Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ясно поставен въпрос:  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано11.11.08 18:21



към разведените същества, без значение от пола, в този клуб:



смятате ли, че дължите на близките си същества (деца и другия родител, и роднини даже), дори след развода, грижи, внимание, любов и разбирателство?



а) ДА

б) НЕ.



Ако да, защо. Ако не, защо.


Смятате ли, че след развода тези същества вече нямат нищо общо с вас? Смятате ли ги за чужди? Отхвърляте ли всяка отговорност и ако да, защо? И ако не, защо?




Смятате ли, че другия родител вече няма нищо общо с вас, след като си получите съдебното решение, нищо че сте си омешали гените и животите? а децата?



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Roxana]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано12.11.08 09:06



Очевидно съм се разбързала да отговарям



Не дължа на никого, освен на дъщеря си и моите родители. Все пак това зависи и от другите хора, и какви са били взаимоотношенията преди заветната дата.

И ДА, смятам че тези хора нямат нищо общо с мен. Те всъщност много отдавна нямат нищо общо с мен, сами го направиха преди много години. Но в името на нещо, поддържахме и двете страни "мирно съвместно съществуване", че то за щастие не беше и съвместно.

За другия родител - ами зависи какво е предизвикало развода. В конкретния случай, колкото по-малко общо има с мен, толкова по-добре за мен и моето психическо здраве.



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Gyly]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 12:03



Сама лъжеш себе си.


Детето/децата ти носят гените на онзи, с който отказваш сега да имаш нещо общо, а с който преди си се клела във вечността и колкото и да се правиш на ударена, клетвите си ги дала поне пред себе си, щом си му раждала деца, не повдигам въпроса къде още си давала клетви и обещания, гласни или негласни.



Колкото и сега да се дистанцираш изкуствено от миналото си, ти го носиш в себе си. Колкото и да го отричаш, ти го виждаш в очите на дечицата си.



Още ли отричаш онова, което виждаш в очите на децата си?



Каквото и да е то, ти го виждаш всеки божи ден.



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Roxana]  
АвторДжили (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 12:29



Представи си, да!

Когато си малтретиран психически от един човек в продължение на години преставаш да виждаш каквото и да е негово.

Или поне аз престанах.

Не ми се говори за миналото ми тук. Но специално за мен, това е положението. И не се лъжа сама себе си. Ти няма как да знаеш.



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Джили]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 12:33



Брех, и ние как да се познаем в тоа психопортрет на психически тормоз и издевателства?


Нема, искаш да кажеш, разводи по други причини, та се слагаме всички в кюпа на изтормозените, и почваме да се мразим и преследваме, и друг изход и решения няма, няма и да има, а ти никак не виждаш?



Особено за децата, сигурно се преследвате с мафия и платени убийци? идва ли бащата на децата ти да ги вижда, и ако не идва, то защо, и ако идва, сигурно се преследвате по селската мера с гьостерицата?







Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Roxana]  
Автор Gyly (пишеща понякога)
Публикувано12.11.08 12:53



Ами мацка ти питаше конкретно, аз ти отговарям за себе си конкретно.
Никой не те кара да се познаваш в тоя психопортрет.
А ти защо си се развела си е твоя работа. Не те и питам.





Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Gyly]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:11



И обобщавайки за себе си, обобщаваш за всички, че е просто задължително да се отчуждиш от човека, който ти е пуснал сперма в корема и от когото са ти децата, и ти после с чиста съвест се правиш, че не го познаваш на улицата?????


Верно ли разиграваш такива сцени?




И какво, не му даваш да си вижда децата, защото ТИ имаш нужда да го изрежеш от ума, съзнанието и тялото си?



И има ли начин изобщо да си изрежеш тази част от живота, и трябва ли?


На какви невинници се правите тука вий, разведените? Ни мъ пипай, аз вече не съм ти никаква/никакъв?????? нищо че се преследваме за деца и имущество до старини?







Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Roxana]  
Автор1919 (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:25



Роксана поста по-долу не е отговор на въпросата - не само. Аз те харесвам, когато с хирургическа прецизност правиш дисекция на проблеми, които не приличат, не се доближават до твоите. В преценките ти има вид особено познание. Но при теб то работи само за неща, които са извън дълбоко личните. Няма да ти давам съвети или оценки. Ще цитирам Хироши Матояма.



Ние по необходимост се раждаме с физически тела и материалната действителност е лостът, който ни позволява да се откъснем от умствените си процеси. Ето един прост пример: Представете си, че гледате през прозореца, потънали в мисли за любимия, който ви е отблъснал, или за повишение, което не сте успели да получите. Но колкото и да сте завладени от тези мисли, рано или късно ще огладнеете. Когато стане по-настоятелен, гладът ви принуждава временно да забравите за положението и да се съсредоточите върху физическите действия, необходими за изпълняването на това желание. По подобен начин можем да използваме волята и разума си, за да се откажем от отрицателни модели на привързаност или лоши навици и в крайна сметка да се освободим...

Това е начинът, който аз ползвам много преди да прочета този автор. Да се науча "да отдалечавам" и "да убивам" емоцията на преживените неща ме научи една възрастна еврейка, която ми разказваше как е оцелявало семейството й с жълта звезда на реверите, изселени, живот с безброй ограничения - вкл. да ползват гр.транспорт, вагони за пътници, да излизат по 2 часа на ден от квартирата и т.н. като не забравяше да подчертае, че мъжът й е успял дори да й подари кристален сервиз за рожден ден. "От истински кристал", не от оловен

Пренесъл го в кошница, под зеленчиците.

Според мен ти е нужно безразличие към бившия, семейството му и миналото.

Свързаните сте, но колкото детето расте, толкова се отдалечавате. С неговото порастване умира и вашето минало. Правото му на свободен избор и способността му да се справя само, без родителска опека окончателно ви разделя.



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: 1919]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:34



Това, в което ме убеждаваш, не е онова, което реално изпитваш. Защото ако си права, тогава никой от нас не трябва да помни дядовци, баби, и прадядовци, и още по-назад в миналото, и даже не трябва да се идентифицираме с хората, живели преди нас с векове на същата ни земя, и не трябва да имаме фамилни имена, нито трябва да носим бащино име, нито трябва да има значение произхода ни, биологичен, национален, и прочие.



Отречи, че получаваме всичко това от родителите и прадедите ни? Можеш ли? Не, не можеш.


Онова, което описваш, е реакция на самозащита, но няма нищо общо с реалността. Вътре в психиката си може да го изживяваш, за да спреш някаква болка. Това не значи, че си променил миналото и реалността, в която се намираш де факто.



За бога, реалността нищо ли не значи за вас? Нима частничното полудяване и психясване за вас са единствената защита от една болка? Болката, че си се разделил с човек, който по всички начини продължава да е свързан с теб и децата и битието ти? Само частичното откачане ли ви спасява? Никой ли не е толкова смел и силен, да назове нещата, както стоят в реалността, а това е, че даже да имате конфликт с някой, той остава в семейството по всички възможни причини? Толкова ли ви кефи да разкъсвате семейството и душата си, отричайки самата реална реалност, а реалността е, че с този човек даже постфактум конфликта имате семейство, фамилно име и деца???? Децата ги давате мърцина, и не ви интересува какво им причинявате, когато влезете в защитен snadby режим на увреденото ви и наранено съзнание?




Да ви имам увредените съзнания, и неспособността да виждате фактите! Дори след развод и огромен конфликт, отричате собственото си минало и сте неспособни да се справите със себе си и собственото си съзнание!



Тема Re: Ясно поставен въпрос:нови [re: Roxana]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 13:36



standby


sorry, my mistake




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.