в нашия занаят е така - новобранците са малко платени, защото трупат стаж. Който и да е сайт за работа ако отвориш, ще се увериш в думите ми. Виж, главен счетоводител се плаща скъпо, затова чиракуването е тегаво

обаче, отдалечаваме се от темата... въпроса е защо не прави каквото трябва, а не защо му плащат... сметнала съм днес, че се ядосах от мненията колко малко му плащаме - ами, въвел е 302 документа за целия месец. Което прави по 15 документа на ден... е, колко са 15 документа дневно, бе, хора? и, каква е отговорността му за това въвеждане? Нито си слага подписа, нито ще плаща глобата, ако не е вярно това, дето го е написал (в случай, че аз не съм го проверила!)... та, всичко е съответно, няма страшно



Тема Re: абе за по-малко от 600 мангинови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 23:22



като за наши условия-хората трябва да са луди да започват на някой работа!
еле па мъж- пази боже...майко мила, ма верно ли има мъже с подобни заплати...жива да не бях!

мъжът ми дето се преквалифицира от висше на заварчик))...като започна през 2002г. тогава вземаше стартово 550 лева

...ся го докарва вече явно като главен счетоводител- нали казваш - около 1500....осигуровка на 950 лева.
знам че не е за хвалба..../за частното не споменавам/...ама бива ли така ве?...тц, тц, тц))

не си виновна ти...знам я системата, ама пък момъка може пък и баш да си ги заслужава...щом до сега с майка си пазарува!...това ме уби ти казвам


The Joy of Life

Тема Re: а па като чуя за мъж счетинови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано12.06.09 23:25



да ми подпира бюрце))...направо мед ми капе))



а па тоя и едричък даже...да го таковам и у мъжът!

прави сте- за него чанч и ниска заплата


The Joy of Life

Тема Re: РЕШЕНИЕТО :нови [re: _parvaty_]  
Автор xaмeлeoн ([got mi e])
Публикувано12.06.09 23:34



Докладваш ... това добре



Обаче има малък проблем с източника на миризмата ... Не ще да е от маратонките.
Явно момъка има гъбички по краката и обувките, дори и да не запарват колкото маратонките - пак ще се вмиришат ако не се излекува.

Добрата новина е, че има мазила и спрейове колкото искаш. Дай му заръка да проучи въпроса и да рапортува какви мерки е взел.



Тема Ами, и при счетоводителите като навсякъде,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано13.06.09 00:06



мъжете се котират повече... принципно, мъжете са по-добре платени, дори в наши дни, и в нашия бранш, пък и, винаги са били, всъщност... и, на мъжете гледат така, сякаш се очаква да са по-умни и т.н.... не ми се отваря темата за еманципацията, но не смятам, че е честно да има полова дискриминация... обаче, има я

това е положението. Принципно няма нищо лошо в това един мъж да е счетоводител...



Тема Re: Ами, и при счетоводителите като навсякъде,нови [re: _parvaty_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано13.06.09 00:40



Права си, че мъжете са по-добре платени, но го има и другото, че от мъжете се иска, очаква да получават по-добър доход от жените, та двете неща се допълват и предизвикват. И самите жени очакват мъжете да получават повече , както и мъжкото самочувствие се влияе от съпоставката. емнаципацията в краен вид, май е невъзможна. Само до изкривени граници.





Тема Re: Ами, и при счетоводителите като навсякъде,нови [re: _parvaty_]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано13.06.09 01:18



Ухаааа, къф кеф!! В моя бранш няма полово разделение, само твърди тарифи

Баш кат на Околовръстното или Македония



Тема Синдромнови [re: _parvaty_]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано13.06.09 02:35



"на евтините китайски обувки". Сега ще видиш, що е мирис



За съжаление, момчето други не може да си позволи



Тема Re: Ами, и при счетоводителите като навсякъде,нови [re: _parvaty_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано13.06.09 06:36



Лирката не иска явно да зацепи, че при нас не е като в строителството. И за да имаш право да съставяш ГФО, т. е., да си добре платен, трябва да имаш май поне 5 год. стаж като счетоводител.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: абе за по-малко от 600 мангинови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано13.06.09 06:59



Ако не почне за 500, няма да има шанс да стигне до 1500-2000. Ако ги нямаш заветните 2 години за завършилите специалност "Счетоводство и контрол" и 5 години за другите икономически специалности, просто не вървиш. Та няма значение, мъж или жена - требе да търка бюрото.
Другия шанс е - да се цани общак някъде за 25 - 30 кинта надница, ма да го водят по документи 'счетоводител'.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Забележително е колко рано ставаш!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано13.06.09 11:13



И, как да ти кажа, Наде, учудващо, но аз вече 11 години копая в полето на счетоводството, и не мога да кажа, че съм перфектния счетоводител... улавям се на моменти колко много не знам

неотдавна в професионалния клуб Полуидиотчето ми обърна внимание на текст от ЗДДС, например, който съм забравила - нашата професия е едно непрекъснато четене и подготвяне, казуси, закони, наредбички, правилничета и т.н. летателния уред с осемнадесет букви Неотдавна бях на курс за експерт - счетоводители - ами, да ти кажа, почувствах се като студентче 3-ти курс... докато вървяха материалните стандарти - как и да е, даже взимах участие в лекциите, обаче,като почнаха МСС 27, 38 и т.н. хеджиране на финансови инструменти, кол и пут опции и т.н. взех да изпитвам самосъжаление... и желание да съм в Бразилия с коктейлче с чадърче та, по закон, за да станеш съставител на ГФО ти трябват 2 години стаж при магистърска степен по счетоводство или в данъчните ревизи и проверки, три години стаж при магистърска степен финанси и стаж, или пет при общо икономическо образование, а при осем стаж и с друго висше можеш да станеш съставител - в смисъл ИМАШ ПРАВО. Друг е въпроса за тия две години какво ще научиш и как ще го съставиш този баланс... щото, програмите вадят някакви цифри, ама дали са верни... а пък, за счетоводния софтуер не ми се отваря приказка...



Тема Re: скептично!нови [re: _parvaty_]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано13.06.09 12:55



Не ми се вярва всичко това да има ефект! Кирливият си е кирлив! Не е то само от маратонките, ако беше така, ти щеше да го забележиш. Има хора, на които критериите за хигиена са някак по-други. Мърляв, миризлив, но със самочувствието на чистичък и спретнат...

На него не му пука, изобщо не си дава сметка какъв е скункс и колко гадно е това. За съжаление, няма оправия с такива, убедена съм!



Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: _parvaty_]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано13.06.09 13:03



и аз знам, че доста неща не знам дет се вика. Само практиката учи. Просто обяснявах, най-вече на Лира, че тоя 2(5) годишен стаж трябва да го имаш. И е нормално заплащането ти да е като на чирак.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Правилният външен вид в офисанови [re: _parvaty_]  
Автор Knight v 4_OO (Щастлив)
Публикувано13.06.09 21:42







Мечтая-Живея-Успях!

Тема На "Шереметиево-2" седя и търпеливонови [re: _parvaty_]  
Автор A$$A$$lN (пристрастен)
Публикувано14.06.09 00:27



чакам вече шести час.

По едно време се появиха някакви... В черни дрехи, с някакви такета на главите, с дълги сплъстени коси, брадясали, смърдят...

Попитах един руснак: Кви са тия, ве, друже?

От някаква юдаистка секта били - не се къпели, за да не изтрият Божието послание.



Тема Re: Правилният външен вид в офисанови [re: Knight v 4_OO]  
Автор A$$A$$lN (пристрастен)
Публикувано14.06.09 00:39







Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано14.06.09 11:02



бе то хубаво,ама я ме убеди как някой може да съществува с 400-500 лева заплата...за по-малко даже не коментирам!

и като искаш да си задържиш някой ,ще се грижиш за него!...ама не като го черпиш кафе или му купиш баничка!



иначе човекът просто се озлобява срещу теб!


The Joy of Life

Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано14.06.09 11:14



Това е положението. Начинаещите юристи с какви пари мислиш почват? И е справедливо да е така. От университета излизат напълно неподготвен практически. Знаеш какво е дебит и кредит, решавал си на изпити някакви измислени казуси и до там. Тя писа Парвати, че въпросния и работа практически не върши, учат го. Е, за какво пари става на въпрос? Това, което е изработил - по 15 операции на ден, се равнява на половин час нискоквалифициран труд на ден. Ся извинявай, ама това го прави стнът ми, който е на 15 год.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано14.06.09 11:19



ами значи се очертава текучество по подобни работни места...елементарно!


The Joy of Life

Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано14.06.09 11:24



Никакво текучество не се очаква. Нали ти писах по-горе - без заветните 2(5) години стаж кат редови счетоводител, нямаш право да съставяш ГФО (бившата длъжност Главен счетоводител), а големите пари са там.



НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Забележително е колко рано ставаш!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано14.06.09 11:28



ми значи това си е една долна експлоататорска система...както и дае,и без това тоя бранш не ме влече...оправяйте се!




The Joy of Life

Тема Re: Парвати, момчето дойде ли на работа?нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано15.06.09 13:22



А?

...и като как?


The Joy of Life

Тема Re: Парвати, момчето дойде ли на работа?нови [re: LlRA..]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано15.06.09 14:43



Аз мислех, че Парватито е написала развоя на ситуацията.



Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Re: Парвати, момчето дойде ли на работа?нови [re: Beщицa;)]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано15.06.09 15:46



e последно нали стигнахме, че го е предупредила в петък и момъка обещал да се спретне))...аз поне тов аразбрах...ти чете ли нещо друго като подробност?



ся не разбрах днес какво се е получило?


The Joy of Life

Тема Мани майтапа - НЕ ДОЙДЕ!нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано15.06.09 17:23



Звънял ми е сутринта в 8,01 да ми каже, че вчера, както си карал мотора (защото се оказва, че след работа при нас ходел да слага гипсокартон към фирмата на някакъв приятел, и освен това, на частно с друг приятел поправяли коли и мотори, та, не го мисли, да ти кажа се сетих, може да се окаже, че вади повече пари от мен, но мирише като слона в зоопарка ((а и, толкова тежи

))) му влезло нещо в окото, и сутринта не могъл да изкара колата от гаража ( щото, той е беден, жалиш го, обаче, всяка събота и неделя си ходи в село на 70 км, а някой път и вечер и сутрин си пътува...) Та, утре щял да дойде. Казах му да си вземе болничен, защото ми писна - мине не мине, и си взима ден или предиобед за нещо си... чак в петък, като се разговорихме, разбрах, че поработва извънредно... както и да е, и аз заподозрях, че просто събота и неделя не е изпълнил заръката на партията... ама, утре щи кажа

Редактирано от _parvaty_ на 15.06.09 17:25.



Тема Re: Мани майтапа - НЕ ДОЙДЕ!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано15.06.09 22:45



чакам)))

...после пак ще искам похвала като за клубната ясновидка))...айде нЕма ми плащаш , щото шЪ си загуба дарбата
познах обаче , че и ще ти метка номерца ...все пак мъж е, трЕбе си го върне))

така де, прежалили сме го...ся само сеир гледаме


The Joy of Life

Тема Ами, не, не сме го прежалили,нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано15.06.09 22:52



искаме си да работи при нас... но, не на цената на ринита ни

и, не смятам, че върти номерца - твърде е чист в душата си... много е наивен и т.н.... ще ти кажа утре, но не го подозирам във седемте смъртни гряха... ...



Тема Re: Какви изненади донесе днешният ден?нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано16.06.09 18:17



или...викаш- нЕма изненадки))




The Joy of Life

Тема И днес не дойде...нови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано16.06.09 18:52



болничния му бил за два дни, че днес го викали на промивка на окото... абе, нещо ме ала-балисва, ама утре ще видя... проблеми с очите не се оправят за два дни... и, този път ще се заям, ще питам някой доктор какво пише в болничния лист

утре ще ти кажа какво става... много е съмнително , обаче



Тема Re: И днес не дойде...нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано16.06.09 19:03



този май си търси друга работа!


The Joy of Life

Тема Да ти кажа честно, имам 22 автобиографиинови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано16.06.09 19:08



в папка, разпечатани от януари... и сега да пусна обява, поне толкова ще получа - нови новенички... та, на мен лично не ми пука кой ще дойде - мога да ги сменям колкото си искам, не ме бърка как се казва оперативния ми счетоводител ...





Тема Re: Мани майтапа - НЕ ДОЙДЕ!нови [re: _parvaty_]  
Автор Harлeц (наивник)
Публикувано16.06.09 20:03



Гони го като се върне веднага и го забрави!

Да видим до кога?!


Тема Re: А-ха!нови [re: LlRA..]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано17.06.09 09:23



този май си търси друга работа - някъде, където да може да си ходи кирлив и миризлив





Тема Re: А-ха!нови [re: wasted_youth]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано17.06.09 12:49



или пък взел си поука от тази работа...ще започне живот като НОВ човек!...гледаш ли как всяко нещо си има полза




The Joy of Life

Тема Обаче, днес е отишъл на работа, с НОВИнови [re: _parvaty_]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано17.06.09 19:39



обувки, кожени, спортен тип !

Явно, работата му харесва и има желание да се интегрира при нас. Доволна съм, защото се разбирам с него, и бих искала да се култивира и да работим нормално... все пак, да инвестираш в някой време и нерви не е без значение, и откровено казано, не ми се иска да го сменям... ще видя утре лично как е



Тема Re:супер!нови [re: _parvaty_]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано17.06.09 20:54



айде...всичко нека е наред))



и вземете го поощтрете там момчето...за послушанието и съобразяването!
успех!


The Joy of Life

Тема Re:супер!нови [re: LlRA..]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано17.06.09 22:14



Да, да му подарят мъжка козметика: автършейв на Жилет, рол-он за подмишници и парфюм.



Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Е, вие пък с Вещичка... трябва ли данови [re: LlRA..]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано17.06.09 22:35



стимулираме някой , за да не смърди? Това, смятам, се възпитава през първите седем години...

Би трябвало да е естествена потребност - хигиена, облекло, хранителни навици... все едно да го уча да не сърба супата в ресторант... не мога да направя повече за това момче, ако и този път не влезе в пътя, ще трябва да се разделим



Тема Re: Е, вие пък с Вещичка... трябва ли данови [re: _parvaty_]  
Автор Beщицa;) (enjoy)
Публикувано17.06.09 22:49



Парватинце, когато прочетох темата ти, ми се прииска да ти препоръчам едно книжле:

, тогава се спрях, ама сега ми се струва, че е добра идея.

Стимулът винаги е добър вариант за възпитание и превъзпитание.

Изваждам положителното от отрицателното.

Тема Хм!нови [re: _parvaty_]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано18.06.09 06:21



Аз не разбрах кой е шефа и кой подчинения в цялата тази смърдяща сага...



Тема Не може да се каже на някой...нови [re: _parvaty_]  
Автор Aли Бaбa (член)
Публикувано18.06.09 07:36



... да спазва лична хигиена. В такива случаи аз лично бих избрал веднага без да се колебая раздялата. Винаги може да се измисли някаква друга приемлива причина.



Тема Re: ОФФ : Сериозен служебен казус!нови [re: _parvaty_]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано18.06.09 13:50



Аз бих му го казал абсолютно директно. Момче тук идват клиенти и всякакви хора, недупостимо е да държим служител с ниска лична хигиена и неприятна миризма или взимаш мерки ВЕДНАГА или си пътник. Хубаво е да разбере, че си добронамерен. За това помага момента, обстановката и тона. Успех.

Leben und leben lassen !



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.