Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 29.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема мъж, който те разоряванови  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано21.11.08 13:57



Баси филма, в който се натиках. Пари…
Всичко опира до парите в момента.
Не знем какво споделях последно тук, но от три месеца се опитвам да си купя апартамент. Капарирах го през август, до 12 ноември трябваше да мине сделката. Продавачът ми отпусна още време, защото не успях.
Идеята беше да си продам мансардата, да тегля малък кредит и - шапка на тояга. Обаче… В тази стагнация, никой не ще да я купи. След ходене по мъките – щот и банките не пускат кредити, най-сетне се уредих с 45 000 евра. В понеделник е сделката.
Ще ми кажете честито. Е, поне почакайте до 13.30 в понеделник.
От какво се оплаквам ли? От мъж, който ме разорява. Не искам да ми е в помощ, а просто да не ме вкарва в батака повече.
За незнаещите припомням фактите. Живея с него от година и половина. Имал бил кредити, за които ми каза преди 4-5 месеца. Не внасял нищо по тях. Трябваха му 3-4 хил.лв. Аз не му дадох, защото:
1. Смятах да капарирам жилището
2. Вместо да си погаси кредитите, даде всичките си пари/от продажба на имот/ на доведения си син, който ги профука. Част от тях и за кокаин.
3. Кредитите са теглени отпреди да се запознаем и нямам нищо общо с тях.
Какво направи той. Взе от свой приятел, условно да го наречем Пурко. Та Пурко теглил кредит 12 000 лева, дал му 3, а останалите пропилял. Не си внесъл нито една вноска.
Сега поръчителите на Пурко го търсят да го трепят, а той се крие като партизанин в къщата на мъжа ми на село. И така 3 седмици.
Трябва спешно да се върнат на Пурко 3-те хиляди.
Затова на сцената изскача доведеният син на мъжа ми Жорко, който е цоцал парички и сега е негов ред да направи услуга. Да, ама не. Вече минаха 20 дни, а той не ебава да изтегли пари и да ги даде, за да се погаси този дълг.
Партизанинът чака. На мъжа ми банките не му дават, защото виси с един кредит все още неоправен.
И тук вече побеснях. Тъй като не виждал друг изход, се свързал с някакви лихвари. Щели да му дадат 3000 лева срещу месечна лихва 10%. Това ми се казва в 5.30 сутринта днес, след като го подложих на разпит. Казах му, че ако ме натика по този начин, това ще е краят.
После се обадих на по-бившето си гадже, което каза, че парите ще ги имам още днес.
Още подробности:
- По-бившето гадже беше в моргата, когато му се обадих, защото тъщата умряла и изобщо не му беше до мен. Изтеглил си си бил всичко от сметката за погребението, та се наложи да вземе от приятел.
- Мъжът ми го принудиха да напусне работа преди месец и сега работи на половин ден и на половин заплата. Не се знае докога.
- Трябва да купуваме едни машини, с които да правим малък бизнес. Те струват 6000 евро.

Баси блатото. Какво да направя?
Направо ми иде да му дам пътя. Любовта започва да се изпарява, когато те вкарват в мизерията.



На върха на копието!

Тема забравихнови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано21.11.08 14:03



да спомена, че натиках във филма и собствената си майка, която е на 69 години и тегли кредит 15 000 лева, защото толкова не ми стигаха за жилището.



На върха на копието!

Тема Re: мъж, който те разоряванови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано21.11.08 14:07



Опитваш, да станеш писателка или просто си мазохистка? Ако е първото, просто не ти се получава.



Тема Re: мъж, който те разоряванови [re: KMETA HA HETA]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано21.11.08 14:10



Не се опитвам за пиша разкази с неочакван край в момента, това е истината.



На върха на копието!

Тема Re: мъж, който те разоряванови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (a+b)(a-b)
Публикувано21.11.08 14:13



Ама тва го четохме преди около месец. Дай нов сюжет, тоя се поизноси вече



the rest is silence

Тема Re: мъж, който те разоряванови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано21.11.08 14:16



Сюжетът е стар, но има развитие по случая.
1. Ще имам ново жилище
2. Окончателно се убедих, че този мъж ме вкарва в батака.

На върха на копието!



Тема Re: Съчувствам ти!нови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор wasted_youth (sex: female)
Публикувано21.11.08 14:19



Много накъдрени истории ти е сервирал, прекалено! И - както обикновено става - точно в "най-подходящия" момент.



Крайно разпилян човек, безотговорен, движещ се по течението. Такива обикновено доста леко и приятно си живеят и на пръв поглед са много интересни и обаятелни. Не знам той ли беше едър мъж, чак огромен; друго ли му беше едро, чак огромно, ама по-добре без мъж, отколкото с такъв!

Браво на майка ти! Евала на бившето гадже! Да са ни живи и здрави майките и бившите гаджета - и аз така забелязах напоследък.



Тема Re: мъж, който те разорява [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано21.11.08 14:22



Ок! Приемаме, че е истина, но както каза шляйката, тоя сюжет е стар. Тогава трябва или да си мазохистка, или с не добро мислене... Защо ли? Ето защо:

2. Окончателно се убедих, че този мъж ме вкарва в батака.

Защо си тогава още с него!? А на всичкото отгоре и бизнес искаш, да правиш - пак с него...

Та?



Тема Re: Съчувствам ти! [re: wasted_youth]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (воин)
Публикувано21.11.08 14:24



Ох, не знам.


Доколкото съм успяла да го опозная, той просто не може да разбере стойността на парите. Като някакъв идиот е спрямо сметките, които трябва да се плащат.
Не мога да кажа, че е безотговорен, защото все се стреми да помага на хората. И то и с пари. На голия си гъз.
А тези дни написа два брилянтни политически коментара, които ще ги публикуват в едно специално списание.
Не мога да го хвърля на боклука с лека ръка.

На върха на копието!

Тема Re: мъж, който те разорява [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано21.11.08 14:27



Боже мой!
И идея си нямаш колко много ме успокяват такива истории


Благодарен съм на всичко че се опазих поне от кредити от банките.
Макар да имах доброжелатели които щедро ме съветваха как по тоя начин съм щял да си вдигна стандарта на живот.
Ебем ти и красотата-живот на кредит

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.