Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:01 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Протест  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 16:39



Обещах на една клубарка със загубена регистрация да пусна тази тема.
Във връзка с

, който смята, че подобно варварско отношение към децата е недопустимо, може да се присъедини.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 29.05.09 16:43.



Тема Присъединявам се!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _parvaty_ (наистина)
Публикувано29.05.09 16:47



Аз гледах репортажа, а дъщеря ми се разрева, защото беше в другата стая, и гледаше детски, но като чу телевизора и детето, което викаше "Помощ" дойде, и като ревна... много глупава работа... майката действително си изглеждаше като алкохоличка... лошото е, че повечето съдилища присъждат децата на майката... а и, децата са си българчета, те не говореха полски... идиотски свят... много гнусно ми стана от материала, който видях, и от отношението и поведението на българите и т.н... не знам какво, обаче, можем да направим...

гадна работа...



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: _parvaty_]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 16:49



Абе, остави каква е майката. Дори тя да е права, не може по този начин да става всичко. Това са деца!

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Присъединявам се!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 16:54



ами като нямаме социални служби на място с подходящи психолози...и въобще в просташка държава...просташки изпълнения!



защото ако имаме и свестни адвокати...веднага ще се намесят и за публичен тормоз и гавра с децата...уронване на достойнството им и пр. и мигом ще се възпре решението на съда...и ще се започне отначало!

Не разбрах- децата вече заминали ли са или са още на наша територия?
Аз мисля, че ако има хора в час ще запретнат ръкави и ще се преразгледа делото именно на основа- бруталното им отнемане от бащата...и незчитането им на правата да се държат човешки с тях!
просто сега да се тръгне от там-от уронване на достойнството им и нанасяне на психологически травми, стрес и пр.

Редактирано от LlRA.. на 29.05.09 16:56.



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: LlRA..]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 17:02



Нямам представа заминали ли са. И аз днес го прочетох. Но си права. И мисля, че не е късно нещо да се направи.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 17:07



Ох, гледах снощи, потресена съм!! Не знам кой крив, кой прав, щото едно е кой кво говори, истината не е съвсем ясна струма ми се, но такова отношение към деца е варварско

При това всичко се случва с "благословията" на органите, призвани да защитават права



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: LlRA..]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 17:18



До колкото можах да разбера от репортажа по Нова ТВ момиченцето с майката е в полското посолство, а момченцето в суматохата е успяло да избяга при приятелско семесейство, което асеновградчани за сега не са издали. Ятаци и партизани ще станем, като няма държава.....



Майката според мен не изглеждаше алкохоличка, но факт,че е заминала без децата, оставила ги е на бащата, той до този момент ги е гледал и са свикнали с него. И тая Агенция за закрила на детето как допуска такива сцени - че то си беше направо стълкновение между граждани и учреждения за сметка на детската душа!!

И да видим как Полша си защитава гражданите, живеещи на чужда територия. Също е поучително. Ако България така ни защитаваше зад граница, нямаще да имаме нито заложници, нито процеса в Либия.



Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 17:47



Както и да го въртите, не можете да отречете факта, че бащата е нарушил законите като е прибрал децата в България без съгласието на майка им. Двойното им гражданство в случая не им дава никакво предимство. Те не могат да бъдат извеждани от страната, в която живеят без писменото съгласие на ДВАМАТА родители.



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано29.05.09 17:49



Здравейте :)
Сутринта във фейсбук подехме инициатива- който иска да напише едно писмо до Държавна агенция Закрила на детето, с копия до медиите. Надяваме се, че така ще обърнат сериозно внимание на случая и ще преразгледат отношението си към него. Пускам и тук текста на писмото, ако модераторите смятат, че е спам да ме изтрият.

В полето "До" или "To" :
press@president.bg, n.markov@prb.bg, infocenter@prb.bg, gospodari@gospodari.com, tazi_sutrin@btv.bg, 1x1@kanal3.bg, 5za4@kanal3.bg, neudobnite@kanal3.bg, zdravei_bulgaria@ntv.bg, story@slavishow.com, e.akcia@gmail.com

В "относно" или "Subject" : Писмо до Държавната агенция за закрила на детето

До: Държавна агенция за закрила на детето

Копие до:
Президента на Република България

Нова телевизия , БТВ , Канал 3
Господари на ефира
Полско посолство


Уважаема г-жо председател на ДАЗД и всички лица, работещи в агенцията,

Потресен/a съм от кадрите, излъчени по Нова телевизия, на 28 .05.2009 г, във връзка с двете деца - Николета и Павел. Крайно недопустимо е професионалисти, работещи с деца, отговорни за физическото и психическото им състояние, да позволяват подобни сцени на насилие. Защото това е насилие. Не можем да приемем, че Вашите служители са допуснали да се стигне до подобно нещо. Именно, защото са професионалисти, би следвало да направят изводи дали тази майка е способна до осигури подходяща среда за нормалното развитие на децата и. Защото нито една отговорна и заинтересована за състоянието и развитието на децата си майка, не би ги подложила на това психическо изтезание.

На кадрите ясно си личи грубото, насилствено и безразлично отношение на майката и бабата на двете деца. Вашите служители, както и всички други държавни такива, са отговорни за случилото се, независимо, че има съдебна заповед за отвеждането на децата. Тези служители са длъжни да се уверят, че майката е способна да се грижи за тях. А както се вижда на записа, това съвсем не е така, още повече, че те са присъствали на мястото на събитието. Те не са ли се запитали, след като пред камера и толкова много хора, тази майка се отнася така с децата си, какво би направила, ако са сами? След като всички видяха тази подигравка с децата, нито един родител не би се чувствал уверен в това да разчита на Вас, при нужда от помощ. Нито едно дете не би Ви потърсило, ако се нуждае от закрила, тъй като ясно се видя, че такава НЕ осигурявате.Николета и Павел са български граждани, каква защита им усигурява нашата държава? Как допускате те да бъдат отвлечени пред очите на толкова хора? Чии интереси се защитават пак ? Случилото се ще остави неизлечими травми в децата, кой помисли за това?!?!

Обръщаме се с апел към държавния глава да предприеме всички необходими мерки за защита на двете български деца.

Настояваме за незабавна намеса на всички компетентни държавни органи и неправителствени организации, които сега трябва да докажат, че са Българи, а не съучастници в това позорно престъпление.
http://vbox7.com/play:dab7d60b

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано29.05.09 17:51



Това е така, но както и да го въртим, няма грижовна майка, която да се отнесе по този безумен начин с децата си. Ако така се държи когато има камери и институции как ли ще се държи когато е сама между 4 стени с тези деца?
Имаше една Соломонова притча, която разказваше за майка, готова да даде детето си на самозвана жена, но да не го разрежат. Това е майката, а не някоя, която дърпа детето си като животно, с огромен риск да го нарани.

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Присъединявам се!нови [re: KpucaHa]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 17:53



Не сте прави обаче и няма да подкрепя, защото децата НЕ СА ОТВЛЕЧЕНИ!!! Имало е дело по международната конвенция и влязла в сила присъда, както и изпълнителен лист. Точка.
Съвсем други са морално-етичните аспекти и драмата на дечицата.





Тема Re: Протестнови [re: KpucaHa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 17:58



Не съм гледала репортаж, нито съм била на мястото на събитието, затова не мога да давам оценка на държанието на майката с децата и.

При всяко положение бащата е нарушил законите. Така че кой е по-безотговорен спрямо децата си в случая дори е излишно да се спори.
А как майката ще се отнася с децата си, докато живее с тях е проблем на социалните служби в нейната страна. Доколкото знам, пипат по-здраво от нашите.



Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 18:06



Освен това, има само един безпроблемен начин да се изведат малолетни от една държава през няколко граници до друга, Ако и да са с двойно гражданство. Без писменото съгласие на непридружаващия ги родител това е възможно само чрез фалшифициране на документи.
Грижовният татко е затънал здраво.



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 18:21



"Съвсем други са морално-етичните аспекти и драмата на дечицата."

mdaaa...права си!...всъщност проблемът е само начина на отвеждането им...иначе другото си е в норма!
та затова ми беше идеята, ако може и има начин да се направи скандал именно и само около безкрупулния нелицеприятен момент на отвеждането им!

и въобще ако може да се наблегне на морално-етичния модел за начин и въздействие!



Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 18:25



Това най-вероятно е така, но пък се замисли какво трябва да направи човек, чиято половинка отказва да се прибере при семейството си (ако това е вярно, а то най-вероятно е вярно), а той е в чужда държава и без никаква помощ. Ми, прибрал се е вкъщи, за да гледа по-лесно децата. Може да не е законосъобразно, но пък си е целесъобразно отвсякъде.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 18:44



Е, как го каза "бащата е нарушил законите"... То - формално - вярно, че ги е нарушил. Като пресичаш улицата на непозволено място също ги нарушаваш.

Няма социални служби в света, които могат да и попречат на тази жена да тръсне децата на майка си и да иде отново да проституира в Майорка.


Всъщност - това най-вероятно е по-добрия вариант за децата, защото може да се окажат и те в Майорка.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 18:50



Мислиш,че е фалшифицирал документи, за да могат да минат през граница?





Тема Ето документален клип:нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aли Бaбa (член)
Публикувано29.05.09 18:55





Гадно е. Не зная как може да се коментира подобно нещо. Определено нямам никакви думи. Потресен съм.



Тема Едва линови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 18:57



Документа е нотариално заверено пълномощно - не виждам как ще го фалшифицира. Далеч по-вероятно е просто никой да не му го е поискал.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема ... съжалявам....нови [re: Aлиca.]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано29.05.09 18:58



... ама ако сложим нейната страна до тази на бащата аз съм ЗА него.
Човека сутринта го слушах неговата веррсия...
Тя е алкохоличка, без постоянна работа... не се интересува от децата и т.н... и представи доказателства.
Колкото до децата трябва да си глух да не чуеш как детето пищи за помощ и трябва да си идиот за да толерираш един съд, който не се вслушва в гласа на това дете.
Да им сера и пикая на присъдата... а и на хората дето подкрепят някаква инфантилна простакеса, дето видиш ли сега се затъжила за децата и ги иска на всяка цена... дори и те да страдат...
Та не се хващай за бдуми като ДВАМАТА родители... Родител е този, който гледа детето а не този дето пие по кръчмите и не ги вижда с месеци...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Re: Едва линови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 18:59



Хахахаа, Коме, у Хамеричко може и да не може, тука може СИЧКО

Познавам хора, които са го правили, без кайне проблеме..



Тема Re: Едва линови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 19:01



Дори и да го е направил - няма начин да се докаже. Пълномощното само се показва - не оставя в никакъв архив. Въобще - с тия пълномощни работата е доста идиотска.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Едва линови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 19:04



Абееее, начини има за всичко, и графологична експертиза (хъм, аз скоро бях подложена на такава, професионално, тъй че..). И е крайно време такъв тип документи да се пазят в архив (за Русия знам, че така правят..).

Не знам, много ми е грозна и мръсна цялата ситуация





Тема Re: Едва линови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 19:08



Аз до сега само съм го показвал пълномощното доколкото си спомням един път тук и един път в България. Нямам спомен да са правили копие дори.
Права си - трябва да се пази в архив най-малкото, но тогава или трябва да имат компютърна система на границата да го сканира и архивира, или трябва да имаш няколко пълномощни - за всяка граница по едно.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.05.09 19:18



Смел народ управляван от продажни измекяри.Съвсем скоро няма да има България!
Язък за качествения материал с който търгуват шепа непрокопсаници!!!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Едва линови [re: Koм]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 19:27



От репортажите не се разбра, но допускам, че първоначално са се разбрали с майката той да ги гледа, а тя да замине за Майорка - ако в него момент й е било изгодно да е свободна. Тогава може й да му е подписала необходимите неща.Пък сега да се е сетила да ги(децата) иска.



Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 19:29




Това най-вероятно е така, но пък се замисли какво трябва да направи човек, чиято половинка отказва да се прибере при семейството си (ако това е вярно, а то най-вероятно е вярно), а той е в чужда държава и без никаква помощ. Ми, прибрал се е вкъщи, за да гледа по-лесно децата. Може да не е законосъобразно, но пък си е целесъобразно отвсякъде.


Нидей, ще ме разплачеш!

Горкичкият татко на две дечица, дипломиран инженер, живеещ и работещ във Варшава самотен и без никаква помощ! Полуидиотова, как се справят майките на 2 деца, които си ги отглеждат сами? Детските им градини на поляците не са по-лоши от нашите, 300 км разстояние до местонахождението на оправящата депресията си съпруга е 2-3 часа път с кола по полските пътища. Там не е изключение семейството да живее в един град, а единият родител да работи в друг град, особено ако е на добре платена работа и да се прибира за уикендите. В петък вечер и в неделя вечер летищата за вътрешните им авиолинии приличат на чакалнята на централна автогара преди Коледа.

Заплати на вишисти във Варшава и Асеновград да коментирам ли?
Ама дошла вездесъщата мама свекърва от сьело да си гледа внучетата и набръмчала с мухи за гадната снаха главата на синчето си и с носталгични спомени за чушките в задния двор и айде - бохчите, дЯцата и дОма - да са пука оназ парцалетина.

Значи, ако българка го беше свъртяла този номер на мъжа си чужденец, щяхте да опищите орталъка и от девет реки вода да донесете в нейна полза.



Тема Re: Протестнови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 19:34



Е, как го каза "бащата е нарушил законите"... То - формално - вярно, че ги е нарушил. Като пресичаш улицата на непозволено място също ги нарушаваш.

Да, да пресечеш улицата е баш същото като да извеждаш незаконно деца от страната.




Няма социални служби в света, които могат да и попречат на тази жена да тръсне децата на майка си и да иде отново да проституира в Майорка.


Ще се доверя на информацията ти - щом си ползвал услугите точно на тази жена в Майорка, нямам причини да поставям под съмнение мнението ти.
Как беше в леглото, бива ли я поне?



Тема Re: Едва линови [re: lodka_v_moreto]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано29.05.09 19:35



А сега вероятно иска децата, за да получи някаква парична помощ от техните социални. И дотам.





Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 19:42



Лисе, пак шъ кажа, за първи път все едно мойте мисли си прочела!! Абсолютно се подписвам под теб. Горе-долу така я видях и аз картинката... (не чак толку живописно, ма ти си творец все пак

)



Тема Re: Протестнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 19:43



Мислиш,че е фалшифицирал документи, за да могат да минат през граница?

Посочи ми официален път, по който това да стане. Свекървата твърди, че са пътували с кола. Но дори и със самолет, пак не могат да минат метър без необходимите документи.

Освен това, преди малко повече от 2 години имаше подобен случай точно с полска гражданка и детето и. Знам случая и знам как бащата е извел детето от страната, лично от майката. Една година и повече се щура жената, първо да се добере до детето, после да докажат, че е изведено без нейно съгласие, защото пък тя не можеше да се прибере с детето законно и без негово разрешение, ако не го осъди.



Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Apxaнreл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 19:46



Може и да е идеален човекът, а тя - най-големият парцал. Не защитавам нея, обвинявам него, че е допуснал непростима грешка чрез действията си с прибирането на децата тук.



Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.05.09 19:47



Да, да пресечеш улицата е баш същото като да извеждаш незаконно деца от страната.

Дори по-страшно!

Защото застрашаваш живота на съвсем невинни хора,демонстрирайки уменията камикадзе!.
Кефите ме като умаловажавате нещата съпоставяйки ги.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш

Редактирано от *Плaмeн* на 29.05.09 19:51.



Тема Re: Едва линови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 19:54



Абе хора, не се подвеждайте - няма чалъм да бъдат изведени за постоянно деца. Има друг номер - майката подписва за срок от 30 дни /или някакъв определен срок/ и ако след изтичането му, децата не са обратно в Полша, спокойно може да подаде молба за отвличане - законът е на нейна страна.



Тема Re: Едва линови [re: Aлиca.]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.05.09 19:56



Пък те лапетата ако щат да си викат за помощ-путка им майна-кой ги бръсне за участници



Важна е оная спогодба която са подписвали хора на възрастта на прародителите им!

Опитай се да им го обясниш на децата това споразумение мила:)

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш

Редактирано от *Плaмeн* на 29.05.09 19:59.



Тема Re: Едва линови [re: *Плaмeн*]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:00



А, не ми разигравай сценки на истерична буля в ПМС, бива ли?





Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Aлиca.]  
Автор Apxaнreл (паднал ангел)
Публикувано29.05.09 20:08



... НЕ... грешка е допуснал съда че не е взел под внимание желанието на децата и изобщо това, че те дори не я познават като майка, защото просто тя не е такава..
Не съм виждал така дете да иска да се махне от майка си... че чак да изпадне в истерия.... Тия са за убиване...

...същия като преди... с тунинг и доживотна гаранция... ®



Тема Re: Едва линови [re: Aлиca.]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано29.05.09 20:08



Нещо пробваш да ми се поизмъкнеш


И на мене ми е на хуя за челядта интернационалния брак и тяхните така и неуредени неуредици,но видя ли реакцията на децата бе кратуно?
Нищо ли не ти говори това?
И да!
Да пресичаш без да мислиш, е също толкова наказуемо колкотои да убиеш преднамерено.Това по закон разбира се,и по закон който се предполага да се спазва .Разбира се!
Да си чула скоро някой наемен убиец да е екстрадиран с такава показност?

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:12



Ами - много е просто - качили са се на колата и са пътували. Пълномощното ще го проверят евентуално само на излизане от Полша. Ако са с български паспорти - може и да не се сетят изобщо. Ти да не мислиш, че на границата работят някакви машини?



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Хайде сеганови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:14



няма нужда от ирония - ако си мислиш, че социалните служби на Полша ще направят нещо - жестоко се лъжеш.
А за Майорка - хайде - ще се съглася с теб - не е била проститутка.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:17



Малко ли майки тук са се оплаквали, че не могат да намерят бащите на децата, за да им разрешат да изведат децата от страната или пък, че бащите не разрешават да ги изкарат? Тук ситуацията е същата. И в двата случая, мисля че е справедливо този, който се грижи за децата, да вземе решение къде те да живеят.
Що се отнася до бабата, това и аз си го помислих, но то не променя факта, че мамата е абдикирала от родителските си задължения, а сега си тормози децата.
При всички положения обаче, този начин на прибиране на децата е безумен.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Apxaнreл]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:25



Съдът в Хага как да предположи, че в България социални служби и подобни институции, които трябва да са на първа линия при изпълнението на подобно съдебно решение си чоплят задниците, без извинение?

Оттам и тези пернишки трагедии.
Отделно пък друг е въпросът защо бащата отказва да съдейства на съдебните органи в случая. Барабар с баби, роднини и цялата махала сеирджии. Защото, нормален човек, който е наясно, че поне за момента е безсилен да се противопоставя на органите на реда, няма да използва децата си в такъв долнопробен цирк, ами ако трябва, лично ще ги настани в автомобила и ще ги успокои с подходящи думи, за да не ги гледа как плачат. Ама тук пак едно безсърдечно "елате ни вижте!" се разиграва от нашенеца - само гюрултия да стане, че да извлечем файда.





Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:28



Защото, нормален човек, който е наясно, че поне за момента е безсилен да се противопоставя на органите на реда, няма да използва децата си в такъв долнопробен цирк, ами ако трябва, лично ще ги настани в автомобила и ще ги успокои с подходящи думи, за да не ги гледа как плачат.
И това е така, но пък кой щеше да обърне внимание на случката при такова развитие на нещата.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Протестнови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:28



Няколко пъти съм пресичала полската граница с автомобил и на летища. За чужди граждани си държат отворени очите на 16, не на 4, вярвай ми.





Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:30



Лиске, ако децата имат български паспорти, никой не би ги спрял. Когато ходихме на екскурзия с моите деца, ми искаха пълномощно само на излизане на българска граница и никъде след това.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Ами - хубаво, нонови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:31



както вече казах - няма начин да се докаже това - иначе - отдавна да е доказано, вярвай ми.


И колко пъти ти поискаха пълномощното за сина ти?
________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Редактирано от Koм на 29.05.09 20:31.



Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:32



Сама си отговаряш - ревовете са едно, незаконните действия - съвсем друго. Много майки пищят справедливо, но не се юрват да си пробват късмета нелегално, нали?





Тема Ако не си разведеннови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:33



дори и да нямаш пълномощно - ще те накарат да подпишеш декларация в най-лошия случай. Не знам в Полша доколко има компютърна система да проверят дали си разведен.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: ... съжалявам....нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:34



Даааа, сега имаме цялото внимание на обществеността към случката, платено на висока цена от децата. В потрес съм от подобна логика, идиотова!





Тема Re: Едва линови [re: Aлиca.]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 20:37



В крайна сметка няма толкова значение как ги е извел - най-вероятно е било по- тихо първото извеждане, щото репортаж от него момент не сме гледали


Сега наистина по-страшното е, че двамата родители изпростяха до крайност и никой не е намерил сили да поговори с децата. Пък и службите можеха да отложат вземането, не се съмнявам, под някакъв предлог, докато се успокоят децата и всичко да си е нормално.
Хагския съд пък, верно и там са говеда, как решиха да ги присъждат тия деца, сигурно и на снимка не са ги виждали....., камо ли да ги питат какво искат и къде искат...



Тема Re: Ако не си разведеннови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 20:37



Няма значение дали си разведен, ако дете излиза с един родител или баба/дядо, трябва декларация-съгласие.

Ма къде отидохме





Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:39



Да, ама въпросът е, че той може и хич да не е знаел, че постъпва незаконно. На мен не би ми дошло на акъла, ако не бях чела тук за такива случки, пък и на една приятелка ако не и се беше случило. Те дори не са разведени, така че това може просто да е било решение тип: "Писна ми! Ще си ходя, пък тя като реши да се обади." Не твърдя, че е така, но твърдя, че е напълно възможно да е така.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Уф,нови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:39



тук проблема е на полицията и социалните. Не можеш да очакваш роднините ей така доброволно да си дадат децата. Или пък може би - бащата трябваше да замъкне детето до микробуса собствено-ръчно?

От друга страна - в защита на полицията трябва да кажа, че поне са били там. Не знам с кой акъл трябваше да се извърши цялата акция пред камерата - тук мисля, е си проличава на майката колко и е акъла, ама - карай.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:41



Не твърдя, че това е доброто решение за децата, но когато човек е отчаян какво ли не прави.
Щото нали се сещаш, че този баща е обявен за престъпник в Полша и кой знае дали ще може да вижда въобще децата си.
Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 29.05.09 20:42.



Тема Re: Ако не си разведеннови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:42



И какво става като няма такава? Проверява се архива дали родителите са разведени и ако не са - вероятността да ги пуснат с една декларация е огромна.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:42



ТЦ! Изтърка ми се клавиатурата от обяснения.





Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 20:42



Не може да не е знаел. Или, ако тогава (когато са излезли) не е знаел, то за да се стигне до вчерашната мизерия, той е получил съобщение. От съдията-изпълнител, с дата и час. Вместо да прибере децата в апартамента, да откаже да отвори и т.н. те висят пред блока??? Някакъв безумен, отвратителен цирк е това и има нещо ужасно гнило и смрадливо, пак ще повторя!



Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Aлиca.]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано29.05.09 20:44



Защото, нормален човек, който е наясно, че поне за момента е безсилен да се противопоставя на органите на реда, няма да използва децата си в такъв долнопробен цирк, ами ако трябва, лично ще ги настани в автомобила и ще ги успокои с подходящи думи, за да не ги гледа как плачат.

Болно мозъче си ти и изобщо не се четеш кво дращиш



en arche en ho logos

Тема Re: Ако не си разведеннови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 20:44



Принципно, по закон, ги връщат обратно дОма..



Тема Говорите за 2 различни нещанови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:45



тя говори за прибирането от Полша, а ти говориш, за прибирането от Асеновград.
Разбира се, че е знаел - нали някой е извикал тия с камерите.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Ако не си разведеннови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:46



Щях да ти повярвам, ако не ми се беше случвало.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:47



Не съм разнасяла сина си зад граница. Затова пък, в родата и приятелки със смесени бракове, деца и двойни гражданства - колкото щеш. Тези със смесените бракове се радват винаги на специалното Фнимание на митничарите в чужбинско. Особено, ако са българи/българки. Чудя се защо ли?





Тема Re: Говорите за 2 различни нещанови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 20:47



Не, не, просто в различни постинги - за различни неща. Най-вероятно излизането е станало точно така, с разрешение за 30 дни, подписано от майката, да си додат на почивка (предполагаме само, разбира се).
За вчерашния ужас вече е друга тема.



Тема Re: Ако не си разведеннови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 20:49



Така де, Коме, нали затуй написах "принципно, по закон"...

Щото едно е да искаш, друго да можеш и т.н.



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 20:50



Или изглеждат подозрително или са хубавици.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:50



Да, ама въпросът е, че той може и хич да не е знаел, че постъпва незаконно.

Ще вземеш да си повярваш накрая.





Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано29.05.09 20:52



Нямаш идея с колко хора се сблъсквам дневно, които по силата на собствената си логика са убедени, че са изрядни граждани, а всъщност нарушават по няколко закона едновременно. Та, направо си вярвам.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: всъщност темата е само една!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 20:53



това за което ти казваш:"За вчерашния ужас вече е друга тема."

Всичко друго е ясно...



Тема Re: Уф,нови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 20:57



Ти като баща какво предпочиташ? Да оставиш децата си да пищят и реват и ти да ревеш с тях, щото те онеправдават или да им го спестиш като съдействаш и ги успокояваш? Като ЗНАЕШ, че така или иначе, трябва да ги вземат.
Аз съм за второто, пък ако ще да се късам отвътре - поне мъничко да си успокоя изплашените деца. В крайна сметка, не ги отвличат, за да ги колят. Пък дори и така да беше, още повече е важно добрият родител да опита да спре сълзите им дори пред дръвника и да им даде кураж.



Тема Re: Едва линови [re: Koм]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 20:58



Не съм чела докрая, но по повод пълномощните да кажа, че едно оригинално копие остава в нотариуса, който го изготвя и той няма право да го предоставя на никой, освен при съдебно поискване.
По повод институциите ще добавя - НЯМА РАБОТЕЩИ В БЪЛГАРИЯ ! НЯМА ! Освен, ако в случая не трябва да спазят съдебно решение на друг съд. Учудвам се как изобщо български е постановил бащата като "отвличащ". Това е феномен за мен., който мога да си обясня единствено и само с намесата на европейски медиатори или наблюдаващи. Долно, много долно. Дано бъдещия живот на тези деца си заслужава ужаса, който изживяват в момента. Веднъж вече беше цитирана притчата за Соломон. И ако няма кой да се съобрази с желанието на тези деца - няма смисъл от всички юристи, съдилища, ПРАВОраздаващи органи, агенции за закрила на детето и всички държавни хрантутници без сърца. Баси, дано да могат си легнат спокойно.



Тема Re: тук съм страшно съгласна с теб!!!нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 20:58



това е всъщност проблемът в цялата тая простотия!

и няма какво да ми висят пред полското посолство разните му там възмУтени и огОрчени!

ако обаче наистина има как с адвокати да се повдигне там нещо си заради грубостта към малките деца от страна на органите, и непрекратяване на сеира до изясняване с родителя , че не е в негов интерес да се ерчи...трябвало е като с евижда че щяе стан еПернишка трагедия...да се доведат психолози и да му се говори като на луд!...и ексцециите да бъдат отложени!



Тема Re: ... съжалявам....нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:00



Аман от ПМС-та в тая тема! Пий две успокоителни и тогава пиши!





Тема Re: а може и да е някоя скалъпена историянови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:02



тип BBC...и сег ада ни разнасят пак по света!

абе няма нищо случайно



Тема Re: Едва линови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 21:04



Ний от край време се покланяме на разни медиатори и наблюдатели. Останала съм с впечатлението, че в България да си чужденец е достатъчно - не ти трябва нито образование, нито ценз, нито опит - всички са готови да те слушкат.





Тема Re: Едва линови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:05



Болезнено го знам.



Тема Това няма значениенови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 21:05



Работа на социалните е да преценят как да изпълнят съдебната заповед, а на полицията - тя да бъде изпълнена без инциденти.
Нито едните, нито другите не могат да очакват, че аз ще съм добър самарянин и ще им съдействам, за нещо, което е в моя вреда.

Вместо това - и полицията и социалните се панират от някакъв 3-то разряден служител на полското посолство и допускат побой и насилие над деца. И то - пред камерата на национална телевизия. Сякаш не можеха да изчакат няколко часа. Да не говорим, че социалните трябваше да са беседвали с децата многократно. Според мен и двете служби се провалят тотално.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re:Шляйка?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:07



защо така коментираш изказването н аАлиса?...ами естествено че след като има решение по въпроса, съд и пр. ...бащата повече ням адумата!...за съжаление!...останалото с апросташки циркове и "елате ни вижте"...

виж след като предаде малките, нека си наеме адвокат и да обжалва!

защо децата да го отнасят ...заради истериите на възрастните!?



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано29.05.09 21:08



За мен вината е изцяло в бащата и родата му. Било им е обяснено, че за момента друг изход няма, вместо да подготви децата и всичко да стане тихо и кротко, и по съдебен път да търси друго решение - прави циркове и панаири. И кво като ги направи? Ще си почешем пръстите ден-два и всичко ще се забрави. Но не и от децата му.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Коме))нови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:08



тия служб и не съществуват!...те с асамо на хартия и н аслужители лапащи от държавния бюджет...еша си нямат и не им дреме, какво-що...





Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано29.05.09 21:09



Цял ден се оглеждам тук за тази тема.
Какво видях аз: Двама възрастни, които искаха на всяка цена да си докажат кой е по силен и властен. Двама „родители” – които налагаха един на друг справедливост с юмруци и грозни думи. И две деца – по средата- нахъсани от единият срещу другият- научени за две години да мразят майка си.
Тук няма прав родител – тук има двама егоиста, които освен за себе си не помислиха нито за момент за доброто на децата си.
И естествено видях липса на държавата, като институция да защити тези две деца .



Тема Re: Присъединявам се!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:11



е, и Алиса цяла вечер това обЕснява...ама я разпнаха!


а по- голяма тъпотия от това да правят митинг пред полското посолство на нашенци- НЯМА!



Тема Така излизанови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 21:11



ама то е близо до акъла... хайде - на държавните служители наистина не им дреме, ама майката и "дипломати-на" като виждат, че телевизията е там - толкова ли не се усетиха кой ги е извикал и какво ще се случи?



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:12



Хубави са, да. И живеят в хубави държави, чиито служители са изобретили бюрократщината.





Тема Re: идея!нови [re: Mupa]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:12



Трябвало е тутакси да арестуват двамата родители и всички разпищолени роднини...дето се деркат!/поне действа успокоително за момента!/...а социалните да прикоткат децата...това е!



Тема Re: Това няма значениенови [re: Koм]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:13



Човечее, българските социални служби изискват само да напишеш молба или жалба към тях и нищо повече. Не се интересуват от живия контакт. Няма лично отношение. Машината е адска и тромава. Бездушна. Ако случайно се добереш до Началника на съответната служба, той те разпитва за пикантериите около случая и накрая казва- "извън разговора, като частно лице, ще ви кажа, че няма кой да ви съдейства". Тогава ти иде да фанеш една картечница и да мааш, мааш, докат ги очистиш до крак. В българските институции се пишат подробни обяснения и в някой от тях се изискват марки от 5 лева. Това е, което могат да направят за теб. И накрая излизаш един малък, един смазан и ти се ще вече наистина да си американец.



Тема Re: Така излизанови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:17



ами и дипломатина- толкУз дипломат ве))

на негово място като вижда какво става- дърпа майката и се оттеглят дипломатично до изясняване на екшъна!...ако трябва се викат и хор аот външно министерство...и въобще с епроцедира по-сериозно...а то к'во дружина полска с айдуци булгаре))...чудно!



Я кажи Коме можеш ли бързо , ам амного бързо да кажеш: "Панье Гжебош Гжебиш Мишкевич"...това е от тест скороговорка за ВИТИЗ



Тема Re: Кажи му го!нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:18



Не е като по американските филми...дето говорят, преговарят, успокояват и пр....еххх, колко подобни филми сме гледали))...направо на децата им се тръгва от тия гадни родители))





Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Aлиca.]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:20



Сичко туй, дет го казваш е дълбоко право. Но съм склонна да мисля, че това са отчаяни постъпки от страна на бащата. Защото тук, най-лесно се решава проблем, когато разлаяш медиите, другото е - от умрял писмо.



Тема Re: Така излизанови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:21



ама то е близо до акъла... хайде - на държавните служители наистина не им дреме, ама майката и "дипломати-на" като виждат, че телевизията е там - толкова ли не се усетиха кой ги е извикал и какво ще се случи?

И какво трябваше да направят? Да дадат на заден към София, щото ги снимат как идват за изпълнение на съдебно решение?
Какво трябваше да направи дипломатина? Публично изявление, че се отказва да съдейства на закона в полза на нарушителя на закона и тълпата обществени протестатори? Героични пози пред камерите? А?



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:23



е, да ...ама в случая са се объркАли...и работата па стана циганска





Тема Re: дипломатина, затуй е дипломатин...нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:25



за д апостъпва- като такъв!..дори с известно забавяне на процеса!...уж нали ги е учил, разни техники и похвати?па нали поляците били по европейци от нас?



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:25



Да го таковам в отчаяния "баща"! Позьор нещастен!





Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: LlRA..]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:26



Стана, но ти нямаше и да коментираш тук, ако не беше циганска. Е тва е целта на занятието. Знайш колко са малко пътищата да защитиш едно дете. И разплакана съдийка сме виждали, дет ти съчуства кат жена на жена...и накраа получаваш решение от съда, председателстван от нея...В името на народа...да си ебеш майката!



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Aлиca.]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:27



Баа, ти чукай на дърво да не ти са наложи да бъдеш такъв позьор...бетер него ставам ше знайш.



Тема Re:Шляйка?нови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано29.05.09 21:28



Ти гледа ли как крещаха дечурлигата? А едното даже успя да избяга, за щастие. Е, питам аз, има ли сила, която да накара едно дете да бяга от майка си, ако тя е читава?
Само не ми разтягайте локуми за промиване на мозъци и так далее... Децата не бяха съвсем дребни, мисля, че могат да преценят кое как.

en arche en ho logos


Тема Re: дипломатина, затуй е дипломатин...нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 21:28



Лир, не може, не става така, ох, бе хора, намалете емоциите, това са сложни процеси и процедури, хеле пък като има намесени различни държави



За мен бащата е много виновен!!! Едно, че не е подготвил децата, второ, че не се е възползвал на мах от правните възможности.



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:30



ставаш...ама нали разбираш, че Кочо Честименски е един?



Втасе, я помисли пак))...има си други начини, наистина по европейски и нормални...за това говорим...екшъна е излишен!...така или иначе майката има съдебно решение- децат асе предават- после таткото да си обжалва, завежда дело и пр!

Фактите са кофти, наистина...но са факти!



Тема Re:Шляйка?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 21:31



Децата не са виждали майка си 2 години, айде моля ти се, кой знае какво им е наливано в главите.

Бахти, писва ми от самаряни



Истината е някъде там...



Тема Re: идея!нови [re: LlRA..]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано29.05.09 21:31



Чудим се защо има агресия в училищата – това са две деца на 6 и 8 години – които ритаха и се бореха с юмручета срещу собствената си майка – запита ли се някой кой ги научи на това и кога успя за тия 6 години да ги научи на агресия. Не казвам че е бащата- възможно е да е и майката-но е видно че те са научени да се съпротивляват- това е страшно – на нас като големи хора ни е трудно да определим кой е прав и кой крив- а те как биха могли да се ориентират и да изберат правилната страна /ако въобще има такава/.



Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: Aлиca.]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано29.05.09 21:32



Е, как няма да е позьор, с това нелегално извеждане на децата, шансът да си ги вземе по законен ред пак, клони към 0.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: дипломатина, затуй е дипломатин...нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:33



ами и аз така казвам- всичко идва от бащата...и като го избива на лудост, дипломати, полиция и пр., социални, психолози...действат професионално за да не му поощряват лудостта!...сега разбра ли ме?
има си начини...но не мисля че начините са да се правят децата на хаховци!



Тема Re: дипломатина, затуй е дипломатин...нови [re: LlRA..]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:35



Лиро, писах вече, та чак се изхабих. Циганията, по нашенски разиграна, е като преговори за заложници - като ударим тъпана, като писнат заложниците и законът ще подвие опашка. Да, ама не. В този случай може и мама да е алкохоличка и парцал срещу татко светец, но в други случаи мама е читава, пък пищящият татко - престъпен нашенски субект. Може ли държавен служител да кляка на всеки, щото бил симпатичен, ама малко сега е понагазил лука? И го снимат. Ми ще го снимат, той е публична личност, и от камерите ако дава на заден, по-добре да си оди да копа лука на село.



Тема Казах гонови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 21:36



Нещо друго искат ли във ВИТИЗ?
Примерно - предни зъби - такива неща...



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Ами - хубаво, нонови [re: LlRA..]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:37



Лиро, пак ше кажа, принципно си права, но делата се точат с години. Традиционните практики не са ефективни. Да разчиташ на съдебна система е кат да вървиш по плаващи пясъци. Изхода е неясен и мъгляв. Чудя се как не се е светнал да се обърне към европейски медиатор. Тогава наистина те викат кулктурно, кат бял човек, със съответните адвокати и лични преводачи, плюс независим и се взима интелигентно решение. Човека не е скъсал достатъчно чифта обувки май. Тепърва ше ходи кат летящ холандец между Външно министерство и Мин. на правосъдието.



Тема Re:Шляйка?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Mupa (непозната)
Публикувано29.05.09 21:37



На 6 и на 8 години - наистина са достатъчно големи да преценят добре- още повече че от две години - единствената истина която чуват е тази на татко /значи от 4 и 6 години преценяваме логично/ - чудна логика - е затова в арабските страни има камикадзета...
И пък казвам- не заставам зад майката- и тя недопринася за доброто им...



Тема Трябваше да идат в Пловдивнови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 21:39



и да пият по едно кафе, а след 2 часа да се върнат.
Междувременно дипломатина можеше да се обади в социалните, с които би трябвало да са говорили предварително и да определят нов час за връщане.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: дипломатина, затуй е дипломатин...нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 21:40



Стиснахме си ръцете


Абе, повечето говорим за едно и също нещо, ма с различни думи и от различен опит...



Тема Re:Шляйка?нови [re: chavdar4e]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано29.05.09 21:43



Атъй, да си додем на приказката. И поради что 2 години мамата се правила на умрела лисица и не е виждала децата си?

Не ми отговаряй, знам че можеш да измислиш някъв отговор.
Само че нема да ми е убедителен

en arche en ho logos


Тема Re: идея!нови [re: Mupa]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:44



Нали уж майката все липсвала от къщи и била отнесена от вихъра? Да се чудиш откъде такава агресия в малки деца срещу мама! Образът на липсващата мама не кристализира ли в идеал някакъв в детските душички при нормално възпитание на децата от присъстващите в живота им възрастни?



Тема Re:мамата хич не се е правила на умрела лисица!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:46



просто си е водила делото в Хага!
когато е имала заветната хартия в ръцете е предприела действие!



Тема Re:Шляйка?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано29.05.09 21:46



Защото по законен ред си е издействала връщането на децата, а не със цигански панаири.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re:Шляйка?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 21:48



Бе как нема ти отговоря, баш па на тебе


С туй свекървище, я си го представи застанало на Ф на границата

Ох, всъщност, това, което се опитвам да кажа с часове е: да са живи и здрави дечицата, да им ... на институциите у нас, но има ангажименти. И пак ще поентя: в цялата картинка има нещо сбъркано, не знам какво, нещо се крие и се смотава боклук по ъглите, на държавно ниво!!!



Тема Re:аз ако бях на мястото на майката!нови [re: Mupa]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:48



щях да постъпя като нея- да си го осъдя...и да си ги прибера!...



Тема И от къде да я познават маматанови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 21:49



Щото - от 2 години не живеят с нея, а преди това тя е била в Майорка...



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: идея!нови [re: Aлиca.]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 21:50



Ей затуй, преди да се произнесе даден съд, са необходими детските психолози от службите. Ама не да седнат срещу детето и за полвин час да го препитат - ти при кого искаш, ми да му направят психопортрет. Ше рисува с месеци ли, ше му дават тестове ли, те си знаят работата, как по съвсем безобиден начин да смъкнат информация за фактическото състояние на нещата. И без тва делата се точат, има време професионално да се сглоби картината и да се даде препоръка към съда. Тогава отпадат всекакви обработки на хлапетата. Ма кой да си свърши работата кат хората ?!



Тема Re: И от къде да я познават маматанови [re: Koм]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 21:51



Свободно съчинителстваш.



Мацето не ти ли пусна или ти лепна гъби, че си заядлив?



Тема Re: не Лисе!нови [re: Aлиca.]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:51



знам какво се случи с отношенията ни с голямат ащерка, когато бях з апо няколко години по странско...чакй сег аси изяснявамн енякои неща...но поне аз не предприемах драстични неща за да и доказвам разни нещяа в по-ранна възраст!...просто си обречен н анеуспех!

нищо не идеализират- те учат и възприемат света през очите и мозъка на обкръжаващите ги!!!...н а4 0 6г.е много крехка и манипулативна възраст!!!

за това мога дълго да ти говоря





Тема Re:мамата хич не се е правила на умрела лисица!нови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано29.05.09 21:51



Лиро, ти откачи или си си такава?
Ако една мама чака 2 години да се точат делата и през тва време не е изорала половината свят, за да се добере до децата си, пък било и само за две минути да ги зърне от далече... ебем ти тая мама.



Аде, махам се от темата, че почвате яко да ме дразните с тъпи изказвания

en arche en ho logos

Тема Re: И от къде да я познават маматанови [re: Koм]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 21:52



Значи преди две години едното дете е било на 4 , а другото на 5-6г. Мисля от известно време и не се сещам за близка или поне позната, да е заминала в чужбина и да е оставила децата на мъжа си, и то за такъв период от време. Една майка не би постъпила точно така.





Тема Re: е, вече имаш такава позната))нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:55



прехвърлих родителските права на таткото , когато голямата щерка беше на 3г....после заминах за Европата, видях я чак след 2г....после заминах з аЩатите и не я видях 4г.
Сега е на 23г. вече...всичко си идва на мястото в живота, когато не издевателстваш!



Тема Re: идея!нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:56



Когато Хага решава- няма протакане!





Тема Re: И от къде да я познават маматанови [re: lodka_v_moreto]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано29.05.09 21:57



Защо не?? А ако тя ги е издържала? Аз пък съм чела разни такива неща.. Мама бачка като луда у чужбинско, праща пари и .. така.

Свободни съчинения





Тема Re:мамата хич не се е правила на умрела лисица!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 21:58



мамата е действала много хитро- по еврейски...в случая я подкрепям!...и аз бих постъпилка така...а не с епревъзнасяйте толкова))...и а зне съм си виждалк аголямат ащерка по 2 или 4г. и не сме умрели))...напротив-понякога именно тактиката го изисква!



Тема Re: И от къде да я познават маматанови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 22:00



Хе-хе... защо да съчинителствам? Малкото дете е на 6 години - когато са дошли в БГ е било на 4, майката е била в Майорка...

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re:Точно!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано29.05.09 22:00



нещо се крие и се смотава боклук по ъглите, на държавно ниво!!!

Е ТВА Е!

лично министър Паси е казала, че децата трябва да заминат!
е прочетете статиите в дира!



Тема Re:мамата хич не се е правила на умрела лисица!нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 22:01



Аз познавам една чужденка, която изора България. Цяла година време и трябваше, докато се добере до дъщеря си. Хем, момичето беше на 14-15 г и неманипулирано. После почти още толкова, за да се произнесе съда и да си я прибере законно. Криеха се като мишчици по добри хора в чужда за майката държава, клетите, през това време. Има си прецеденти, писах вече, и тази жена от днешната тема просто върви по утъпкани и РАБОТЕЩИ съвети.

Нямаш достатъчно инфо в случая, а на мен не ми се пише баш тук за някои неща.
Та, земи се кротни емоционално или се почерпи бира с Дарки - по твой избор.





Тема Re: идея!нови [re: LlRA..]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 22:04



Колкото и да го бистрим, единствената екстра на бащата е, че ше се намери добър адвокат, който поблазнен от идеята да излезе в светлините на прожекторите, ше окаже качествена помощ. Съчетано с предизборните изяви на Любчо Дилов в парламента, нещата стават по-ок. А децата, дано те някак си да смелят ситуацията по-безболезнено. Щото едно е да манипулираш дете, за да задоволиш собствените си потребности на родител, друго е да не зачетеш свободния му избор, трето е да го оставиш незащитено и висящо във пространството.



Тема Re: И от къде да я познават маматанови [re: chavdar4e]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 22:12



Откъде я измислихте тая проституция в Майорка? В статиите пишеше, че жената е била там само месец и половина, после се прибрала при семейството си във Варшава, и след не много време заминала при близките си на 300 км от Варшава да се оправя от депресия - според мъжа и свекървата - от алкохолна зависимост. Бавела се с връщането от провинцията във Варшава, затова мъжа и го стегнала шапката и натоварил децата за България.

Ако е за нови сюжетни линии, аз съм безспорен талант в тая област. Но нека се придържаме към фактите, освен ако не сме извадили семките вече.





Тема репликанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано29.05.09 22:20



Напротив, варварското отношение е законово допустимо - най-малкото, защото дефиниция няма.



Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 22:45



Край!!!!
Николета вече не е в България



Не сме народ, а мърша!

Редактирано от Фoтoн на 29.05.09 23:19.



Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 22:51



А ти не за първи път би убила духа, заради буквата в закона, нали? Значи, ако закона издаде смъртна присъда срещу децата и това ще е право да се изпълни?!

Законът! Кой закон? Б@си, законите на Шариата за нас по-добри понякога.



Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 22:55



А как майката ще се отнася с децата си, докато живее с тях е проблем на социалните служби в нейната страна.Дрън-дрън!...Абе, теб някоя социална служба досега да те е проконтролирала как възпитаваш сина си, а?



Тема Re: Протестнови [re: Фoтoн]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано29.05.09 23:02



Съчувствам ти за състоянието.

има полезни съвети, може да ти свършат работа.



Тема Re: е, вече имаш такава позната))нови [re: LlRA..]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано29.05.09 23:07



Ами, надявам се да не съм те засегнала. Просто смятам, че детството е важен период и децата имат нужда от присъствието и на баща, и на майка. Но вече имаме нови данни- всъщност полякинята е липсвала само 1-2 месеца, така че не нейното отсъствие е причина за панаирите, вероятно. И двамата са използвачи, за сметка на децата.





Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 23:13



В тази тема забелязах една истинска жена и майка - авторката. Идиоте, поздравявам те!!! Втасалата също! Съжалявам, ако пропуснах някоя!
На другите не бих направил дете, най-вече, заради него. Еле па, на теб.


Бих желал да ми се появи болезнен мензис, пред това да се сдобия със саркастичния ти цинизъм, с който се отнасяш към детските страдания. Казал съм ти - горко на бъдещата снаха. Обаче,...представяш ли си, да се окаже по-страшна от майка ти за теб?



Тема Чакай, бренови [re: Aлиca.]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано29.05.09 23:25



те не са ли живели в Ст. Петербург?
Каква Варшава, каква Полша.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Чакай, бренови [re: Koм]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 23:34



Бе, некои майки тук, проявяват емпатия към друга майка, злоупотребяваща с алкохола...Защо ли? Започвам да си мисля, че защитават себе си в тая дискусия



П.П. Питам се, има ли аналогичнен случай в Европа, при който властите връщат дете на бащата...

Редактирано от Фoтoн на 29.05.09 23:41.



Тема Ей сега,нови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано29.05.09 23:50



си отрязах вените вече

И нека ти тежа на съвестта, щото закъснях и не се сдобих с привилегията....ти да ми направиш дете



Тема Re: Ей сега,нови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 23:53



Хаха, внимавай как ще се изкажеш по темата - ще те следя изкъсо и внимателно, пък после може и да предотвратим леталния изход, но не се знае



П.П. Освен това, аз казах на коя НЕ БИХ направил дете.А не, на коя бих:))

Редактирано от Фoтoн на 29.05.09 23:58.



Тема Re: Ей сега,нови [re: mirror_]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано29.05.09 23:54



Ти дан мислиш, че и на мен ше има превилегията...порастнах аз!...и разбрах, че секса са прай с предпазители

...то ко беше до сега...три пъти - и деца



Тема Сериозно вече...нови [re: Фoтoн]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано29.05.09 23:58



Нямам какво да кажа. Някой неща ме оставят в ням потрес.



Тема Re: Сериозно вече...нови [re: mirror_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано29.05.09 23:59



Уффф, избиха ми сълзи, докато гледах

... Гадория! Ако можеш така с деца и то собствените , всичко друго...



Тема Ти вярвам,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано29.05.09 23:59



че хващаш и докато му переш гащите





Тема Re: Ти вярвам,нови [re: mirror_]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано30.05.09 00:01



Мхм, даже не са псуа около мен в радиус от един метър!...противопоказно е за прирастта на неселението





Тема Е панови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.05.09 00:03



колкото често надничаш в попържа, вярвам скоро ще произведеш демографски взрив





Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано30.05.09 00:10



Покрай теб, се сетих за едно пловдивско село - Плодовитово. Да не би да си оттам или някои твои предци?...
П.П.Хм, пък и кво се жалваш, богата си с три деца:))
Дали и аз нямам трето някъде? Опитвам се да се сетя за гадже, изпрало гащите ми или попържано от мен;)))

Редактирано от Фoтoн на 30.05.09 00:13.



Тема Вааайййй,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано30.05.09 00:13



кръщавай ме "баба Ванга"

Без да искам познах...хи-хи



Тема Re: Ей сега,нови [re: Фoтoн]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано30.05.09 00:16



Дедо ми беше кмет там, а ся мен ма вкараха у депутатската листа...сметат, че най- добре ше ги представлявам и ше защитавам енергично интересите им в парламента.

Тез мойте деца все за нещо треаше да ми помогнат, ся ше си върнат всеки вложен лев инвестициа!



Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.09 00:22



Тая па увърша целата държава


Нерде Ямбол нерде Стамбул



Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано30.05.09 00:24



Ейййй, бе гявоУе си тиии...Ама, така е по-добре, че некой требе да тръгне, най па после, на кръстосностен поход срещу демографския срив. И що ти да не оглавиш тая инициатива?



П.П. Ако пиша малко, то е щото тренирам движенията от сигнатурата ти, че 'сЕ нещо ми убегва докрай грацията в пълнота



Тема Re: Ей сега,нови [re: chavdar4e]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано30.05.09 00:27



Чавдаро, полжението е международно и изисква намесата ми на всекви нива и територии





Тема Re: Ей сега,нови [re: Фoтoн]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано30.05.09 00:28



Ти кво, ма ?! За Баща на Нациата ли ше са цаниш ?!





Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано30.05.09 00:33



Ей, уж сте наблюдателни жените, забелзвате детайлите (не че сте дребнави ;)), а съвсем изкривихте мислАта ми





Тема Re: Ей сега,нови [re: Фoтoн]  
Автор Bтacaxмe_я (Е, и ?!?)
Публикувано30.05.09 00:36



Сам съм, други нема !...не ми говори в множествено число, па макар и от уважение





Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано30.05.09 00:42



Ми, кой на някого в множествено, кой на мъжко в женски род...





Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.09 00:53



Пиши мъ там за 10 кебапчета

отма ти гласувам цялото си доверие, па като има международни казуси, ще помагам



Тема За какво става думанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор A$$A$$lN (ентусиаст)
Публикувано30.05.09 01:43



?



Тема който смята, че подобно варварско отношение къмнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор A$$A$$lN (ентусиаст)
Публикувано30.05.09 01:52



който смята, че подобно варварско отношение към децата е недопустимо, може да се присъедини.

Смятам, ама за какво варварско отношение става дума?

Обещах на една клубарка със загубена регистрация да пусна тази тема.
Във връзка с това, който смята, че подобно варварско отношение към децата е недопустимо, може да се присъедини.


Коя е тая клубарка, къде й се е загубила акъла и регистрацията??? За какво варварско отношение приказваш - кой спрямо кого?!

----------

Пробвайте в конния ви клуб: "Бейгир".



Тема Фотоне, брато, коянови [re: Фoтoн]  
Автор A$$A$$lN (ентусиаст)
Публикувано30.05.09 01:57



е Николета?

Не съм мърша!





Тема Re: Ей сега,нови [re: Bтacaxмe_я]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.05.09 05:46



Ти кво, ма ?! За Баща на Нациата ли ше са цаниш ?!

Не, ма. Бащата на Нацията е тоз:



Кастингуващи съоплодители подбират предизборно годния генетичен матрял.
Подмивайте са, другарки, аз отървах гъзината! [пу, пу!]



Тема Re: Протестнови [re: Фoтoн]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.05.09 05:57



Не е зле като чете човек християнска литература, да осмисля прочетеното понякога.







Тема Re: Протестнови [re: Aлиca.]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано30.05.09 09:42



От Асеновград съм.Хората тук са потресени и само за това говорят.Бабата е пенсионирана детска учителка ,доста време се е грижела за тях и в Полша щото майка им от пиене и мъже е нямала време.Това се говори тук.
Единият от полицаите ми е познат,каза че като се е прибрал в къщи е плакал.Гнусна история



Тема Re: Най-добре да си разделят децата!нови [re: Фoтoн]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 09:44



Момичето при майката , момчето при бащата тук!

Това е!



Тема Re: Протестнови [re: Pия]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано30.05.09 09:47



А нещо около незаконното прибиране на децата говори ли се?



Тема Re: Протестнови [re: Pия]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 09:54



какво се говори и какво е действителното положение са две различни неща!
Щом майката си има спечелено дело и може да си ги вземе, значи нещата не са просто каприз!
Таткото като е искал да си ги прибере легално да си е водил дела...да си води и сега , ако е сигурен в непогрешимостта си!
Всичко друго са местни цигании!



Всъщност като размислих в една варварска държава каквато сме...май това е единственият начин за да си вземеш децата , след като са ти присъдени!

Въобще доста скрити-покрити неща има в тая история!
Нищо не може да ме накара да защитавам интересите на бащата и манипулиращата му циркаджийска фамилия!

И въобще всякакви шествия пред полското посолство са излишни! Жената си е в правото си да си ги вземе!

Редактирано от LlRA.. на 30.05.09 09:55.



Тема Re: Протестнови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано30.05.09 10:04



Точно тъй!
Апа ако много се дърпат и циврят, още по-в правото си е да им вкара няколко крошета, деба и разпасаната дребна паплач!!!



en arche en ho logos

Тема Re: Най-добре да си разделят децата!нови [re: LlRA..]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.05.09 10:07



Перфектно !
Ти породени деца гледала ли си ?! Нещо като близнаци са .. да ти обадя, ако не знаеш.
Голяма па блюстилка на законите се оказа !? А така нещо .. за морални такива да си чувала ?!






Тема Re: Протестнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 10:11



Шляйка- емоционалната страна на въпроса е една- законовата и правната- друга!

Наш си е проблемът, че се допускат такива физически издевателства- нито полицията, нито социалните са си на мястото!
Проблемът е на съвсем друго ниво- жалко, факта че вече се е случило подобно кощунство е повод да се поразчепка и този проблем!
Все някой го отнася- за съжаление! Еле пък у нас!

Дреме им на поляците...като нямаме закони и служби н амясто...що да не използват този момент и факт! Прави са си!
Като не можем да си защитаваме нашите права и цивилизованост....до там се стига!

Кел файда, че полицая после ревал...да с ебеше намесил своевременно, а не после да реве!...Е, да...ама няма да се намеси, поради ред други фактори



Тема Re: Най-добре да си разделят децата!нови [re: pravil_nick]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 10:15



Заеби моралните закони- когато хартията ти е в ръката!
Айде стига емоции





Тема Re: Протестнови [re: LlRA..]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (наоколо)
Публикувано30.05.09 10:15



Аз пък съм сигурен, че тоя казус, веднъж попаднал в светлините на прожекторите, ще се следи от медиите. И помни ми думата, ама след година, максимум две децата пак ше си дойдат, щото една майка зарязала ли ги е веднъж, нема начин да не го направи втори път



en arche en ho logos

Тема Re: Протестнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 10:17



Шляйка- всичкото чудо за 3 дни!

А какво ще се случи- божа работа- не сме ясновидци!



Тема Тъй като мои многонови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано30.05.09 10:44



близки се бориха за децата кой да ги вземе и в коя държава да са, чии са точно родителските права, кой кое дете е отвлякъл, на другото пък му е стопирал правата за пътуване и т.н. и т.н. докато се стигна до момента с принудителното отнемане и от същата подобна грозна картина взеха, че се сетиха родителите да спрат да си ги мерят и най-накрая да помислят за психиката на децата си.
Не знам и не разбирам що за институции са това и по този начин да се отнасят със самите деца. Нали са там, за да ги защитят и пазят. Съгласна съм, че протестът трябва да е срещу процедурите и чиновническото безхаберие. В това няма победител. Отвратително е.



Тема Re: Ето развръзката!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 14:44







Тема Re: Ето развръзката!нови [re: LlRA..]  
Автор Caffe Arancio ()
Публикувано30.05.09 14:52



Така.
Нарочно не взех отношение.
Личен опит: медиите често отразяват нещата така, че сам не можеш да се познаеш после.

Да се изтипосват децата, изключая много специфични и екстремни ситуации, е изключително опасно и лошо за тях.

За да има смисъл подобен протест, е нужна достоверна информация и законово основание. В останалите случаи е чисто и просто - морална подкрепа.



Тема Re: който смята, че подобно варварско отношение къмнови [re: A$$A$$lN]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано30.05.09 15:15



който смята, че подобно варварско отношение към децата е недопустимо, може да се присъедини. Ами, те това теглене на децата и набутването им в някаква кола, докато пищят за баба си и братчето си за мен е варварско.
Клубарката е Ким и не знам защо не е успяла да влезе, ама не е успяла.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Ето развръзката!нови [re: Caffe Arancio]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано30.05.09 15:20



И аз ..
И дори и морална подкрепа не е .. Нищо не е .. Ровене с непожелани ръце в човешки души .. за детските да не говорим.






Тема Извод !нови [re: LlRA..]  
Автор Cлънчeвo cиньo (пътуващ)
Публикувано30.05.09 15:34



1. Не създавайте деца от /на чужденец - като не сте правно грамотни !
2. Трябва нещо да се направи да се отреже Гангрената от умиращата ни съдебна система ; Никой не вяврва в нея , оправяме се както си знаем и после...
3. Давайте идеи как може да променим нещо , щото от Тъгата бликаща в БГ - ще се удавим .
Аз се опитвам да променям на мащаб - мравешка стъпка , ама хич не ме задоволяват резултатите ;

Всеки проблем е замаскирана възможност


Тема Това е някаква нелепостнови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано30.05.09 19:04



как може някой да бъде осъден за отвличане на собствените си деца. Те дори не са разведени - няма никакво съдебно решение за родителски права.
Този министър май трябва да си прегледа фактите преди да говори глупости.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.09 19:44



Стига бе, тя е печен юрист, доколкото знам. А ти прочети това:
ХАГСКА КОНВЕНЦИЯ за гражданските аспекти на международното отвличане на деца

Ратифицирана със закон, приет от 39-то НС на 21.02.2003 г. - ДВ, бр. 20 от 4.03.2003 г. Издадена от Министерството на правосъдието, обн., ДВ, бр. 82 от 16.09.2003 г., в сила от 1.08.2003 г.

Чл. 3, 4 и т.н.



Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано30.05.09 20:10



Според мен - тя просто се опитва да успокои обстановката. Щом не са разведени - и ако е нямало специално съдебно запрещение към момента, в който той е тръгнал за България с децата - те не са отвлечени.



Допълвам:
Според мен мамата е поискала от съда да бъдат върнати децата, след като е изтрезняла един ден и е открила, че не са там. Подала е молба, казала е, че не му знае адреса, човека е призован с полския държавен вестник, който (естествено) не чете и съда е решил каквото тя иска.
________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Редактирано от Koм на 30.05.09 20:12.



Тема Re: Извод !нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор miss_slan4ice (нов човек)
Публикувано30.05.09 20:13



Не създавайте деца от /на чужденец - като не сте правно грамотни !

какво ще рече, само юристи ли да се женят по чужбина?
иначе и за мен случката е ужасна травма за децата, която дано да мине.

Само докосването до другите ни разкрива кои сме ние


Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано30.05.09 20:50



абе прав си - всичко е скалъпено!



Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано30.05.09 20:56



Абе не е скалъпено, а просто (отново, за кой ли път) е недомислено и недоизпипано (от страна на нашите т.нар. органи - друго по ще отива като синоним, ма ...

)

П.П. Сега четох в 40-50 мнението на каката, която е съдия...



Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: chavdar4e]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано30.05.09 21:36



Абсолютно е права каката.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Протестнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано30.05.09 21:38



Присъединявам се! Това е пълна простотия. Гледах в новините насилственото експулсиране. Баси ужаса, в ква държава живеем. Узаконено насилие !





Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: chavdar4e]  
Автор won (cool)
Публикувано30.05.09 23:05



Не съм гледала днес новините, та може ли някой да каже какво стана с момченцето? Предадено ли е вече на майката?
А дали някой от Социалните служби е разговарял с децата, да е посещавал домът им преди да се разиграе тази грозна сцена с "предаването" им на майката. Как са живяли тези деца в България, записани ли са на училище? Имало ли е тормоз? Разговарял ли е някой със съседите, роднините на децата?
Абе, нашите Социални служби са само служби, нямам думи. Доколкото знам, те трябва да издирват нуждаещите се, бедстващите и каквили не "изпаднали" наши съграждани и да им помагат - съдействие, закрила, психологическа помощ (

много филми гледам, сигурно)

Споделете!

Тема Re: Фотоне, брато, коянови [re: A$$A$$lN]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 00:25



Николета е момиченцето, което майка му против волята му, успя да отвлече с помощта на хора, облекли формално чрез закона "правото си" да извършат неформално престъпление срещу едно дете. А ние сме мърша, щото не направихме необходимото от един народ, едно дете да не страда по този начин. Всеки от нас, според моженето си





Тема Ай! стига бе!нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор Dolce De Leche (Delicious)
Публикувано31.05.09 00:33



"1. Не създавайте деца от /на чужденец - като не сте правно грамотни !"

Всеки разумен индивид, половинка в смесен брак, се ограмотява скорострелно, при добро желание, при първото преминаване на детето през граница.

П.П. Забравих да подчертая - При добро желание!!!

П.П.П. Няма ли съдебна процедура за родители-олигофрени?!



Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: won]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква, бе)
Публикувано31.05.09 08:04



Доколкото гледах пак в някой репортаж, децата ходят на училище и се учат добре. Едното ходи и на латино-танци и май има някакви постижения там, т.е. хората се грижат за тях.

Колко е хубаво да не правиш нищо, а след това да си починеш.


Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 15:33



Случаят с тая полякиня, неволно извика у мен спомена за историята на една наша клубарка. А именно, тази на *жена*, която бе оставила 3-те си деца на баща им. И не, защото е лоша майка и не ги обича, нито че не желае да са до нея. А, точно заради обратното. Удивляваше ме умението й да обича по този начин!



Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: Фoтoн]  
Автор pravil_nick (.. от зор)
Публикувано31.05.09 15:52





Между другото *жена* не е единствения такъв случай. Аз лично се прекланях и шапка й свалях пред смелостта да говори. Други сме твърде страхливи да споделим такава любов. Не всеки би я разбрал .. както се видя и тогава.






Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: pravil_nick]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 16:36



Права си, че някои биха я осъдили, но то си е за тяхна сметка. Ето, че поне двама афишираме възхищението си от нея, а съм сигурен, че има и други.
И изобщо, кво ти пука от лешоядите - нека крякат





Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: Фoтoн]  
Автор ъpл ()
Публикувано31.05.09 17:02



да, освен тва ич не мрънкаше и беше много свес'но копиле! ного убаво направи, че се махна от тая кочина!





Тема Re: Това е някаква нелепостнови [re: ъpл]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 17:39



Кво ти мрънкане. Успяваше да ме засрами, гадината, с това, че излъчваше сякаш неуморно генераторче на добро настроение и добронамереност в нейното положение. Срамота направо!





Тема Re: Колко гот!нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 19:14



Николета си е с майка си в Полша...доволно и щастливо изглеждаща , усмихната и спокойна /сега имаше и интервю по ТВ-то/...полякинята ми изглеждаше много свестна и сериозна жена...Чак сега ми стана ми ясно какво не може да понесе Асеновградската фамилия- една сериозна, концентрирана и личащо си , че е жена дето не си оставя магарето в калта!!! Личи си че е човек, който н еби действал само емоционално а след като си изпипа нещата! Евала на майката!

Разбирам защо и бащата е постъпил така...да си замине с децата при условие, че още са в брак!!!...комплекси от една силна жена, дето не гърми напразно!



Тема Re: Колко гот!нови [re: LlRA..]  
Автор won (cool)
Публикувано31.05.09 19:23



А нещо за момченцето казаха ли?
Не знаем цялата история, все пак, тези деца са гледани добре и в България.
Майката какво работи и виждала ли ги е през тези две години?
Лошо е, когато майката и бащата вземат да си доказват "Кой е по-по-най" -тогава страдат децата.
Какво става с момченцето? А бащата предприел ли е нещо, защото нещата, май, се обръщат срещу него. Не вярвам, да е чак толкова лош баща, дано може да го докаже.

Споделете!


Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано31.05.09 19:28





Ето ти малко по-сдържани коментари към темата, от клуб, в който пишат предимно стабиляги.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !

Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 19:33



Бащата подскачаше нервно пред камерата тук на протеста пред Полското посолствои се изказваше абсолютно емоционално, че щял да влезе и в затвора , но да си върне децата тук!...абе звучеше като пълни глупости поне за мен!
Майката каза, че се надява скоро да бъде и с двете си деца...момченцето за сега не е там!
Не казах акакво работи майката и дали ги е виждал апрез годините...не знам, предполагам , че дори да не ги е виждала, тя се е борила през тов авреме с Хагския съд, за да доказва необходимото. Вс епак важн ае целта, според мен...а не емоционалното тръшкане.

Той може да н ее лош баща...но прави груби грешки, откъм законова страна! Докато оная си личи - хладнокръвна и със здрав анервна с-ма!

Момиченцето изглеждаше прекрасно!!!...доволно и щастливо- гледаше майка си с едни такив аококорени доволни очички...





Тема Re: Колко гот!нови [re: LlRA..]  
Автор won (cool)
Публикувано31.05.09 19:40



Не ми е ясно също какво е станало с делото им за развод - почнато, пък, прекратено от страната на бащата. Тя искала ли е развод? Искала ли е привременни мерки, издръжка - това може да се постигне много прди да приклчи бракоразводното дело (ако е по вина)? Абе, те са тръгнали да си ги мерят" без да спазват правилата.
За децата е тежко - сигурно са много привързани и едва ли разбират сега защо са разделени и какво се случва.

Споделете!


Тема Re: Колко гот!нови [re: LlRA..]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано31.05.09 19:43



То никой не твърди, че не се е грижил за децата си. Но вместо да спретва това циганско шоу, да беше дал децата, след като има съдебно решение, и да обжалва. Не съм мнителна, но си мисля, че просто е искал да мине метър, да яхне емоциите на тв-зрителите и да се уреди предизборно с добър адвокат гратис. Без да помисли за децата. Предлагано му е да ги предаде доброволно, отказал е. Затова се е стигнало до принудително изпълнение.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Колко гот!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 19:50



Факт!



Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 19:51



подробности н езнам, казах това, което видях и чух по ТВ-то...сори))



Тема Re: Колко гот!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор won (cool)
Публикувано31.05.09 19:56



Благодаря! И аз понякога надничам там, ама не пиша.


Ето какво намерих там по темата :


Споделете!

Тема Хе-хенови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 20:13



те - алкохолиците като не пият - обикновено са приятни хора. Най-вероятно на тази жена и е помогнал някой адвокат. Ако се окаже, че тя наистина е подписала декларация, с която разрешава пътуването - това ще е още едно доказателство за огромната бюрократщина, която цари в ЕС.


Да не говорим, че бащата може да я съди за документна измама, защото тя явно е подписала и друга декларация, в която твърди, че НЕ е подписала първата. Изобщо - сагата едва сега започва - стига да намери финансиране и достатъчно нерви - бащата ще и разкаже играта, ако това, което казва е вярно. И по-добре, че иначе не ги виждам тези деца там.

Това, че някакъв съд е в Хага, въобще не го прави безгрешен.

И още нещо - българския министър Тачева, която ни проглуши ушите да обяснява колко е лош бащата, вместо да го защити, което и е служебно задължение - ако има такава декларация - според мен би трябвало да се скрие под бюрото си от срам.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано31.05.09 20:14



Той обясни, че е искал да предаде децата на майка ми, но това да стане по цивилизован път.

Ето, пак лъже. Не трябва да си юрист, за да знавш, че принудителното изпълнение следва, ако доброволното изпълнение(демек цивилизованото) не се е случило.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Колко гот!нови [re: LlRA..]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 20:31



цинизмът е много необходимо спомагателно средство понякога- дори и да граничи с простотията!...ма от проЗт човек кат' мен какво очакваш? - Лира


"ВСИЧКО Е ИНТЕРЕСИ!"
На грам не мърдам от написаното !

Малко сте патили , какините...и всички патим от тая ваша чувствителност!
- Лира

Последното може да се адреСИРА и към децата, и към бащата.



Редактирано от Фoтoн на 31.05.09 20:32.



Тема Re: Колко гот!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор won (cool)
Публикувано31.05.09 20:33



Принудително изпълнение, да, на мен ми е ясно как ще "стане". Обаче, дали няма някава процедура за изпълнение, когато са намесени деца, т.е. отдел "Закрила на детето" нямат ли някаква процедура, която е съгласувана с детски психолози и прависти?
И така не е, както го направиха - травмиращо е за децата. Няма начин да не е измислена процедура (по света, но не и у нас)



Споделете!

Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор HAДEЖДA™ (Jedem das Seine)
Публикувано31.05.09 20:39



За да се стигне до тоя панаир, със полиция и прочие, значи той е отказал тихо и кротко да се видят със майката и да и даде децата. А и какво мислиш, че всичките тези репортери и съседи и зяпачи случайно са били там?? Той е организирал "Шоуто". Какво да коментираме повече.

НА ТОЗИ СВЯТ НАЙ - ВИСОКА ЛИХВА НОСЯТ СПЕСТЕНИТЕ НЕРВИ !


Тема Re: Хе-хенови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 20:40



предполагам, че става дума за подписване на декларация за пътуване на децата с таткото до БГ за ваканция или определен период от време!- с което в последствие е злоупотребено!

не ми се вярва да има декларация че пуска бащата, барабар с децата завинаги





Тема Re: Така е било!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 20:49



Писаха го и в един от репортажите! Бащата първо с ее съгласил после променя решението си ...и останалото е ясно!

Кофтито е че в нашето законодателство се допуска бързо привеждане на крути мерки...особено когато са намесени и деца!...това е варварското в случая. В САЩ например има доста предхождащи мерки, уговорки, правни възможности...докато се стигне , ако въобще се стигн едо крайните фази!

Ето тов ае в случая апендикса, довел до тези неприятни сцени!



Тема Re: Колко гот!нови [re: HAДEЖДA™]  
Автор won (cool)
Публикувано31.05.09 20:55



Вярно, че ескалират нещата и то се режисират от много хора - включително и медиите. Но защо не попитаха един детски психолог - има ли процедура за такива случаи?
Може би, трябва родителите да не бъдат участници при предаването, а да стане чрез посредници (служители на отдел "Закрила на детето"), знам ли. Могат да бъдат "изолирани" временно бащата и майката, а не да ги поставят непосредствено един срещу друг в положение да се бият за децата си.



Споделете!

Тема Re: Колко гот!нови [re: won]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 21:03



у нас ням азакони...пон едобре действащи...знаеш!

еле па на психологическо ниво знаеш че сме още у каменната ера))...с балкански привкус при това!



Тема Ами - според министъранови [re: won]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 21:05



бащата е престъпник - най-лесно щеше да е да го тикнат в дранголника и ето ти - никакви панаири, никакво шоу...



Впрочем - тук е мястото да запитаме министъра - как така един престъпник, отвличащ деца е на свобода все още? Какво прави подопечното и министерство и защо не си изпълнява задълженията?!?!

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Според бащатанови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 21:08



в декларацията пише, че пуска децата да пътуват до България и обратно - няма срок. Знам, че се хващам за буквата, ама - тя е направила същото.
Възмутителното за мен е намесата на български министър, който защитава чужд гражданин, вместо наш.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Според бащатанови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 21:10



а кой би предположил, че таткото като замине - 2 години ще залипсва с децата?



Тема Re: Според бащатанови [re: Koм]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано31.05.09 21:14



Коме, не съ прай на перде...

Министърът ни е европейски министър (ако си позабравил там отдалеч) и защитава спазването на конвенция, по която сме страна. И влезли в сила присъди на съд от последния инстанция. Точка. Нема спора повече с тебе, щото не щеш си отвориш очите



Тема Re: и въобщенови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 21:17



въпросът в случаят е международен-така е! Полско -БГ драма...
та министъра го разбирам- не може да защитава когото и да било- както и прави! Положението налага преди всичко дипломация и разнищване на въпроса ако има допуснати нередности!
Министърът просто е обективен- има ли Хагско съдебно решение-има!
Има ли завлечени деца и невърнати- има!
Родителите нямат развод!
Децата в случая наистина принадлежат колкото на майката-толкова и на бащата!
Добре- сега майката е извоювала своето чрез Хага, докато таткото лисугерски е живял и господ знае на какво се е надявал в Асеновград- сега ред е на бащата да не се осланя на инерцията, а да действа, ако е толкова загрижен...защото до тук прозира повече ненавист към съпругата му и напор за екшън стил “Балканскка скара-бира"!!!!

Да се разведат и да имат окончателно решение за настойничеството в/у децата!...елементарно!

Другото са цигании!



Редактирано от LlRA.. на 31.05.09 21:19.



Тема Re: Извод !нови [re: Cлънчeвo cиньo]  
Автор TpaнcПeниcAдилapec (непознат )
Публикувано31.05.09 21:26



Е сега си отебах. Що чужденки ще дойдат през лятото...
Ама пук чак и деца





Тема Re: и въобщенови [re: LlRA..]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано31.05.09 22:08



Заради буквата в закона, който в случая нанася травми в детските души, сте готови да си измиете ръцете, че и миете съвестта на тая майка. Че по същата логика, понеже още нямат развод, майката в момента е отвлякла Николета в Полша и то с помощта на полското посолство, Полски и Български съд, както и "Закрила на детето". Какво значи решението на едни мъже и жени за съдбата на две деца, следствиена което, те страдат? Щом не са разведени, той си запазва родителските права. Поне колкото майката и още повече от нея, щом тя си "маха гащи" (цитатат от Ариел) по Палма де Майрока, неоткриваема и то до степен, че българската баба е минала хилядите километри , за да ги гледа. Освен това, децата са и български граждани. Така че, бащата е в пълното си право, дори задължение:
- да си гледа децата
- да им предложи възможно най-добрите условия за отглеждане и възпитание А, социалните служби са тия, които бяха и са длъжни да оправдаят смисъла на неформалното си съществуване - грижа и закрила на децата. А не , да подпомагат едно престъпно узаконено решение на Хагския или който и да било съд.



Тема Не е работа на министъранови [re: chavdar4e]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 22:34



да защитава съдебни решения. В случая министъра май повече защитава некъдърността на служителите си да изпълнят съдебното решение, ако има такова изобщо. Защото - ако има - тоя трябва да е в панделата. Както го заплаши директно министъра, де.
Че ако не слушка - 3 години затвор и не знам колко си глоба.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Редактирано от Koм на 31.05.09 22:56.



Тема Re: и въобщенови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 22:38



Министъра се оправдава - това е проблема. Въобще не става дума за обективност - просто си оправдава служителите.
Аз например искам да питам в качеството на каква се явява приятелката на майката, която участва в насилственото набутване на детето в колата? Ако ще изпадаме в буквализъм, де...

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема И ощенови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 22:52



оказва се, че българската страна НЕ Е ДЛЪЖНА да изпълни решенията на съда, ако прецени, че правата на децата са по-добре защитени тук....
Мдааа - министър Тачева (или там както и е името) е некомпетентна патка.



________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ

Тема Re: абе Коме))нови [re: Koм]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано31.05.09 22:58



нещо си зациклил...))

ами приеми че са преценили, че децата няма да са по-добре тук- примерно



айде стига че цялата работа и твоята и на Фотон клони повече към полово разделение))...ся щото малко се понакърни светата мъжка чест))...и к'во стана...децата трябва да са при мама...олеле - недопустимо!

Аз пък питам, таткото що не е подел развод към тази лоша мамица?
какво се крие кат лисугер 2г. , ми да се развежда и да оправят статута на децата законно))



Тема Re: абе Коме))нови [re: LlRA..]  
Автор Koм (рекордьор)
Публикувано31.05.09 23:16



Абе, аз семейния скандал, дето се разиграва много не го коментирам, защото - това си е семеен скандал. Случва се всеки ден за съжаление.
Ама министърката и службите ми направиха отвратително впечатление, честно казано.
Ако гласувах в български избори - определено нямаше да гласувам за нейната партия, дори и само заради този инцидент.
Нищо не оправдава подобна некъдърност и опити за замазване на положението, чрез голословни обвинения към обикновен човек.

________
Не си правете здравна застраховка за пътуване в чужбина в ДЗИ


Тема Re: Присъединявам се!нови [re: _parvaty_]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано31.05.09 23:36



Това решение, с което ги дават на майката и приемат че бащата ги е отвлякъл - сигурно може да се обжалва в съда в Страсбург. Особено като се вземе предвид че той твърди че процесът е бил опорочен, че не са допуснати свидетели и т.н.




Тема Re: абе Коме))нови [re: LlRA..]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано01.06.09 00:15



Изумително е как не се усещаш, че разкри ябълкаъа на раздора. А тя е, че по подразбиране, майчиното родителство е по-добро родителство от бащиното. И половото разделение го правят, като с започне от майката-полякиня, съда в Хага, този в Полша, България, бг-социалните служби, "закрилящи децата", полицаите, които подпомогнаха влаченето срещу волята на децата, Полското посолство в БГ, някои журналисти , част от клубари тук...

Май, излезе, че "светата женска родителска чест" не бива да бъде накърнявана, независимо от резултата върху детската психика при пълен игнор как се пшочувстваха тия деца и как ще се почувстват за в бъдеще. Нали на това разчитате и вие жените, да гледаме безмълвно и безучастно, само защото не умеем да раждаме и тоя тайнствен акт ни е непознат. Че е така , така е, но това не те прави автоматично по-добрия родител, нито ти дава преимущество пред таткото.

И защо, майката не е подала заявление за развод, с който д си вземе децата, а? Че сега, с какво е по-различна , като позиция от таткото. Дойде, отвлече детето противя волята му и го отведе в Полша. Любопитен съм как полските социални служби ще проконтролират условията на отглеждане на детето, психологичното му състояние. И дали биха го върнали на таткото в България, ако се окаже, че майката не си изпъълнява добре родителските задължения.



Тема Re: абе Фотоне))нови [re: Фoтoн]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано01.06.09 00:23



"Изумително е как не се усещаш, че разкри ябълкаъа на раздора. А тя е, че по подразбиране, майчиното родителство е по-добро родителство от бащиното"

на мен ли го пишеш това ве?

...айде пак ще се повторя- на 3г. прехвърлих родителските си права на таткото на голямата щерка

а за останалото какво ще с еслучи- само времето ще покаже))...не се вживявай толкоз!



Тема Re: сериозно обаченови [re: Фoтoн]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано01.06.09 00:36



има нещо , което определено ме смущава в цялата история!
а то е , че родителите са в законен брак а съдът в Хага постановява децата на майката...не знам доводите които са изтъкнати, но определено май трябва да се разведат за да има законно основание за присъждане на децата на единя или другият родител!

освен ако не са някакви привременни мерки докато има окончателен развод...БАЛИГА?



Редактирано от LlRA.. на 01.06.09 00:37.



Тема Re: сериозно обаченови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано01.06.09 00:41



Лиро, мноооо се дразня, кат не четете. Ми прочетете я тая пуста конвенция, там никъде не пише развод, пише постоянно местоживеене. И спазване на законите на страната по такова. Еументарно, Уотсън, ти поне можеш да четеш, за разлика от други. Не е задължително да има развод. Изобщо може да не е споменаван. Децата са изведени от адреса им по постоянно местожителство. Толкоз!



Тема Re: благодаря че ме осведоми!нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано01.06.09 00:45



конвенцията не съм чела!...а и не ми се чете...честно - спи ми се!



Редактирано от LlRA.. на 01.06.09 00:45.



Тема Re: Чавеее))нови [re: chavdar4e]  
Автор LlRA.. (ritter)
Публикувано01.06.09 00:54



дай да си направим фиктивно по едно местожителство по Швейцария или де да знам къде/ама на готино място/....ревем, че сме отвлечени, в последствие принудително и ЕФЕКТИВНО да ни върнат по местата от докимента който щЪ ни е у Жоба

...че и компенсации за страдание да ни дадЪт!

/не ме слушай, спА и пиша!/



Тема Re: Чавеее))нови [re: LlRA..]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано01.06.09 01:04



Аз съ фанАх за теб, барем ти прочетеш


Ай спи, шъ мислим как да на отвлекат



Тема Re: сериозно обаченови [re: chavdar4e]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано01.06.09 02:32



Е, добре де...И след като вече децата живеят година и половина в БГ и очевидно са се адаптирали , според официалните бг-социални служби, не е ли постоянното им местожителство, отнесено към днешна дата Асеновград и не се ли престъпва закона, отвличайки ги от това тяхно ново постоянно местоживеене?

Или на кой както му отърва си утвърждава това постоянно местоживеене? Все едно са куфари. По-точно като гергьовски агнета мязаха, размятани насам и натам, а те милите плачат и риткат.

Присъждат й децата, защото таткото е мъж, не е цветнокож и не е хомосексуалист. И че е сексистко, си личи отсЕкъде.
Аз питам, ако условията при майката се окажат неподходящи за децата(кой ли и как ли ще го установи), ще ги върнат ли на таткото? Щото нашите служби установили , че той се грижел добре за тях.
Еййй, един баща да се бори за децата си и вие в затвора бихте го пратили, а кога вашите не се сещат за издръжките, забравихте , га плакахте



Тема Re: абе Фотоне))нови [re: LlRA..]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано01.06.09 02:39



на мен ли го пишеш това ве?Да, това го знам и те уважавам за това





Тема Re: сериозно обаченови [re: Фoтoн]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано01.06.09 15:31



Да съ закача и за теб



Ето едно интересно четиво:




Тема Re: сериозно обаченови [re: chavdar4e]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано01.06.09 16:19



Аз пък ще се закача за теб


Ето едно интересно четиво-дискусия между български юристи, от което става много ясно до колко е законно извлачването на детето и където подробно е обсъдено и горното поснато съдебно решение.





Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!

Тема Re: сериозно обаченови [re: flambe]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано01.06.09 16:22



Благодаря!! Много са ми интересни виждания по въпроса, различни от медийните





Тема Re: сериозно обаченови [re: chavdar4e]  
Автор flambe (въртолетина)
Публикувано01.06.09 16:28



Тези със сигурност са професионални.




Някои неща са толкова сериозни, че за тях може да се говори само на шега!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.