Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:08 02.07.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Хора!!!!!!!!!!нови [re: Leonardo!]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.01.09 19:34



На нас сандвичите ни ги доставяха ПОДКРЕПА

Блазе ви! Пък ние, будалите, тичахме със спретнати по студентски сандвичи и термоси с топъл чай към нощните бдения пред Ал. Невски да подкрепяме другарчетата. Пеша от/до Студентски град посред нощИте.





Тема Лисо!!!!!нови [re: Aлиca.]  
Автор Leonardo! ()
Публикувано14.01.09 20:29



Що вярваш на тез хора безпрекословно?
Сега гледах новините ,всички били дрогирани?!
Глупости!!!!!
Това ,че е имало манипулация ,ултраси ,ненормални .........верно.
От къде дойдоха?
Как се получи сигнала в МВР?
Навремето така стана с нашите студентски протести, те бяха използвани за политически цели ,ние хал-хабер нямахме



Млади и глупави

Аз Мога и да Не Мога

Редактирано от Leonardo! на 14.01.09 20:31.



Тема Re: Лисо!!!!!нови [re: Leonardo!]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано14.01.09 20:46



Да не обърка адресата?



Каквото имаш за казване - директно към Иконокласт, син Ассасинов, моля. Той гони вятъра в момента, аз отдавна съм ветеран и откъм студентски неволи, и откъм уредба на Студентския град. Дето уж им била цел на политиканстването. Айде, няма нужда да заблуждаваме невежите четящи кое, как и защо се случва и за /срещу/ какво се борим всъщност.



Тема Re: Лисо!!!!!нови [re: Leonardo!]  
Автор untroubled_ (непознатa)
Публикувано14.01.09 22:19



Именно, чистите намерения на младежите са опорочени в зародиш.
"ТЕ" знаят как да си пазят кокъла много добре.
И като гледам предобладаващите мнения тук, не без активната подкрепа на представителна извадка от народа.


Манипулации...
Трудно се изчиства плевелът, да не кажа по-силна дума.:(



Тема Re: Я, не ми дрънкай простотии!нови [re: ^seashell^]  
Автор EdnaTakava (почти някаква)
Публикувано15.01.09 09:55



Това ни е проблемът на нас българите,че чакаме това Чудо някой друг да ни го поднесе на тепсия,а ние да не си мръднем пръста.Тъпчат ни, чувст ваме се емигранти в собствената ни родина,работим за нищожно малки суми и ако някой се опита да се противопостави,да иска да живее по-добре,останалите,вместо да окажат подкрепа,те се нахвърлят срещу него.Нека да си припомним протестите на учителите,лекарите.Не се ли обединим всички заедно,всеки самосиндикален протест е обречен на провал.Не зная кое ни пречи:дали робската психика,дали това,че винаги гледаме в паницата на другия,все плюем срещу другите и като нация не можем да се обединим.Но в нашата държава има срещу какво да се протестира и пасувайки ние правим услуга на управляващите.
Та с две думи ще подкрепя студентите

Хубаво звучи всичко това, някак плакатно и лозунгово реалистично. Ако го намацаме и с искрящо зелена боя съвсем ще бие на очи

Лично аз не мога да участвам в новите стари митинги, защото съм на хиляди километри от Родината. А това, че изразявам песимизъм си е произходно от дългите и тежки години през които никой от нас нищо не можа да промени...и това не е самосъжаление или оплакване, а просто мнение! Не можеш да причисляваш някого по този наивен начин без да знаеш нищичко за него, при това след като съвсем неточно и неправилно си разтълкувал/а думите ми. Да, ето това е нашият български манталитет! Много добре поучаваме, много добре знаем теоретично как стават нещата, но в действителност нямаме нищо общо с представата ни за нас самите.
Подкрепям напълно протестите! Против хулиганщината съм! Разграничавам едното от другото и ще се моля с цялата си душа и сърце за една достойна България!

Всяка просташка проява си има своето философско обяснение

Тема Re: Жалко,нови [re: lconoclast]  
Автор Mapkиз дьo пpaз (дърт развратник)
Публикувано15.01.09 10:16



че с тези провокации осуетиха протеста на хората! Днес щяло да има нов протест. Дано да е по-успешен!



Тема Re: OFF - 14.01.09нови [re: lconoclast]  
Автор won (cool)
Публикувано15.01.09 10:28



Дано се изясни ситуацията около обаждането "за наличие на взривно устройство" на площада пред Народното събрание и защо никой не направи опит да евакуира народните избраници. Търсиха ли това "устройство" въобще. Не само аз задавам тези въпроси и дано днес се изянят в новините от компетентите представители на МВР.
Между другото, дали само това не е начинът депутатите да си останат на работното място и да си заработват заплатите?


Успех на днешните и утрешни протести! А и Премиерът е в София.

Споделете!

Редактирано от won на 15.01.09 10:40.



Тема Защо младите протестират и защо така трябва...нови [re: lconoclast]  
Автор Ryan ()
Публикувано15.01.09 11:12



Пиша не за протестите тип "малка ми е заплатата, дайте ми повече" и не за протестите от вид "имам си личен или съсловен проблем, така ще си го реша".

Пиша за протестите, които са срещу беззаконие, срещу обществена несправедливост, управленска немощ или тотална корупция.

Обръщам се към протестиращите - бъдете сигурни - всички такива протести, дори провалилите се успяват. Защото техния смисъл не е толкова в постигането на конкретните цели и искания - нерядко те са невъзможни или дори безсмислени за постигане. Смисълът на протестите и успехът им е в това да се поддържа огънят на желанието за промяна у хората. Огън, който гори в младежката възраст, затихва при зрелостта и гасне, тъкмо когато човек има силите и опита да реализира промените.

Студентските/младежките протести са ценен и изключително важен елемент от съвременното обществено устройство. Защото те напомнят непрекъснато на нас - по-възрастните, на нас със затихналия огън, че не бива да оставяме искрите да загаснат, защото точно в зрелите си години можем да осъществим промените, за които мечтаехме на младини. И ако стремежите и силите ни са насочени само към частното, само към личното/съсловното ни благо - ще пропуснем нашата поколенческа възможност.

"Младите" протестират, защото само това могат, тъй като нямат сили, знания и най-вече плацдарм да постигнат реални промени. "Зрелите" могат, но света, в който живеят се е стеснил до семейство, група, съсловие. Именно триенето, което възниква на тази виртуална граница между поколенията е двигател на хем възможните, хем смислени промени.

Протестите никога не се приемат еднозначно, но това е част от тяхната същност, такава е човешката история, такъв е процеса, по който обществото се развива, така се променят обществените парадигми. Едни виждат несправедливост и търсят промяна. За други промяната е неизгодна или неудобна, има трети и четвърти категории... В крайна сметка - важен е стремежът към промяна, той трябва да се пази и поощрява, да се разбира и да се приема. Ако като общество се откажем от промяната като възможност - това ще е и "краят на историята".



Тема Re: Лисо!!!!!нови [re: untroubled_]  
Автор Фoтoн (opoznavasht se)
Публикувано15.01.09 11:17



Напълно съгласен съм с теб! Казано много с малко думи. Но ми е тъжно , че немалка част , от пишещите тук, не са го разбрали, а предпочитат да дъвчат подхвърлената и внушена от управляващите елементарна дъвка.... пред телевизора... Поне от кумова срама да си бяха замълчали, че други, а не те извършват обществените промени. Иначе, ако ги питаш за алтернативи на промяна , няма да ти отговорят.
Ама , дядо Славейков си го е казал за нас, като народ ....




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Фoтoн на 15.01.09 11:20.</EM></FONT></P>

Редактирано от Фoтoн на 15.01.09 11:23.



Тема Re: Лисо!!!!!нови [re: Фoтoн]  
Автор Aлиca. (Лиса)
Публикувано15.01.09 11:31



ТИ беше ли вчера на площада да подкрепиш протестиращите?
И какво направи ЛИЧНО по повод насрочените демонстрации?




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.