Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Протест  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 16:39



Обещах на една клубарка със загубена регистрация да пусна тази тема.
Във връзка с

, който смята, че подобно варварско отношение към децата е недопустимо, може да се присъедини.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 29.05.09 16:43.



Тема Присъединявам се! [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано29.05.09 16:47



Аз гледах репортажа, а дъщеря ми се разрева, защото беше в другата стая, и гледаше детски, но като чу телевизора и детето, което викаше "Помощ" дойде, и като ревна... много глупава работа... майката действително си изглеждаше като алкохоличка... лошото е, че повечето съдилища присъждат децата на майката... а и, децата са си българчета, те не говореха полски... идиотски свят... много гнусно ми стана от материала, който видях, и от отношението и поведението на българите и т.н... не знам какво, обаче, можем да направим...

гадна работа...



Тема Re: Присъединявам се! [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 16:49



Абе, остави каква е майката. Дори тя да е права, не може по този начин да става всичко. Това са деца!

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Присъединявам се! [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 16:54



ами като нямаме социални служби на място с подходящи психолози...и въобще в просташка държава...просташки изпълнения!



защото ако имаме и свестни адвокати...веднага ще се намесят и за публичен тормоз и гавра с децата...уронване на достойнството им и пр. и мигом ще се възпре решението на съда...и ще се започне отначало!

Не разбрах- децата вече заминали ли са или са още на наша територия?
Аз мисля, че ако има хора в час ще запретнат ръкави и ще се преразгледа делото именно на основа- бруталното им отнемане от бащата...и незчитането им на правата да се държат човешки с тях!
просто сега да се тръгне от там-от уронване на достойнството им и нанасяне на психологически травми, стрес и пр.

Редактирано от LlRA.. на 29.05.09 16:56.



Тема Re: Присъединявам се! [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 17:02



Нямам представа заминали ли са. И аз днес го прочетох. Но си права. И мисля, че не е късно нещо да се направи.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Протест [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 17:07



Ох, гледах снощи, потресена съм!! Не знам кой крив, кой прав, щото едно е кой кво говори, истината не е съвсем ясна струма ми се, но такова отношение към деца е варварско

При това всичко се случва с "благословията" на органите, призвани да защитават права



Тема Re: Присъединявам се! [re: LlRA..]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 17:18



До колкото можах да разбера от репортажа по Нова ТВ момиченцето с майката е в полското посолство, а момченцето в суматохата е успяло да избяга при приятелско семесейство, което асеновградчани за сега не са издали. Ятаци и партизани ще станем, като няма държава.....



Майката според мен не изглеждаше алкохоличка, но факт,че е заминала без децата, оставила ги е на бащата, той до този момент ги е гледал и са свикнали с него. И тая Агенция за закрила на детето как допуска такива сцени - че то си беше направо стълкновение между граждани и учреждения за сметка на детската душа!!

И да видим как Полша си защитава гражданите, живеещи на чужда територия. Също е поучително. Ако България така ни защитаваше зад граница, нямаще да имаме нито заложници, нито процеса в Либия.



Тема Re: Протест [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 17:47



Както и да го въртите, не можете да отречете факта, че бащата е нарушил законите като е прибрал децата в България без съгласието на майка им. Двойното им гражданство в случая не им дава никакво предимство. Те не могат да бъдат извеждани от страната, в която живеят без писменото съгласие на ДВАМАТА родители.



Тема Re: Присъединявам се! [re: lodka_v_moreto]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано29.05.09 17:49



Здравейте :)
Сутринта във фейсбук подехме инициатива- който иска да напише едно писмо до Държавна агенция Закрила на детето, с копия до медиите. Надяваме се, че така ще обърнат сериозно внимание на случая и ще преразгледат отношението си към него. Пускам и тук текста на писмото, ако модераторите смятат, че е спам да ме изтрият.

В полето "До" или "To" :
press@president.bg, n.markov@prb.bg, infocenter@prb.bg, gospodari@gospodari.com, tazi_sutrin@btv.bg, 1x1@kanal3.bg, 5za4@kanal3.bg, neudobnite@kanal3.bg, zdravei_bulgaria@ntv.bg, story@slavishow.com, e.akcia@gmail.com

В "относно" или "Subject" : Писмо до Държавната агенция за закрила на детето

До: Държавна агенция за закрила на детето

Копие до:
Президента на Република България

Нова телевизия , БТВ , Канал 3
Господари на ефира
Полско посолство


Уважаема г-жо председател на ДАЗД и всички лица, работещи в агенцията,

Потресен/a съм от кадрите, излъчени по Нова телевизия, на 28 .05.2009 г, във връзка с двете деца - Николета и Павел. Крайно недопустимо е професионалисти, работещи с деца, отговорни за физическото и психическото им състояние, да позволяват подобни сцени на насилие. Защото това е насилие. Не можем да приемем, че Вашите служители са допуснали да се стигне до подобно нещо. Именно, защото са професионалисти, би следвало да направят изводи дали тази майка е способна до осигури подходяща среда за нормалното развитие на децата и. Защото нито една отговорна и заинтересована за състоянието и развитието на децата си майка, не би ги подложила на това психическо изтезание.

На кадрите ясно си личи грубото, насилствено и безразлично отношение на майката и бабата на двете деца. Вашите служители, както и всички други държавни такива, са отговорни за случилото се, независимо, че има съдебна заповед за отвеждането на децата. Тези служители са длъжни да се уверят, че майката е способна да се грижи за тях. А както се вижда на записа, това съвсем не е така, още повече, че те са присъствали на мястото на събитието. Те не са ли се запитали, след като пред камера и толкова много хора, тази майка се отнася така с децата си, какво би направила, ако са сами? След като всички видяха тази подигравка с децата, нито един родител не би се чувствал уверен в това да разчита на Вас, при нужда от помощ. Нито едно дете не би Ви потърсило, ако се нуждае от закрила, тъй като ясно се видя, че такава НЕ осигурявате.Николета и Павел са български граждани, каква защита им усигурява нашата държава? Как допускате те да бъдат отвлечени пред очите на толкова хора? Чии интереси се защитават пак ? Случилото се ще остави неизлечими травми в децата, кой помисли за това?!?!

Обръщаме се с апел към държавния глава да предприеме всички необходими мерки за защита на двете български деца.

Настояваме за незабавна намеса на всички компетентни държавни органи и неправителствени организации, които сега трябва да докажат, че са Българи, а не съучастници в това позорно престъпление.
http://vbox7.com/play:dab7d60b

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Протест [re: Aлиca.]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано29.05.09 17:51



Това е така, но както и да го въртим, няма грижовна майка, която да се отнесе по този безумен начин с децата си. Ако така се държи когато има камери и институции как ли ще се държи когато е сама между 4 стени с тези деца?
Имаше една Соломонова притча, която разказваше за майка, готова да даде детето си на самозвана жена, но да не го разрежат. Това е майката, а не някоя, която дърпа детето си като животно, с огромен риск да го нарани.

Antes muerta que sencilla



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.