Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Разведените жени [re: LlRA..]  
Автор Caffe Noir ()
Публикувано16.04.09 13:31



Пука ти!
Нужно ли е да сме еднакви?





Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор bombardier (bombardirane)
Публикувано16.04.09 13:32



Праз съгласна с теб, разбирам те, разведените не могат да направят сами нищо ама се правят на велики, за справка ********************


Още едно четвърто заяждане с Атинянката и ще те банна. Ако имаш да и казваш нещо - на бележки

Редактирано от anbra на 16.04.09 13:47.



Тема Re: Разведените жени [re: bombardier]  
Автор Caffe Noir ()
Публикувано16.04.09 13:38



Атинянката... доколкото ми е известно... си има мъж. Альооо, Тайсън! Ти и с мъж ли не се оправяш, уа?!



Ей, верно сме за боклука!



Тема Re: Разведените жени [re: bombardier]  
Автор copadevino (весела)
Публикувано16.04.09 13:39



Дали си разведен или не - или си оправен или не си. Или се справяш с един куп неща, или те мързи и само мрънкаш, че другите ти криви.
Атинянката като я гледам как се е комплексирала, направо леко й завиждам.





Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор Finch! (Retry)
Публикувано16.04.09 15:26



Да се включа и по самата тема с това, че съм разведена, но не смятам, че съм много оправна и самостоятелна. Днес подписвам нов договор, утре е защитата на нов мой проект и всичко това нямаше да е факт, ако го нямаше един конкретен виновник, който въпреки чепатия си характер ми даде увереност и помощ. Та за него едно голямо Благодаря и наздраве, пък мен ме класирайте където искате. Странното е как се опитваме да вкараме всичко в някакви калъпи и определения. Тази пуста стандартизация, а после - докажи, че си различен/на, уникален/на и т.н. Колко малко и колко много е това - доверие и уважение.



Тема Re: Разведените жени [re: Finch!]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (сладур)
Публикувано16.04.09 16:08



Тази пуста стандартизация, а после - докажи, че си различен/на, уникален/на и т.н. Колко малко и колко много е това - доверие и уважение

Виж сега, аз не искам никого да стандартизирам. Прекрасно знам, че всеки един човек е уникален и неповторим. Идеята беше да се хвърли светлина върху способността на разведените да се справят по-добре с житейските ситуации и в резултат на това дали не са ли им се завишили изискванията към патньорите. Щото като можеш да се справяш с доста неща, за какво ти е някой, когото ще дундуркаш като още едно бебе.



Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор XXLMORE (непознат )
Публикувано16.04.09 16:24



""" Щото като можеш да се справяш с доста неща, за какво ти е някой, когото ще дундуркаш като още едно бебе.""" -видя ли сега как точно сам си отговаряш

Като добавиш, че едно бебе не пие, не пуши, не ти изневерява и като цяло вдига шум само когато е гладно, жадно или наакано
Ами то по-оправните се развеждат, защото могат да си го позволят, а като си по-неоправен си седиш и си натискаш парцалките.
Колкото до завишените изисквания, не се завишават в резултат на развода, а се развеждаш в резултат на тях. Просто ти се изчерпва способността да си понижаваш изискванията до безкрайност, та макар и в рамките на семейството.След развода няма никаква логика да си по-непретенциозен с нови партньори и да правиш компромиси с тях, каквито не си направил със брачната си половинка.



Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор Дapeнa :-) ()
Публикувано16.04.09 16:38



В никакъв случай изискванията не са завишени. Нормални изисквания, с тая разлика, че като понатрупаш повечко годинки и опит вече знаеш какво искаш от партньора си. Ако на 18 години едното еб*** ти е стигало, то на 30 вече искаш и нещо друго.
Много важен фактор са децата. Като мома можеш да си позволиш и през месец да си с различен. Когато имаш деца, не можеш да водиш всеки месец поредния чичко в къщи. Ще доведеш този, за когото си сигурен, че ако всичко ще е наред нещата ще потръгнат.
Не виждам какво завишено като изискване има в това да желаеш нормален човек, с прилично образование, нормална ценностна система, желаещ семеен живот. По-скоро на другите изискванията са им занижени





Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано16.04.09 16:44



До човека си е справянето, някои вече ти писаха. Имам впечатления от две приятелки от 15 години насам. Омъжиха се, родиха си деца, разведоха се /по много основателни причини/, гледаха си сами децата, после пак завързаха трайни връзки, едната се омъжи повторно, другата още не. При всички положения са жени, които се справят добре. Следващите им мъже бяха предпочетени в резултат на по-високи изисквания и си ги оправдават тези изисквания. Точно защото тези жени вече имаха опит и знаеха кога и с какво трябва да направят компромис и с какво да не се примиряват първоначално.

Щото като можеш да се справяш с доста неща, за какво ти е някой, когото ще дундуркаш като още едно бебе.

Затова си избираш някой, когото да не се налага да дундуркаш като бебе.





Тема Re: Разведените жени [re: Mapkиз дьo пpaз]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано16.04.09 17:15



"Щото като можеш да се справяш с доста неща, за какво ти е някой, когото ще дундуркаш като още едно бебе." По една много проста, малко позабравена от много хора (като че ли и от теб самия?) причина - защото го искаш този човек и точно него, не друг; защото животът и справянето могат да бъдат много по-хубави и дори вълнуващи, ако го правите заедно и с любов. За да можете да се обичате! Обичането става не кампанийно, планирано, когато отделим време и енергия за това, а ежедневно и постоянно, вплетено тъкмо в дребните неща.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.