Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 29.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Я и аз да попитам...нови  
Автор Жepoнимo ()
Публикувано10.06.09 18:44



щото съм леко в афект, пък може би по тая причина не си давам правилен отговор на въпроса в ситуацията.

Тя (ситуацията)- семейни начала, от няколко месеца. До този момент по обективни причини не е повдигнат въпросът за ангажименти по разходите /ток, вода и прочие без които не можем/. Живеят в нейното жилище, тя има дете, той не.

Той (въпросът)- повдига се вече и звучи така:

На колко се делят разходите?

Отговорите гравитират около "на две" и "на три". Някакви предположения?

(според мен)

Тема Re: на нищо не се дели!нови [re: Жepoнимo]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано10.06.09 18:47



доходите на единя и на другият с еплясват на масата и се започва -голямото отделяне за сметките към държавните рекетьори първо, заеми и пр.- каквото остане е за тях- храна, лични и пр.!
тва е!


The Joy of Life

Редактирано от LlRA.. на 10.06.09 18:50.



Тема Зависинови [re: Жepoнимo]  
Автор Aли Бaбa (член)
Публикувано10.06.09 18:47



Ако той е с нея само за кревата е едно, а е съвсем друго ако има чувства и сериозни намерения.

Няма да правя предположения каква е ситуацията, макар въпросът ти да я издава. Прогнозата ми е лоша. Съжалявам.





Тема Re: Я и аз да попитам...нови [re: Жepoнимo]  
Автор anbraМодератор (аз)
Публикувано10.06.09 18:48



На въпроса с въпрос - "Ти как предлагаш?"
То вече отношенията лееекинко помътняват...



Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Я и аз да попитам...нови [re: Жepoнимo]  
Автор Kиkc ()
Публикувано10.06.09 18:48



На три естествено. Всеки си плаща. И детето, няма значение колко е годишно..



Тема Re: Я и аз да попитам...нови [re: Kиkc]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (с кученце)
Публикувано10.06.09 18:51



Хаха, да, тоя отговор изчерпва темата



en arche en ho logos

Тема Re: Я и аз да попитам...нови [re: Жepoнимo]  
Автор _69__ (Упcapин)
Публикувано10.06.09 18:52



Ти живееш в нейното жилище. От което следва, че би трябвало да поемеш разходите по апартамента. Ток , вода и другите му там салтанати. Горе долу това ще направи ... през лятото 200 лева, зимата 400-500.
ОТ тук натам за храна делите всичко и така :)



Тема Живеят в нейното жилище?нови [re: Жepoнимo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.06.09 18:52



Той има ли жилище? И какво става с неговото жилище междувременно?
Няколко месеца понякога не са достатъчни да се напаснат хората за такова нещо. Според мен просто остави нещата още малко да се развиват.

П.С. Първата ми реакция беше - "живеят в нейно жилище, значи той плаща сметките", но мисля, че не е най-добрия вариант това

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Да ти кажа, Ком, и аз първо написах нещо подобно!нови [re: Koм]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано10.06.09 18:59



Обаче, после го изтрих... защото, все пак, тя има и собствено дете - не е много честно САМО партньора й да плаща ВСИЧКИ сметки, колкото и да е нейно жилището... до преди да бъде с него кой е плащал? Пък и, разходите по един апартамент никак не са малки

друг е въпроса, че намесят ли се пари в едни отношения, работата отива на зле... но пък, не съм съгласна с подхода на Лира - всичко на масата, отделяме за сметки, и харчим другото заедно... Аз бих практикувала следното - делим разходите на две, защото детето няма доходи, и всеки оставя частта от сметките до размера на едната втора. Ако пазаруват заедно плащат заедно, а ако се прибират отделно пазарува единия ден - единия , другия ден - другия. Пък и, в крайна сметка, аз може да обичам рибен пастет на Рио Маре, дето е 6 лева тубичката /днес това обядвах, та ми е най-пресен пример/, а другия да яде лучец и лебец. та,няма да е много честно да делим пазара... макар, че като са двама, обичайно дава повече този, който изкарва повече, и това е. Няма драма. Обаче, стигне ли се до въпроса "А, как ще делим сметките?" любовта е избягала вече... защото, и тя трябва да се сеща,все пак, че Живота не е безплатно забавление



Тема Аминови [re: _parvaty_]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано10.06.09 19:01



той все пак пести от наем, като живее в нейно жилище...


Аз мисля, че подхода на Лира е всъщност най-естествен.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.