Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:20 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб на разведените
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Как да види светлината на края на тунела?нови  
Автор Lady Likes Life (почитател)
Публикувано10.11.08 16:36



Как да й обясня да затвори страницата, за да има нормален живот?

Здравейте.

Както вие навремето и все още го правите, наблюдавам абсолютната агония и гърч на моя близка приятелка относно решението да се разведе. Агония, съмнения, фалшиви обрати, уж надежди и нови начала, заблуди, мъка, ежедневни ревове, повече мъка, напълняване, доктори, скандали, взаимни обиди през ден.. Абе нормалното предверие, или чистилище не знам, на този ад..

Има ли нещо, което може да я просветне, че един път реши ли твърдо и в себе си, ама наистина окончателно, и почне ли да действа по твърда, сговорчива и учтива линия, ще постигне равновесието, и след това ще й е много много много по-добре.

Не случайно питам тук, защото преди две години в питане по моя си случай тук получих именно такива съвети - просто смело го направи, ако си решила, и ще ще оправи всичко. Е как да я осветля и нея, да й дам кураж че това е дъното и всичко друго е по-добро от него.

Според мен брака е обречен, той и без това беше някак служебен насилен преди 9 години, не съвсем по любов, а по социална примиреност, и двамата май решиха, че други възможности няма да имат, бяха на години, тя на 36, той на 34, след това слез още пет години имаха дете след много зорове инвитро, и сега то слуша ежедневно емоционално насилие и обиди и крясъци. Никакъв секс поне пет шест години, нищо общо между тях на пръв и втори поглед, пълно съквартирантство и неудовлетвореност и в двамата.. Той твърди, аз дете имам няма да се развеждам, а тя е в агония ежедневна, и ту пише нови молби за развод и ходи по адвокати, ту замлъква и трае - до следващия скандал и имплозия на напрежението..

Та какво се казва на такъв човек, за да види светлината на края на тунела?



Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Lady Likes Life]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 16:46



Нищо не правиш.


Слушаш, и кимаш с глава, и съчувстваш.


Докато тя не си отвори очите сама, не се мешаш. За да не насочи агресията и объркването си към теб, вместо към истинския виновник. Между другото, за това положение са си виновни и двамата, и двамата трябва да го разберат. Докато не се просветлят по въпроса, гледаш да не попадаш между престрелките, това не е твоя война, и нема сми.




Жалко за детето, да. Всички в тоя клуб знаят, че децата плащат всеки развод най-скъпо, макар че изобщо не са виновни.


В тоя смисъл, веднага щом се усети мадамата, да издърпа всичко, което може, към себе си, в материалния смисъл. Ще й е нужно, за да оцелеят тя и детето. "Бащата" да се оправя. Не го мисля, голям и прав мъж. Винаги съм казвала, че в България цената на развода се плаща от слабите, тоест от децата и жената. *******







Роксана, моля те престани с твоите рефрени. Не ме принуждавай да започна да трия всичко, което пишеш.

Редактирано от anbra на 10.11.08 16:49.



Тема Първонови [re: Lady Likes Life]  
Автор mirror_ (mirror image)
Публикувано10.11.08 16:48



процедурно предложение: Прати нея тук, за да й обясним, че страха е най-голямата ни спирачка и да види "себеподобни"....помага





Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Roxana]  
Автор Hяkoй, koйтo ce шляe (тревнозелен)
Публикувано10.11.08 16:49



Редактирано от Hяkoй, koйтo ce шляe на 10.11.08 16:59.



Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 17:04



Разделям се (и документално) с втория си съпруг, за да се омъжа за третия.


Никак не ми харесва, но в известен смисъл съм принудена. Приех предложение за брак. Започнах постъпки за официална раздяла и всичко по документите.




Това, което не ми харесва е, че третия ми съпруг ще е приказно богат. Имам лошо предчувствие, че правя грешка, защото с толкова пари ще ме мачка както си иска, а аз няма да имам защита.



Знам, че ще ме охулите, че ще се омъжвам за пари, но всъщност точно това в случая ми вади очите и ако не го направя, ще е точно заради масата, купищата му пари. Страх ме е да се омъжа за толкова богат човек. На практика може да ме купи цялата в стотици и хиляди пъти. Още се колебая и си мисля, че правя грешка.



Много си ми е добре при втория. Но го виждам веднъж на няколко месеца, а това изобщо не е семеен живот. Стигнахме до извода, че се мъчим и че ако не се съберем на едно място, това не е семейство. За да се съберем, ни трябват купища пари. Аз нямам толкова пари, и той няма. Развод по бедност. Нито съм първата, нито последната.









Тема Re: Първонови [re: mirror_]  
Автор Lady Likes Life (почитател)
Публикувано10.11.08 17:40



бе тя не е от тези четящите... едвам и с мен общува по въпроса. всеки ден се виждаме и наблюдавам и чувствам агонията и гърча..

иска и не може да се реши. разпитва за ефекта върху децата, дали било добре, и аз й казвам много по-добре е, отколкото да ви слуша ката ден - ама че си проста гъска, и ти си простак, и така нататък непрестанен емоционален тормоз..

такова вцепенение я е обзело, такъв ужас и блокаж, гледам я, не вярвам да вярва, че може да стане по-добре..



Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Roxana]  
АвторAтинянkaтa Taйcън (Нерегистриран)
Публикувано10.11.08 17:44



Що не го пуснеш в нова тема?
Това си е казус!



Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Aтинянkaтa Taйcън]  
Автор Gre6na_sym (Севастократица)
Публикувано10.11.08 17:49



И аз това щях да попитам. Аз лично бих дала мнение, защото Рокси ми е симпатична. Много рядко чета искрени, макар и нелицеприятни мнения, а тя ги поднася брутално истински. Може да я провокираме да вземе по-добро решение.



Време е да се науча да съм проблем на другите, а не те на мен!


Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Roxana]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано10.11.08 18:01



Много си права. Хайде да не го пиша същото!



Тема Re: Как да види светлината на края на тунела?нови [re: Lady Likes Life]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано10.11.08 18:25



Оженили са се "служебно", сега няма как да се разведат служебно. Нека опитат да се разделят и да заживеят отделно за по-дълъг период. Така ще потренират за състоянието на разведен, напрежението между тях ще спадне и ще вземат някакво трезво решение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.