Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:31 18.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честит празник, бивши и настоящи студенти!нови  
Автор Toвa e вaшeтo пъpвo влизa (непознат )
Публикувано08.12.08 07:45







Тема Re: Честит празник, бивши и настоящи студенти!нови [re: Toвa e вaшeтo пъpвo ]  
Автор terramot (член)
Публикувано08.12.08 09:09



Честит празник!





Тема Ти с червена студентска фуражканови [re: terramot]  
Автор Toвa e вaшeтo пъpвo влизa (непознат )
Публикувано08.12.08 09:23



ходил ли си?



Тема не...нови [re: Toвa e вaшeтo пъpвo ]  
Автор terramot (член)
Публикувано08.12.08 10:27



И изпит по "История на БКП" не съм държал...

Но пък съм стачкувал!



Тема Аха! Младичко си. А аз бях "късметлия"нови [re: terramot]  
Автор Toвa e вaшeтo пъpвo влизa (непознат )
Публикувано08.12.08 10:53



1980 въведоха за първи път изпит по "История на БКП". Дотогава беше само зачот и само един семестър. Точно по мое време стана цяла учебна година и изпит. Много конгреси били станали, един семестър не стигал.

Първият въпрос на изпита ми беше XXXXXXXVVVVVLLLLLIIIIIIIII конгрес на БРСДРП т.с. ш.с. ренегати-регенерати и балига кви бяха там - дет се събирали всяка година на "конгрес" - да изядат по едно прасе и да излочат буре с вино.

Напънах се, и де що знаех за конгресите им и янкосакъзовците им и дядоблагоевците им го събрах в едно цяло...

Даскала - възрастен човек, мълчи загадъчно.

Хм, викам си - тоя ще ме скъса за едното чудо. Математики, химии, физики и какви ли не дивотии минах, накрая бекапето ша ма събори.

Втори въпрос - Априлския конгрес 1956.

Ухааааааааааааа! Като ги почнах тия - Сталин, Хрушчов, Брежнев, Червенков, Чингис хан, Атила... Майко мила! Замалко щях да намеся Маркс, Енгелс, Ленин...

Оня се фана за главата и взе да пише нещо в студентската ми книжка. Край, рекох си! Край, тоя ще ме скъса... Девет изпита взех през тази учебна година, баш на БКП ли ще ме скъсат, беее???

Гледам и не вярвам на ушите си:

Мн. добър (5)

Онемял от изненада - излизам. Четирима скъсани и още толкова с тройки и четворки взеха да ме разпитват.

Оказа се, че даскала е върл сталинист и не щял и да чуе за Априлския пленум и правата му линия.



Тема Хе-хе...нови [re: terramot]  
Автор MamaNettyМодератор (блондинка)
Публикувано08.12.08 11:28



Аз пък съм държала - голяма скука беше да се чете за тоя изпит...добре че имахме един секси асистент - натегач, естествено и политикан, но с хубаво дупе...


Помня че пишеше поезия в свободното си време...ех, не се бях сещала за това от години.

Не искайте много, за да може да платите цената.

Тема Весело на всички!нови [re: MamaNetty]  
Автор dimoviva (Непоправима)
Публикувано08.12.08 12:46



"Честит 8-ми март, ъъъъъъ, 8-ми декември, скъпи студенти, хахахаха!"

При нас освен основните, имаше приемен изпит и по нещо, на което не му помня името, а това, че преписвах от човека до себе си, бивш съученик. На следващата година този изпит отпадна.
Държах и БКП, но не мога да се меря с петицата по-горе,

. Мен си ме скъсаха, нищо, че изпитващият беше сладур и имаше страхотни очи. Гадното беше след това - когото скъсат, го задължават осем месеца да бачка в производството - за назидание, амхъ! Което от своя страна ще рече, че не можеш и да учиш, и да работиш - кой дава така?! Прекъсва се, виждаш к'во е на тръстиката, идва ти акъла и пак залягаш над БКП-то, дааааа!
Аз де работих, де - не, отмениха наказанието, а после и изпита, та продължих като бял човек да строя живота нов, .

Наздраве на всички!






Тема "Изпит по политическа подготовка". Оценканови [re: dimoviva]  
Автор Toвa e вaшeтo пъpвo влизa (непознат )
Публикувано08.12.08 13:27



ДА или НЕ. Ако е НЕ - режат половин единица от основния изпит и като умножат по две - става цяла единица от бал-а.

Много обичах срещите с бай Тошо по 8-ми декември. С дълбоки връзки се взимаше пропуск. Ходех, защото приказваше свободно, без да чете написани от друг високопарни дърдореници.

Т'ва за осми март го помня...

И агитките помня. Надвикваха се: КПСС - БКП, БКП - Комсомол, Винаги верни на Партията...

Надвикваха се СУ, ВМЕИ, ВИАС... Едните сядат, другите стават... Плакати, байрьци...

Веднъж бай Тодор призна, че 80% от българите живеят бедно, повтори го със съжаление, агитките си седнаха на гъзовете и половин час думична не обелиха...





Редактирано от Toвa e вaшeтo пъpвo влизa на 08.12.08 13:30.



Тема Re: по БКП)) [re: dimoviva]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано08.12.08 15:46



навремето в ХТИ-то))...дето удържах цял семестър имах 6))...ма само по него...щото беше разказвателен предмет





Тема Re: и за к'во цЕлото т'ва учене))нови [re: Toвa e вaшeтo пъpвo ]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано08.12.08 15:55



така или иначе всичко се забравя))
ето университет за 5 мин





Редактирано от LlRA.. на 08.12.08 15:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.